2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Ben ilk günden beri ayrı yatırıyorum ,odasını da doğmadan almıştım ,çok rahat oluyor tavsiye ederim
Odanın ayrı olmasından bahsediyorsun değil mi? Zor olmadı mi ilk aylarda? Su an ben duygusal davranıyorum farkındayım da, önümüzdeki süreç de tam da yukarıda bahsettigim gibi, ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.

Odanın ayrı olmasından bahsediyorsun değil mi? Zor olmadı mi ilk aylarda? Su an ben duygusal davranıyorum farkındayım da, önümüzdeki süreç de tam da yukarıda bahsettigim gibi, ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.
Evet evet canım Odası yatağı herseyi ayrı .
İlk günden ayrı olunca sanırım bende o duygusallık olmadı .Ama bana eşim çok yardımcı oldu bu konuda .gece uyandığında falan ki ilk zamanlar kucağımızda yastıkta uyutuyorduk,nöbetleşe oturuyorduk .1 aydan sonra normale dönmeye başladı .
Daha bilinçlenmeden ayırın isterseniz ,çünkü artık bu minikler çok akıllandı .ben dün doktor kontrolünde odaya sokamadım ,çok zorlandım .direkt tanıdı ortamı falan .

Masallah diyeyim uyanmıyor. Akşam uyutmalarında beşiğin -çıkamadığı icin- çok faydasını görüyordum, çıkamadığı icin uykudan kaçışın olmadığını biliyordu. yatağa geçirirsem kontrolü kaybetmiş olacağım, park yatak alırsan gene kontrol bende olacak. Ayrıca tatile çok az kaldı biz yazları evde durmuyoruz memleket ve tatil derken. Gittiğimiz yerlerde ayrı yatağı olamayacağı icin yanımızda yatmaya da alışacak. Yani şimdi yatağını alıp odasını ayırırsam, Ağustos sonunda ayni sureci tekrar yasayacağız. Bilemedim kafam çok karışık. ama şimdi de diken üstündeyim hep, beşiğinde bırakıp yanından çıkamıyorum. Uyanır uyanmaz ayaklar korkuluklarda. Beşiğini yatağıma sıfırladım arayı minderlerle doldurdum ama nereye kadar?
Ne yapayım?
Canım, benim tecrübemi anlatayım, belki fikir verir sana. Oğlumu ilk 8 ay falan hep yanımda yatırdım. Yatak odasında benimle uyudu. Eşim haftasonları yanımıza evci geliyordu, haftaiçi misafir odasında sürgündü :)) Sonra yanımızdaki park yatağa aldım oğlumu. Yaklaşık 2-3 ay yattı orada. Şimdi bizim park yatağın iki ayrı kademesi vardı. Üst kademesinde yatırıyordum ben oğlumu, çünkü alt kademesine yaklaşık 10-11 kg bir bebek yatırmak belimi çok zorluyordu (3 tane fıtığım var.) Üst kademeden de 11 aylık civarı kollar bacaklar sarkmaya başlayınca, odasındaki mobilya beşiğe geçirdim. Park yatak bize oldu oyun alanı. Salona koydum, içine de oyuncaklarını attım, epey oyalanırdı orada.

Mobilya beşiğinde yaklaşık 18 aylık olana kadar yattı. Onu uyumak için beşiğine giriyordum ben. Tabi hamile kalıp da karnım büyüyünce beşiğe giremez oldum. Biraz da mecburiyetten büyüyebilen mobilya beşiğini açtık, normal yatak oldu. Yanına da ebebekten koruma aldık, koyduk. O gün bugündür normal yatakta yatıyor.

Kızım da şu an ayrı odada, mobilya beşikte uyuyor. Ama gece sık uyandığı için yanıma alıyorum. Benim tahminim yürümeye başlayıp da iyice yorulmaya başlayınca uykuları daha düzene girecek, o zaman beşiğini onun da açacağım.

Bizde durumlar böyle gelişti yani.

Çok tesekkurler kızlar, sanırım park yatak değil normal yatağı ile devam etmek mantıklı olan❤️ Hem bize de ekstra masraf olmasın😬

Slm kizlar nasilsiniz ? Hasta bebisler iyilesti mi sizler nasil oldunuz nasil atlattiniz bir yili? Ben oglumla olmaktan cok mutluyum ama cok aktif bir cocuk yemek yerkende oyun oynarkende hemen sıkılıyor surekli onu oyalamam lazim yemek konusu hala sıkıntili istemezse hic yemiyor hala ana gıdamız anne sütü
Gecen hafta Dogum Gununu yaptik ilk aile icinde sonrada arkadaslarimizla hani cocuk anlamaz filan diyorlar ya bence kesinlikle dogru degil ,ikisindede o kaadr mutluyduki cok eglendi balonlar ortam cok hosuna gitti simdide bazen videosunu acip gosteriyorum boyle utangac bir gulumsemeyle masum masum izliyor 😍😍😍

