2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Anladım canım. Yaş farkı az çok fark etmiyor demek ki kıskançlık oluyor illa ki. Ben de izin rapor bitirip ücretsiz izne ayrılacağım inşaALlah
Kızlar pompayla süt sağınca daha az gelme ihtimali var mı herhangi bir bebişin sağdığımda çıkan sütle doyması imkansız çünkü
Bebiş daha kuvveti çekiyor canım.
MaşaAllah. Aynen nemlendirmek lazım canım.banyodan sonra da sürmelisin losyon.
11 gün için gece 3 saat çok değil demek ki biz de hep panik oluyordum.
Gerçi benim oğlan rekor kırdı bu gece. Uyuyakalmışız eşimle ve tam 5 saat uyudu. Fırladım yataktan baktım uyuyo mama yapmaya giderken uyandı..demek karnı tok olunca iyi uyuyormuş :)

Sağol kuzum sevindim öyle olmasına

Aynen hep kötüsü geliyor aklımıza ama uyku da besin sonuçta.

Doktor dogdugunda küçükmüş demisti basi icin.sanirim 33 cm di.sizinki ne kadar. Büyük mu küçük mu bilmiyorum ☺sanki simdi daha büyük gibi kafasi

Geçmiş olsun canım.
Ben de diyorum benim gözüm 2.yi nasıl yemiş ne yaşamışım da ikinci bebeyi düşünmüşüm
Soranlara diyorum asla önermiyorum halim ortada
benim gene ikisi arası 5 yaş.
Bende şuan için başka bir çocuk düşünmüyorum

Annem hazırlayıp yediriyor canım
Bol sıvı almaya çalışıyorum
Eve de gelen yok allahtan

Ama kardeşim geldi, yeğenim hasta öksürüyor burnu akıyor
Çocuğu uzak tutmaya çalışıyoruz ama aynı odada çok zaman geçirdiler
İnşallah bebeğe bulaşmaz

3.ayda düzelir diyolar canım inşallah düzelir. Sancı çekerken kıpkırmızı oluyorlar
Sancı gaz sancısı mı peki canım yoksa kaka mı ?
Benim kızın huyunu iyice öğrendim canım,günde 4-5-6 bazen daha fazla kakasını yapıyor. Ama tüm gün ıkınıp sancı çekiyor. Yeni emzirmeye yakın masaj yapıyorum,şurup veriyorum biraz rahatlayıp emip uyuyor. Emzirirkende 5dkda bir gazını çıkartıyorum sıçrayıp uyanmasın diye.
Sanada tavsiye edicektim ☺ emzirme bitince gazını çıkarma ara ara göğsünü çek ağzından gazını çıkar öyle devam et
Gözün aydın canım banyo yaptır veya yaptırma dediler mi ? Bizimde yarın aşımız var

Doktor dogdugunda küçükmüş demisti basi icin.sanirim 33 cm di.sizinki ne kadar. Büyük mu küçük mu bilmiyorum ☺sanki simdi daha büyük gibi kafasi
Demekki haftasında doğsa aşşa yukarı 36-37 cm falan olucakmış. Benim kız 36cm doğdu geçen asmde takipte 37 cm olarak çıktı ☺ banada kafası büyük geliyor

Üşütme belirtisi diye biliyorum kuzum

Olabilir canım dün dışarı çıkmıştık
Endişelenme kuzum, normal.
yeşil kaka üşütme gaz belirtisi olduğu gibi arada tüm sağlıklı bebeklerde de olabiliyor. Yarına sarıya döner o.

Sonraki kakasında yoktu canım

Üşütmüş de olabilir canım bazen oluyormuş da öyle devam etmemesi önemli olan sonraki kakasında yoktu takipteyim
Kızlar pompayla süt sağınca daha az gelme ihtimali var mı herhangi bir bebişin sağdığımda çıkan sütle doyması imkansız çünkü
Kuzum beste memişi tutmaya başladı mı? Makine bebek kadar çekemiyormuş canım en iyi kilo alımı normalse anlarsın canım
Kırkım cikti adet oldum
Tamda kurtuldum artik derken uff.
Canım sende sezeryandın değil mi? Bakalım ben ne zaman olucam?

Kuzum biberona alıştığı için silikonla tutuyor ama çok şükür tutmaya başladı yavaştan kavga gürültü veriyorum yine ama olsun

Slm kizlar atesimiz Hala 39- 40 arasi ilacta almiyo hic zorlamak istemedim ama fitil yaptim krem suruyorum dedim benimde her tarafim agriyo zaten uykumuz Yoktu simdi tam oldu zombi gibiyim hasta olan herkese Acil sifalar ozellikle minik ler
Geçmiş olsun canım inşallah toparlar en kısa zamanda

Yok canim normal doğum

Slm kuzular. Çok giremiyorum. Bir yandan gelen gidenim çok oluyor. Birde dün eşimin teyzesini kaybettik oraya fln gittik yoğundu gündem. Çok yorgunum. Çıbar da özelliklr iki gündğr çok huysuz çözemiyorum neden sütüm artıyor gibi hissediyorum ama sağmaya fırsatım olmuyor koşturmacadan.

Sizler nasılsınız ? Nasıl gidiyor , hasta olanlara çok geçmiş olsun bu arada

Başınız sağ olsun canım sen normal emzirmiyor musun kirkiniz çıktı mı sizin.bizimkinin kirli cikti huyu degisti cok uyumuyor ve ağlıyor

Başınız sağ olsun canım sen normal emzirmiyor musun kirkiniz çıktı mı sizin.bizimkinin kirli cikti huyu degisti cok uyumuyor ve ağlıyor
Allah razı olsun cnm. Cnm yok tam bir aylık olduk bgn aşısını oldu. emziriyorum ve mama veriyorum. Ama arada sağıyordum evdeyken ve uygunken artsın diye. Emzirme sonrası 15-30 cc çıkıyordu yine günde 2-3 kaç kere sağabilirsem artık. O yüzden sağamıyorum dedim. Evet her gün yeni bir huy ediniyor. Bizim ki de daha uyanık. Önceden daha öok uyuyordu. Ama huysuzlanınca sakinleştiremiyorum şimdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…