2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Amin canım inşallah. Çevremde gördüğüm erkek çocukları hep yaramaz söz dinlenemez oluyorlardı ondan galiba :confused:

Karşılıklı olduğu için bence :KK68:

Aramaz mıyım ? Çorlu gözümde cennet cennet :KK61:
Heralde bende o yüzden öyle düşünüyorum canım elimden geldiğince şımarık yetiştirmemeye dikkat etcem,bu konuda ne kadar başarılı olabilirim orası biraz muamma :mad:
Ailenin ilk geliniyim,ilk torun olucak Allah izin verirse 7 senedir tedavilerle uğraşıyoruz :KK69:

Oğlum da 3 kg dogmustu:KK200:

Ben de her gün öğlenden başlıyorum düşünmeye akşama nasıl yemek yapcam diye.Temizlik desen o bicim haftalardır.Duzelecek diye avundum hep ama yok nerdee.Cok sıkıldım bu uyuşukluk halınden artık.

Biliyorum musun ben de korkuyorum .evet oğlum var ama biliyosun durumu sadece yatıyor o.Simdi oğlum olursa ilk olacak aslında birçok konuda.Cok hareketli oluyorlar ya erkek çocuklar o yüzden yetemezsem diye korkuyorum.Bide sen de ogretmendin dimi canım.Ben 2.5 yaştan itibaren sınıfına götürürüm diye hayal ederdim önceden hep.
Evet canım biliyorum oğlunun durumunu Rabbim onun yardımcısı olsun güzel yüreğine yardım etsin.
Yok canım ben öğretmen değilim karıştırdın muhtemelen.
Rabbim sağ salim hayalini yaşatmayı nasip etsin kuzum.
Ben inanıyorum senin güzel yüreğine Rabbim hayallerini yaşadığın günleri göstericek sana :KK200:

Ben de öyle duydum canım doğruymuş demekki, yapacak bir şey yok doktor ne derse o olacak artık :)
Onlar ve biz nasıl sağlıklı olacaksak o şekilde gelsinler inşallah canım.:KK200:

Canım valla içime mi doğuyo nedir anlamadım bende öyle bi doğum olur sağ salim bebeğime kavuşurum inşallah diye tahmin ediyorum :KK68:
Hazır olsunlar da canım benim, geldikten sonra geri itemiyoruz zaten mecbur çıkak artik.Haftasi erken olup da kuveze dahi girmeyen çok bebek var, turp gibi çok da hızlı buyuyorlar.Belki de hissediyorsundur annesi:KK200:
Heralde bende o yüzden öyle düşünüyorum canım elimden geldiğince şımarık yetiştirmemeye dikkat etcem,bu konuda ne kadar başarılı olabilirim orası biraz muamma :mad:
Ailenin ilk geliniyim,ilk torun olucak Allah izin verirse 7 senedir tedavilerle uğraşıyoruz :KK69:
Yetiştirme konusu çok hassas, çok ince bir çizgi.Cocuk yetiştirmede bir ikinci kisi surece dahil olunca plan bozuluyor bence.Ogretmenligi sadece 3 yıl yapabildim ben ama stajerlikle birlikte 5 yilda birçok öğrencide bunu gözlemleme imkanım oldu.sadece anne- babanin yetiştirdiği ve bu süreçte nerdeyse her konuda hemfikir olup çatışma yaşamayan aileden gelen çocuklar hemen kendini belli ediyor.Kurallara uyuyorlar ve her ne olursa olsun anne baba ortamda olmasa dahi yanlış bir davranışta bulunmuyorlar kolay kolay.Cekiniyorlar, saygiyi biliyorlar.Ama 2-3 kişinin müdahil olduğu çocuklar önce herkese farklı davranmayı ve yalan söylemeyi ogreniyorlar.Ebeveynler resmen adamına göre davranmayı öğretiyor.Ve her istediğini yapanla aralarında saygı sınırı olmuyor.Cok kolay yasitiymis gibi davranabiliyor o yetişkine.

Allah hayırlısı ile kucağında nasip etsin tatlım :KK200: Evlat bambaşka birşey :KK200:

Kızlaarrr.. :KK43:
Gaz sancısı değil de..
Böyle adet ağrısı gibi; karın ve kuyruk sokumu ağrısı yaşayanlar var mı?
Sabahtan beri geçmek bilmeyen orta şiddetli bir sancı var. Başta önemsemedim ama geçmiyor.
Sanki adet olucam gibi bir ağrı.
Ne yapmalıyım?

Evet canım biliyorum oğlunun durumunu Rabbim onun yardımcısı olsun güzel yüreğine yardım etsin.
Yok canım ben öğretmen değilim karıştırdın muhtemelen.
Rabbim sağ salim hayalini yaşatmayı nasip etsin kuzum.
Ben inanıyorum senin güzel yüreğine Rabbim hayallerini yaşadığın günleri göstericek sana :KK200:
Sağol canım inşallah güzel olacak bu sefer herşey.Ben karıştırdım galiba ya, birkaç tane öğretmen vardı burda sanki.