Belimde sanırım büyük hasar var yaa fıtıktan korkuyorum hep bu kızımı taşımaktan sanırım. 11.3kilo cıktı. Sizinkiler kaç kilo. Bişe de yemıyor kı adamakıllı yani. Bi yürüseydi iyiydi artık taşımaktan yoruldum artık

Belimde sanırım büyük hasar var yaa fıtıktan korkuyorum hep bu kızımı taşımaktan sanırım. 11.3kilo cıktı. Sizinkiler kaç kilo. Bişe de yemıyor kı adamakıllı yani. Bi yürüseydi iyiydi artık taşımaktan yoruldum artık
Gecmis olsun canim, bel zor ya.. benim dogumdan once 3 tane fitigim vardi zaten, onlar cok sukur sorun cikarmiyor bana epeydir. Ama benim de legen kemigimi omuruma baglayan eklemde aorun cikti ikinci dogumdan sonra. Hamilelik hormonlariyla zaten gevsermis o eklem ama benimki toparlanmamis dogum sonrasi.. beni de o cok yoruyor..

Benim kicze 9 kilo bir minnak :) o yuzden kucak cok problem olmuyor. Ama oglum 15 kilo, oto koltuguna oturtmak bile aci veriyor bazen.

Gecmis olsun canim, bel zor ya.. benim dogumdan once 3 tane fitigim vardi zaten, onlar cok sukur sorun cikarmiyor bana epeydir. Ama benim de legen kemigimi omuruma baglayan eklemde aorun cikti ikinci dogumdan sonra. Hamilelik hormonlariyla zaten gevsermis o eklem ama benimki toparlanmamis dogum sonrasi.. beni de o cok yoruyor..

Benim kicze 9 kilo bir minnak :) o yuzden kucak cok problem olmuyor. Ama oglum 15 kilo, oto koltuguna oturtmak bile aci veriyor bazen.
Geçmiş olsun cok. Fıtık varsa elinden geldğnve kaldrma allah korusun 15 kilo az değil. Çocuk doğırdukca ınsan yaşlanıyo sanki yaa acayıp acayıp yerlerde skntılar çıkıyor.

Aman kılo aldrma dokuz kilo kalsın yaaaa brnım büyüğü zayıftı die tombık bebek istiyordum sımdı pişmanım hakketen olan bana oluyooo

Kızlar geçmiş olsun,ikinci bebe neden olmamalı itirafları gibi yorumlarınız😁
Şaka bi yana, millet ikincilere hamile. Tam oh diyeceğim geliyor seytan dürtüyor🙄

Geçmiş olsun cok. Fıtık varsa elinden geldğnve kaldrma allah korusun 15 kilo az değil. Çocuk doğırdukca ınsan yaşlanıyo sanki yaa acayıp acayıp yerlerde skntılar çıkıyor.

Aman kılo aldrma dokuz kilo kalsın yaaaa brnım büyüğü zayıftı die tombık bebek istiyordum sımdı pişmanım hakketen olan bana oluyooo
Yok zaten hic tombik olsun diye bir gayem yok. Saglikli olsun yeter.

Benim oglum gercekten tombik bir bebekti ve acayip istahliydi. Hala da oyle.. az once gelmis bana, anne firina gidelim ekmek simit alalim dedi :)))) 1 yasina geldiginde 12 kilo 80 cm di. Ama tahlillerinde kansizlik cikti. Epeyce ilac takviyeli gittik.

Kizim ise oglum kadar istahli degil. Yer ama yer iste.. 9 kilo 75 cm di 1 yas muayenesinde. Kan tahlilinde kan degerleri filan harika cikti, ilac vermedj doktor.

Yani bu tablodan sonra cocugu yesin diye zorlamanin anlami yok. Saglikli olsun yeter.

Ikinci dogum gercekten ilki gibi olmuyor. Toparlanmasi, kilo vermesi, saglik durumlari. Ikinci dogumum acayip kolaydi, resmen 2 saatte dogurdum epiduralsiz, kesisiz filan.. ama nedense dogum sonrasi bana daha zor geldi.

Kızlar geçmiş olsun,ikinci bebe neden olmamalı itirafları gibi yorumlarınız😁
Şaka bi yana, millet ikincilere hamile. Tam oh diyeceğim geliyor seytan dürtüyor🙄
Ya ikinci cocuk konusu cok bicak sirti, cok aile dinamikleri ile ilgili bir konu. Ne yap denir (yaslari yakinken cok zor) ne yapma denir ( guzellikleri ve avantajlari var.. oglumu kizimi oynatirken gorunce iyi ki diyorum)..

