2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim merhaba
Benim de ilk hamileligim, ve benim maalesef baya baya kanamam da var.. dun doktora gidip keseyi gordugum halde daha onceden randevu da aldim diye bugun ozele de gittim daha detayli bilgilendirir diye.. benim kanamam oldugu icin kayinvalidem kipirdatmiyordu bile. Sadece wc ye kalkiyordum. Suyum bile ayagima geliyordu. Bugun doktor bakti her sey gayet normal dedi. Kesen de rahminde.. sekli semali hayet duzgun dedi. Kanama da yerlesme kanamasi olabiliyor dedi. Ama dedim yerlesme kanamasi iki gun surermis ben de riski bir durum mu var diye korktum dedim. Kim demis iki gun suruyor diye dedi. Yatiyorum korkuma surekli falan dedim. Saskinlikla suratima bakti :)
Sen hasta degilsin hamilesin dedi.. ben sana burada zipla derim hic bisi olmaz dedi.. 7/24 yatarsin sagliksiz bir beebekse duser dedi :)
Elbette ki ben sana su masayi al siraya koy diyemem dedi. Cok yukseklwre uzanmaya calisma, cok agir seyleri kaldirma ama gunluk altivitelerinw devam et dedi...
beynine asla olumsuz seyler oluyormus ya da olacak sinyali verme dedi.. sen hamilesin ve ilk defa hamilesin.. tadini cikar.. gez dolas dogaya karis.. he kanaman varsa bir de bir ay iliski yasak dedi:))

Bu kadar uzun anlatiyorum sıkmamışımdır umarım ama herkesin kendine pay çıkaracağı bir bölüm vardır eminim diye bu kdar uzun anlttım...

Güzel düşünelim güzel olsun lütfen.. nisan ayinda sonra bebislerimizin fotilerini patlatiriz burada insallahhh :KK200::anneadayı::nazar:
Yaaa çok teşekkür ederim, içime su serptiniz. :) inşallah inşallah :)

Canim merhaba
Benim de ilk hamileligim, ve benim maalesef baya baya kanamam da var.. dun doktora gidip keseyi gordugum halde daha onceden randevu da aldim diye bugun ozele de gittim daha detayli bilgilendirir diye.. benim kanamam oldugu icin kayinvalidem kipirdatmiyordu bile. Sadece wc ye kalkiyordum. Suyum bile ayagima geliyordu. Bugun doktor bakti her sey gayet normal dedi. Kesen de rahminde.. sekli semali hayet duzgun dedi. Kanama da yerlesme kanamasi olabiliyor dedi. Ama dedim yerlesme kanamasi iki gun surermis ben de riski bir durum mu var diye korktum dedim. Kim demis iki gun suruyor diye dedi. Yatiyorum korkuma surekli falan dedim. Saskinlikla suratima bakti :)
Sen hasta degilsin hamilesin dedi.. ben sana burada zipla derim hic bisi olmaz dedi.. 7/24 yatarsin sagliksiz bir beebekse duser dedi :)
Elbette ki ben sana su masayi al siraya koy diyemem dedi. Cok yukseklwre uzanmaya calisma, cok agir seyleri kaldirma ama gunluk altivitelerinw devam et dedi...
beynine asla olumsuz seyler oluyormus ya da olacak sinyali verme dedi.. sen hamilesin ve ilk defa hamilesin.. tadini cikar.. gez dolas dogaya karis.. he kanaman varsa bir de bir ay iliski yasak dedi:))

Bu kadar uzun anlatiyorum sıkmamışımdır umarım ama herkesin kendine pay çıkaracağı bir bölüm vardır eminim diye bu kdar uzun anlttım...

Güzel düşünelim güzel olsun lütfen.. nisan ayinda sonra bebislerimizin fotilerini patlatiriz burada insallahhh :KK200::anneadayı::nazar:
Canımm çok sevindim sıkıntı olmamasına, iyice rahatlamıştır için ❤️

Canim merhaba

Eevt cnm doktorun ne guzel konusmus dogru boyle pozitif enerji veren doktorlara hayranim

Amin cnm bende senin gibiyim benimde karnim agriyip akintim geldigi zaman bnde korkup gidiyorum

Sonra diyorumki niye korkuyon bu kadar Rabbim nasip ederse dogacak zaten dogmayacaksa sen istersen kilini kipirdatma dogmayacak verende Rabbim alacak olanda o diyorum

