2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Yapmam mı canım Allah'ın izniyle yaptım 1 Nisan 2019 da doğum.
Şimdi ikinci bebeğime gebeyim.
Ya çok sevindim sağlıcakla büyütün birsey sorsam sanırım rahim ağzı yetmezliği vardı dikiş atılmış süreç nasıl ben 27 haftalık erken doğum yaptım nedeni belli değil suyum geldi ağarırız şekilde açılmam vardı bazı doktorlar dikiş atarız diyor bazısı progestan yeterli diyor sizin kaybınız varmıydı

Instagram dan doç Dr çağrı gülümseri takip et sorduğun sorulara da cevap veriyor.

Bana dikis atılmadı. Nidicard, progestan günde 2 fitil, haftada 1 proluton Depot iğne tedavisi uygulandı. 34. Hafta da hepsi bıraktırıldı.

Benim sebep rahmin bağırsağıma yapışması sol tüpümün kistleşip patlıcak duruma gelip bağırsağıma yapışmasıydı.
Doğumda tüp alındı. Rahimde bağırsağımdan ayrıldı.
Şimdi ki gebeligimde rahim boyu kısalığı yok.

Bir de rahim ağzına dikiş atılırsa eğer mcdonalds suturu şeklinde yaptır. En iyi sutur mcdonalds. İyi bi perinatoloji doktoruna attırt.

Birde folik asit düzeyine baktır folik asit eksikliği de rahim boyu kısalığı yapıyor.
Şu bahsettiğim hocayı mutlaka takibe al. Super ötesi bı doktor.
Allah'ın izniyle tekrar gebe kalıp,bebeğini kucağına alacaksın sorunsuz bı şekilde inşallah

Allah razı olsun sizden böyle düşünmeniz yeter dediğiniz doktora bakıcam şimdi çok sağolun

Merhaba kızlar. Umarım sizler ve bebişler çok iyisinizdir.

Kızlar, sma denen kas hastalığını duymuşsunuzdur. Sma tip 1 hastası bebekler 2 yaşından önce tedavi olmazsa maalesef artık bundan sonrası için tedavi olamıyor. Nefes alma yutkunma gibi birçok hayati işlevi yerine getiremediği için de hastalık büyük oranda Bebek ölümüyle sonuçlanıyor tedavi için gerekli ilaç ise Amerika’ndan geliyor ve çok pahalı -2.5 milyon dolar-.

Bebeği bu hastalığa yakalanan bazı aileler uluslararası bir bağış sitesi yardımıyla bu parayı toplamak için bağış kampanyası başlatmışlar. Hazal Kaya da sürekli paylaşıyor takip ediyorsanız görmüşsünüzdür.

Bir sürü Bebek var benim yüreğim iki tanesine bakmaya dayandı. Rüzgar ve Gökalp. Anne babanın çaresizliğini düşündükçe çok çok üzülüyorum. Hele Gökalp in 37 günü kaldı 2 yaşına girmek üzere 2 yaşından sonra tedavi olamıyor. Sizden ricam eğer durumunuz el veriyorsa bu yavrulara az çok demeden destek olabilir misiniz, profillerinde bağış linki var ya da İnstagram whatsapp dan paylaşıp daha çok insana ulaşabilirsiniz. Yavruların instagram hesap isimleri ‘rüzgar yürüyecek’ ve ‘Gökalp sma’

Bir bebeğin hayatından daha kıymetli hiçbir şey yok. Benim yavrumun da başına gelebilirdi düşündükçe kahroluyorum. Yardımcı olabilmeyi çok istiyorum. Ben kendi çevreme duyurdum. Takipçisi çok olan kişilere de sürekli e posta dm den ulaşmaya çalışıyorum ama tabi birçoğu görmüyor. Bir de sizlere yazmak istedim.. Allah herkesin yavrusuna sağlık sıhhat versin geri kalan her şey boş.

Selamlar hanımlar arada gören yazan olur diye yazıyorum. Benim kızım gecenin bi vakti kalkıyor ve geri yatmıyor. Çok uğraşıyorum kucağımda gezdiriyorum ayağımda sallıyorum ama yok. Dalamıyor.
Mesela Dün 3.5 gibi kalktı ve uyumadı sabaha kadar. uyumaya niyetleniyor ama dalamıyor gibi. Şimdi de ayağımda sallıyorum 3 gbi uyandı uyumadı hala.
2-3 gibi uyanıyor ve sağolsun beni mahvediyor. Çok yorucu yıpratıcı oluyor artık nedendir ne yapmak gerekir bir bilen var mı ?

Allah kolaylık versin. Bizimkide gece bilmem kaç kez emmeye kalkar oldu. Gece uykusu nedir bilmez oldum.

İyi akşamlar Nisan anneleri
Grup sessiz ama belki gören olur.
Halamın kızına bir hafta önce rahim kanseri teşhisi koyuldu, yarın Ankara’da ameliyat olacak.
Diğer kuzenimin paylaşımını burda da paylaşmak istedim, belki sizden veya çevrenizden bağış yapabilecek birileri vardır.
Yarın da dualarınızı eksik etmeyin

Eklentiler

• CECEBEBA-7104-4A9A-BC61-4927162CDE1D.jpeg
    453,2 KB · Görüntüleme: 64
Kuzum çok geçmiş olsun umarım ameliyatı iyi geçer

Geçmiş olsun canım. Nasıl kuzenin şimdi? İyidir inşallah

Durumu nasıl canım

Kızlar merhaba ben pcosum
Bende klomeni 5 gün iki defa günde kullandım
13.günü bugün kontrol vardı iki yumurtan var biti 11 biri 13ml yumurtalarım büyür mü 15-16.güne kadar endişeliyim çok büyümese diye

Allah kolaylık versin. Bizimkide gece bilmem kaç kez emmeye kalkar oldu. Gece uykusu nedir bilmez oldum.

Kuzum çok geçmiş olsun umarım ameliyatı iyi geçer

Allah razı olsun canım

Selam kizlar nasılsınız. Çok özledim sizi ya. Konuyu hortlayayim dedim ne zaman dir yok kimse. Bu arada çoğu arkadaşlar yeniden anne ve anne adayları. Ya ben foto isterim. Çok özledim sizleri

Maşallah sübhanallah
Kız bunun ağız burun yumuk yumuk nasılda sev beni diyor
Eee eee yapıyor annesi
Az daha büyümem lazım gelince seni çıldırtmak için enerji depoluyorum diyor
Ooooo vuslata kardeş gelmiş. Hosgelmis

Selam kizlar nasılsınız. Çok özledim sizi ya. Konuyu hortlayayim dedim ne zaman dir yok kimse. Bu arada çoğu arkadaşlar yeniden anne ve anne adayları. Ya ben foto isterim. Çok özledim sizleri
Yaaa selam canım nasılsın ?
İkinci mi var sen de yaaa hayırlı olsun doğdu mu gebe misin

Şükür canım iyiyiz zaman hızlı geçiyor
Sen nasılsın nasıl gidiyor ?
Fotiii yok sen benim instagramda vardın galibaaası oradan görüyorsundur kız

Şükür canım iyiyiz zaman hızlı geçiyor
Sen nasılsın nasıl gidiyor ?
Fotiii yok sen benim instagramda vardın galibaaası oradan görüyorsundur kız
Ben Instagram kullanmıyorum canım. Ama arada bir özelden at göreyim paşayı , nasıl büyümüş mu

Bildirim gelmedi tesadüfen gördüm biz iyiyiz canım şükür sen nasılsın kuzular nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…