2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar benim kızım bir aylık oldu
Ben hala en geç dört saatte bir uyandırıp emziriyorum, zaten kendi de genelde üç saat geçince uyanıyor

uyanmadığı zamanlarda annem elleme çocuk uyusun diyor ama ben korkuyorum aç kalacak hasta olacak diye

Bugün de banyo yaptırdık emzirdim uyudu
Maşallah dört saat geçti hala uyanmadı
Ne kadar süreye kadar uyanmasını beklemeliyim

Anneme göre uykuya da ihtiyacı var elleme çocuğu diyor ama ben uyandırmak istiyorum
Canim benim bildiğim kadarıyla en az 2 en fazla 4 saatte bir yemesi gerekiyor. Ben ilk aylarda iki saatte bir telefon kurup yediriyordum ağlamasa bile. Tabi benimki çok küçüktü o şekilde toparladık.
4 saati kesinlikle geçirmemelisin. Annene katılmıyorum bu konuda. Çünkü benim kuzenimin kızı vardı inan hep uyuyordu bir kere asiya götürdük uyanmadı hiçbirşekilde kıza alkol koklattilarda uyandı. Annesi onu zorla kaldırıp yedirmese açlıktan ölebilirdi muhtemelen kalkmazdı çünkü. Sana tavsiyem 3 saatte bir yedir kendisi kalkmasa bile

Selamlar 2. Ay aşısını yaptıran var mı bir kaç sorum olacak
Mesajını yeni gördüm canım. Ben bilgi vereyim sen yine aklına takılan olursa sor. Aşıdan 1 gün önce bebeğini yıka, çünkü aşıdan sonra 3-4 gün yıkamak yasak. Omzundan ve iki bacağından vuruluyor yanı 3 kez ardarda. Aşıdan sonra kolu acıdığı için hassas oluyorlar, ona göre üst tarafı giydirmesi değiştirmesi kolay kıyafetler seç. Ben aşıdan önce yarım çay kaşığı , aşıdan sonrada yarım çay kaşığı calpol verdim. Aşıdan sonra 2-3 saat uyudu.
Ateşi çok çıkmadı şükür, ara ara geldi gitti, sadece 2-3 gün huysuzluğu oldu o kadar.

Kizlar ateşi var miran yasirin sadece bezle nemlendirip koltuk altina ve boynuna birakiyorum. Uyku yok bana evde de degilim ki eşimle vardiyali yapsak tek basina zor. Yarin parano× ftil yarim aversem sikinti olurmu. Yarin aldirayim
Kaç derece ateşi şu an nasıl canım? Düşmezse doktora git bekleme.

Kadın doğuma mı gitmem gerekiyor?

Dün hafif derecedeydi sağmıştım sonra akşam dışaro çıktık eve geldim sağ mememi verdim ipeğe ama aklım çıktı acıdan zorla bıraktırdık bugün de gerilemedi ipekle bile ilgilenemedim acıdan sağ mememde sorun canım solu emiyor sağı sağdım ama ikidir çok az süt geldi

Birebir aynısı canım allah düşmanımın başına vermesin antibiyotik tedavisi diyor internette şuan yattım örneğin sağıma dönemiyorum çok sızlandım ama öyle işte benim acı eşiğimde yüksektir yani yok felaket bir şey bu 😢
Bunu bende düşündüm canim.kuzenimim eşine de oldu ben bugun ona sorayim

Gündüz Zaten çok uzun uykusu yok ama gece bazen uzun uyuyor ben de uyandırıyorum canım
Bugün ilk kez banyo sonrası böyle uzun uyudu
Dayanamadım uyandırdım altını değiştirip emzirdim ama her zamanki gibi 7-8 dk emdi bıraktı
O kadar uzun aç kaldı doymuş mudur bu kadarcık emmeye

Aynen canım sık uyandığında insan sersem gibi oluyor
Bizim de sahura kadar uzun uykusu oluyor ama sonrasında bir saat geçince mızıldanmaya başlıyor, sallaya sallaya biraz zaman geçiriyorum ama çok da idare etmiyor

Kesin sana söylenip dururdu annem 😀
Çocuk kusuyor üşüttünüz çocuğu diyor, gaz çıkarıyor üşüttünüz diyor kaka yapıyor üşüttünüz diyor
Benim de psikolojimi bozdu artık 😬

Bizim de üstü atletle iki kat oluyor canım
Uyuyunca da bir penye battaniye bir de pazen pattaniye örtüyoruz

