2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben aşılamayla hamile kaldım çoğul gebelik olabilir demişti doktor birden fazla yumurta gelişmişti 5+2 de keseyi gördük tekti doktor şimdilik tek görünüyor dedi ilk tek görüp sonra çift gören var mı şimdilik diyince doktor merak ettim şükür Rabbime 1 e de razıyım 3 ede 5ede herşey ondan yanlış anlaşılmasın.
Bazen 2.kese daha kucuk olup gorunmeyebiliyor sanirim ondan acik kapi birakmistir hadi hayirlisi

Kızlar ben aşılamayla hamile kaldım çoğul gebelik olabilir demişti doktor birden fazla yumurta gelişmişti 5+2 de keseyi gördük tekti doktor şimdilik tek görünüyor dedi ilk tek görüp sonra çift gören var mı şimdilik diyince doktor merak ettim şükür Rabbime 1 e de razıyım 3 ede 5ede herşey ondan yanlış anlaşılmasın.
Biri yazmisti ilk muayenede tek kese sonrakinde iki kese gorunmus. Bence ikide olabilir ilk ultrasonda kucuktur ikinci ultransonda cikar ortaya bellimi olur. Banada tup bebekle 2 tane transfer edilmisti ilk muayenede 1tane kese vardi ama bakalm sonraki muayenede nolucak hala tekmi olucak

Ben ilk hamileliğimde yüzümü kizartip sordum doktora eşimle birliktelik sakıncalı mı diye yok dedi ama tabi bulantılarımın geçmesini beklemiştim yine de :olamaz: herkes mutlaka doktoruna sorsun herkesin hamileliği farklı çünkü doğurana kadar yasak koyanlar da var özellikle de çoğul gebeliklerde , bebelerimizi riske atmadan önce emin olalım sonra gönül rahatlığıyla şey edelim :KK48:
ya aynen sormak sart oldu sanirim benim icin skinti deil istemiyorum bile ama benimkine bise oldu sanki :KK23:

Ya aynen öyle. Normal de hiç akıntım Yoktur zaten. İlk hafta ped kullanmadım. Ama çamaşır yetişmiyor yani :)
Gerçi sürekli de takılı değil. Fitili taktıktan sonraki 4-5 saat takılı onda da 2-3 kere değiştiriyorum. Sorun olmaz diye düşünmüştüm. Ama okuyunca dedim kullanmasam mı? 4 sene sonra gelen bi bebek de...
Maşallah Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah , evet fitil koyunca bir de böyle yağlı gibi akıntı oluyor insanı çok rahatsız eder ama o da bitecek hep fitil kullancak değilsin ya birazcık sabredeceksin temizliğine dikkat edeceksin eve geldiğinde akşamları ve ya yatmadan önce güzelce sabunla yikayacaksin bir şey olmaz Allah'ın izniyle .

ya aynen sormak sart oldu sanirim benim icin skinti deil istemiyorum bile ama benimkine bise oldu sanki :KK23:
Evet kocalar sabırsız oluyor bazen :KK48: ama bulantıları geçtikten sonra kadın daha fazla isteyecek ta kii 8.aya kadar ondan sonra biraz temkinli olmaya baslayacaksin doğuma yakın Dr diyecek birlikte olun diye geç kalmış bebekler hemen gelmeye başlıyor o zaman hani bazen doğum yaklaşıyor ama bebekte tık olmuyor ya o zamanlarda işte

Maşallah Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah , evet fitil koyunca bir de böyle yağlı gibi akıntı oluyor insanı çok rahatsız eder ama o da bitecek hep fitil kullancak değilsin ya birazcık sabredeceksin temizliğine dikkat edeceksin eve geldiğinde akşamları ve ya yatmadan önce güzelce sabunla yikayacaksin bir şey olmaz Allah'ın izniyle .
Sabun, duş jeli, ıslak mendil, vajinal losyonlar kullanma demişti doktorum. Ama günlük ped için ne o bişi dedi, ne de ben sordum... bilemedim ben yine de kullanmayayım bari... içim rahat etmeyecek yoksa

