2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Eczacı arkadaş hamilelikte bulantı için verdiği hapların inde ne olduğunu bilmiyor sanırım:KK45:Zencefil çok şifalıdır hamilelikte. Tabi ki herşeyin çoğu zarar ama seviyorsanız tüketin bence
Zencefil adet söktürücüdür, özellikle ilk aylarda çok düşük dozda kullanılmasını öneriyorlar illa kullanılacaksa. Eczacı yazısı bana aitti bulantı için değil vitamin olarak yazdı bana doktorum içinde de zencefil varmış, ben vitamini alırken içeriğine dikkat etmedim uyardı eczacı sağolsun :)

Benim tüp bebek olduğu için 3 aydır falan misafir kabul etmiyorum canım çünkü kendi işimi yapamıyorum
En iyisini yapıyorsun valla. Benim meleketten arkadaş gelicem dedi,ilk defa geliyor diye reddedemedim ama yavas yavas temizlik yapmama rağmen bel agrisindan yatamadim. Eşim yardımcı olmasına ragmen birde. Bi gün de gezdirdik, kendimden geçtim eve gelir gelmez uyuya kalmışım. Kendime kızıyorum niye reddetmedim de kendime böyle zulmediyorum diye. O bekar hiç anlamıyor da öyle gezmek istedi. Şükür gitti dedim. Bir daha böyle bir hata yapmicam. Hamile olmama rağmen neden çekiniyorum anlamadım o_O öncelik biz ve bebişlerimiz

Kızlar aranızda benim gibi kilolu hamile kalan var mı ben 90 kiloyla hamile kaldim sizlerde durum nasıl...
Canim bende 78 kilo ile gebe kaldım. Simdi bi 77 bi 78 arası oluyorum. Sabahlari bulan tim oluyor ama yinede elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye calisiyorum. Bizim kilo olarak daha az almamız gerek, tabi yapabilir miyiz hiç bilmiyorum :anneadayı:

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır sizleri uzaktan takip ettim. Aranıza katılmayı çok istiyordum ama kişilik olarak pimpirikli bir insanım. Biraz daha vakit geçsin diye bekleyip durdum.
Uzun uğraşlar sonucu çok şükür tüp bebekle hamile kaldım, şu an 11.haftadayız. İnşallah Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder. :KK200:

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır sizleri uzaktan takip ettim. Aranıza katılmayı çok istiyordum ama kişilik olarak pimpirikli bir insanım. Biraz daha vakit geçsin diye bekleyip durdum.
Uzun uğraşlar sonucu çok şükür tüp bebekle hamile kaldım, şu an 11.haftadayız. İnşallah Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder. :KK200:
Hoşgeldin, sağlıkla kucağına al bebeğini inşallah :KK68:

En iyisini yapıyorsun valla. Benim meleketten arkadaş gelicem dedi,ilk defa geliyor diye reddedemedim ama yavas yavas temizlik yapmama rağmen bel agrisindan yatamadim. Eşim yardımcı olmasına ragmen birde. Bi gün de gezdirdik, kendimden geçtim eve gelir gelmez uyuya kalmışım. Kendime kızıyorum niye reddetmedim de kendime böyle zulmediyorum diye. O bekar hiç anlamıyor da öyle gezmek istedi. Şükür gitti dedim. Bir daha böyle bir hata yapmicam. Hamile olmama rağmen neden çekiniyorum anlamadım o_O öncelik biz ve bebişlerimiz
Kendine eziyet etme canım kimse kusura bakmasın bakcak insanda alınmak için yer arıyodur bence,tedaviye başlamadan 1-1.5ay önce yeni ev aldık transferim oldu yeni ev mübareğine gelcekti eşimin kuzeninin karısı kibarca reddettim çünkü o dönem temizlik falan herşey yasaktı daha sonrada şükür hamile kaldım biraz zaman geçsin çağırırım dedim

Merhaba canım hoşgeldin aramıza sefalar getirdin inşallah sağ salim kucağına alırsın mis kokulunu :) benimde tüp bebek :)

Merhaba canım hoşgeldin aramıza sefalar getirdin inşallah sağ salim kucağına alırsın mis kokulunu :) benimde tüp bebek :)

Çok teşekkür ederim canım ♥️ İnşallah her şey yolunda gider ♥️ İnsan zor ulaşınca daha çok endişe ediyor. Hangi şehirdesin? ♥️

Çok teşekkür ederim canım ♥️ İnşallah her şey yolunda gider ♥️ İnsan zor ulaşınca daha çok endişe ediyor. Hangi şehirdesin? ♥️
Amiinn canım inşallah inşallah :dua: çok haklısın canım ama kendimi hep şu şekilde telkinliyorum Rabbim sana emanet sen koru diyerek :dua:manisadayım canım izmirde tedavi gördüm sen nerelisin :)

