2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Evet canım bebek arabasındaki.. çok içine göçük bende destek koyyorum bi yerde okumustum 2 aydan sonra normal kullanılır diye de bilgini varmı acaba diye sormak istedim
Canım ben 6 ay destekli kullanılıyor diye biliyorum o yüzden çıkarmadım şuan kusma ihtimalleri de olduğu için o riski alamam sanırım

Annem de kv de gitti dün akşam :KK53: İlk gece hiç uyumadım kızımın başında nöbet tuttum sonra alışır mıyım dersiniz:KK48:
Gözün aydın canım :KK75: tabii ki alışırsın mutlaka yan yatır, zaten ağladığında duyarsın öyle öyle alışıyorsun beraber uyuyup beraber uyanırsnız zamanla:KK45:

Ara ara fışkırarak kusma bizimkinde de oluyor normal kusma zaten sürekli var. Ama bizde baştan beri böyleydi doktorumuzda normal gördü hep. Sizin sonradan olan bişeyse içinde rahat etmeyecekse eşin geldiğinde bi doktora götürün.

Bizde de kusma sürekli var, ara ara fışkırarak da kusuyordu ama bu çok farklıydı ya
O kadar çok kustu ki bunun midesi bu kadar süt alıyor muymuş dedim 😬
Çeşme açılmış da süt akıyormuş gibi kustu

Eşim de gece çok geç geldi 😔

Alışacaksın kuzumm sen annesin üstesinden gelemeyeceğimiz birşey yok 💛
Eşin genelde evde zaten yazmıştın hatırlıyorum. Hem sanada alıştırma oluyor bir bakmışsın eşine bile ihtiyaç duymayacak beceriye gelmişsin. Tabi eşlerin yardımcı olması gerekliliği konusunu görmezden gelerek dedim bunu😊
Bu arada Kadir gecemiz mübarek olsun kuzum🌸

Evet canım eşim genelde evde, yardımcı da oluyor
Yalnız kalınca da bakımını yapıyorum ama hiç dinlenemiyorum 😬
Sürekli yorgun ve uykusuz hissediyorum kendimi
Sanırım zamanla bu tempoya da alışacağız 😊

Annem de kv de gitti dün akşam :KK53: İlk gece hiç uyumadım kızımın başında nöbet tuttum sonra alışır mıyım dersiniz:KK48:

Hadi gözün aydın 😀
Alışırsın tabi canım
Benim annem de yeni gitti
Ama gece gündüz bebeğin bakımını hep ben yaptım
Annem yemek temizlik çamaşır ev işlerine bakıyordu

Hadi gözün aydın 😀
Alışırsın canım merak etme
Ama bebeğin gece gündüz bakımını hep ben yaptım
Annem yemek temizlik çamaşır ev işlerine baktı
Gece bile kimseyi uyandırmadan ben saat kurup kalkıyordum
Doğum yaptığım gece bile hastanede annemi uyandırmadım ben baktım bebeğe 😀

Her şeyinden üstesinden geliriz de şu uykusuzluk ne olacak bilmiyorum 😬

Canım benim acı eşiğim düşük. Sabırlıyımdır ama canım çok yanar. İlk doğumda sancılarım belimdeydi sadece. Bu doğumumda bel ve karnımdaydı ağrılar. Saatlerce sancı çekerim açılmam geç olur. İlkinde saatler sonra açılmam 4 cm olduğunda epidural istedim. 5 cm iken epidural yapıldı 10 dk sonra açılmam 10 cm olmuş doğum başlamıştı. Bu doğumumda yine 4 cm de istedim ama dr yaptırmadı. 8 cm de epidural takıldı ve 2 dk sonra doğumum başladı. Epidural doğumumu hızlandırıyor bende.
Gerçekten zor doğurdum oğlumu.2. Kolay oluyor derler hep ona güvendim :) Belki kilosundan bilmiyorum ama ıkınma gücüm bile kalmamıştı artık. O kadar sancıya zaten nasıl güç kalıcaksa.

Benim de sancılarım karnımdaydı, belimde hiç ağrı hissetmedim
Açılmam güzel ilerledi ama rahim yumuşamadı Bebek aşağı inmedi
Ben de 13 saatin sonunda artık baygınlık geçiriyordum ıkınmaya halim kalmamıştı 😔

Artık seni doğurtmamız lazım dediler bir doktor(erkek) bir ebe sağdan soldan karnıma çöktüler de Bebek zorla çıktı

O an çok kötüydü, o kadar çok sancı çektim ki bebeğin çıktığına inanamadım

Benim de sancılarım karnımdaydı, belimde hiç ağrı hissetmedim
Açılmam güzel ilerledi ama rahim yumuşamadı Bebek aşağı inmedi
Ben de 13 saatin sonunda artık baygınlık geçiriyordum ıkınmaya halim kalmamıştı 😔
Artık seni doğurtmamız lazım dediler bir doktor(erkek) bir ebe sağdan soldan karnıma çöktüler de Bebek zorla çıktı
O an çok kötüydü, o kadar çok sancı çektim ki bebeğin çıktığına inanamadım
Neyse ki şükür sağlıcakla aldık kucaklarımıza tatlım. İlk doğumumda çok iyi hatırlıyorum birdaha normal doğurmam demiştim. Vucudumuzda bulunan bir hormon bu acı hislerimizi unutmamızı sağlarmış. Bu sebeple o kadar acıya rağmen tekrar doğurmak istermiş insanlar. 2. Doğumumu da normal istemem bundandı sanırım. :KK53:

