2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benimde 3. hamileliğim hani hiç acemilik yok ama değişiklik çok... diğerleri çok güzeldi bulantısız, kokulara hassasiyet yoktu herşeyi yiyebiliyordum.. ikisi de erkek ama bu değişik midem bulanıyor, öğürmeye başlıyorum, kokulara aşırı derecede hassasiyet arttı... uykusuzluk başladı gece uyanıyorum bir daha zor uyuyorum... bakalım bu ne olacak

ben çıkarmıyorum aslında mide bulantısı da geçti gibi ama sadece öğürme kaldı... direk öğürüyorum belki çıkarsam rahatlıcam bende ama olmuyo öğürmekte çok can acıtıyo
Koku hassasiyeti oncekide de vardi ama bunda daha fazla karin agrim hep var bi halsizlik yorgunluk var sanki uzerimde ins gecici bi durumdur yoksa boyle cok zor ya

Kızlar bugün doktorumu aradım. İdrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı aksef adında 10 günlük antibiyotik vermişti. İçtiğim günden beri zorlanıyorum geri çıkarıyorum öğürüyorum resmen işkence oldu içmek :kızgın: dayanamayıp aradım sordum munorul diye tek doz suya katıp içilen bişey verdi. Onu içicem. Kullanan oldu mu onu tek doz işe yarayacak mı hemen anlamadım??

Merhaba anneler. Gününüz aydın ve aydınlık olsun. Ben bugün doktor kontrolüne gittim. 20 gündür kanama ile uğraşıyorum. Igneler haplar devam. Üç gün önce düşük riski çok artmıştı. Bu gün kanama alanının azaldığını gördük. Bebiş 2 cm olmuş. Korkum düşük ve kalp atışının durmasıydı. Çok şükür bugün mutlu döndüm. Yatak istirahatine devam, ama razıyım yeterki sağlıklı olsun minikim. Mutluluğumu paylaşmak istedim :)
Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah çok sevindim
Hamileliğin bu döneminde bi doymayan bebmiyim yaa :KK43: bir dilim yicem die oturuyorm 3 dilim oluyor tadıcam diorum hepsini yiyorm kilo aldım resmen c.tesi diyetisyene gitmeye korkuyorum cok kızacak :KK43:
Bn ilk folik asit kullanıyordum kan testlerinden sonra dr bırkatordı demir +folik asit +B12 ye başlattı gyno ferro sanol kapsül kullanıyorum kullanan varmı? Dr yemekten 2 saat sonra al 1 saat sonra yine ye bişey dedi siz nasl alıyosunuz ne zmn alıyosunuz akşam alıyorm ben
Bende az yicem diye oturuyorum bi bakıyorum masada bişey kalmamış :))
Enox ve progestan kullanımı sonrasında Bugün farklı bir doktora gittim 7 haftalık (Benim hesbıma göre 8 hafta) bebeğimin kalp atışlarını dinlemek için ultrasonda duyulmadı alttan muayene etti yine kalp atışı duyulmadı. Kendi doktorumu aradım yarın randv. vardı normalde bugün gelebilir miyim dedim gel dedi. Maalesef bebeğimin kalp atışı yoktu :KK43: Doktorum Sonlandırmak durumundayız dedi. Yarın sabah bebeğimi alacaklar.
Biraz daha bekle bence canım inşallah iyi sonuçlanır :KK43: Allahım sabır versin

Kızlar çok kötüyüm kullandığım yasminden dolayı bebekte kromozom bozukluğu olBilir dedi doktor Perşembe gününe kadar karar vermemizi söyledi kürtaj için :KK42:

Canım çok üzüldüm, dua edelim hep beraber bebeğine, bu konuyu merak ettim bir çok kadının başına gelmiş olmalı bu durum www.jinekolognet.com/dogum-kontrol-haplari.asp sitesinde böyle yazıyor içini ferahlatır belki.

Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Gebelik Oluşursa…

Doğum kontrol hapı kullanırken istenmeyen bir gebelik oluşursa ve fark edilmeden ilaç kullanımına devam edilirse bebekte bir sakatlık görülme şansı %2-3 arasındadır. Bu oranda aslında normal bir gebeliğin riskinden çok yüksek sayılmaz.