6.haftada başladı cnm ya bitecek gibi de değil sabahlardan nefret ediyorum

Ahh cnm ahh nerde bitmedi ki bir an öyle sandım ama kahvaltıdan sonra ne yediysem kustum ve aksama kadar bişey yiyemedm
Benimki hiç bitmeyecekmis gibi hissediyorum :KK12:inşallah hemencecik geçer zor günler :anne:
:nazar::nazar::nazar:Maşallah cnm gözünaydin darısı başıma doğum tarihlerimiz aynı :halay:
Erken başlamış canım Allah yardımcın olsun bende bakıyorum her sabah bişi var mı acaba diye ama geç başlar benimki boşuna seviniyorum :halay:

Biri yazmisti ilk muayenede tek kese sonrakinde iki kese gorunmus. Bence ikide olabilir ilk ultrasonda kucuktur ikinci ultransonda cikar ortaya bellimi olur. Banada tup bebekle 2 tane transfer edilmisti ilk muayenede 1tane kese vardi ama bakalm sonraki muayenede nolucak hala tekmi olucak
1 2 farketmez sağlıklı Olsun da gerisi önemli değil doktor şimdilik diyince meraklandım işte artık perşembe kalp atışı için gidicez o zaman belli olur inşallah

Evet kocalar sabırsız oluyor bazen :KK48: ama bulantıları geçtikten sonra kadın daha fazla isteyecek ta kii 8.aya kadar ondan sonra biraz temkinli olmaya baslayacaksin doğuma yakın Dr diyecek birlikte olun diye geç kalmış bebekler hemen gelmeye başlıyor o zaman hani bazen doğum yaklaşıyor ama bebekte tık olmuyor ya o zamanlarda işte
valla sasilacak durum ama cok sukur bu bebekte bulantim cok az ya ac kalirsam yada gece cok nadir bulantim var ama oglumda öldum hatta hastanede bile yattim bulantidan dolayi benimki sezeryan oldugu icin inssllah gunu belli allah izin verirse oglumda hatrlamiyorum iliski konusunu ne yaptigimizi :KK48:

Ben bu ilişki konusunu hakikaten çok tuhaf buluyorum. Birincisi doktora sormak lazım en normali o. İkincisi eşleriniz nasıl dayanamıyor ben anlamıyorum. Benim eşim bana bir şey olur diye korkudan ters yatıyor, siz de bence eşlerinizle konuşun. Bu kadar mı önemli bu konu hani 1 ay dayanılmayacak ne var ki?

1 2 farketmez sağlıklı Olsun da gerisi önemli değil doktor şimdilik diyince meraklandım işte artık perşembe kalp atışı için gidicez o zaman belli olur inşallah
Tabiki oyle onemli olan sağlıklı sihatli olmalari saglicakla dunyaya gelmeleri. Bende carsamba duyucam insallah sabirsizlikla bekliyorum:anneadayı:

Ben bu ilişki konusunu hakikaten çok tuhaf buluyorum. Birincisi doktora sormak lazım en normali o. İkincisi eşleriniz nasıl dayanamıyor ben anlamıyorum. Benim eşim bana bir şey olur diye korkudan ters yatıyor, siz de bence eşlerinizle konuşun. Bu kadar mı önemli bu konu hani 1 ay dayanılmayacak ne var ki?
canm esim de bana kiyamaz asla evde bn is bile yapmam esim evi supurup is goruyo esimin dayanamamasi bana kiydigindan deil cok sukur kiyamaz bana ama banada dayanamiyo oda bi ihtiyac istek sonucta gayet normal bise yani bn cekindim soramadim doktra ne var bunda 1ay deil tehlike oldugunu bilsek dogana kadar dokunmaz bnm esim kendine duskun biri deil cok sukur bana ve bebegimize cocuklarimiza duskun bi insan

Bende 2018 temmuz annesi olucam inşallah ama düşük riskim var çok korkuyorum bebeğimi kaybedicem diye :KK43: 1 haftadır kanamam vardı bugün çok şkür kesilmiş insallah bidaha olmaz.. 4 yaşında birde oğlum var onunla ilgilenmekten yatıp istirahat etmem mümkün olmuyo rabbim yardımcım olsun :KK43: dua edin

X