2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Seninki yine şimdiden başlamış canım sormaya,kese muayenesinden beri her kontrole gidişte cinsiyeti belli olmuş mu diye soruyo kayınlarım :deli: eşime 4.ayda belli olur diye söylemiştim o sormuyodu :63:
Canım çok tez :KK73::KK8:
Benimde aile tarafı sormaya başladı cinsiyet ne diye :) teyzemin kaynanası soruyor geçen hahah şok oldum:KK45: Ailede bilse böyle böyle yayılıyormuş demek ki :) Seninde kayınlar bi hoşmuş ehehe herkes aceleci:KK45:

Cnm bhcg baktırmak için asm ye gittiğim gün hepsine bakıldı benim de.

1 günde birden çıkan göbek gazdan canım.sabah kalktığında ne görüyorsan bebiş göbeği o işte.:KK68:

Canım artık almana gerek yok doktor 12.hafyada folik asiti kesip vitamine başlatıyor zaten.hatta demir takviyesi ne de baslatiyorlar.benim de son kutuda 18 tane kaldı.28 inde ikili test için gideceğim folik asiti kesecek.10 tanesi artık cope.
Cnm bhcg baktırmak için asm ye gittiğim gün hepsine bakıldı benim de.

1 günde birden çıkan göbek gazdan canım.sabah kalktığında ne görüyorsan bebiş göbeği o işte.:KK68:

Canım artık almana gerek yok doktor 12.hafyada folik asiti kesip vitamine başlatıyor zaten.hatta demir takviyesi ne de baslatiyorlar.benim de son kutuda 18 tane kaldı.28 inde ikili test için gideceğim folik asiti kesecek.10 tanesi artık cope.
Ay canım ayıptır söylemesi sabah wc çıkmıştım bide göbek akşam çıkıyordu normalde benim ama öğlen öyle görünce şok oldum hala daha da inmedi 5 aylık resmen :)) Ama dediğin gibi gaz göbeği olma ihtimali daha Yüksek bebiş 3 cm zaten :)

Elevit, decavit gibi vitaminlere devam ediliyor cnm.ama bazı takviyelerde atıyorum b12 daha fazla, bazısında magnezyum daha fazla.o yüzden hastaya, kan değerlerine göre verilen daha başka birsuru vitamin takviyeleri var
Canım bu vitaminler kan hapıyla D vitamini için demi yanlış bilmiyorsam.
Folik asit gibi zorunlu olan var mı bunların içinde kaç senedir ilaç kullandığımdam ilaç göresi yanım yok o yüzden soruyorum canım :)

Merhaba canlar:KK68: kayıplar olmuş çok üzüldüm.İnsallah istediğiniz vakitte tekrar sağlıklı gebelikleriniz olur doğal yollardan.12 haftamizdayiz biz de.28 inde ikili testimiz var.Ben hiç istememistim yaptırmayı ama eşim yaptıralım dediği için tamam dedim.Hic mantikli gelmiyor bu testler bana.
1-) Doğruluğu %80 bile değil.
2-) Down riski yüksek çıkıp sapasağlam doğuran var.
3-) Down sendromlu diye gebelik sonlandırılıp, alınan bebeğe yapılan incelemede sağlıklı olduğu anlaşılanlar var.Vicdan azabını hiç düşünemiyorum...
Karar verirken önce şunu sormak lazım kendi kendine insan: "özel bir çocuksa aldıracak miyim yada öldürecek miyim?"
Ben 6 yaşındaki oğluma hepsini yaptırdım.Dogum anına kadar da gayet saglikli bir bebekti.Hatta gelişimi öndeydi.37 haftalık 3 kilo doğdu. Ama doğum anı olan oldu ve şuan %97 engelli.Simdi benim onu öldürmeye hakkım var mı? Ha şimdi yapmışım bunu ha hamileyken ne fark eder? Verdiğine razı olup olmayacagimiz sinanmiyor mu zaten?Yani demek istediğim Allah tırnaklarını taşa degdirmesin ama testler onun hep sağlıklı kalacağının yada engelli dogacaginin garantisini vermiyor.Diyeceksiniz ki o zaman sen neden yaptırıyorsun.Anlatayim.Esimin ilk benimse ikinci evliliğim bu.Oglum engelli olduğu için ailesi evlenmeden önce çok soru sordu.Hamileyken test yapılmadı mı, belli değil miydi...Evet hiç istemiyorum yaptırmayı ama kafalarda ki soru işaretini yanıtlamak için bunu yapacağım mecburen.
Teyzemde aynı dediğiniz gibi ebe hatasından dolayı engelli.
Gayet sağlıklı bir bebek hata yüzünden engelli olabiliyor.
Teyzemin beynine oksijen gitmiyor debil zeka seviyesine sahip, ve spastik durumu var aşırı değildi ama yaş ilerledikçe elleri yamuldu, yürürken kendisi bir bacağını sürüklüyor, konuşması bozuldu. Anlaşılmayacak gibi değil ama biz anında ne dediğini anlıyoruz dışardan insanlar anlamak için ya dikkatli dinliyorlar yada tekrar ettiriyorlar.
Rabbim herkese evladını sağlıklı sıhhatle kucaklarına aldırsın inşallah.