Annem de aynı senin annen gibi çok küçük daha canı ne ki üşür bu çocuk iyi sarın diyor sürekli
Benim annemle babamda oyleydi.cocugu bir çıplak inceleyemedim hemen üşür giydir diyolardi .sıcacık evde iki kat giydirdim hep.simdi tek kat giydiriyorum.ama iyi korkutmuşlar üşüyecek diye cok dikkat ediyorum hala

Merhaba geçmiş olsun, bebeğin kaç günlük? İlk üç ayda ateş olunca beklemeden doktora götürmek gerekiyor. Bir gösterin bence ne olur ne olmaz henüz çok küçükler.
Kaç derece ateşi şu an nasıl canım? Düşmezse doktora git bekleme.
Şimdi baktım 37.1 e düştü. Izin vermedim yukselsin. Dün aksam 37.8 idi izin vermedim en fazla 37. 4 oldu hep ondan düşürdüm. Parano× düşünüyorum. Kızlar hastaneye gitsem inlarda oyle bir sey yapar daha simdiden hastanenin yolunu tutmak istemiyirum dolu enfeksiyondan korkuyorum malum hemen hassas lar

Şimdi baktım 37.1 e düştü. Izin vermedim yukselsin. Dün aksam 37.8 idi izin vermedim en fazla 37. 4 oldu hep ondan düşürdüm. Parano× düşünüyorum. Kızlar hastaneye gitsem inlarda oyle bir sey yapar daha simdiden hastanenin yolunu tutmak istemiyirum dolu enfeksiyondan korkuyorum malum hemen hassas lar
Hımmm aslında 37.1 normaldir. Gitsen de bişi yapmazlar bu dereceye. Belki anlık yükseldi bişi oldu. Direndi vücut. Ama tabii takipte kal. Hastane konusunda da çok haklısın her yer mikrop. Ben de mecbur değilsem gitmem.

Ay normalde hiç sevmem ve yemem ama almışlar bi tadına bakayım dedim ve az önce yedim. Yemesemiydim ki o_O

Canım dikişler eline mi geliyor gördün mü yani...düşmek üzeredir canım bugün yarın düşer. Ama ağrı normal yani toparlanmaya çalışıyor çünkü.

Kalça için 45. Gün gittik erken dedi. 2. Ay dolmadan olmaz biraz daha büyüsün dedi. belki sizin orada randevu sıkıntısı olabilir burası küçük yer aynı Gün çekiliyor USG
Evet canim dikisler elime geliyor hala hissediyorum.🙄bu aralar agrida oluyor .Belki düşecektir onun icindir diye kendimi teselli ediyorum.
o zaman bize randevu vermek icin 28.gun cagirdi büyük ihtimal. buradaki hastaneler baya yogun😣

Süt için her şeyi yiyen içen ben,bi haftadır 3 litre suyu içiyorum, bu kadar içmiyodum şimdi şişeye doldurup şişeden içiyorum ,su gerçekten sütü artırıyo bi gün içmedim o gün azaldı süt,bol bol için kızlar 3 litre mutlaka olsun,
Canm bende herseyi denedim dedigine aynen katiliyorum. Su icince süt artıyor. Onun haricinde rezene cayi humana cayi hurma dut daha birsürü sey yedim ictim ama yok yani aman aman bir fark göremedim.

Benim iç dikişlerim daha düşmedi galiba
Vajinamın içi sızlıyor

Ben kabız değilim ama yine de her tuvalette popom çok acıyor 😔
Oturup bebeği emzirmek işkence oldu popomun ağrısından
bende tuvalette çığlık atmamak icin dişlerimi skyorum .Birde normal dogum yapanlar ertesi gün ayaga kalkar diyorlardi. Ben bir hafta yattim.25 gun oldu hala dikis agrisi yüzünden dun agri kesici almak zorunda kaldım . :KK43:

Bir sürü ot aldım karıştırıp ictim ama yok bi işe yaramadı. Bir de hazır cayları deneyeyim şifa olsun süt olsun arkadaşım🤗
Sende bendensin o zaman :) kim ne dediyse denedim ottur caydir vs. hala da yapiyorum ama hic şöyle dolu dolu sütüm olmuyor. insallah sana şifa olur. Humana deneyenler bana tavsiye etmisti onlarda cok işe yaramış

Kizlar herkese günaydın....
40 i cikan annelere bir sorum olacak. 40 i cikan bebek huysuzluğu bırakır diyorlar dogrumu kizlar. Yani benimki cok agliyor cok miz miz. Bende dört gözle kirki ciksin da uysallassin diye ümitle bekliyorum. Var mi benimki gibi olupta uysallasan

