2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Olabilir valla :)

Canım bildiğim kadarıyla sağlık ocağına gitmen gerekiyor onlar senin için bir kayıt oluşturuyor belki orda kan testi isterler

Arkadaşlar sağlık ocağına gidip ben hamileyim diye kayıt açtırmak gerekiyormuş. 4-5. Aylarda tetanoz aşısı yapacaklarmış bize. Ayrıca bebek doğunca onun aşı takibi. Ben henüz gitmedim ama bı ayaklanabilsem gidicem.
Bir de benim gobegim en başından beri sisikti zaten ama o şişkinlik indi tekrar çıktı şimdi. Artık bunun bebek ve rahim şişkinliği olduğunu düşünüyorum. Zayıf ve kısa olduğum için başka gidecek yeri yok öne doğru büyüyor gobegim.

Progestanı alttan alınca kesildi şükür canım dün bi su almaya uzandım yattığım yerden bebeğin olduğu sağ kasığıma bıçak saplandı sanki kendime çok kızdım korktum bulantı kusma yok halsizlik var sürekli yatıyorum çarşambayı iple çekiyorum
Kanamam progestanı alttan almaya başlayınca kesildi canım çok şükür mide bulantım falan yok çarşamba doktora gitmeyi iple çekiyorum keşke o teyze kızı gibi olabilsek valla

Nerden baksan 1 ay var nasıl dayanıcam o kadar vakit bir mucize olsa da hemen bitse diye hayal kuruyorum hep, bir an önce bulantısız zamanlara geçsek de göbeğim çıktı diye konuşsak inşallah
Canım ben 4. Haftadan beri çok kötüydum bulantı kusma konusunda. Kilo verdim yatalak oldum besinsizlikten resmen. Ama bak şimdi 10. haftaya geldim tamamen bitmese de hala kussam da yarım tabak da olsa yiyebiliyorum. İnşallah böyle böyle azalacak konularimiz hep değişecek. Şimdi en zor zamanları yaşıyoruz.

Bende kilo verdim verdim tam hamile kaldığım ay kilo aldım zayıf hamile kalmak isterdim ama kısmet olmadı benimde göbeğim vardı şimdi biraz daha çıktı gibi geliyor bazı pantolonlarımı giyemiyorum sıktığı için bu gidişle erkenden hamile pantolonlarına geçiş yapıcam galiba :)

Canim senle aynıyiz kalp atışı için dün Dr a gittim kan testlerini 1 ay sonra yaptir dedi

Hamile pantolonu nasil oluyor bilmiyorum ama alışveriş yapsam ilk alacağım sey olacak. İyi olsunlar da şık olmayiverelim di mi

Kızlar dra daha 2 kere gidenler bir sonraki gidişinizde çok heyecanlanacaksınız bebişlerinizin kolları bacakları oluşmuş halini göreceksiniz ben geçen hafta kasıklarımda lenf bezinde nodül çıktığı için gittim antibiyotik kullandım çok şükür geçti o sıdada susama (benim bebiş olur kendisi) da bakıldı bebişe benziyor artık çok şükür

Eklentiler

• 5355CF0F-4AEE-49AF-87C1-4C5EF26CA180.jpeg
    37,5 KB · Görüntüleme: 69
Ay kuzummm benim maşallahhhhhhhhh Ne kadarlık bu annesi ?

Aslınsa rahat olmak en iyisi belki taksa tansiyonuda çıkıyormuş daha kötü olur belki. Bende kesin ilk duyduğum gibi doktora giderim diyordum şimdi tahmini 6+4 te gidicem doktora :)
Belkide. Allah dagina gore kar veriyor. İnsallah guzel haberlerle donersin canim
Bendede bebis sagda dikkatli ol canim neguzel kanama kesilmis gozun aydin :) ben progestani alttan koyarken cok kotu mantar yapti simdi agizdan gece yatarken aliyorum. Birde o bicak batmasi bendede cok sik oluyor ozellikle yattigim oturdugum yerden aninda kalktigimda oluyor diger hamileligimdede oluyordu

Bütün aşı takipleriniz sağlık ocaginda oluyor kizlar hemen ası karti veriyor 5.ayda basliyor annenin aşıları. Kan testlerimizde yanlis hatirlamiyorsam 4.ayda basliyor doktor oyle demisti inşaallah bende pazartesi gidicem tekrar kontrole

kizlar bir sey sorucam bu arada progestani bana acil aksam gittigim doktor vermisti cok hafif pembe bi kanama olmustu gunde 3 defa sabah ogle aksam almaya baslmistim sonraki hafta randevulu doktora gottim 2 ye indirsi yavas yavas dusurcez dedi simdi 5 tane kalinca bende sormadan 1e indirdim pazartesi gidicem kontrole sizde dogru mu yaptim yanlis mi

Canım bende öyle düşünerek randevu aldım başka bir doktora salı günü gidicem
Eğer aynısı çıkarsa da üzülme ben nette epey araştırdım aşağı yukarı 4mm lerden başlıyor kişiye göre değişiyor benim moralimi çok bozmuştu dr oyuzden çok etkilenmiştim ama diğer dr cok rahatlattı beni inşallah senin de yüreğin ferahlar güzel haberlerle

Hamile pantolonu nasil oluyor bilmiyorum ama alışveriş yapsam ilk alacağım sey olacak. İyi olsunlar da şık olmayiverelim di mi
Belleri lastikli oluyor başka özelliği oluyor mu bilmiyoeum kendi pantolonlarına bile lastik geçiren görmüştüm aynen öyle canım onlar iyi olsunda biz şık olmasakta olur.

Sat 29 eylül kullandığım uygulamalara göre 8+6 ultrasonda 1 gün önde yani 9+0 olmalı bugün
8+0 mış şimdi gördüm yazıyormuş . Benim minişim hep nokta gibi göründü gözüme böyle ellerinin kollarının oluşacağını canlandırmamıştım Maşallahhh Rabbim sağlık versin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…