Günaydın kızlar
Nasılsınız?
Aranızda çocuğunda dil - dudak bağı ve besin alerjisi olanınız var mı?
Şuanda yumurta ve süt diyeti yapıyorum. Çıkar inşallah ortaya neye alerjisi olduğu.
İlerleyen zamanda dil bağı içinde operasyon görünüyor gibi bize. :olamaz:

İyi diyorlar ona ama kullanmadım. Can bebe almış eşim ucuz diye 😅 çok kötüydü. Goon alıyorum ben memnunum bi sıkıntısı yok gibi. Ama hiç biri primanın yerini tutmuyor bence.
Ben 2 paket primada kullandım pek fark görmedim sleepyden.ama sen başka bezlerde denemişsin karşılaştrma yapabilirsin ben prima ve sleepy kullandım ikiside aynı.ikisindende memnun kaldım sadece ıslak mendilden dolayı kızarıklık yaşadık şimdi pamukla temizliyorum ne pişik ne kızarıklık hiç bir şey yok.

Bıngıldak elinize nasıl geliyor kızlar
Ben ellediğimde havuz gibi geliyor elime
Etrafında kemik, ortası çökük gibi
Çökmüş bıngıldak da hastalık belirtisiymiş 😔

Kafayı yicem çocuğu inceleyip duruyorum
Canim benim yegenim var 6 aylik. Onunda bingildaginda cokukluk farketmisler. Annesi daha once duymus tekrar arastirmis. Gelinimizin kardesi ve esi de cocuk dr u adayi. Susuzluktan olurmuş. Su icirmis ve duzelmis. Sen de bir dene istersen canim.

Ben 2 paket primada kullandım pek fark görmedim sleepyden.ama sen başka bezlerde denemişsin karşılaştrma yapabilirsin ben prima ve sleepy kullandım ikiside aynı.ikisindende memnun kaldım sadece ıslak mendilden dolayı kızarıklık yaşadık şimdi pamukla temizliyorum ne pişik ne kızarıklık hiç bir şey yok.
Slepy kullanmadım ama herkes iyi diyor. Büyük kızıma primadan başka bez kullanamdım memnundum. Şimdi küçüğe prima almadım çok pahalı geldi slepyde pahalı. Malum iki çocuk kreş bakıcı derken masrafımız çok olacak. İlk baş molfiks aldım pişik yaptı. Goon aldım pişik yapmadı bir kez sızdırdı ( belki o an çok çiş yaptı bilemiyorum) ama başka sızdırma yaşamadım. Genel olarak goondan memnundum. Yalnız Niğde de sadece e bebekte var goon. Eşimde markette yok ben hep e Bebek’e mi gidecem dedi. Park sorunu var e bebeğin orda diye gitti marketten can bebe aldı. Can bebe hem sızdırdı hem pişik yaptı. Sıvıyı emmedi içine, çocuğun poposu ıslak kalıyordu hep. Prima mı alsak die düşündüm ama gittim gene goon aldım. Islak mendil unibaby yeni doğan, kızarıklık yaptı bize. Bende pamuk kullanmayı tercih ediyorum ama ara sıra gene ıslak mendil kullandığım oluyor.

Slepy kullanmadım ama herkes iyi diyor. Büyük kızıma primadan başka bez kullanamdım memnundum. Şimdi küçüğe prima almadım çok pahalı geldi slepyde pahalı. Malum iki çocuk kreş bakıcı derken masrafımız çok olacak. İlk baş molfiks aldım pişik yaptı. Goon aldım pişik yapmadı bir kez sızdırdı ( belki o an çok çiş yaptı bilemiyorum) ama başka sızdırma yaşamadım. Genel olarak goondan memnundum. Yalnız Niğde de sadece e bebekte var goon. Eşimde markette yok ben hep e Bebek’e mi gidecem dedi. Park sorunu var e bebeğin orda diye gitti marketten can bebe aldı. Can bebe hem sızdırdı hem pişik yaptı. Sıvıyı emmedi içine, çocuğun poposu ıslak kalıyordu hep. Prima mı alsak die düşündüm ama gittim gene goon aldım. Islak mendil unibaby yeni doğan, kızarıklık yaptı bize. Bende pamuk kullanmayı tercih ediyorum ama ara sıra gene ıslak mendil kullandığım oluyor.
Canım goon bezin adet fiyatı kaça denk geliyor.ben alsam fazla alırım zaten aylık alırım

Bizde de kusma sürekli var, ara ara fışkırarak da kusuyordu ama bu çok farklıydı ya
O kadar çok kustu ki bunun midesi bu kadar süt alıyor muymuş dedim 😬
Çeşme açılmış da süt akıyormuş gibi kustu

