2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Insallah Canim bende sifayi kaptim
Geçmiş olsun canımm
Kuzum başınız sağolsun mekanı cennet olsun inşallah.
36.37 büyük mü peki. Senin bebiş nasıl iyi mi 1 aylık oldunuz mu
Normal canım
Oğluşumun baş çevresi 1 hafta önden gittiği halde 36 cm doğdu:)
Kardeşiminde 37ymiş geçenlerde baktım merak edip bende:)

Kuzum biberona alıştığı için silikonla tutuyor ama çok şükür tutmaya başladı yavaştan ❤ kavga gürültü veriyorum yine ama olsun

Olsun canım çok sevindim
Slm kizlar atesimiz Hala 39- 40 arasi ilacta almiyo hic zorlamak istemedim ama fitil yaptim krem suruyorum dedim benimde her tarafim agriyo zaten uykumuz Yoktu simdi tam oldu zombi gibiyim hasta olan herkese Acil sifalar ozellikle minik ler

Çok geçmiş olsun canım doktora gitmediniz mi?
Başınız sağolsun canım Bol bol emzir canım o en etkilisi

Demekki haftasında doğsa aşşa yukarı 36-37 cm falan olucakmış. Benim kız 36cm doğdu geçen asmde takipte 37 cm olarak çıktı ☺ banada kafası büyük geliyor
Kuzum bizim ki de 36 doğdu bgn 37 olmuş. Ama normal büyük değil ki kfası. Bizim kinin sadece uzaylı gibi arkaya doğru sivri bir kafası var o akdar ki sırt üstü yatıraak dahi kafayı hemen yan çeviriyor bebem tutamıyor dik kafayı

Sağol kuzucum. Mekanı cennettir muhtemelen.. engelliydi kendisi ztn rabbim çektirmedi iyice kötülemişti çünkü

Olsun canım çok sevindim❤

Çok geçmiş olsun canım doktora gitmediniz mi?

Başınız sağolsun canım Bol bol emzir canım o en etkilisi
Sağol kuzum. Öyle yapıyorum. Max iki saat sürüyor gündüz emzirme aralığım. Gece bazen iki saat boyunca memede kalıyor sonra üç saat uyuyor. O süre dokunmuyorum. Gece uykuları düzene girsin diye. Ama gündüz Fırsat buldukça veriyorum mememi.

Artık bundan sonra kaka takibindeyiz
Yediğin birşeyden de olabilir canım
Slm kizlar atesimiz Hala 39- 40 arasi ilacta almiyo hic zorlamak istemedim ama fitil yaptim krem suruyorum dedim benimde her tarafim agriyo zaten uykumuz Yoktu simdi tam oldu zombi gibiyim hasta olan herkese Acil sifalar ozellikle minik ler
Çok geçmiş olsun canım evde maske kullan bebeğede geçmesin
Başınız sağolsun canım. Lohusalık gelen giden zor oluyodur Allah yardımcınız olsun ☺
36.37 büyük mü peki. Senin bebiş nasıl iyi mi 1 aylık oldunuz mu
Bilmiyorum ki canım büyük mü. Asmden ebe aramıştı kızım küvezdeyken bilgilerini almak için. Baş çevresini ben söylemeden 36-37 diye tahmin edip söyledi. Heralde normal aralık o şekilde diye tahmin ettim bende ☺ iyi Allaha şükür canım yarın aşımız var bugün 31 günlük olduk
Seninle aramızda az varmış ben unutmuşum ne kadar olduğunu kırkım çıktı hasta oldum diyince fark ettim

Maşallah canım Çınara
Benim kızında arkaya doğru sivri bana o yüzden büyük geliyo devamlı sağlı sollu yatırıyorum düzelsin diye

Aramızda 9 gun varmis.kirki cikinca huy değiştiriyorlar soyliyimsurekli uyurdu bugün cok az uyudu.yataga yatırınca uyaniyor ve ağlıyor yandim

Aramızda 9 gun varmis.kirki cikinca huy değiştiriyorlar soyliyimsurekli uyurdu bugün cok az uyudu.yataga yatırınca uyaniyor ve ağlıyor yandim
Dur kız korkutma şimdiden
Şimdiki huyunu yeni öğrendim
Gece gündüz kavramımızda oluştu
Belki senin bebiş bugüne özeldir

Aklıma yeni geldi ☺
Bebişlerinizi uyutmaya çalışırken göz teması kurmayın,konuşmayın bu onlar için çok büyük bir uyaranmış. Var olan uykusunun bile kaçmasına neden olıyormuş.
Emzirme işlemi sırasında bol bol göz teması kurun

Kırkım cikti adet oldum
Tamda kurtuldum artik derken uff.
Of ya en istemediğim durum. Kızımda da öyle oldu. 41. gün adet oldum. Ama sonra 5-6 ay olmadı. Belki senin de öyle olur. Bir de bende endometriozis (çikolata kistleri) var. Her kanamada hastalık bana zarar veriyor. O yüzden hamilelikte çok sağlıklı oluyorum. Bir nevi tedavi oluyor. Regl olmayı hiç istemiyorum ( sen emzieiyorsun değil mi? Geceleri de emziriyor musun? Benim de 40’ım yarın çıkıyor.

Ben gözünün içine bakıp konuşarak uyutuyorum :) akıllı yavrum, güzel oğlum, maşallah sana, seni verene kurban olayım, hamd olsun, annesinin kuzusu, annesinin canı, ninniiiiiiii

Bir çocuğun zekasını ve akademik başarısını ilk 3 yılda duyduğu kelime niteliği ve niceliği belirliyormuş. Bebeklerinizle sürekli konuşun ve olumlu konuşun.” Benim güzel bebeğimin şirin ayakları neredeymiş? Şimdi çoraplarını değiştireceğim. Hmmm bu sana çok yakıştı. Sana ne giysen yakışıyor. Yakışıklı oğlum benim” Gibi :)

Kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz
Beşiğine koyunca kendi kendine uyuyan var mı
Kuzum şu aşamada sanırım imkansız çok küçükler benim kızın karyolasına alerjisi var zaten bizim yatakta yatmayı daha çok seviyor ya memede ya da omzumda uyuyor canım☺

Kuzum bir de sen süt yapan yiyecekleri yazmışsın ya onları yediğin miktar nedir peki?

M muttervonmarienkaefer bende artık geceleri uyandırmıyorum canım bi süre de böyle gitsin bakalım kendisi uyanıyor bazen 2 saati geçiyor ama uyuyunca bebekler büyür derler ya o yüzden dokunmuyorum

Son düzenleme:
Kızlar bu uzayan sarılığın yani anne sütü sarılığının. bebeğe zararı varmıdır ya ? Birde doktor nasıl kararını veriyor bunun anne sütü sarılığı olduğuna.?
Yok canım bilirubin değerinden anlaşılıyor 4-7 gün arasında en yüksek değere ulaşır

Canım biz gerçekten çok sorunluyuz
Gaz çıkarmaya bile izin vermiyor kı öyle ara verip çıkarayım. Hep kıpır kıpır hep kucak hep meme.
Ağlamıyor öyle mızıl mızıl kuru kuru bağırıyor. Hiç uyumuyor uyuduğu 15 dk hep.
Hiç 2 aylık bebek bu kadarı uykusuz kalır mı hiç mi yorulmaz.
Bu hafta kontrolü ve aşısı var. Doktora tekrar soracağım, neyi yanlış yapıyorum sorunu tam olarak ne çözemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…