2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar benimde bugün randevum vardı kalp atışını duyacaktır ama doktorum ameliyata gidince yarı yoldan döndüm. Akşam 7ye ertelendi inşallah duyarım bugün. Sabırsızlıkla bekliyorum . Test sonuçlarımda kötü çıkınca panikledim biraz sanırım

Keşke alabilsem ya bu sabah tartildim bir kilo daha vermişim kocam duyarsa çok kizacak.
Canim hiç üzülme ilk aylarda çok normal ama hiç bişey yiyip icemiyosan doktorun ile görüş arada serum verir sana
İkinci ve üçüncü 3 ay fazlasıyla alacaksın verdiğin kiloları sıkma canini
Hem çok kg almak iyi değil
Bak ben ilkinde çok aldım tansiyonum hep yüksekti hep bir korku
Doktorum da çok korkuyodu en son gidisimde ayaklarıma baktı ödem dolmusum nasıl şişmiş
Daha fazla bekleyemeyiz doğum tarihi belirleyelim normal doğum riskini alamam dedi ve 37 arti 6 da sezeryan ile dogum yaptim 30 kg fazla ile

Merhaba cnm inşallah akşam duyarsin
Hangi test sonuçları ?

Ben de 76 kg ile kaldım hamile, boy 170. Senin boy kilo oranın daha da iyi. Doktorun yanındaki hemşire, boyumdan dolayı (kibarlığından iri diyemedi) ikiz gebeliği daha rahat taşırsın dedi. Umarım ikimizin de öyle olur.

Günaydın kızlar bn anca uyanıyorum.. mide bulantım kusmam yok çok şükür ama hep uykum var.. bu aralar duygusallaştm herşeye ağlar oldum..
Kasık ağrıları arda geliyor..sabh cok az kahve leke geldi yine ama sanrm progestan yapıyor..

Kesenin içindeki yere göre tahmin ediyor. Karından usg le de vajinal usg ters oluyomus ona göre de değişiyormuş. Öyle işte.
Vajinal bakıldı canm bna sağ da ekrk sanrm...

Gözün aydın cnm..

Serum takıldı bir kere çok uzun süre aç kalmıştım. Yine talep edersem takar muhtemelen ama şimdilik kalsın biraz biraz yemeye başladım ama toplam aldığım kalori heralde 500-600 civarında. Zaten çok zayıf olduğum için benim hamilelikten umduğum biraz fazla kilo alıp bir kısmının da bende kalması. Doğumdan sonra eski halime dönmek istemiyorum. Bakalım önümüzde 6 ay daha var hepimiz kilo alicaz illaki. Neyse ki yine çok erken doğum yapmamissin 37 de iyi diye biliyorum. Allah korumus

Hiç sıkma canını iyi bir doktora denk geleceksin ben inanıyorum :) daha bir sürü ultrason fotosu olacak elinde

Kan sulandırıcı iğne kullanan arkadaşlara bi sorum olucaktı. Clexane kullanıyordum ben. Ama ecza depolarında Yok hiç doktoruma da ulaşamadım bi türlü muadil öneriyorlar (oksopar) Kullanan var mı hiç muadil kan sulandırıcı iğne ?

Merhaba cnm inşallah akşam duyarsin
Hangi test sonuçları ?
Biyokimya ve hemogram sonuçlarım. Talesemi taşıyıcısı olduğu için uzun yıllardır kan problemim vardı zaten ama ilk aylarda plasenta oluşmadığından bebek kandan besleniyornuş ondan yetemiyormuşum gibi hissediyorum. Biyokimyada da enfeksiyon göründü. Kansızlığa bağlı dalak büyümesi derken . İyice doldum. Geceleri düşünmekten uyuyamıyorum.

ben geçen tüp bebek tedavimde kullandım cnm doktorda tamam demişti. bulunamadığını onlarda biliyor. oksaparda aynıymış zaten

ben geçen tüp bebek tedavimde kullandım cnm doktorda tamam demişti. bulunamadığını onlarda biliyor. oksaparda aynıymış zaten
Yani saatini geçirmek istemedim. Doktor da Yok ortalıkta Doğumda sanırım. Kafam karıştı. Nette de eczane de de aynı içerik dediler aldım bende. Madem Yok neden olmayan ilaç yazılır onu da anlamadım. 3 kutu bulmuştuk. 4. Kutu da eczacı artık bulamıyoruz dedi

Canım benim hayırlı olsun çok sevndm

Aynen zayıf san yine de alırsın emzirirken de yediklerini kismassan eğer kalır biraz kilolar
Allah sağlık sıhhat versin
Aynı sayılıriz cnm benjm de kilom 71 buçuk 72 dim 3 gun ince 500 gram vermisim
69 ile hamile kaldım bakalım doğuma kadar ne olcak
Allah şifa versin cnm üzüldüm ama kendini strese sokma iyi düşün ki iyi olsun
Rabbim sağ salim kucağımiza almayi nasip etsin
Her şeyin bir çaresi vardır mutlaka

ben şimdiden 2 kilo almışım sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama napim cnm ekmeksizde doymuyorum aç mı kalim
Ay Ben hiç bilmiyorum daha çıkmadık tartıya aslında eczaneye gidip tartılmam lazım haftalık. Ekmekle aram çok yoktu onu aramıyorum ama abur cunur zorluyor ama bebeğim için mecburum.
boyun kaç bende 70 le kaldım şimdi 72 im
170 boyum ama basenlerim felaket onlar çok kilolu tutuyor beni görseniz 70den de fazla dersiniz senin boy kaçtı

Bi iyi gelen bidahaki sefere kötü geliyor .. Şikayet etmiyorum tabii de .. Böyle de olacağını tahmin etmemiştim Elim karnımda nazlı nazlı salınarak gezmeyi planlıyordum . Yani gözümde canlandırdığım hamilelik buydu tam tersi oldu Sağlıklı olsunlar da minikler .. Biz başederiz

Benim doktorumda iki embriyo transferini ilk önerdiğinde ben istememiştim o o zaman özellikle bu yüzden diretmişti zaten fiziğin müsait diye. Bu gidişle 100 kiloyla doğuma giderim herhalde yani 21 kilo almış olsam 100 oluyorum!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…