En son 10+6 da çekmiştim.4-5 hafta arayla yapacağım inşallah Allah izin verirse ve kilo almadigim sürece de aynı kiyafetle.650 Gr alarak 12 haftaya geldik :nazar:masallah:nazar::KK68:Gobis soranlar icin paylasmak istedim.gobis de var popis de:KK31:
CYMERA_20180920_213052.jpg

Son düzenleme:
Canım bu vitaminler kan hapıyla D vitamini için demi yanlış bilmiyorsam.
Folik asit gibi zorunlu olan var mı bunların içinde kaç senedir ilaç kullandığımdam ilaç göresi yanım yok o yüzden soruyorum canım :)
Ben pek emin değilim araya girmiş gibi oldum ama Demir ilacını hep veriyorlar diye biliyorum birde Multivitamin

Benimde aile tarafı sormaya başladı cinsiyet ne diye :) teyzemin kaynanası soruyor geçen hahah şok oldum:KK45: Ailede bilse böyle böyle yayılıyormuş demek ki :) Seninde kayınlar bi hoşmuş ehehe herkes aceleci:KK45:
Ufak bi kıvılcıma bakıyo canım tek bi kişiye söylemek yeterli oluyo :deli:
Merak hepimizin başına bela :KK48:

En son 10+6 da çekmiştim.4-5 hafta arayla yapacağım inşallah Allah izin verirse ve kilo almadigim sürece de aynı kiyafetle.650 Gr alarak 12 haftaya geldik :nazar:masallah:nazar::KK68:Gobis soranlar icin paylasmak istedim.gobis de var popis de:KK31:Eki Görüntüle 2190890
Enem yüzünü kapatsaydın bari kız :) beni de eşim çekiyo ❤️ Benim göbüşte böyle işte
Maşşallahhh:nazar:

En son 10+6 da çekmiştim.4-5 hafta arayla yapacağım inşallah Allah izin verirse ve kilo almadigim sürece de aynı kiyafetle.650 Gr alarak 12 haftaya geldik :nazar:masallah:nazar::KK68:Gobis soranlar icin paylasmak istedim.gobis de var popis de:KK31:Eki Görüntüle 2190890
Ayyy ne güzel ya baya çıkmış göbüş :nazar: maşallah maşallah :nazar:

Burdayım kuzum, sıkıntım var 4 gündür tık yok çatlıycam artık :KK53: karnım şişti iyice baskı yapıyor çok :KK12: kayısı armut yemekten içim bayıldı ama etki sıfır :KK53:
Ayy çok Zordur bilirim. Hamilelikten öncede böyle miydi? Doktora danış istersen kuzum

Hey maşallah maşallah :nazar:
Bende hiç bişi yok daha :işsiz:
Gerçi ablamında bulantı kusma çok oldu 6.ayda çıktı göbüş bende öyle olcam heralde o_O
Kilo vermeye devam :KK23:

Ayy çok Zordur bilirim. Hamilelikten öncede böyle miydi? Doktora danış istersen kuzum
Yok canım öncesinde sorun yoktu. Vitamin kullanıyorum ben başından beri o yapabilirmiş, hamilelikte de olur dedi ekstra bir şey vermedi doğal yollarla çıkmayı dene dedi :bicak:

Maaşallah canım benimki de o kadar çıktı mı acaba :) hiç before after yapamadım mide bulantılarından halim yok hiç:anneadayı:

Yok canım öncesinde sorun yoktu. Vitamin kullanıyorum ben başından beri o yapabilirmiş, hamilelikte de olur dedi ekstra bir şey vermedi doğal yollarla çıkmayı dene dedi :bicak:
İnsan patlar kız 5 güne :110:
Aç karna Türk kahvesi içsen bide? Benim arkadaşım öyle çıkabiliyordu. Bildiğim kadarıyla nescafe yasaklı ama arada bir Türk kahvesine birşey denmiyor ebeye sormuştum bende

Burdayım kuzum, sıkıntım var 4 gündür tık yok çatlıycam artık :KK53: karnım şişti iyice baskı yapıyor çok :KK12: kayısı armut yemekten içim bayıldı ama etki sıfır :KK53:
Canım 3 gün falan bende senin gibi oldum :) üzüm yedim kabızlık için yememiştim aslında :KK48:yerkende yarım litre su içtim yarım saat içinde ishal etti beni :olamaz::KK48:
Belki sendede faydası olur

İnsan patlar kız 5 güne :110:
Aç karna Türk kahvesi içsen bide? Benim arkadaşım öyle çıkabiliyordu. Bildiğim kadarıyla nescafe yasaklı ama arada bir Türk kahvesine birşey denmiyor ebeye sormuştum bende
Bana yasak kuzum türk kahvesi, romatizmal bi rahatsızlığım var normalde de çok sık tüketemiyorum gebelikle birlikte tamamen yasaklandı. Valla zeytinyağı falan ne bulduysam denedim ama yok yani :KK43:

Canım 3 gün falan bende senin gibi oldum :) üzüm yedim kabızlık için yememiştim aslında :KK48:yerkende yarım litre su içtim yarım saat içinde ishal etti beni :olamaz::KK48:
Belki sendede faydası olur
Kuru üzüm mü normal üzüm mü kuzum ? Evde normal üzüm var dün akşam yedim ama su içmedim bugün sulu deneyim bir de :KK45:

X