Ben pisman degilim ama bana sorsalar ilki tuvalet egitimini halletmeden ikinciyi yapmayin derim.

Iki kucuk cocuk, hatta bebek.. zor.. ama cok da guzel :)) degisik ya..

Ya ikinci cocuk konusu cok bicak sirti, cok aile dinamikleri ile ilgili bir konu. Ne yap denir (yaslari yakinken cok zor) ne yapma denir ( guzellikleri ve avantajlari var.. oglumu kizimi oynatirken gorunce iyi ki diyorum)..

Ben pisman degilim ama bana sorsalar ilki tuvalet egitimini halletmeden ikinciyi yapmayin derim.

Iki kucuk cocuk, hatta bebek.. zor.. ama cok da guzel :)) degisik ya..
Yok yok ben sadece size takıldım sadece Emin’im cok güzeldir zorluğunun yanında😍 değil zamanlaması, ikinci çocuk planlarımız arasında yok şimdilik.
Meyvesinin sebzesinin etinin yumurtasının organiği, aha süt gitti mamasının hası, bezinin losyonsuzu, çamaşırının %100 pamuğu derken memur maaşıyla “rızkını Allah verir” e indirgeyemiyoruz olayı maalesef. Daha kreşi okulu var, canı sağolsun❤️
Bir de bunun ötesinde çocuğa manevi olarak yetebilmek de var ki o daha zor😶

Yok yok ben sadece size takıldım sadece Emin’im cok güzeldir zorluğunun yanında😍 değil zamanlaması, ikinci çocuk planlarımız arasında yok şimdilik.
Meyvesinin sebzesinin etinin yumurtasının organiği, aha süt gitti mamasının hası, bezinin losyonsuzu, çamaşırının %100 pamuğu derken memur maaşıyla “rızkını Allah verir” e indirgeyemiyoruz olayı maalesef. Daha kreşi okulu var, canı sağolsun❤
Bir de bunun ötesinde çocuğa manevi olarak yetebilmek de var ki o daha zor😶
Aynen yani zorlukları tabiki çok ama arkadasın dedği gbi onları beraber oynarken görüyorum ya bin kere şükrediyorum. Mesela eve kedi köpek alıyorlarya cocuga arkadaş olsun dıye. Ben bakıyorum bazen üst üste yerde kedi gbi yuvarlanıyorlar öyle hosuma gidiyokııı. Allah isteyen herkese nasip etsın. Benım kaza oldu ıkinci. Kendi fikrime kalsa kuzuyu büyütürdüm tuvalet egitimini verirdim bebekliğini doya doya yaşatırdım ona. Şimdi birden büyüdü sanki ne bilim. Tabiki de yeterince ilgi göstermeye çalışıyorum ama tek çocuğa ilgi nerde iki taneye yetmek nerde. Yani inşallah yetiyorumdur:)). Ha kendileri için süper mesela benımkıler yas farkı az. iki kız kardeş arkadas yoldaş hersey olacaklar ilerde❤️

Aynen yani zorlukları tabiki çok ama arkadasın dedği gbi onları beraber oynarken görüyorum ya bin kere şükrediyorum. Mesela eve kedi köpek alıyorlarya cocuga arkadaş olsun dıye. Ben bakıyorum bazen üst üste yerde kedi gbi yuvarlanıyorlar öyle hosuma gidiyokııı. Allah isteyen herkese nasip etsın. Benım kaza oldu ıkinci. Kendi fikrime kalsa kuzuyu büyütürdüm tuvalet egitimini verirdim bebekliğini doya doya yaşatırdım ona. Şimdi birden büyüdü sanki ne bilim. Tabiki de yeterince ilgi göstermeye çalışıyorum ama tek çocuğa ilgi nerde iki taneye yetmek nerde. Yani inşallah yetiyorumdur:)). Ha kendileri için süper mesela benımkıler yas farkı az. iki kız kardeş arkadas yoldaş hersey olacaklar ilerde❤
Bu konuda tamamen katılıyorum sana. Kızıma Allah uzun, sağlıklı ömürler versin, bazen tek çocuk olsaydı oğlum şu an beraber neleri yapabiliyor olurduk, oğlum için hayat daha farklı nasıl olabilirdi onları konuşuruz. Sanki ona haksızlık olmuş gibi hissediyorum böyle zamanlarda. Çocuğum kendini bilmeden hayatı değişti. 18 aylık yuvaya başladı, 22 aylık kardeşi doğdu, 26 aylık bezi bıraktı,30 aylık memeden ayrıldı :) İki ay sonra da taşınıp ev değiştireceğiz. O zaman 36-37 aylık olacak. 3 yıllık ahir ömründe başına gelmeyen kalmadı ay yüzlümün :)))

