2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bizde bugün ilaç yazdırmaya gittik gitmişken miniğimizide gördük :KK36:
Elleri kolları ayakları baya belirginleşmiş artık,minicik kuzumun elleri ayakları :KK73: kıpır kıpır hareket halindeydi çok şükür :nazar: çıkıntısını bile gördük :nazar::p:rolleyes:darısı muayene için gün sayan hepimizin başına olsun İnşallah :dua:

Oy oyy mass cnm darisi bize ins
Kac + sin sen cnm kacta hareketler basliyor :)

Bir gün şöyle bı olay oldu.
Aklımdan gitmiyor hiç, konu nasıl açıldı teyzeme geldi bilmiyorum. (Ailem daha doğrusu hem anne hem baba tarafım aşırı bilinçli insanlar çok hekim ve sağlıkçı var ailemde, kimse bu konuyu teyzem varken asla konuşmayı bırakın, biz teyzemi normal insan olarak kabul ettik yemek yerken asla bakmayız ağzını çok açar, su içerken de bakmayız. Ay nereden geldik bu hassas konuyu çok içli bı durum insan anlattıkça rahatlıyor resmen.) Teyzem bı ağladı ama nasıl ağladı. Benim günahımı ebe çeksin, ben sağlıklı bi insansın beni bu hala o getirdi dedi. İlk defa böyle bir konu oldu odadaki herkes buz kestik. Ağlasak olmaz biz ona hiç bizden farkı yok gibi davranıyoruz.
Neyse ağladı ağladı rahatladı.
Teyzem çok küçükken Haydar Dümene götürülüyor. Haydar Dümen aslında cok iyi bir nöro-psikiyatri uzmanıdır. İyice teyzemi testlere sokuyor. Çok ilgilenmiş.
Haydar dümen ilerde tek yaşaması gerektiğini geçimsiz olacağını, sabit fikirli olacağını vs çok detay var anlatmış.
Dediği herşey harfiyen yaşandı.
Şimdi teyzemin bir evi var, emekli maaşı alıyor, bankada gayet iyi bir para yapıldı üstüne.
Zaten annem teyzeme bişey olsa yanına alıyor bakıyor, ben evime gidicem dediğinde gidiyor.
İç yakan durumlar.
Oturduğum sitede çok fazla down sendromlu melekler var. O kadar hassasım ki bu konuda melekleri görünce onları severim konuşurum. Anneleri hemen bı açıklama hissediyor.
Annelerine anlatma lütfen diyorum.
Rabbim sizlerin yar ve yardımcısı olsun.
Sizler bu meleklere gözleriniz gibi bakıyorsunuz, misler gibi, gözünüzün önünden ayırmıyorsunuz, Rabbim sizleri cennetin en güzel köşesini nasip eylesin.
İnsanlar eli, ayağı, ağzı yamuk, tekerlikli sandalyede yada skolyoz yüzünden posturu bozulmuş bir hasta görünce zekası da hasarlı zannediyorlar.Bu yanılgıya düşenler zaten hastalığı bilmeyenler.Siz herşeyin bilincinde olduğunu bildiğiniz için, o kendini otekilestirmesin diye sıradan sağlıklı bir birey gibi davranmissiniz hep.Ona rağmen patlama noktasına gelmiş.Cunku herşeyi görüyorlar ve herşeyin farkındalar.Hele ki teyzenin gibi hafif gruptakiler.Evet konuşmak çok hafifletiyor bazen, konuşamayinca yumruk gibi kalıyor insanın içinde.Ve ne zaman patlayacagi hiç belli olmuyor.ben de 2 gün önce yaşadım bunu.Tv izlerken dizide bir erkek çocuğu hapisteki annesine mektup yazdi okula başladım bugün diye.Bir de resim yapmış ve annesini çizmiş, ona melek kanatları yapmış. Çınarın yüzünü ekrana kes yapıştır yaptı hafizam bir an.Ve hayatımda ilk kez birinin yanında hickirarak nefessiz ağladım.Konusamiyorum, sebebini soylicem ama anlatamıyorum.esim korktu bebeğe bsy mi oldu diye panikledi.Halbuki o da izliyordu benle beraber ama hiç aklına gelmedi.Sonra bı cümle kurabilirim zorla
" Cınar da bana resim yapar miydi"
O da başladı ağlamaya.Ertesi gün iş dönüşü pastel boya ve resim kağıdı almış.Ben hiç cesaret edememiştim.Zaten 2 gündür çok ağlıyordum okula gidemedi yaşıtları gibi diye.sabah kalkıp camda okula giden çocukları izleyip ağladım bu hafta hep.Cinar boyalara çıldırdı.Sucluluk duydum neden daha önce almadım ki diye.herseyin farkındalar herseyin.
Not: yapamadıklarının farkında oldukları için hırçın ve sınırlı oluyorlar büyük bir çoğunluğu.
Screenshot_20180920-225128~2.png

Baksana mutluluğuna.Elindeki boya kağıda değdi biseyler yaptı diye bu sevinci:KK61:

melike222 melike222 Kilolu basladiysan üzülme cnm ileriki aylarda avantaj olacak sana.zaten düzelir artık bence:KK200:

Son düzenleme:
Amin canım inşallah inşallah.
Doğru hatırlamışım bak :KK16:
Belki vajinal bakılmasına gerek kalmaz canım benimde durum seninle aynı canım biliyosun 1 kere vajinal bakıldı diğerleri hep karından.
Hatta bugün çıkıntı bile karından görüldü :nazar:
Ense ölçüsünü alıyodu doktor net çıkmaz dedi 4.5 altındaki crl ölçüsünde dedi haftaya çağırdı o yüzden
Ikili test Karindan bakiliyor degil mi ense kalinligi icin

İnsanlar eli, ayağı, ağzı yamuk, tekerlikli sandalyede yada skolyoz yüzünden posturu bozulmuş bir hasta görünce zekası da hasarlı zannediyorlar.Bu yanılgıya düşenler zaten hastalığı bilmeyenler.Siz herşeyin bilincinde olduğunu bildiğiniz için, o kendini otekilestirmesin diye sıradan sağlıklı bir birey gibi davranmissiniz hep.Ona rağmen patlama noktasına gelmiş.Cunku herşeyi görüyorlar ve herşeyin farkındalar.Hele ki teyzenin gibi hafif gruptakiler.Evet konuşmak çok hafifletiyor bazen, konuşamayinca yumruk gibi kalıyor insanın içinde.Ve ne zaman patlayacagi hiç belli olmuyor.ben de 2 gün önce yaşadım bunu.Tv izlerken dizide bir erkek çocuğu hapisteki annesine mektup yazdi okula başladım bugün diye.Bir de resim yapmış ve annesini çizmiş, ona melek kanatları yapmış. Çınarın yüzünü ekrana kes yapıştır yaptı hafizam bir an.Ve hayatımda ilk kez birinin yanında hickirarak nefessiz ağladım.Konusamiyorum, sebebini soylicem ama anlatamıyorum.esim korktu bebeğe bsy mi oldu diye panikledi.Halbuki o da izliyordu benle beraber ama hiç aklına gelmedi.Sonra bı cümle kurabilirim zorla
O da başladı ağlamaya.Ertesi gün iş dönüşü pastel boya ve resim kağıdı almış.Ben hiç cesaret edememiştim.Zaten 2 gündür çok ağlıyordum okula gidemedi yaşıtları gibi diye.sabah kalkıp camda okula giden çocukları izleyip ağladım bu hafta hep.Cinar boyalara çıldırdı.Sucluluk duydum neden daha önce almadım ki diye.herseyin farkındalar herseyin.
Not: yapamadıklarının farkında oldukları için hırçın ve sınırlı oluyorlar büyük bir çoğunluğu.Eki Görüntüle 2190921
Baksana mutluluğuna.Elindeki boya kağıda değdi biseyler yaptı diye bu sevinci:KK61:
Maşallah Sübhanallah ne kadar yakışıklı, Rabbim umulmaz kapılar açsın inşallah sana ve evladına.
Nasıl sevinmiş.
Rabbim hayatta ötekileştirmek gibi bı gaflete kimseyi düşürmesin. Düşenleri de Rabbim ıslah etsin.
Senin o göz yaşların varya ne kadar iyi bı anne olduğunun göstergesi.
Maaşallah tertemiz bakıyorsun evladına bakmasa misler gibi.
Onun o cennet kokusu ta buralara kadar geldi cnm benim.
Suçluluk duygusu hissetme, senin kafan dolu aklına gelse almazmısın. Bak Rabbim sana ne güzel bı eş nasip eylemiş.
Mutluluğu hep artsın, Rabbim her gününü diğer günlerinden güzel eylesin inşallah.

Maşallah Sübhanallah ne kadar yakışıklı, Rabbim umulmaz kapılar açsın inşallah sana ve evladına.
Nasıl sevinmiş.
Rabbim hayatta ötekileştirmek gibi bı gaflete kimseyi düşürmesin. Düşenleri de Rabbim ıslah etsin.
Senin o göz yaşların varya ne kadar iyi bı anne olduğunun göstergesi.
Maaşallah tertemiz bakıyorsun evladına bakmasa misler gibi.
Onun o cennet kokusu ta buralara kadar geldi cnm benim.
Suçluluk duygusu hissetme, senin kafan dolu aklına gelse almazmısın. Bak Rabbim sana ne güzel bı eş nasip eylemiş.
Mutluluğu hep artsın, Rabbim her gününü diğer günlerinden güzel eylesin inşallah.
Çok güzel teyzesi cook, görsen koklayip öpmeye kiyamazsin.Hala bebek kokuyor hiç değişmedi, belki de hiç büyümedigi, kirlenmedihi icin... Vicdan ve merhamet sahibi hiçbir insan bir başkasını gorunusuyle yadirgamaz zaten. İyi veya kötü, anne olarak - insan olarak tüm sınırlılıklarimla ve caresizligimle elimden gelenin en fazlasını yapmaya çalışıyorum.Cennet veya rıza kazanmaktan öte, o benden memnun kalsın diye ilk önce.. Hesap günü geldiğinde " anne neden yapmadın" derse cevap veremem diye." İyki benim annemdin, her derdimi anladın çözdün annem" desin diye.. çok şükür ben eşimden razıyım, eminim oğlum da öyle ki yatacağı zaman sadece onu istiyor, ise gidince ağlıyor arkasından.Allah da razı olsun inşallah ondan:KK200: Amin canim

