2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bana yapmış canım, yapılması gereken testler arasında diye biliyorum ben

Banada yapılmış canım, istersen iste doktorundan.

Ben daha yapmadım hiç test 2 hafta sonra gitcem o zaman mı yapacak acaba?

Benim bakıldı canım bakılması gerek diye biliyorum

Pazartesi gününe devletten randevu aldım kızlar ne olur ne olmaz baktırayım bende gözümden kaçmadıysa yapılmamış bana çünkü cuma da ikili test için gidicez inşallah heyecan dorukta :bicak:

Ay alakasız olacak ama alişanın eşi varya buse varol.. 10. haftada açıklamıştı o da erkek olacak diye.:KK53:
Tabi onun durum biraz başka belki bize 10 haftalık diyorlardı vs vs.
Kız onlar genetik test varya ondan yapmışlar amerikaya yollamışlar izlemiştim bende :halay:

Pazartesi gününe devletten randevu aldım kızlar ne olur ne olmaz baktırayım bende gözümden kaçmadıysa yapılmamış bana çünkü cuma da ikili test için gidicez inşallah heyecan dorukta :bicak:
Baktır canım ihmal etme.
Cuma bizimde 2li taramamız var.
İnşallah hepimiz güzel sonuçlarla döneriz :dua:
Kaç artı kaç oluyosun cuma canım.
Vajinal bakılıcaktı demi canım senin yanlış hatırlamıyosamo_O

Ayy erkek mi acaba :)
Çıkıntı var tam erkek diyemiyorum dedi canım.
Eşimin rüyaları çıkıyo buda çıkarsa erkek olur canım :)
Allah ne verirse hayırlısını sağlıklısını versin canım:dua:

Bak genetik test yaptırmışlar ben bilmiyordum:)) parayı bastıran cinsiyeti öğreniyor demek ki :halay:

Şimdi sen diyince öğrendim valla :halay:
Bizde mi bastırsak parayı :KK45:
Doktordan çıktık eşime dedim alışverişe başlıyabiliyom mu diye:KK48:, dur kız diyo daha kesinleşmedi nereye başlıyon diyo:halay::KK20::KK71:

Baktır canım ihmal etme.
Cuma bizimde 2li taramamız var.
İnşallah hepimiz güzel sonuçlarla döneriz :dua:
Kaç artı kaç oluyosun cuma canım.
Vajinal bakılıcaktı demi canım senin yanlış hatırlamıyosamo_O
Canım cuma günü bi sürpriz olmazsa 11+5 oluyorum ( bazı arkadaşların geri ya da ileri çıkmış ya) son ultrason haftama göre hesapladım 7+5 ti.. çünkü regl tarihim tutmuyor düzensiz olduğu için.. devlette son gittiğim doktor ikili testi de vajinal bakabilirler çünkü karından net görülmüyor dedi sadece kalp atışını dinletmişti çıktı kağıdı alamamıştık inşallah rahmim de düzeliyordur, bende cumaya özel hastanede doçent doktordan randevu aldım canım 13.30 a bakalım inşallah hayırlısıyla atlatırız sağlıkla sıhhatle inşallah

Çıkıntı var tam erkek diyemiyorum dedi canım.
Eşimin rüyaları çıkıyo buda çıkarsa erkek olur canım :)
Allah ne verirse hayırlısını sağlıklısını versin canım:dua:

Bizde mi bastırsak parayı :KK45:
Doktordan çıktık eşime dedim alışverişe başlıyabiliyom mu diye:KK48:, dur kız diyo daha kesinleşmedi nereye başlıyon diyo:halay::KK20::KK71:
Haha benimkide daha şimdiden diyo yarın öğrenecekmiyiz cinsiyeti diye.. :KK45: Daha erken annesi biraz sabret :KK200::-)

Canım cuma günü bi sürpriz olmazsa 11+5 oluyorum ( bazı arkadaşların geri ya da ileri çıkmış ya) son ultrason haftama göre hesapladım 7+5 ti.. çünkü regl tarihim tutmuyor düzensiz olduğu için.. devlette son gittiğim doktor ikili testi de vajinal bakabilirler çünkü karından net görülmüyor dedi sadece kalp atışını dinletmişti çıktı kağıdı alamamıştık inşallah rahmim de düzeliyordur, bende cumaya özel hastanede doçent doktordan randevu aldım canım 13.30 a bakalım inşallah hayırlısıyla atlatırız sağlıkla sıhhatle inşallah
Amin canım inşallah inşallah.
Doğru hatırlamışım bak :KK16:
Belki vajinal bakılmasına gerek kalmaz canım benimde durum seninle aynı canım biliyosun 1 kere vajinal bakıldı diğerleri hep karından.
Hatta bugün çıkıntı bile karından görüldü :nazar:
Ense ölçüsünü alıyodu doktor net çıkmaz dedi 4.5 altındaki crl ölçüsünde dedi haftaya çağırdı o yüzden

Kızlar aranızda Toxoplasma testini yaptıran var mı? Sanırım benim toplu kan testlerimde o test yoktu yaptırmamız gerekli mi?
Cnm bhcg baktırmak için asm ye gittiğim gün hepsine bakıldı benim de.