Canm bende herseyi denedim dedigine aynen katiliyorum. Su icince süt artıyor. Onun haricinde rezene cayi humana cayi hurma dut daha birsürü sey yedim ictim ama yok yani aman aman bir fark göremedim.
aynen su fark ettiriyo bi tek,gelip gidip içiyorum dün 4 litre içtim,
40 i cikan annelere bir sorum olacak. 40 i cikan bebek huysuzluğu bırakır diyorlar dogrumu kizlar. Yani benimki cok agliyor cok miz miz. Bende dört gözle kirki ciksin da uysallassin diye ümitle bekliyorum. Var mi benimki gibi olupta uysallasan
evet daha sakinliyolar ama bebişlerin bir günü bir gününü tutmuyo, mesela bi banyo yaptığı gün güzel uyuyo,bi banyo yaptığı gün uyumuyo, genel olarak 40 dan sonra değişiklik oldu bizde

Evet canim dikisler elime geliyor hala hissediyorum.🙄bu aralar agrida oluyor .Belki düşecektir onun icindir diye kendimi teselli ediyorum.
o zaman bize randevu vermek icin 28.gun cagirdi büyük ihtimal. buradaki hastaneler baya yogun😣
Olabilir canım randevu için çağırmıştır muhtemelen...bu arada hiç dikiş için kontrole gittin mi ya da 40 dolunca gel dediler mi?
bende tuvalette çığlık atmamak icin dişlerimi skyorum .Birde normal dogum yapanlar ertesi gün ayaga kalkar diyorlardi. Ben bir hafta yattim.25 gun oldu hala dikis agrisi yüzünden dun agri kesici almak zorunda kaldım . :KK43:
Kuzum aslında ayağa kalkılır ama tabii illa ki dikiş ağrısı olacak... Sanırım ilk olmasının sebebiyle çok taze. Ama geçecek az kaldı. Oturmamaya çalış ya da yan otur. Dikişlerini banyo sonrası fön makinesi ile kurut canım
Uuyku saatleri daha düzenli oldu...genel olarak zaten uysaldı. Hani pek bi değişiklik olmadı o açıdan

Guzel anneler; güne merhaba diyelim mi:KK66:

Eklentiler

• 20190527_103941.jpg
    20190527_103941.jpg
    127,1 KB · Görüntüleme: 30
  • 20190527_103941.jpg
    20190527_103941.jpg
    127,1 KB · Görüntüleme: 28
Bence tam tersi sezaryan yapan daha erken kalkıyor.normal dogumda wc ye gitmek iskence.ben arada hindistan cevizi yagi sürdüm antibiyotik özelliği varmis.birde her seferinde sac kurutmayla kurut canim

Kızlar benim kızım bir aylık oldu
Ben hala en geç dört saatte bir uyandırıp emziriyorum, zaten kendi de genelde üç saat geçince uyanıyor

uyanmadığı zamanlarda annem elleme çocuk uyusun diyor ama ben korkuyorum aç kalacak hasta olacak diye

Bugün de banyo yaptırdık emzirdim uyudu
Maşallah dört saat geçti hala uyanmadı
Ne kadar süreye kadar uyanmasını beklemeliyim

Anneme göre uykuya da ihtiyacı var elleme çocuğu diyor ama ben uyandırmak istiyorum
Kuzum daha önce de yazmıştım, 3 farklı doktora sordum hepsi 3 ayı dolana kadar en geç 4 saatte bir emzirmek gerektiğini söyledi. 3 aydan sonra önemli değil istediği kadar uyusun dediler.
Bu arada bebeği çok giydirmişsiniz gibi geldi 😅 sıcak huysuzluk uykusuzluk yaparmış biz aşıya biraz kalın giydirirek götürmüşüz de hepsini çıkardılar 😂

melankolimm melankolimm canım geçmiş olsun 🙏

Cuttingcorners Cuttingcorners kuzum geçmiş olsun, düzelmedi mi hala 😞

Sende bendensin o zaman :) kim ne dediyse denedim ottur caydir vs. hala da yapiyorum ama hic şöyle dolu dolu sütüm olmuyor. insallah sana şifa olur. Humana deneyenler bana tavsiye etmisti onlarda cok işe yaramış
Yaa dün içtimbugün 40 ccden 80 ccye cıktı sagınca sütüm ve hep şişkin göğüslerimm 🎊 şimdii yeni sorum şu, 120cc cıkması için galactago damla eklemeli miyim yanına?

X