Çok güzel teyzesi cook, görsen koklayip öpmeye kiyamazsin.Hala bebek kokuyor hiç değişmedi, belki de hiç büyümedigi, kirlenmedihi icin... Vicdan ve merhamet sahibi hiçbir insan bir başkasını gorunusuyle yadirgamaz zaten. İyi veya kötü, anne olarak - insan olarak tüm sınırlılıklarimla ve caresizligimle elimden gelenin en fazlasını yapmaya çalışıyorum.Cennet veya rıza kazanmaktan öte, o benden memnun kalsın diye ilk önce.. Hesap günü geldiğinde " anne neden yapmadın" derse cevap veremem diye." İyki benim annemdin, her derdimi anladın çözdün annem" desin diye.. çok şükür ben eşimden razıyım, eminim oğlum da öyle ki yatacağı zaman sadece onu istiyor, ise gidince ağlıyor arkasından.Allah da razı olsun inşallah ondan:KK200: Amin canim
Allah seni daha iyi etsin cnm, canı gönülden diliyorum inan ki.
Rabbim her zorluğunu sana sırasına koyup kolaylaştırsın.
Sana güç kuvvet versin.
Sağlık versin.

Anaokulu konusunda ufak bir ikili gerilim olmuş büyük ihtimal onun için o_O
Aay çabuk döner inşallah, gözüm alışmış uzuldum goremeyince.:110:

Allah seni daha iyi etsin cnm, canı gönülden diliyorum inan ki.
Rabbim her zorluğunu sana sırasına koyup kolaylaştırsın.
Sana güç kuvvet versin.
Sağlık versin.
Sana da insallah arkadaşım.Bizim için bundan sonrası hep çok güzel olacak gör bak.Mutlu olunca hep iyi dusunecegiz,iyi düşündükçe bedenimiz de iylesecek.Ruhun iyi olması zincirin en önemli halkasi:KK200:

Geçmiş olsun canım 2 hafta önce bende kaybettim bebeğimi düşük mu yaptın kürtaj mi oldun canım üzülme canım allahım inşallah yine hamile kalırız rabbim büyük
İnşallah yeniden sağlıklı gebelikleriniz olacak.Elbette üzüleceksiniz, aksini söylersem size bu yaşadıklarıma hakaret olur.Anne için susam tanesi de doğmuş bebeği de yavrudur cunku.Yasama tutunacak kadar güçlü olmadıkları için gittiler.simdi olmasa sonra olacakmış demek ki, çok daha kötüsünden döndünüz belki de bide böyle düşünün.Ama bunu teselli olarak gormeyin, değil çünkü.Bahsettigim şeyi oturup düşünün ciddi ciddi.Hatta araştırın düşen, kalbi veya gelisimi duran bebeklerin sebebini.Belki üzüntünuzun yerini başka şeyler alır o zaman.Yeniden cabucak takvim yapmanız için dua edeceğim size:KK200::KK200:

Merhaba... Hikayenize biraz göz attım. Aynı kaderi paylaşıyoruz. Benim oğlum da şu an 11 aylık ve yeniden hamileyim. Mayıs annesi olacağım Allah izin verirse. 11 aya çok zor zamanlar sığdırdım. Korkularım çok büyük ama diğer yandan büyük acılar yaşamış yanım diyor ki sen bunu atlattıysan artık daha güçlü bir kadınsın. Korkma ve Allah'ın sana verdiğine vereceğine razı ol. Mutlaka bir hikmet var.

Allah hepimize hayırlı hamilelik ve doğumlar nasip etsin. Evlatlarımız hayırlı salih Saliha evlatlar olsunlar inşallah .

Not: yapamadıklarının farkında oldukları için hırçın ve sınırlı oluyorlar büyük bir çoğunluğu.Eki Görüntüle 2190921

melike222 melike222 Kilolu basladiysan üzülme cnm ileriki aylarda avantaj olacak sana.zaten düzelir artık bence:KK200:

Allahımmm allahımm ya nasıl mutlu çok tatlı annesi maaşallah :KK200:

Günaydın kızlar. Hepinize gUzel bir gun diliyorum.doktora gidecekler inş. Hayirlisyıla güzel haberlerle gelirsiniz.ben ne sut ne yogurt öyle dikkat etmiyorum yedikleri më birde kızımı anao kuluna verdim sabah tek kaldım kahvaltı yapmayı bile geç saatte bırakıyorum ceviz aldım ik gün iki tane yedim orda duruyor neden böyleyim anlamadım. Siz dikkat ediyormusunuz.sadece meyve yi güzel yiyorum..

Yok canım kilolu başlamadım Allaha şükür tedaviyle olduğu için öncesinde 9 kilo verdim idael kilomla hamile kaldım :)

X