Ama o an oyle dusunemiyoruz iste
:KK66:
Evet canım Allaha emenetiz. Rabbim güzel günler göstersin hepimize. Bir de yarın yola cıkacağım. Doktor 2 saatte bir mola verin 5-10 dk yürü dedi. Sağlıcakla gidip geliriz inşallah, tüm yolculuk yapacaklar :)

Yaaa çok teşekkür ederim, içime su serptiniz. :) inşallah inşallah :)
Canim valla bi nebze rahatladiysan ne mutlu bana.. guzel dualar ve dusuncelerle her sey cok guzeL olacak insallah:nazar::KK19:
Canımm çok sevindim sıkıntı olmamasına, iyice rahatlamıştır için ❤️
valla o kadae rahtldim ki anlatamam.. gittim mutfaga alisveris faln yaptim :) hic bir sey tasitmiyorlardi. Artik paydos dedim. Surekli yatmicam dedim :63:
Ama progestani ikiye cikardi 15 gun en azindan deneyelim dedi :) Beynim donmeseydi iyiydi :rapci:

Evet canım Allaha emenetiz. Rabbim güzel günler göstersin hepimize. Bir de yarın yola cıkacağım. Doktor 2 saatte bir mola verin 5-10 dk yürü dedi. Sağlıcakla gidip geliriz inşallah, tüm yolculuk yapacaklar :)

Ins cnm
Bizde bu aksam evimize antalyaya doncez kocaeliden 10 saatlik bi yolculuk
Rabbim korusun hepimizin meleklerini :KK66:

Yolculuk icin de kanamam olmasina ragmen cok uzun yolculuk degil ama kisa yolculuklar yapabilirsiniz dedi.. dediginiz gibi 1.5 -2 saatte bir mola verin gezin uzanabiliyorsaniz arada uzanin vs dedi :KK66: ben uzun yolculuga cikmicam ama merak ettim sordum :KK49:

Canim valla bi nebze rahatladiysan ne mutlu bana.. guzel dualar ve dusuncelerle her sey cok guzeL olacak insallah:nazar::KK19:

valla o kadae rahtldim ki anlatamam.. gittim mutfaga alisveris faln yaptim :) hic bir sey tasitmiyorlardi. Artik paydos dedim. Surekli yatmicam dedim :63:
Ama progestani ikiye cikardi 15 gun en azindan deneyelim dedi :) Beynim donmeseydi iyiydi :rapci:
Ayy kıyamam ya :KK48: bebişin için biraz idare edeceksin artık canım yeter ki iyi olun :KK68:

Bende aynen böyleydim kızımda :KK43: öğürmekten bitap düşüyodum. Ben 5 ay kustum ama bazılarının çabuk geçiyor çabuk geçer inş. Biraz tuzlu bişeyler bastırıyo dene istersen. Bi de sade su mide bulantısının artırır demişti doktor. Suyunun içine bir dilim elma bir kaç damla limon atabilirsin ya da sevdiğin bir meyve. Bazende hiç biri işe yaramıyor doğrusu deneye deneye bulcan yani canım
Herşeyi denedim canım hiç bişey bastırmıyor doktor ilaç verdi o bile çok etki etmiyor ama yapacak bişey yok sağlıklı olsunlar da bebeklerimiz inşallah. Umarım o kadar uzun sürmez daha çabuk biter :KK43:

:anneadayı::KK200::emir_bebek::KK200: :anne:

NİSAN ANNİŞLERİ DOĞUM TAKİP ÇİZELGESİ

[tr]
[td]ÜYE ADI:anneadayı:[/td]
[td]TAHMİNİ DOĞUM TARİHİ:emir_bebek:[/td]
[td]ŞEHİR/HASTANE[/td]
[td]YAŞ:KK45:[/td]
[td]ÇOCUKLAR ARASI YAŞ FARKI:anne:[/td]
[td]ÇİN TAKVİMİ[/td]
[td]CİNSİYET:emir_bebek:[/td]
[td]DOĞUM TARİHİ:KK200:[/td]
[/tr]

[tr]
[td] mavi kedi [/td]
[td] 15 Nisan[/td]
[td]Ankara/LÖSANTE[/td]
[td]29[/td]
[td]2 :nazar:[/td]
[td]Erkek:rapci:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td] tutkuu85 [/td]
[td] 10 Nisan[/td]
[td]Bursa/Esentepe Tıp Merkezi[/td]
[td]33[/td]
[td]6 yaş :nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td][/tr]
[tr]
[/tr]

