2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kuru üzüm mü normal üzüm mü kuzum ? Evde normal üzüm var dün akşam yedim ama su içmedim bugün sulu deneyim bir de
Yaş üzüm yani normal üzüm canım ye ye inşallah fayda eder sanada ben öyle rahatladım o gün bide salatalık ye canım bağırsakların çalışır

Bebişin göbeği de vardır mutlaka ama bazı yiyecekler çok gaz yapıyor cnm.ben mesela tüm ot çeşitlerine bayılıyorum, lahana da dahil.ama mahvediyor.kavrulmamis soğan ve salça, bide kavun da öyle sisiriyor.

Yok güzelim. A April wind nin de dediği gibi kan hapı ve D vitamini exra veriliyor.D vitamini ihtiyaç halinde ama kan hapı mutlaka veriliyor.Bu bahsettiklerim multivitamin.Hatta kan hapına doğumdan sonra da bir süre devam etmek gerekiyor.Yoksa aşırı halsizlik hatta sezeryan olursa lan kaybı bayginliga sebep olabiliyor.Halsizlik ve uyku hali lohusa sendromuna da sebep olabiliyor.

Amiiin inşallahbenim şuan o kadar stresli geçiyor ki anlatamam...Genetik birşey olmamasına rağmen çok korkuyorum.Benim de ebe hatası malesef.Doktorum dogumhaneden çıktıktan sonra bebegin kafası gözüktü.Ama ebe panikleyip sakın ikinma, yan dön bacaklarını kapat sımsıkı dedi ve döndürdü beni.O an hissettim zaten çocuğu orda.Teyzen çok şanslı biliyor musun, hafif etkilenmiş.Zamanla spastisite artıyor eller ve ayaklar yamuluyor.Bu olmasın diye her gün fizik tedavi yapmak gerekiyor.Beyin kaslara emir vermediği için hareketsiz kalan kaslar uzamiyor ama uzuvlar uzamaya devam ettiği için kaslar yay gibi geriliyor.Teyzen en azından derdini anlatabiliyor, sürüyerek de olsa yürüyor.Benim oğlum çok ağır beyin kanaması geçirdi oksijensiz kalma suresi uzun olduğu için.ve çok ağır hasar bıraktı.Yurume, konuşma, oturma, baş tutma yok, hiç ağzından beslenemedi çünkü yutma da yok.Karnindan hortumla besliyorum.Sadece gulebiliyor.Tek yapabildiği bu yavrumun.Serebral palsinin en ağır grubunda, tetra spastik.Ve nöbet ilaçları yüzünden organlar iflas ediyor zamanla.Evde oksijen destek makinesi kullanıyoruz.Profilimde albüm var gir bak göreceksin durumunu.Allah kimseye yasatmasin.

Enem yüzünü kapatsaydın bari kız :) beni de eşim çekiyo Benim göbüşte böyle işte
Maşşallahhh
Sen diyince fark ettim kız öbür fotoyu yüklemişim ben yahemen düzelttim.ceksin çeksin.bi kadının hayatı boyunca hep yaşamak isteyeceği en güzel dönem.

Abooo desene yine kurtuluş yok bu haplardan bebişimiz için katlancaz artık onlar iyi olsun ben içmeye razıyım yinede bana vermesinler yaa

Burdayım kuzum, sıkıntım var 4 gündür tık yok çatlıycam artık karnım şişti iyice baskı yapıyor çok kayısı armut yemekten içim bayıldı ama etki sıfır
Sade kefir iç cnm.ama açtıktan sonra 24 saat içinde tüketmeye dikkat et.sonra alkole dönüşüyor.

Ayyy ne güzel ya baya çıkmış göbüş maşallah maşallah
Teşekkür eder canım.sizleri de bekliyorum

Hey maşallah maşallah
Bende hiç bişi yok daha
Gerçi ablamında bulantı kusma çok oldu 6.ayda çıktı göbüş bende öyle olcam heralde
Kilo vermeye devam
Kıyamam, çok zor bulanti.oglumda 11 haftada 3 kilo vermiştim ben de.Bide biraz da yapısal bu gobek işi.Hem ben yere fazla yakınım o yüzden çabuk belli oluyor canim

Maaşallah canım benimki de o kadar çıktı mı acaba :) hiç before after yapamadım mide bulantılarından halim yok hiç
Sağol canım benimay hemen başla çekmeye o zaman.Bu 4-5 hafta periyotlarla çekeceğim fotoğraflar için güzel planlarım var.Oglumda yapamadiklarimi yapmak istiyorum.

