2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Evet canim aynen oyle ama mesela onde giden cocuklarin da o sivisi haliyle fazla cikabiliyormus falan. Dedigin gibi burun yasssiligi yuzunden arkadasima da ayni sekilde down dediler cocuga ama babasinin da ayni yani:) simdi cocuk dogdu masallahi var yani:) ama biz hamileligi boyunca arkadasima bunu anlatamadik. Zehir etti kendine gebeligini.bir de soyle bir sey var iki cocuk da ayni ozelliklere sahip oluyor ornegin ama 35 yasinda ki sigara icen bir kadina verilen riskle 20 yasinda sigara icmeyen birine verilen oran cok farkli oluyor. Her kriter farkli bir oran katiyor.

Bebeğin haftası ile uyumlu cnm. Hem gelişme göstermesi önemli o da büyüyor maşallah ıns yakın zamanda da kanama alanı kesilir. Çok dikkat et kendine dinlen bol bol kalkma hiç kalp atışları iyi dimi

Ay hayirlisi olsun kuzum hadi bakalim. Bana da genelde bir erkek tahmini geliyor cevremden zaten. Yuzum sivilcelendi falan ama guzellesti diyorlar :) anlamadim. Ne kadar cirkindiysem artik saglikla gelsinler insallah

Allah razi olsun canim Allah kabul etsin
İnsallah sende bebegine sag salim kavusursun cnm
Evet Rabbimol derse olur ama ben oyle bitkinim ki Kan sulandirici da icmedigimden kalbi dayanir mi kara kara onu dusunuyorum hamileligin hic bu kadar zor olacagini dusunmemistim aklim hep karnimdakinde Allahim hepimizin bebeklerini korusun.

Canim hic korkma nolur. Doktor her ihtimali soyluyor. Sen tedbirlerini aldin sonucta. Kotu dusunme. Benim de kanama alanim o kdr falandi. Ama kese buyuyunce baskiladi. Ayrica cocugun yavas buyumuyor ki? Gunu gunune uyumluysa sorun ne? Rabbim hakkimizda hayirlisini eylesin. Merak etme guzel olacak

Valla ben de buradaki bı çok insan gibi olumlu bakmıyorum.
benimde önden gidiyor. 2 gün öndeydi en son 4 gün önde çıktı.
Haftasına göre değilde bebeğin kendi gelişimine göre yapmaları lazim.
3 haftadan fazla önde gitmiyorsa bu sorun değil ki, bebek 5/6 gün önde diye risk var demek de saçma.
Cnm inan ki bak ben tüp bebekle çok ilgilendim kendimde 2 kere denedim.
Kadın 22 yaşında yumurtaları kalitesiz ve sorunlu olabiliyor neyse döllenebilen yumurtalar döllendirilip genetiğe gönderiliyor tüm yumurtalar sorunlu çıkıyor, kadın 37 / 38 yaşında yumurtaları kaliteli sorunsuz yumurtalar, döllenen yumurtalar genetiğe gönderiliyor hiç birinde sorun yok.
Biraz bu durumlar genetik. Yok riskli, yok bilmemne deyip aileler telaşa sokuyorlar.
Tüp bebek merkezlerinde hiç bir sorunu olmayan fakat ailelelerinde Down sendorumu fazla olan kişiler tüp bebek yapıp embriyoların da genetik sorun olmayanları tranfter ediliyor.
Ailesinde sorun olmayan kişiler hiç kendilerini telaşa sokmasın.

Eklentiler

• IMG_20180918_141252.png
    327,3 KB · Görüntüleme: 48
Kan pıhtı sorunun yoksa iğne olmana gerek yok ki cnm benim.

Allah sabır versin.annelik şimdiden başlıyormuş onu anladım.ufak bır kan gelse nasılda korkuyoruz.sen üzülme çok kanaması olupta doğum yapan çok var.o dünyaya gelecekse hiç bır şey engel degıl.sen rahat ol duşunmemeye çalış.kan sulandırıcı şeyler yememeye çalış

Gunaydin canim gecmis olsun. Ben de cok ayakta kalinca belimden kalcama dogru inen bir agri oluyor. Daha kilo almadan boyleyim. Sonumuz hayir olsun:)

Yoktur canım inşallah yorulduysan ayakta kaldıysan falan olmuştur belki de.

Günaydın canım güzel haberlerle gel inşallah. Boşuna stres yapma kendine iyiye odaklan :)

Gunaydin gecmis olsun umarim cabuk gecer

Geçmiş olsun, Allah şifa versin insallah

Sagolun kizlar. Ortopediye gittim bi kac hareket yaptirdi belle ilgili sorunun var ama gebelikten oturu ne krem ne rontgen bakamayiz yorulma dinlen vs dedi de evdeki deli bebeyle ne mumkun dinlenmek kilo alma dedi bir de hehehh insallah dedim amin

Bende yaptırmakla yaptırmamak arasındayım Allah korusun bi sorun çıkarsa tabikide aldırmam evladımı,insan hiç canından can parçaya kıyabilir mi.
Aynen doğru söylüyosun canım muayene günü yaklaştıkça merak endişe hepsi bir arada oluyo.amin inşallah inşallah canım

Simdi
Yoktur canım inşallah yorulduysan ayakta kaldıysan falan olmuştur belki de.

Günaydın canım güzel haberlerle gel inşallah. Boşuna stres yapma kendine iyiye odaklan :)
Simdi doktordan ciktim cok sukur 7+3 olmuşum kizlar.kalp atisi da iyi.bebek biraz sekillenmis.1 ay sonra 2 li tarama icin cagirdi.o zamana kadar hayirlisi inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…