2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bi iyi gelen bidahaki sefere kötü geliyor .. Şikayet etmiyorum tabii de .. Böyle de olacağını tahmin etmemiştim :deli: Elim karnımda nazlı nazlı salınarak gezmeyi planlıyordum . Yani gözümde canlandırdığım hamilelik buydu tam tersi oldu :bicak: Sağlıklı olsunlar da minikler .. Biz başederiz :KK200:
Aynen cnm o günler de gelecek ama merak etme şu ilk 3 ay geçsin bir Hayırlısı yla sonra güzel günler göreceğiz :)
Hareket etmeye baslicaklar içimizde kıpır kıpır çok heyecanli:)

Kalbini duyduk teyzeleri ben once gulme krizine girdim sonra aglama dr ara vermek zorunda kaldi :olamaz: ay hala agliyorum 3 saniye duydum lutfen bir daha diye yalvariyorum esim heyecanla videoyu baslatmamis bebek icin sakincali olur diye sadece görüntü aldik :KK71:6+6 da duyduk Rabbim bekleyenleri de boyle sevindirsin
Ayy kıyamam :KK200: Maşallah minik mucizeyeeee :KK200:

Kızlar size de çevrenizdekiler habire bulantın var mı diye sorup duruyorlar mı çok sıkıldım bu durumdan en son bugün birini tersledim

Günaydınlar tekrardan,

Dün bu akıntımın hemen peşinden leke de gelince doktoruma gittim, doktor kontrol etti hiç bir sorun yok çok şükür, hatta hareketlerini bile gördüm ellerini ayaklarını oynatıyordu yaramaz :KK33:

Doktorum her ihtimale karşı bir tane iğne yazdı düşük önleyici. (Önceden 1 düşüğüm vardı)

Şu an bulantılar dışında iyiyiz çok şükür :KK36:

maşallah maşallah demek o kadar büyüyor 10 haftalıkken :nazar: Allah bizede nasip etsin inşallah:anneadayı::KK200:

Kan sulandırıcı iğne kullanan arkadaşlara bi sorum olucaktı. Clexane kullanıyordum ben. Ama ecza depolarında Yok hiç doktoruma da ulaşamadım bi türlü muadil öneriyorlar (oksopar) Kullanan var mı hiç muadil kan sulandırıcı iğne ?
Ben her gün HIBOR kullanıyorum kan sulandırıcı.

Kızlar size de çevrenizdekiler habire bulantın var mı diye sorup duruyorlar mı çok sıkıldım bu durumdan en son bugün birini tersledim
Hiç hoşlanmam . Herkeste huyumu bilir . Dilim biraz sivridir .. Eğer şimdiden ağızları kapanmazsa sütün geliyo mu sütün yetiyo mu ay bu çocuk aç üşür niye ince giydirdin diye başlarlar :KK11: İyi yapmışsın . Ağızına sağlık :KK200:

Kızlar müjdeli haberleri alanların gözü aydın, darısı bizlere, randevum perşembe günü, hayırlısı inşalah. Boy- kilo konuşulmaya başlanmış, ben çok giremiyorum, ilkinde fazla kiloyla hamile kaldım, ideal kilom 55-58 kg, ben doğum kontrol hapalrı yüüznden 64 olmuştum, 18 kg ile tamamaldım, 82 ile doğuma gittim, ve sonuç bel fıtığı oldum, ameliyattan döndüm, zor günler geçirdim, 10 ayda 22 kg verdim , şimdi 60 -61 kg ile hamile kaldım, şimdiki hedefim özellikle ilk 3-4 ayı kilo almadan tamamlamak, sonrasında ayda 1-1,5 kg alsam da 70 kiloyu geçmemeyi hedefliyorum bakalım ne kadar uyacağım, şimdilik düzenli yiyorum kilom hala aynı, inşallah bu sefer az kiloyla biter, boyum da 1,67 bu arada.

