2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sanki ateşim var gibiydi ama ölçtüm 36.8 çıktı.
Eşimde evde yok, yataktan çıkamıyorum :KK43:
Ne yapmam gerekir? Bu konularda çok umursamazdım normalde ben :KK43:
Sanırım üşütmüşüm kas ağrıları da oluyor çünkü :110:

:KK53: Oturdum baktım ultrason kağıtlarına ama hiç bişi anlamadım.

Yok kız bu :) kızımın cinsiyetini öğrendiğimiz fotoğrafı :))

Bu konuda tam olarak sana katılmıyorum. Yani genelleme olmamış. Şöyle denilebilir büyükanne ve dedelerce büyütülmüş ve onlar tarafından şımartılmış yani anne babanın olur vermediği bir konuda, büyükanne dede tarafından gizli gizli istediği yapılan bir çocuk evet şımarık olma ihtimali yüksektir. Ama ikinci bir kişi denilince olay değişiyor bence. Kızıma 4 yıl boyunca Ailemizden olmayan birisi baktı Benim haricimde yani senin deyiminle ikinci biri devreye girdi. Senin öngörüne göre adamına göre davranan yalan söyleyen ve saygı sınırı olmayan bir çocuk olmalıydı. Ama öyle bir çocuk değil. İnşallah sağlıkla dünyaya gelirse gene o ikinci kişi bakacak. İnşallah ablası gibi saygılı ve akıllı olur oda.

Oluyor ara ara Canım. İlk hamileliğimde de olurdu. Geçmiş olsun biraz uyu geçer. Dayanamazsan parol içebilirsin.
Ben kızımda 3 bakıcı degistirdim annanesi ve babannesi arada geldi bi iki hafta durdu gitti, toplamda.anne babayi da say 7 kişi 4 yasinda krese başladı al sana 8 kisi:bicak:ve fakat kızımı görseniz zorluklarla büyüdüğü icin yaşıtlarına saygı sevgi paylaşma ve bir sürü değer konusunda taş çıkartır, cok sukur allah utandirmadi bizi:KK200:

Son düzenleme:
Canlarım bana mesaj atanlara yarın Allah işi karışmazsa dönüp cevap atıcam midem çok kötü kusuruma bakmayın.

Yarın 2li için randevum var dualarınıza ihtiyaçım var kızlar:dua:
Rabbim hayırlı güzel sonuçlarla gelmeyi nasip etsin cümlemize inşallah.
Benim gibi kontrole ve 2li için gidecek arkadaşlar vardı isimlerinizi hatırlayamadım Allah yar ve yardımcınız olsun güzel haberlerle gelirsiniz inşallah:dua::KK200:

Herkese şimdiden iyi geceler kızlar :KK16:

Canlarım bana mesaj atanlara yarın Allah işi karışmazsa dönüp cevap atıcam midem çok kötü kusuruma bakmayın.

Benim gibi kontrole ve 2li için gidecek arkadaşlar vardı isimlerinizi hatırlayamadım Allah yar ve yardımcınız olsun güzel haberlerle gelirsiniz inşallah:dua::KK200:

Kuzum inşallah güzel haberlerle gelirsin yarın :KK200: iyi geceler canım:KK68:

Ben kızında 3 bakıcı degistirdim annanesi ve babannesi arada geldi bi iki hafta durdu gitti, toplamda.anne banyoda say 7 kişi 4 yasinda krese başladı al sana 8 kisi:bicak:ve fakat kızımı görseniz zorluklarla büyüdüğü icin yaşıtlarına saygı sevgi paylaşma ve bir sürü değer konusunda taş çıkartır, cok sukur allah utandirmadi bizi:KK200:
İkinciyle kim bakacak peki ayarladınız mı? Umarım bunda çok değiştirmek zorunda kalmazsınız bakıcıyı. Çok stresli bi arayış gerçekten.
Bakıcı konusunda biz çok şanslıydık çok şükür. 4 ay 11 günlüktü bakıcı annemiz bakmaya başladı. Takii bu aya kadar. Bazen onun izne ihtiyacı olduğunda Benim annem geldi baktı sağolsun.
Çok şükür benim kuzumda çok usludur. Umarım ikincilerde aynı olur :)

İyi geceler canım :KK66: yarın inşallah güzel haberlerle gel.

İkinciyle kim bakacak peki ayarladınız mı? Umarım bunda çok değiştirmek zorunda kalmazsınız bakıcıyı. Çok stresli bi arayış gerçekten.
Bakıcı konusunda biz çok şanslıydık çok şükür. 4 ay 11 günlüktü bakıcı annemiz bakmaya başladı. Takii bu aya kadar. Bazen onun izne ihtiyacı olduğunda Benim annem geldi baktı sağolsun.
Çok şükür benim kuzumda çok usludur. Umarım ikincilerde aynı olur :)

İyi geceler canım :KK66: yarın inşallah güzel haberlerle gel.
Amin kuzum, inan bilmiyorum kim bakacak ama ailem olmadığı kesin, gelmiyorlar çünkü,evde kızımdan kalan kamera sistemi var, iyi bi bakıcı bulup kamerayla gönlümü rahatlatmaya çalışacağım, gerçekten çok zor, büyüyorlar.ama. bide anneye sormak lazım nasil buyuyorlar

Insallah guzel haberlerle gelirsiniz canim :dua:

Canım senin ikili benden sonra değil miydi? :)