Daha önceden "VACTERL Komplex" denilen ve pek çok sakatlıklarla seyreden bir durumun oluşabileceği iddia edilmiş olsa bile günümüzde bunun pek pratikte izlenmediği daha sonraki çalışmalarda ifade edilmiştir.

Bende çok iştahlıyım. Normalde de yemek yemeyi seven biriyim ama şimdi sıkıntı doymuyorum. Ve daha çok erken bence benimki duygusal açlık denilen şey. Tüp bebek öncesi 2 ay önce sigarayı da bırakmıştım onunda etkisi çok. Hala diyetisyene gitmedim kararsızım. Bir yandan masraf çıkaçak ne diyeceğini biliyorum diyorum ama kendi iradesizliğimi bildiğim için ihtiyacımda var diyorum. Karasızlıklar :)

Ben vitamin olarak iMom isminde bir multivitamin alıyorum gündüzleri 1 tane o kdr.
Gitmek iyi bişey diyetisyene para veriyorum die tutuyorum kendimi bu tutnaksa tabiii :oops:
4hafta sonra ister istenez alıcaz ztn kilo...

Doktora gittim akşam. Daha muayene etmeden moralimi sıfıra indirdi. Ben 41 yaşındayım. Geçen yıl aynı zamanlarda yine hamile kalmıştım ama 8 haftadan sonra kalbi durmuş ve düşük yapmıştım. Şimdi Allah'ın lütfu yeniden hamile kaldım. Ama doktor hemen yaş ileri bilmem ne düşük riski yüksek,... Yani tamamen önce bir baştan aşağı sıvadı beni. Bir ton ilaç yazdı. Bu akşam başka doktordan randevu aldım. Cumartesi başka bir doktordan. Benim moralimi bozmayan doktoru Bulana kadar gideceğim hepsine. :KK61:
Yaa boşver takma rabbim nasip ettiyse o ne dese boş üzülme sağlıklı olsn yeterkii başka dr a git :) mutlu anne ol :)

Enox ve progestan kullanımı sonrasında Bugün farklı bir doktora gittim 7 haftalık (Benim hesbıma göre 8 hafta) bebeğimin kalp atışlarını dinlemek için ultrasonda duyulmadı alttan muayene etti yine kalp atışı duyulmadı. Kendi doktorumu aradım yarın randv. vardı normalde bugün gelebilir miyim dedim gel dedi. Maalesef bebeğimin kalp atışı yoktu :KK43: Doktorum Sonlandırmak durumundayız dedi. Yarın sabah bebeğimi alacaklar.
Bi başka dr a da gitsene cnm ya ne olur ne olmaz belki onun cihası arızalıdı az duyuldu şimdi de bozuldu duyulmuyor yazık etme başka dr a da görün :KK43: çok üzüldm rabbim sabır versn
Aynen bende 14 kg vermiştim. Tüp bebek tedavisiyle 2'si geri geldi bile. Ama şöyle düşün ben kendi kendime diyorum ki; daha önce verdiysem gene verebilirim.
aynen bnde yine veririm diorm çocukta olucak inşallah onunla uğraşırken nsl gittiğinide anlmam kilolarımın uykusu her geceee:rapci:
Benide heyecan sardi cuma yada cumartesi gel dedi ama cumartesi gidesim var garanti olsun diye. Bi duysak su pit pitlari ne guzel olacak :)

Onemli degil canim:) korkma ayninini surekli yasiyorum hele oglumda olan batma 2-3 bicak ayni anda sokuldu cinsindendi yere oturdum agridan 3-4 dakka kala kaldim esim acile gidelim dedi o derece. Cok sukur bisi olmadi. Dikkat edelim ani hareketlere sadece kramp icin degil genel olarak dikkat etmemiz lazim Canim:)

Kan ilaci kilo yapiyor canim esimden biliyorum. Ayrica doyma olayi cogumuzda var sanirim daha gebeligimi ogrenmeden basladi istah artisim. hem midem bulaniyor hem doymuyorum acayip birsey oldum :)

Canim bir iki hafta bekle sakin aldirma daha duyulmaya bilir gec dollenme olabilir. Bu sitede okudum 10. Haftada duyan vardi bebegini. Sabret insallah duyarsiniz doktorlara gore cok kolay hemen kurtaj yapmak bekle biraz
Öyle mi diosun ama daha bu hafta p.tesi başldım bilemedm ki cok kızcak bana diyetisyen korkuyorm :silah:
Gecmis olsun canim cok sevindim bebisinin buyumesine insallah tekrar kanama yasamazsin