[tr]
[td] benbilmem[/td]
[td]10 Nisan [/td]
[td] Kayseri/Acıbadem[/td]
[td]32[/td]
[td]5:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Humanurr[/td]
[td]16 Nisan[/td]
[td]G.antep/75. Yıl Kadın Doğum[/td]
[td]27[/td]
[td]İlk Bebek:dondurma:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]
[tr]
[td]different human[/td]
[td]5 Nisan[/td]
[td]Kocaeli/Belli değil[/td]
[td]26[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Madambella[/td]
[td]17 Nisan[/td]
[td]Yurtdışı[/td]
[td]27[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]dry75[/td]
[td]2 Nisan[/td]
[td]İstanbul/AdaTıp [/td]
[td]27[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]MorbidAngel4[/td]
[td]5 Nisan[/td]
[td].Ankara/Özel Eryaman [/td]
[td]25[/td]
[td]2:nazar: [/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Tuana-ahmet[/td]
[td]9 Nisan[/td]
[td].Bursa/Belli değil[/td]
[td].29[/td]
[td]7 aylık :nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]flamenko[/td]
[td]15 Nisan[/td]
[td]Ankara/Belli değil[/td]
[td]32[/td]
[td]İlk bebek:dondurma:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]yesilkubbe[/td]
[td]2 Nisan[/td]
[td]Isparta/Isparta Şehir[/td]
[td]31[/td]
[td]9 :nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]elvaven[/td]
[td]4 Nisan[/td]
[td]Eskişehir/Acıbadem[/td]
[td]29[/td]
[td]13 ay:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]fnd05[/td]
[td]17 Nisan[/td]
[td]Amasya/Belli değil[/td]
[td]29[/td]
[td]2 :nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]huriye92[/td]
[td]2 Nisan[/td]
[td]Adana/Güzelyalı[/td]
[td]26[/td]
[td]İlk bebek:dondurma:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]peritans[/td]
[td]7 Nisan[/td]
[td]İstanbul/Medipol Mega[/td]
[td]35[/td]
[td]4 :nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]mavibahar100[/td]
[td]14 Nisan[/td]
[td]Kayseri/ Belli değil[/td]
[td]28[/td]
[td]5:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Lady10[/td]
[td]4 Nisan[/td]
[td]Manisa/ [/td]
[td]31[/td]
[td]16 ay:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Tatlici35[/td]
[td]5 Nisan[/td]
[td]Manisa/ Özel Sekiz Eylül[/td]
[td]25[/td]
[td] İlk Bebek:dondurma:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr][/tr][tr]
[td]isimdeyimgücümdeyim[/td]
[td]12 Nisan[/td]
[td]Niğde / Özel Hayat[/td]
[td]31[/td]
[td] 5 yaş:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Brcemr24[/td]
[td]13 Nisan[/td]
[td]Erzincan/ Neon [/td]
[td]27[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]-Hamiss-[/td]
[td] 10 Nisan[/td]
[td]Antalya/ Belli değil[/td]
[td]23[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Blackinfinity[/td]
[td]19 Nisan[/td]
[td]Karabük/ Belli değil[/td]
[td]22[/td]
[td]ilk bebek:dondurma:[/td]
[td]Kız:KK37:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]cazgirella[/td]
[td]? Nisan[/td]
[td]Kayseri/ Tekten[/td]
[td]30[/td]
[td]20 Aylık:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]ALEYALEY[/td]
[td]1 Nisan[/td]
[td]iZMİR/ Dr. Ahmet KILYAR[/td]
[td]28[/td]
[td]6:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]fairywas[/td]
[td]? Nisan[/td]
[td]Kocaeli/ Gebze Merkez Hast.[/td]
[td]33[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Elosh[/td]
[td]12 Nisan[/td]
[td]Kayseri/ Acıbadem[/td]
[td]29[/td]
[td]3.5:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Ulker309[/td]
[td]21 Nisan[/td]
[td]İstanbul/ Yüzyıl Hast.[/td]
[td]30[/td]
[td]1 yaş 3 ay:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Brtr16[/td]
[td]7 Nisan[/td]
[td]İzmir/ Buca Kadın Doğum[/td]
[td]26[/td]
[td]İlk Bebek :dondurma:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]sheyma46[/td]
[td]? Nisan[/td]
[td]Ankara/ Sincan Koru [/td]
[td]28[/td]
[td]26 Ay:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]myqueen[/td]
[td]2 Nisan[/td]
[td]Uşak / MedicalPark[/td]
[td]29[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]saribeyaz09[/td]
[td]16 Nisan[/td]
[td]Konya/ Belli Değil[/td]
[td]28[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]sebnemm[/td]
[td]22 Nisan[/td]
[td]İstanbul/ MedicalPark[/td]
[td]30[/td]
[td]:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]sysa[/td]
[td]9 Nisan[/td]
[td]Konya / Akademi Medline [/td]
[td]29[/td]
[td]??:nazar:[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]Cilginperi[/td]
[td]15 Nisan[/td]
[td]Ş.urfa/ Metrolife-Gülnur ÇİFTÇİ[/td]
[td]28[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]muttervonmarienkaefer[/td]
[td]18 Nisan[/td]
[td]İstanbul/ ????[/td]
[td]29[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]metaforyagmuru[/td]
[td]24 Nisan[/td]
[td] Eskişehir/ Ümit Vişnelik[/td]
[td]35[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]bebegim-gel[/td]
[td]9 Nisan[/td]
[td] Bursa/ Belli Değil[/td]
[td]27[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]ÜYE ADI:anneadayı:[/td]
[td]BOY/ BAŞLANGIÇ KİLO:KK60:[/td]
[td]EYLÜL:süslü:[/td]
[td]EKİM:KK73:[/td]
[td]KASIM:KK68:[/td]
[td]ARALIK:21:[/td]
[td]OCAK:oops:[/td]
[td]ŞUBAT:KK69:[/td]
[td]MART:KK37:[/td]
[td]NİSAN:sampiyon::anne::emir_bebek:[/td]