Kabızlık çeken arkadaşlara bi tavsiye :)
Bir tane salatalığı rendeleyip bir kase yoğurt içine katsınlar cacık yapar gibi ama içine su girmicek üzerinede az zeytinyağı gezdirsinler :KK66:
Bu akşam hemen denicem canım çok teşekkür ederim:KK200:

Maşallah canım kuzucuğa :nazar:
Sen kız dedin diye değil ama nuba göre kız canım bu bebiş :))
Hayırlısıyla sağ salim gelsin miniğin :dua:
Suan ki sevincimi anlatamam ikiz erkek (6aylik erken dogdular yasamadilar) sonra tek erkek bu da erkek olur mu diye kara kara dusunuyordum

Gaz sancısı değil de..
Sabahtan beri geçmek bilmeyen orta şiddetli bir sancı var. Başta önemsemedim ama geçmiyor.
Ne yapmalıyım?
Canım benim de oldu geçen gece.havalar soğudu ya usudugumuzu anlamıyoruz biz.hemen çorap ve uzun kollu giydim isindim, biraz yan yatıp dinlendim yaklaşık 3 saat sonra geçti.usutunce de ağrır ya zaten karnimiz.Ayaklari hep sıcak tutmak lazım artik.Bildigin adet sancısı gibiydi, korktum ve sürekli tuvalete gidip baktım o gün.

Doktor resmen seni gebe olduguna ikna etmeye çalışıyor gibi olmuş:-) canım yapı meselesi, her gebelikte de farklı olabilir.Benim mesela rahmim kalp şeklinde olduğu için karnım çok çıkıyor çünkü içerdeki alanı az.Ve oğlum o yüzden erken doğdu.Bunda da 35 i görmek hedefimiz inşallah daha önce gelmez.

Çok teşekkür ederim güzel cevabın için.Ben fotoğraf paylaştığım için üzerime alınsın, yanlış anlamisim sen kusura bakma eğer uzduysem yazımla seni.Benle ilgisi olmayan bir konuya atlamisim utanmadan bide alinmisim, şuan utandım.:olamaz:

Evet canım hatırlıyorum pantolonları.kiyamam bide uzun uzun yazmışsın.Ben o bir cümleye takılmıştır senle bir ilgisi yoktu, arkadaş dacok güzel açıklamış zaten.sorun yok yani:KK16:Amin canım inşallah.

Güldürdün beni çılgın:KK70:

Merhaba, güzel piştiği sürece yiyebilirsin için rahat olsun.Yeme konusunda doktorum hicbirseyi yasaklamadi, abartmadigin ve çiğ yemediğin sürece sorun yok dedi.Hatta geçen gün sosisli sandviç istedi canım.Normalde nefret ederim kokusundan bile ama istedi işte.kimyasi değişene kadar pişirdim yedim.Cunku yatakta sürekli onu hayal ettim ve uyuyamadim:-)cok takildiysa kafana sağlık ocağına bı ara git toxoplazma bakar mısınız de için rahat etsin.
Sağlık ocağında toxoplazma bakıyorlar mi , o testte bebeğe bakteri geçip geçmediğini mi söylüyorlar. Hemen yrn bi gideyim sorayim.

Kızlar Merhaba.
12+5 günlük oldum. :)
Dün ikili teste girdim, kan tahlilim de haftaya çıkacak.
Ense kalınlığı 2mm, crl de 60mm çıktı. Doktorum dün acil Doğuma girdiği için görüşüp soramadım.
Bu ölçüler İyi değil mi ?
Bir de aranızda benim gibi iştahı kapanan ve zayıflayan var mı? :KK43:

Ben de yrn 12 haftalik olcak. Iştahim pek yok. 1 kilo vermişim basından bu yana;(

Teşekkür ederim kuzum :KK70:
Senin kabızlık devam mı kuzu :deli:
Onlar ve biz nasıl sağlıklı olacaksak o şekilde gelsinler inşallah canım.:KK200:

Hazır olsunlar da canım benim, geldikten sonra geri itemiyoruz zaten mecbur çıkak artik.Haftasi erken olup da kuveze dahi girmeyen çok bebek var, turp gibi çok da hızlı buyuyorlar.Belki de hissediyorsundur annesi:KK200:

Yetiştirme konusu çok hassas, çok ince bir çizgi.Cocuk yetiştirmede bir ikinci kisi surece dahil olunca plan bozuluyor bence.Ogretmenligi sadece 3 yıl yapabildim ben ama stajerlikle birlikte 5 yilda birçok öğrencide bunu gözlemleme imkanım oldu.sadece anne- babanin yetiştirdiği ve bu süreçte nerdeyse her konuda hemfikir olup çatışma yaşamayan aileden gelen çocuklar hemen kendini belli ediyor.Kurallara uyuyorlar ve her ne olursa olsun anne baba ortamda olmasa dahi yanlış bir davranışta bulunmuyorlar kolay kolay.Cekiniyorlar, saygiyi biliyorlar.Ama 2-3 kişinin müdahil olduğu çocuklar önce herkese farklı davranmayı ve yalan söylemeyi ogreniyorlar.Ebeveynler resmen adamına göre davranmayı öğretiyor.Ve her istediğini yapanla aralarında saygı sınırı olmuyor.Cok kolay yasitiymis gibi davranabiliyor o yetişkine.
Dediğine katılıyorum canım hazır olan bebek zaten gününü beklemeden geliyo.
Ablam gününde doğum yaptı öyleyken yiğenim 1 hafta küvezde kaldı solunum sıkıntısından.
Arkadaşım erken doğum yaptı aynı gün taburcu oldular.

Yetiştirme konusuna çok dikkat edicem canım gerçi kayınvalidem bilir huyumu ne kadar hassas olduğumu o konuda,tek korkum çocuk ufakken amcalar,dede,babanne tarafından şımartılması bunada elimden geldiğince dikkat etmeye çalışcam

Gaz sancısı değil de..
Ne yapmalıyım?

Canım doktorunu ara istersen. Ağrı şiddetli ise önemli olabiliyormuş. Hemen önlem alırlar.

Kızlar sizde bas ağrısı oluyor mu . Gecen haftadan beri nerdeyse her gün başım ağrıyor . Migrenim var normalde ama migren ağrısı degil onu biliyorum

X