Amin kuzum, inan bilmiyorum kim bakacak ama ailem olmadığı kesin, gelmiyorlar çünkü,evde kızımdan kalan kamera sistemi var, iyi bi bakıcı bulup kamerayla gönlümü rahatlatmaya çalışacağım, gerçekten çok zor, büyüyorlar.ama. bide anneye sormak lazım nasil buyuyorlar
Benimde ailem bakamıyor. Annem zaten 8 saat uzakta kv de bakamam demişti kızıma. Cidden bence de bakamaz. Mecbur gene bakıcı. Kamera sistemi çok güzel gerçekten aklın kalmaz. Benim o şansım yok kendi evinde bakıyor. Çünkü kendisininde 3 çocuğu var eşi izin vermiyor başka evde bakmasına. Olsun ama 4 yıldır tanımanın verdiği bir güvende var. İnşallah gönlünüze göre birini bulursunuz sizde.

Sanki ateşim var gibiydi ama ölçtüm 36.8 çıktı.
Eşimde evde yok, yataktan çıkamıyorum :KK43:
Ne yapmam gerekir? Bu konularda çok umursamazdım normalde ben :KK43:
Sanırım üşütmüşüm kas ağrıları da oluyor çünkü :110:
Canım meyve yemeye çalış özellikle c vitamini al. Bol su iç. Vücudun sıcaktır ateş çıkmadıysa. Çokta üzerini örtme bunaltma kendini

isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim benim nün tahmini tutmadı ozman aslinda genelde tuttururum ama hayırlısı olsun ınsallah Rabbim sagliklisini nasip etsin gerisi hiç önemli degil, diğer bakım konusundada sana katılıyorum benim kızımada 3 yaşına kadar bahanesi baktı misler gibi çok sukur,simarikligi her cocuk gibi sadece bize,dışarıda gayet olgun ve özgüvenli çok sukur,her annenin ne yazıkki büyüyene kadar bakabilecek hayatı yok keşke olsaydi ücretsiz izin bile alsam en fazla 2 yas, oyuzden A ALEYALEY arkadaşımızın yaptığı genelleme olmamis biraz

Benimde ailem bakamıyor. Annem zaten 8 saat uzakta kv de bakamam demişti kızıma. Cidden bence de bakamaz. Mecbur gene bakıcı. Kamera sistemi çok güzel gerçekten aklın kalmaz. Benim o şansım yok kendi evinde bakıyor. Çünkü kendisininde 3 çocuğu var eşi izin vermiyor başka evde bakmasına. Olsun ama 4 yıldır tanımanın verdiği bir güvende var. İnşallah gönlünüze göre birini bulursunuz sizde.
Ben allah'a emanet ettim kızımı kamera filan da hikâye, rabbim korusun evlatlarımızı...

Yetiştirme konusu çok hassas, çok ince bir çizgi.Cocuk yetiştirmede bir ikinci kisi surece dahil olunca plan bozuluyor bence.Ogretmenligi sadece 3 yıl yapabildim ben ama stajerlikle birlikte 5 yilda birçok öğrencide bunu gözlemleme imkanım oldu.sadece anne- babanin yetiştirdiği ve bu süreçte nerdeyse her konuda hemfikir olup çatışma yaşamayan aileden gelen çocuklar hemen kendini belli ediyor.Kurallara uyuyorlar ve her ne olursa olsun anne baba ortamda olmasa dahi yanlış bir davranışta bulunmuyorlar kolay kolay.Cekiniyorlar, saygiyi biliyorlar.Ama 2-3 kişinin müdahil olduğu çocuklar önce herkese farklı davranmayı ve yalan söylemeyi ogreniyorlar.Ebeveynler resmen adamına göre davranmayı öğretiyor.Ve her istediğini yapanla aralarında saygı sınırı olmuyor.Cok kolay yasitiymis gibi davranabiliyor o yetişkine.
Yanlış anlama fakat genellemen hiç hoş değil.
Bu genellemeyi pedagoglar, çocuk doktorları dahi yapmıyor.

isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim benim nün tahmini tutmadı ozman aslinda genelde tuttururum ama hayırlısı olsun ınsallah Rabbim sagliklisini nasip etsin gerisi hiç önemli degil, diğer bakım konusundada sana katılıyorum benim kızımada 3 yaşına kadar bahanesi baktı misler gibi çok sukur,simarikligi her cocuk gibi sadece bize,dışarıda gayet olgun ve özgüvenli çok sukur,her annenin ne yazıkki büyüyene kadar bakabilecek hayatı yok keşke olsaydi ücretsiz izin bile alsam en fazla 2 yas, oyuzden A ALEYALEY arkadaşımızın yaptığı genelleme olmamis biraz
Nub ne yeni öğrendim :) herzaman tutmayabilir. Ultrasonla bakan doktor bile yanılıyor :)
En azından sen 2 yaşına kadar bakabiliyorsun ben 4 buçuk aylıkken yeni tanıdığım birine bıraktım. Çok şükür iyi insanlara denk geldik. Bakıcı annemiz ben bir yıl beklerim seni ikinciyede bakarım dedi. Bu defa bakıcı arama derdim yok en azından :lülülü:

Ben allah'a emanet ettim kızımı kamera filan da hikâye, rabbim korusun evlatlarımızı...
Orası öyle ama en azından olumsuz bir durumu hemen farkedebilirsin. Ben ilk zamanlar nasıl senoryalar kurardım bi bilsen :olamaz:

X