[/tr]

[tr]
[td] mavi kedi [/td]
[td] 165/62[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]

[/tr]
[tr]
[td]different human [/td]
[td] ???/55[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]

[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

[tr]
[td]. [/td]
[td] ???/??[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[td].[/td]
[/tr]

hamişler giriş sayfasını düzenledim kilo çizelgesi ekledim eksik/ yanlış vs şeyleri söyleyin, kilo çizelgesine de eklenmek isteyenler beni etiketlesin :KK200:

I

Insanlarin bakislari laflari sinir ediyor zaten insani. Benimde esim biliyor tek .Aileden,etraftan soylemedik kimseye. Doktora aile hekimine gittik onlar ogrendi haliyle ama bakislar aciyarak ahh dikkat etseydiniz bu cok kucuk demeler. Olacagi varsa inanki korunsanda oluyo yasayip gordum. Sadece bi hemsire olsun ikisi beraber buyur bikac yil zorlanirsin sonrasi rahat edersin dedi:işsiz:benimkide 9aylik bu arada
Tabiki büyür beraber siz hiç üzülmeyin. İlk iki doğumum yakın benim 20 ay var aralarında çok güzel oynuyorlar artık

Kızlar merhaba, size bir şey sorucam. İlk hamileliğim olduğu için biraz tedirgin ve korkuluyum. Bugün banyo paspası sermek için çömeldim, direk eğilmedim, ama paspası düzelteyim derken belim bi an bi sızladı. Korktum. Bişey olmamıstır ve olmaz inşallah. Sizin bu konuda fikir, tecrübe ve önerileriniz neler acaba?
Dusecekse bir bebek ayağından tavana assan anneyi yine düşer düşeceği yoksa da yaparsan yap tutunur bebek.. teslim ol hamileliğin keyfini çıkar ki olacağı varsa zaten tutamazsin

Baskalarini takma onemli olan sen ve esin cocuklarin bence bu konuda kimseye taviz verme kismeti varsa dogar baskalarinin ne diyececegini umursama
Tesekkurler.. zaten zor bulunur süreç insanların acıyarak bakmalarını istemiyorum buna aileler de dahil. İkizlerim doğduğunda artık düşünmedin heralde iyi korun falan arkadaşlar bile böyle söylüyordu. Bu yılı asosyal geçirmeyi planlıyorum eşime doğuracak sam 1 yıl memleket yok doğsun söyleriz dedim

X