Amiinn canım inşallah inşallah :dua: çok haklısın canım ama kendimi hep şu şekilde telkinliyorum Rabbim sana emanet sen koru diyerek :dua:manisadayım canım izmirde tedavi gördüm sen nerelisin :)

Ay inanmıyorum, ben de Manisa'da yaşıyorum ve İzmir'de tedavi gördüm bu kadar olur :KK70:

Düşük sonrası doktor 2 ay korun vücut kendini toparlasın dedi. Bi kaçamak oldu nasil olsa hemen hamile kalmam ya dedim. Ve hamile kaldım canim. Yani düşük sonrası hiç adet gormeden hamile kaldım
Başta korktum bi şey olurmu acaba diye ama şimdilik bi şey yok şükür. Bende kan pıhtılaşması var onun için her gün iğneyi vuruyorum ,onun harici şimdilik iyiyiz elhamdulillah
İnşallah bi sorun çıkmaz canım peki canım kanaman yada kahverengi leke bir şey geldi mi canım birde canım kaç aylık hamilesin şimdi birde canım kaç haftalıkken düşük yaptın çok soru sordum kusura bakma canım yaa benim kide merak :oops::KK23:

Slm kızlar eczacı ilacımı geç girdiği için enox 4000 alamadım.
Kendi hataları olduğu için ücretsiz eşanfiyon ellerinde bulunan oksapar 4000 verdi.
Bugün vurdum iğneyi Allah sizi inandırsın ilaç enjekte ederken enox dan daha çok acıdı, enox vurduktan bi süre sonra acısı gidiyor ama oksaparın acısı inanın gitmedi.
Kolumu bı yere dayasam iğne yerine gelse acıyor.
Oksapar kullanım benim gibi olan var mı?

Ben oksapar kullandım karnımdan vuruyodum şuan eczanede yok olduğu için clexane verdi o daha kötü acıttı oksapar çok acıtmamıştı

Ne zamana kadar karnımdan vurucam sormalıyım galiba bu kontrolde Dr a. İkili test için bu salı çağırdı ultrasonda 5 gün önden gidiyor uz galiba ondan böyle çağırdı. İkili test yaptırmıycam ama cinsiyet belki belli olur merak ediyorum

Kizlar normalde 200 mg progestani fitil olarak kullaniyordum ama bitmis :KK43: Evde 100 mg var bunu da fitil olarak kullanabilir miyim ?

Ben oksapar kullandım karnımdan vuruyodum şuan eczanede yok olduğu için clexane verdi o daha kötü acıttı oksapar çok acıtmamıştı
Hım sanırım ne kullanıldı ise o ilaca devam etmek gerekiyor.
Eczacının hatasını ben acı olarak çekiyorum.
Salı günü yazdırabiliricem bı gün daha dayanacağım. Yapılacak bi şey yok artık.

Ne zamana kadar karnımdan vurucam sormalıyım galiba bu kontrolde Dr a. İkili test için bu salı çağırdı ultrasonda 5 gün önden gidiyor uz galiba ondan böyle çağırdı. İkili test yaptırmıycam ama cinsiyet belki belli olur merak ediyorum
Bu igneleri neden vurunuyorsunuz canim

Canim bende 78 kilo ile gebe kaldım. Simdi bi 77 bi 78 arası oluyorum. Sabahlari bulan tim oluyor ama yinede elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye calisiyorum. Bizim kilo olarak daha az almamız gerek, tabi yapabilir miyiz hiç bilmiyorum :anneadayı:
Ben de 78 ile başladım. Şimdi 77. Herşey iyi giderse inşallah 5 kg veririm daha önce de böyle sürekli çıkardım çünkü. Sonuna kadar hiç gidrmrdim hamileliklerimde ama verdikten sonra 10-12 alsam max 85 ile biter inşallah

Araştırma hastanesi canım yapılıyor Eminim. Ayrıyetten randevu yok şuan derdim bu Zaten benim. Olsa bende düşündüm 11. Haftaya denk getirmeyi ama. Bide benim bebiş geriden geliyordu 11. Haftada gidersem belki hala geride olacak vs. 12. Haftada gitmem daha mantıklı olur o yüzden. Ee o kadar beklersemde 5 hafta olmuş oluyor :KK53: valla sık gitmeyecem diye 5 haftada dayanamam ki
Bebegin onde yada geride gelmesi o test tarihini de degistiriyor canim benim ilk gebelikte bir hafta onden gidiyordu 3 lu testi yapmadi doktor

X