Ne guldum yaa gobegin one dogru buyoyor ha :KK49:cok tatlisin:KK76:

Aynisi zaten agizdan bas donmesi yapiyor alttan yan etki daha az
Böbekler şimdiden çıkıyorsa ileride nsl gezcez

Canım çok üzüldüm, dua edelim hep beraber bebeğine, bu konuyu merak ettim bir çok kadının başına gelmiş olmalı bu durum www.jinekolognet.com/dogum-kontrol-haplari.asp sitesinde böyle yazıyor içini ferahlatır belki.

Doğum Kontrol Hapı Kullanırken Gebelik Oluşursa…

Doğum kontrol hapı kullanırken istenmeyen bir gebelik oluşursa ve fark edilmeden ilaç kullanımına devam edilirse bebekte bir sakatlık görülme şansı %2-3 arasındadır. Bu oranda aslında normal bir gebeliğin riskinden çok yüksek sayılmaz.

Daha önceden "VACTERL Komplex" denilen ve pek çok sakatlıklarla seyreden bir durumun oluşabileceği iddia edilmiş olsa bile günümüzde bunun pek pratikte izlenmediği daha sonraki çalışmalarda ifade edilmiştir.
Canım çok sağol ama bimiyorum işte birkaç doktora gittim kimisi birşey olmaz kimisi riskli dedi kafam çok karışık

Canim senin tup bebek oldugu icin pko ile ilgisi yoktur pko da gec yumurtlama gec dollenme cok oluyo o yuzden arkadasla oyle konustuk... senin arada 3 gun var ve uyumlu bence tam haftasinda ilerliyo kafaya takacak bisey yok gayet guzel...
teşekkürler canım ,kafaya takmadım da ilk gebelik olunca merak çok oluyor :emir_bebek::KK39:

Kızlar bugün doktorumu aradım. İdrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı aksef adında 10 günlük antibiyotik vermişti. İçtiğim günden beri zorlanıyorum geri çıkarıyorum öğürüyorum resmen işkence oldu içmek :kızgın: dayanamayıp aradım sordum munorul diye tek doz suya katıp içilen bişey verdi. Onu içicem. Kullanan oldu mu onu tek doz işe yarayacak mı hemen anlamadım??
Munurol ben kullandım canım yatmadan önce bir bardak suya karıştırıyorsun tadı güzel ve mümkünse sabaha kadar idrara çıkmayıp tutuyorsun antibiyotik daha yeni hamilesin vermek istemiyorum demişti ama tekrar idrar tahlili yaptırmadım henüz

Ben o tek kullanımlığı daha önceden kullanmıştım ama yanında başka ilaçlarda içmiştim onun için etkisi oldumu olmadımı bilmiyorum :)

Canım çok sağol ama bimiyorum işte birkaç doktora gittim kimisi birşey olmaz kimisi riskli dedi kafam çok karışık
Canim gerekirse 3 4 dr daha gez zor evet ama belki birinden duyacagin bi bilgi her seyi degistirir riskten kasit engelse cocuk dogum aninda oksijensiz kalip engelli olabilir dogum sonrasi atesli hastalik gecirip engelli olabilir. Bunlar da ihtimal ama ihtimallerle yasayamayiz ki belki gercekten bebegin sana sımsıkı tutunacak bilemeyiz cok ince bir konu lutfen arastir ama kendini hirpalama

Kızlar size birşey sorucam ihihihihi utandım ama sorim :oops:
Şimdi benim göğüsler büyüdü hassaslaştı ya bugün ne fark ettim meme ucu kenarındaki kahve rengi alanda genişlemiş büyümüş o koyu halka:KK17: sizde var mı öyle bir değişim:KK57:

Herkese merhabalar arkadaşlar.Allah nasip ederse sanırım bende temmuz annesi olacağım az önce doktordan geldim ve 9+0 günlük hamileyim çok şükür Rabbim hepimizin bebelerine sağlık versin hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalım inşallah
Hayırlı olsun canım Günümüz aynı benim sat 28 eylül senin kaç?

X