Ya kızartma hamur işi ve Abur cubur yemiyorum ama ekmek yiyorum. 1 günde bu kadar göbek çıkartacak ne yedim çok merak ettim kendimi tebrik ediyorum :KK53:
1 günde birden çıkan göbek gazdan canım.sabah kalktığında ne görüyorsan bebiş göbeği o işte.:KK68:

Kızlar yarın 12.hafta oluyoruz folik asidim bitti yine almalımıyım yoksa doktor vitamin mi verir.bilgisi olan var mı?
Canım artık almana gerek yok doktor 12.hafyada folik asiti kesip vitamine başlatıyor zaten.hatta demir takviyesi ne de baslatiyorlar.benim de son kutuda 18 tane kaldı.28 inde ikili test için gideceğim folik asiti kesecek.10 tanesi artık cope.

Haha benimkide daha şimdiden diyo yarın öğrenecekmiyiz cinsiyeti diye.. :KK45: Daha erken annesi biraz sabret :KK200::-)
Seninki yine şimdiden başlamış canım sormaya,kese muayenesinden beri her kontrole gidişte cinsiyeti belli olmuş mu diye soruyo kayınlarım :deli: eşime 4.ayda belli olur diye söylemiştim o sormuyodu :63:
Canım çok tez :KK73::KK8:

Cnm bhcg baktırmak için asm ye gittiğim gün hepsine bakıldı benim de.

1 günde birden çıkan göbek gazdan canım.sabah kalktığında ne görüyorsan bebiş göbeği o işte.:KK68:

Canım artık almana gerek yok doktor 12.hafyada folik asiti kesip vitamine başlatıyor zaten.hatta demir takviyesi ne de baslatiyorlar.benim de son kutuda 18 tane kaldı.28 inde ikili test için gideceğim folik asiti kesecek.10 tanesi artık cope.
Canım verdiği vitamin ne vitamini olucak biliyomusun

Merhaba canlar:KK68: kayıplar olmuş çok üzüldüm.İnsallah istediğiniz vakitte tekrar sağlıklı gebelikleriniz olur doğal yollardan.12 haftamizdayiz biz de.28 inde ikili testimiz var.Ben hiç istememistim yaptırmayı ama eşim yaptıralım dediği için tamam dedim.Hic mantikli gelmiyor bu testler bana.
1-) Doğruluğu %80 bile değil.
2-) Down riski yüksek çıkıp sapasağlam doğuran var.
3-) Down sendromlu diye gebelik sonlandırılıp, alınan bebeğe yapılan incelemede sağlıklı olduğu anlaşılanlar var.Vicdan azabını hiç düşünemiyorum...
Karar verirken önce şunu sormak lazım kendi kendine insan: "özel bir çocuksa aldıracak miyim yada öldürecek miyim?"
Ben 6 yaşındaki oğluma hepsini yaptırdım.Dogum anına kadar da gayet saglikli bir bebekti.Hatta gelişimi öndeydi.37 haftalık 3 kilo doğdu. Ama doğum anı olan oldu ve şuan %97 engelli.Simdi benim onu öldürmeye hakkım var mı? Ha şimdi yapmışım bunu ha hamileyken ne fark eder? Verdiğine razı olup olmayacagimiz sinanmiyor mu zaten?Yani demek istediğim Allah tırnaklarını taşa degdirmesin ama testler onun hep sağlıklı kalacağının yada engelli dogacaginin garantisini vermiyor.Diyeceksiniz ki o zaman sen neden yaptırıyorsun.Anlatayim.Esimin ilk benimse ikinci evliliğim bu.Oglum engelli olduğu için ailesi evlenmeden önce çok soru sordu.Hamileyken test yapılmadı mı, belli değil miydi...Evet hiç istemiyorum yaptırmayı ama kafalarda ki soru işaretini yanıtlamak için bunu yapacağım mecburen.

Canım verdiği vitamin ne vitamini olucak biliyomusun
Elevit, decavit gibi vitaminlere devam ediliyor cnm.ama bazı takviyelerde atıyorum b12 daha fazla, bazısında magnezyum daha fazla.o yüzden hastaya, kan değerlerine göre verilen daha başka birsuru vitamin takviyeleri var

X