Kızlar müjdeli haberleri alanların gözü aydın, darısı bizlere, randevum perşembe günü, hayırlısı inşalah. Boy- kilo konuşulmaya başlanmış, ben çok giremiyorum, ilkinde fazla kiloyla hamile kaldım, ideal kilom 55-58 kg, ben doğum kontrol hapalrı yüüznden 64 olmuştum, 18 kg ile tamamaldım, 82 ile doğuma gittim, ve sonuç bel fıtığı oldum, ameliyattan döndüm, zor günler geçirdim, 10 ayda 22 kg verdim , şimdi 60 -61 kg ile hamile kaldım, şimdiki hedefim özellikle ilk 3-4 ayı kilo almadan tamamlamak, sonrasında ayda 1-1,5 kg alsam da 70 kiloyu geçmemeyi hedefliyorum bakalım ne kadar uyacağım, şimdilik düzenli yiyorum kilom hala aynı, inşallah bu sefer az kiloyla biter, boyum da 1,67 bu arada.
Kontrolü elden bırakmaman iyi aslında ben bulantıdan ötürü karbonhidrata yüklendim şimdiden almaya başladım. Bulantılar biterse inşallah daha sağlıklı şeyler tüketmemiz lazım.

Yaaa o etraftaki insanlar bi garipler, iyi olsan aaa çok iyisin, kötü olsan aaaa çok kötüsün, hamile olduğunu öğrenince hemen kötü olayları anlatmalar, hiç kimse iyi bir şey yaşamadı sanki çevrelerinde. Bizim 4,5 sene olmadı. İlk zamanlar düşünmüyoruz falan diye geçiştiriyorduk, baktık millet yüzsüzce sormaya devam ediyor, üstüne tavsiye veriyor. Sık sık birlikte ol, hemen ayağa kalkma gibi nerdeyse ilkokul çağındakilerin bildiği tavsiyeler.. baktım önünü alamıyorum bende saygısızca soranlara olmuyor bizim çocuğumuz demeye başladım. Bir iki sordular yine de... son 2.5 senedir soran yoktu... daha hamileliğimi açıklamadık kimseye zaten. Ama hamilelik ile ilgili gereksiz muhabbetlere girenlerinde haddini bildirmeyi planlıyorum. Yoksa arkadaşın dediği gibi, sütün var mı, emiyor mu? , ay hiç kilo veremedin, ya da çok soldun gibi muhteşem desteklerine devam edecekler :KK76:

Hiç hoşlanmam . Herkeste huyumu bilir . Dilim biraz sivridir .. Eğer şimdiden ağızları kapanmazsa sütün geliyo mu sütün yetiyo mu ay bu çocuk aç üşür niye ince giydirdin diye başlarlar :KK11: İyi yapmışsın . Ağızına sağlık :KK200:
Benim kendi çevremden hiç soran olmadı canım ama evleneli 1 sene oldu ama komşularla pek aram yoktu huyumu öğrenememişler heralde ama bundan sonra yüzümü görmeleri gerekçek bulanmayan midemi bulandırcaklar. Yok benim hamileliğim çok kötü geçti diyenlerimi istersin belden uyuşturmalı sakın doğurma diyenlerimi hepsi var mübarek. Dediğin gibi erkenden ağızlarını kapatmak gerek

Kontrolü elden bırakmaman iyi aslında ben bulantıdan ötürü karbonhidrata yüklendim şimdiden almaya başladım. Bulantılar biterse inşallah daha sağlıklı şeyler tüketmemiz lazım.
İnşallah canım, ilkinde benim sabah bulantıları çok kötüydü 16. haftada bitmişti, geçen haftalarda yine bulantım vardı sabahları, bir haftadır o da yok, inşallah sizlerin de rahat geçer.