Eşim de gece çok geç geldi 😔

Canım çok geçmiş olsun çok dikkatli ol mutlaka yan yatır ve doktora gidin canım içiniz rahat etsin
Günaydın kızlar
Nasılsınız?
Aranızda çocuğunda dil - dudak bağı ve besin alerjisi olanınız var mı?
Şuanda yumurta ve süt diyeti yapıyorum. Çıkar inşallah ortaya neye alerjisi olduğu.
İlerleyen zamanda dil bağı içinde operasyon görünüyor gibi bize. :olamaz:
Sağol canım sen nasılsın? Alerji nasıl belirti verdi? En son melike de yapıyordu ama girmiyor ne zamandır öğrenemedik😐 dil bağı için gittiniz mi doktora? Ne dedi? Çok geçmiş olsun canım

Tünaydın kızlar❤️

En son karnım burnumdayken hava soğuktu kış gibiydi sonra doğurdum bahar gelmişti onu kaçırdım 😐 şimdi de yaz gelmiş 😍 inşallah yazın tadını çıkarırız günler su gibi akıp gidiyor bugün ipeğin ilk günlerine baktık fotoğraflarına yavrum minicikmiş😢 bi de fototerapi alacağı akşam tabii o an bilmiyoruz ben sabahtan fotoğraf çekmiştim orada belli mesela sarılık olduğu ama kim anlayacak onu hemen? Zaten ameliyatlıyım hastaneden yeni çıkmışım minicik bir bebek kucağında... çok duygulandım o kadar aciz ki her şeyden o kadar sana muhtaç ki...😢

Aklıma geliyor bu bebeklerini istemeyip başkasına verenler, çöpe atanlar ya da eşten boşanıp üvey anneye bırakanlar... ne eksik onlarda bilmiyorum 😟 bir kuru ekmek yerim kızımı bırakamam neyse tatsız konuları açmaya gerek yok...

Artık bayram havasına girdik şimdiden hayırlı bayramlarımız olsun❤️

Gene iki büklüm kalktım yataktan karnımın kazıkların içi batıyor ilk haftalardaki gibiyim resmen bayram öncesi

Kizlar gunaydin ❤
Bayram yaklasiyor malum.. Bizde bayrams memlekete gitme tartismasi hukum suruyor :KK43: Sizlerde bu mevzular var mi nasil sonuca bagladiniz ?

Hadi gözünaydın canım :halay:alışırsın zamanla
Sağol kuzum :rolleyes: İnşallah 🙏
Gözün aydın canım :KK75: tabii ki alışırsın mutlaka yan yatır, zaten ağladığında duyarsın öyle öyle alışıyorsun beraber uyuyup beraber uyanırsnız zamanla:KK45:
Sağol kuzum, yan yatırıyorum da korku var hala Duyamazsam sesini falan diye. Zamanla olacak herhalde :KK48:
Gözün aydın canım :)) alışırsın merak etme.
Sağol canım inşallah 😊
Hadi gözün aydın 😀
Alışırsın tabi canım
Ama gece gündüz bebeğin bakımını hep ben yaptım
Annem yemek temizlik çamaşır ev işlerine bakıyordu

Hadi gözün aydın 😀
Alışırsın canım merak etme
Ama bebeğin gece gündüz bakımını hep ben yaptım
Annem yemek temizlik çamaşır ev işlerine baktı
Gece bile kimseyi uyandırmadan ben saat kurup kalkıyordum
Doğum yaptığım gece bile hastanede annemi uyandırmadım ben baktım bebeğe 😀

Her şeyinden üstesinden geliriz de şu uykusuzluk ne olacak bilmiyorum 😬
Bende öyle yapsaydım keşke onlar varken uyumayı tercih ettim :KK53: sağlıklı olsunlar da uykusuzluk olur artık 😊
Iki gune alışıyorsun.ben alışmıştım hemen.daha iyi oluyor
Sesini duyabilir miyim diye endişeleniyorum canım annelik içgüdüsüyle duyarsın diyorlar 🙈

Sağol kuzum :rolleyes: İnşallah 🙏

Sağol kuzum, yan yatırıyorum da korku var hala Duyamazsam sesini falan diye. Zamanla olacak herhalde :KK48:

Sağol canım inşallah 😊

Bende öyle yapsaydım keşke onlar varken uyumayı tercih ettim :KK53: sağlıklı olsunlar da uykusuzluk olur artık 😊

Sesini duyabilir miyim diye endişeleniyorum canım annelik içgüdüsüyle duyarsın diyorlar 🙈
O bende de var.ana kucağına yatırıyorum yanında götürüyorum is yaparken.sende oyke yap canim.korkuyorum kusar vs bir sey olur diye
Sesini duyuyorsun gercekten.mutfaktaydim bebek yatak ortasındaydı babasının yanında agladi hemrn duydum aradakaki koridorda uzun bayagi.esim uyumuş o duymamış dibinde

X