2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
42.. tam 20 yaş var annemle aramızda:) Kardeşimle yaş aramda 18 2014 aralık ablasıydım O yüzden aslında çoğu şeyi bilip hatırlıyor gibiyim ama kendinin olunca bambaşka oluyormuş bildiğim şeyleri bile unutuyorum

Enteresan deneyimmiş aslında hem senin için hem annen için. Ay yirim küçük kardeşin teyze mi olucak. Ve elbette insanın kendi canindan büyüttüğü başka olacaktır ama şimdi ikisinin birlikte oynadığını hayal ettim de.. degişik..

Birde kızlar aklıma gelmişken sorayım ben bugün 5+1im.. hafta hesabı söylerken 6. Hafta mı diyeceğiz yoksa 5 mi.. Şuan takvimde 6 yazıyor aklım karıştı
Hafta bilgisi bende kalsın diye düşündüğümden ben ay olarak soyluyorum genelde, mesela bayramda 1 buçuk ay derim tabi kimseye söylemeyi pek düşünmüyorum

Merhabalar
Ben sizden dua almak içim yazıyorum malum hamilelerin dikekleri kabul olur.
Benim 3,5 yaşında bir oğlum var ikinci çocuğu çok istiyorum ama eşim istemiyor.
Ben 24 temmuzda adet ıldum 6 ağustod ayımda yumurtlamam oldu kasıklarım ağrıdıpı için biliyorum eşimle de tatildeyiz ayın 13 de korunmqsız ilişkiye girdik ben tehlikeli dönem geçti dedim ve ayın 17 sinde adet olmam gerekiyordu olmadım hiç gecikmem.
Eşimi de kandırmadım çünkü adetime 4 gün kala tehlilesiz dönem oluyordu..
Ne olur dua edin bana hamile olayım...
Yaşım 38 bu arada

Bakalım pek garip olmaz ya ama :) Benim sınıfımda dayı yeğen vardı 1 ay araları vardı sadece onlardan dolayı normal geliyor sanırım

Hafta bilgisi bende kalsın diye düşündüğümden ben ay olarak soyluyorum genelde, mesela bayramda 1 buçuk ay derim tabi kimseye söylemeyi pek düşünmüyorum
Yok canım bende kimseye söylemeyi düşünmüyorum zaten de yinede merak ettim ben genel olarak.

Ne güzel hamile kalmışsiniz özellikle cabalasan o tarihler zor ama Rabbim nasip etmiş bı idrar testi yapabilirsiniz

Ya bi de hafta bilgisi sende kalmasa da genelde karşı tarafa da geçmiyor maalesef. "26+3 günlük hamileyim," desen mesela görüyorsun yani karşında yukarı kaymış gözler, büzük dudaklar hesap başlıyor. Ben de işin içinde olmayana aylardan, buçuklardan bahsetme taraftariyim

Aynen bide o hesaplama var çoğu kişi tam anlamıyor tabi hamile olan anlar :)

Kızlar merhaba, size bir şey sorucam. İlk hamileliğim olduğu için biraz tedirgin ve korkuluyum. Bugün banyo paspası sermek için çömeldim, direk eğilmedim, ama paspası düzelteyim derken belim bi an bi sızladı. Korktum. Bişey olmamıstır ve olmaz inşallah. Sizin bu konuda fikir, tecrübe ve önerileriniz neler acaba?

Olmamıştır. "Paspası bırak da önümüzdeki iki ay babam sersin," diyor olabilir.

Cnm bende ani hareket edince bicak saplanir gibi oluyor

Kan gelmediyse birsey olmamistir heralde
Birde kendimizi okadar evhamlardirmamiz lazim bnce benim de ilk hamileligim

Dogacak cocuk dusmyecek cocuk neolursa olsun tutunur tonlarca agir kaldirsanda

Tabi bu dikkat etmeyecegiz anlamina gelmiyor ama biz elimizden geleni yapip En guzele Rabbime emanet edecegiz :)
Nasipden ötesine gidilmiyor

Ya evet cok haklısın. Ben normalde cok takıntlı pinpirikli biriyim. Sakin kalmam lazım :) kanama yok çok şükür ama bi an belim öyle sızlayınca cok korktum. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın :)

Canim merhaba
Benim de ilk hamileligim, ve benim maalesef baya baya kanamam da var.. dun doktora gidip keseyi gordugum halde daha onceden randevu da aldim diye bugun ozele de gittim daha detayli bilgilendirir diye.. benim kanamam oldugu icin kayinvalidem kipirdatmiyordu bile. Sadece wc ye kalkiyordum. Suyum bile ayagima geliyordu. Bugun doktor bakti her sey gayet normal dedi. Kesen de rahminde.. sekli semali hayet duzgun dedi. Kanama da yerlesme kanamasi olabiliyor dedi. Ama dedim yerlesme kanamasi iki gun surermis ben de riski bir durum mu var diye korktum dedim. Kim demis iki gun suruyor diye dedi. Yatiyorum korkuma surekli falan dedim. Saskinlikla suratima bakti :)
Sen hasta degilsin hamilesin dedi.. ben sana burada zipla derim hic bisi olmaz dedi.. 7/24 yatarsin sagliksiz bir beebekse duser dedi :)
Elbette ki ben sana su masayi al siraya koy diyemem dedi. Cok yukseklwre uzanmaya calisma, cok agir seyleri kaldirma ama gunluk altivitelerinw devam et dedi...
beynine asla olumsuz seyler oluyormus ya da olacak sinyali verme dedi.. sen hamilesin ve ilk defa hamilesin.. tadini cikar.. gez dolas dogaya karis.. he kanaman varsa bir de bir ay iliski yasak dedi:))

Bu kadar uzun anlatiyorum sıkmamışımdır umarım ama herkesin kendine pay çıkaracağı bir bölüm vardır eminim diye bu kdar uzun anlttım...

Güzel düşünelim güzel olsun lütfen.. nisan ayinda sonra bebislerimizin fotilerini patlatiriz burada insallahhh

Ya evet cok haklısın. Ben normalde cok takıntlı pinpirikli biriyim. Sakin kalmam lazım :) kanama yok çok şükür ama bi an belim öyle sızlayınca cok korktum. Allah bebeklerimizi bize bağışlasın :)

Amin cnm bende senin gibiyim benimde karnim agriyip akintim geldigi zaman bnde korkup gidiyorum

Sonra diyorumki niye korkuyon bu kadar Rabbim nasip ederse dogacak zaten dogmayacaksa sen istersen kilini kipirdatma dogmayacak verende Rabbim alacak olanda o diyorum

Ama o an oyle dusunemiyoruz iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…