Yaaa o etraftaki insanlar bi garipler, iyi olsan aaa çok iyisin, kötü olsan aaaa çok kötüsün, hamile olduğunu öğrenince hemen kötü olayları anlatmalar, hiç kimse iyi bir şey yaşamadı sanki çevrelerinde. Bizim 4,5 sene olmadı. İlk zamanlar düşünmüyoruz falan diye geçiştiriyorduk, baktık millet yüzsüzce sormaya devam ediyor, üstüne tavsiye veriyor. Sık sık birlikte ol, hemen ayağa kalkma gibi nerdeyse ilkokul çağındakilerin bildiği tavsiyeler.. baktım önünü alamıyorum bende saygısızca soranlara olmuyor bizim çocuğumuz demeye başladım. Bir iki sordular yine de... son 2.5 senedir soran yoktu... daha hamileliğimi açıklamadık kimseye zaten. Ama hamilelik ile ilgili gereksiz muhabbetlere girenlerinde haddini bildirmeyi planlıyorum. Yoksa arkadaşın dediği gibi, sütün var mı, emiyor mu? , ay hiç kilo veremedin, ya da çok soldun gibi muhteşem desteklerine devam edecekler :KK76:
Biz 1 sene düşünmedik hadi artık ne zaman çocuk yapcaksınız muhabbetleri dönmeye başlamıştı sanki kendileri bakcakta çocuğu. Bir kaç ay daha dursak bunların çocukları olmuyor diye dedikodu çıkartırlardı çoğu o türden zaten dedikodu çıkartmaya meraklı. Böylelerine haddini bildircen zaten yoksa boş boş konuşup dururlar

Biyokimya ve hemogram sonuçlarım. Talesemi taşıyıcısı olduğu için uzun yıllardır kan problemim vardı zaten ama ilk aylarda plasenta oluşmadığından bebek kandan besleniyornuş ondan yetemiyormuşum gibi hissediyorum. Biyokimyada da enfeksiyon göründü. Kansızlığa bağlı dalak büyümesi derken . İyice doldum. Geceleri düşünmekten uyuyamıyorum.
Ben de talesemi taşıyıcısıyım, kendimi bildim bileli kan değerlerim düşük ama bu bizim normalimiz. Doktor hiç bundan dolayı herhangi bir şey söylemedi. Yani besliyoruzdur merak etme. Benim ailemde bir çok akdeniz anemisi taşıyıcısı var ki hepsinin sağlıklı çocukları var. Bizim topraklarımızda yaygın bir rahatsızlık ve bir sıkıntı olsaydı doktorun söylerdi sana.

Benim kendi çevremden hiç soran olmadı canım ama evleneli 1 sene oldu ama komşularla pek aram yoktu huyumu öğrenememişler heralde ama bundan sonra yüzümü görmeleri gerekçek bulanmayan midemi bulandırcaklar. Yok benim hamileliğim çok kötü geçti diyenlerimi istersin belden uyuşturmalı sakın doğurma diyenlerimi hepsi var mübarek. Dediğin gibi erkenden ağızlarını kapatmak gerek
Yok ya bu hanım kardeşler gerçekten çok anlayışsız oluyor bazen . Lafların nereye gideceğini karşıdakine ne hissettireceğini kestiremiyorlar . Dosta mı düşmana mı konuşuyor belli değil . Kırılırmış kırılmazmış banane ❤️ Keyfimden kıymetli değil . İlk bebem inşallah . Her görmemişliğide yaparım kime neee :halay:

Yok ya bu hanım kardeşler gerçekten çok anlayışsız oluyor bazen . Lafların nereye gideceğini karşıdakine ne hissettireceğini kestiremiyorlar . Dosta mı düşmana mı konuşuyor belli değil . Kırılırmış kırılmazmış banane ❤️ Keyfimden kıymetli değil . İlk bebem inşallah . Her görmemişliğide yaparım kime neee :halay:
Kesinlikle kendin doğurmuşsun ne olduğunu biliyorsun ona göre karşındakini düşünüp anlat ki zaten her hamilelik birbirini tutmuyor. Aynen öyle valla canım istedikleri kadar kırılabilirler bende öyle düşünüyorum benimde ilk hamileliliğim her şeyi yaparım onlarada dedikoduya malzeme çıkar sayemde :KK70:

Benim okuldaki öğretmen arkadaşlar ve idareciler hergun sen nasil hamilesin hic bulanmıyorsun falan diyorlar bende felaket bunaldım bu laflardan

X