Canım bu marketlerde satılan kefir değil mi hazır olanlar yani ? Aldık bir şişe ama daha içmedim işe yarıyorsa birazdan onu da içeyim

Bir gün şöyle bı olay oldu.
Aklımdan gitmiyor hiç, konu nasıl açıldı teyzeme geldi bilmiyorum. (Ailem daha doğrusu hem anne hem baba tarafım aşırı bilinçli insanlar çok hekim ve sağlıkçı var ailemde, kimse bu konuyu teyzem varken asla konuşmayı bırakın, biz teyzemi normal insan olarak kabul ettik yemek yerken asla bakmayız ağzını çok açar, su içerken de bakmayız. Ay nereden geldik bu hassas konuyu çok içli bı durum insan anlattıkça rahatlıyor resmen.) Teyzem bı ağladı ama nasıl ağladı. Benim günahımı ebe çeksin, ben sağlıklı bi insansın beni bu hala o getirdi dedi. İlk defa böyle bir konu oldu odadaki herkes buz kestik. Ağlasak olmaz biz ona hiç bizden farkı yok gibi davranıyoruz.
Neyse ağladı ağladı rahatladı.
Teyzem çok küçükken Haydar Dümene götürülüyor. Haydar Dümen aslında cok iyi bir nöro-psikiyatri uzmanıdır. İyice teyzemi testlere sokuyor. Çok ilgilenmiş.
Haydar dümen ilerde tek yaşaması gerektiğini geçimsiz olacağını, sabit fikirli olacağını vs çok detay var anlatmış.
Dediği herşey harfiyen yaşandı.
Şimdi teyzemin bir evi var, emekli maaşı alıyor, bankada gayet iyi bir para yapıldı üstüne.
Zaten annem teyzeme bişey olsa yanına alıyor bakıyor, ben evime gidicem dediğinde gidiyor.
İç yakan durumlar.
Oturduğum sitede çok fazla down sendromlu melekler var. O kadar hassasım ki bu konuda melekleri görünce onları severim konuşurum. Anneleri hemen bı açıklama hissediyor.
Annelerine anlatma lütfen diyorum.
Rabbim sizlerin yar ve yardımcısı olsun.
Sizler bu meleklere gözleriniz gibi bakıyorsunuz, misler gibi, gözünüzün önünden ayırmıyorsunuz, Rabbim sizleri cennetin en güzel köşesini nasip eylesin.

Sorma canım sorma vermeye devam ediyorum daha ne kadar vercem bakalım
İlk 3 aydan kilo almayayım sonra çok alcaz nasıl olsa

Abooo desene yine kurtuluş yok bu haplardan bebişimiz için katlancaz artık onlar iyi olsun ben içmeye razıyım yinede bana vermesinler yaa
Azcik dayancaz artık cnm napalim

Canım bu marketlerde satılan kefir değil mi hazır olanlar yani ? Aldık bir şişe ama daha içmedim işe yarıyorsa birazdan onu da içeyim
O cnm, evde taze mayalanmis daha iyi tabi.kefir bircok insanda ise yariyor.Bende olmadı ama belki sana iyi gelir diye dedim.beni darı üstüne su içmem bile ishal yapmıyor hiç.Cok ilginç ama patlıcan yediğimde WC ye koşuyorum sadece.Ne kayısı ne incir, patlıcan yave bunu bu sene öğrendim daha.2 ay once kurutmak için aldığım patlıcanların kafalarını atmadım.cok severim ben orasini.Yemekte de bazılarına garip gelir.o yüzden düdüklüde yemek gibi pişirdim hepsini ve pişer pişmez de 1 tabak yedim.İste o gün ogrendim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…