2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar bu uzayan sarılığın yani anne sütü sarılığının. bebeğe zararı varmıdır ya ? Birde doktor nasıl kararını veriyor bunun anne sütü sarılığı olduğuna.?
Cnm aslında bu konu ile ilgili bilgim yok ama hastanede bı bebek ve annesi vardı 50 günlüktü bebek hala sarılıktı idrar tahlili verecektiler bebek ten,herhangi bi tedavısı yok sanırım ,idrarıda böbreklere bakmak için istemiş dr öyle anlatmıştı dr,birde cnm manda (camız) yoğurdu sarılık için birebirmiş,annem sarılık olan kişiler gelip bizden manda sütü yoğurdu isterdi eskiden dıo mandaları vardı annemlerin,sen ye senden dd bebeğe geçer süt ile

Aramızda 9 gun varmis.kirki cikinca huy değiştiriyorlar soyliyim😆surekli uyurdu bugün cok az uyudu.yataga yatırınca uyaniyor ve ağlıyor 😴yandim
Hemde ne huy değiştiriyorlar kurulmuş saat gibi vaktini biliyorlar valla. benim oğluş 40ını çıkardı sesi çıkmaya uyumamaya başladı.
Kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz 🤔
Beşiğine koyunca kendi kendine uyuyan var mı :nazar:
Ayağımda sallıyorum kuzum ya da babasının kucağında uyuyor. Sonra koltuğun üzerinde.
Anakucağı, beşik, salıncak, baby nest hiçbirinde uyumuyor. :KK43: koltukta yatıyor bir tek.

Kızlar bu uzayan sarılığın yani anne sütü sarılığının. bebeğe zararı varmıdır ya ? Birde doktor nasıl kararını veriyor bunun anne sütü sarılığı olduğuna.?

Canım doktor bize düşük seyirde faydası var demişti sizin şuan uzadı mı? Bizde de tam bitmedi sanırım ama kan vs almadılar canı yanmasın diye çünkü şuan bebek 40 günlük sarılık değerinin çok yüksek olması lazım mudahale için allah korusun seni endişelendiren ne?
Kalça ultrasonu için 2 ayın dolması şart mı ? 45 günlükken kontrolümüz olacak doktor usg için de randevu alabilirsiniz dedi erken mi acaba
2 ay demediler bize canım 1 aylıkken oluyor biz de cuma çektireceğiz inşallah

Gittik canim virus var dedi eve yolladi burda kolay kolay antibiotik vermezler .bagisiklik kazansin diye en fazla 5 gun ates devam ederse sorun

Çok geçmiş olsun canım
Allah tez vakitte şifa versin inşallah

Benim de kanda ve idrarda enfeksiyon çıktı
Üç gündür ateşten mahvoldum 😔
Ateş yükselirken üşüyorum titriyorum
Ateş düşerken de deli gibi terliyorum

Kalça ultrasonu için 2 ayın dolması şart mı ? 45 günlükken kontrolümüz olacak doktor usg için de randevu alabilirsiniz dedi erken mi acaba
Sağlık ocağı da bugün 45 günlükken çektirebilirsiniz dedi. Ama ben ,2.ay sonunda kontrole götürecem onlarda ne zamana randevu verirse artık

Kizlar agrilarim oluyor cok siddetli demistim. Ya Hatirlayaniniz varsa. Bugun evime yakin ozel bi hastanenin kadin dogumcusna gittim. Ultrasonla bakti 12 mm su kalmis dedi. Tahlil istedi sonuca gore konusuruz dedi. Yarin gidicm tekrar. Hic boyle bisi duyan bilen var mi? Stres oldum yaa

Kizlar agrilarim oluyor cok siddetli demistim. Ya Hatirlayaniniz varsa. Bugun evime yakin ozel bi hastanenin kadin dogumcusna gittim. Ultrasonla bakti 12 mm su kalmis dedi. Tahlil istedi sonuca gore konusuruz dedi. Yarin gidicm tekrar. Hic boyle bisi duyan bilen var mi? Stres oldum yaa
Nasıl yanı?_normal doğum mu yapmıştın? Neren ağrıyordu tam olarak

Gittik canim virus var dedi eve yolladi burda kolay kolay antibiotik vermezler .bagisiklik kazansin diye en fazla 5 gun ates devam ederse sorun
Aslında harika bir uygulama. Türkiye antibiyotik çok kullanan ülkelerden biri. Resmen vücut dengesini bozuyor.
Kuzu da en kısa zamanda iyileşir inşaallah.. Virüs varsa dikkat edin aman canım

Bize 40ı çıkınca gelin dedi doktor
Canım doktor bize düşük seyirde faydası var demişti sizin şuan uzadı mı? Bizde de tam bitmedi sanırım ama kan vs almadılar canı yanmasın diye çünkü şuan bebek 40 günlük sarılık değerinin çok yüksek olması lazım mudahale için allah korusun seni endişelendiren ne?

2 ay demediler bize canım 1 aylıkken oluyor biz de cuma çektireceğiz inşallah
Sağlık ocağı da bugün 45 günlükken çektirebilirsiniz dedi. Ama ben ,2.ay sonunda kontrole götürecem onlarda ne zamana randevu verirse artık
Sağolun kızlar doğum yapan bi arkadaş tam 2 ayını doldurması gerekiyor dedi de ona takıldım biraz erken değilmiş demekki :)

Slm kizlar atesimiz Hala 39- 40 arasi ilacta almiyo hic zorlamak istemedim ama fitil yaptim krem suruyorum dedim benimde her tarafim agriyo zaten uykumuz Yoktu simdi tam oldu zombi gibiyim hasta olan herkese Acil sifalar ozellikle minik ler:KK43:

Çok geçmiş olsun canım. Allah acil şifalar versin 🙏🏼

Slm kuzular. Çok giremiyorum. Bir yandan gelen gidenim çok oluyor. Birde dün eşimin teyzesini kaybettik oraya fln gittik :KK43: yoğundu gündem. Çok yorgunum. Çıbar da özelliklr iki gündğr çok huysuz çözemiyorum neden :KK43: sütüm artıyor gibi hissediyorum ama sağmaya fırsatım olmuyor koşturmacadan.

Sizler nasılsınız ? Nasıl gidiyor , hasta olanlara çok geçmiş olsun bu arada🙏🏻

Başınız sağ olsun canım🙏🏼

X