Diğer taraftan kızım abisine acayip düşkün. Hem çok kıskanıyor hem de onu arıyor. Yuvadan eve geldiğimiz zaman benden önce abisine gidiyor. Organize suç örgütü oldular başıma. Biri yaramazlık peşindeyse mükemmel bir uyum içerisinde çalışıyorlar :) Su sabah oğlum kızımın yüzüne düşen saçlarını düzeltirken kızım da sırıtarak ona bakıyordu mesela. Paha biçilmez bir an. Ya da karşı komşum sevmek için kızımı aldı evine götürdü, oğlum "abişş, abişşş!!" diye peşinden gitti.. Böyle anlarda inanılmaz mutlu oluyorum.

Yetmek meselesi bambaşka bir mevzu.. Tek çocuk da olsa yetmek mümkün değil, 10 çocuk da olsa.. çocuk denen varlığın sınırı yok ki.. Hep daha fazlasını istiyorlar.. Biz de elimizden gelen doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Ama çok büyük sabır işi.. deli işi..

Bu konuda tamamen katılıyorum sana. Kızıma Allah uzun, sağlıklı ömürler versin, bazen tek çocuk olsaydı oğlum şu an beraber neleri yapabiliyor olurduk, oğlum için hayat daha farklı nasıl olabilirdi onları konuşuruz. Sanki ona haksızlık olmuş gibi hissediyorum böyle zamanlarda. Çocuğum kendini bilmeden hayatı değişti. 18 aylık yuvaya başladı, 22 aylık kardeşi doğdu, 26 aylık bezi bıraktı,30 aylık memeden ayrıldı :) İki ay sonra da taşınıp ev değiştireceğiz. O zaman 36-37 aylık olacak. 3 yıllık ahir ömründe başına gelmeyen kalmadı ay yüzlümün :)))

Diğer taraftan kızım abisine acayip düşkün. Hem çok kıskanıyor hem de onu arıyor. Yuvadan eve geldiğimiz zaman benden önce abisine gidiyor. Organize suç örgütü oldular başıma. Biri yaramazlık peşindeyse mükemmel bir uyum içerisinde çalışıyorlar :) Su sabah oğlum kızımın yüzüne düşen saçlarını düzeltirken kızım da sırıtarak ona bakıyordu mesela. Paha biçilmez bir an. Ya da karşı komşum sevmek için kızımı aldı evine götürdü, oğlum "abişş, abişşş!!" diye peşinden gitti.. Böyle anlarda inanılmaz mutlu oluyorum.

Yetmek meselesi bambaşka bir mevzu.. Tek çocuk da olsa yetmek mümkün değil, 10 çocuk da olsa.. çocuk denen varlığın sınırı yok ki.. Hep daha fazlasını istiyorlar.. Biz de elimizden gelen doğruyu yapmaya çalışıyoruz. Ama çok büyük sabır işi.. deli işi..
Maşşallah yavrulara yaaa :)))). Allah hepsine uzun sağlıklı ömürler versin. Can içi onlar

Kendinize haksızlık etmeyin kızlar, çok iyi gidiyorsunuz, elinizden gelenin en iyisini zaten yapıyorsunuz❤️ Anlattıklarınız insanın içini ısıtıyor, koklayın yavruları yerime❤️

Merhaba arkadaşlar kızım 4 Nisan doğumlu hamilelik öncesi ve sonrası çok aktiftim lakin bebekten sonra çok aktif olmadım benim sizlere. Bir sorum olucak bebeğim 13 aylık lakin kilosu çok düşük 8 kiloyu geçemedik ve 3 ayından itibaren dişleri çıkmaya başladı kilo alıyor diş çıkıyor hop geri veriyor 3. Ayında 6. Hastalık diye bir virüs geçirdi bebeğim Ozaman bile 5.5 kilo idi herşey yolunda iken bir anda ne oldu bilmiyorum 6. Aydan sonra ek gıdaya da geçtim şuan ek gıdada alıyor emiyorda neler yapıyorum bir bilseniz yaramıyor her ay bir diş çıkıyor hop zayıflıyor şuan 13 dişi var kansızlık ve gelişim geriliği olduğu için çocuk gastronomi ne öyle bölüme yönlendirdi doktor yürüyen aktif hareketli bir Bebek aranızda kilo ,kansızlık problemi anneler Varmı dua bekliyorum Pazartesi doktor kontrolümüz var

Merhaba arkadaşlar kızım 4 Nisan doğumlu hamilelik öncesi ve sonrası çok aktiftim lakin bebekten sonra çok aktif olmadım benim sizlere. Bir sorum olucak bebeğim 13 aylık lakin kilosu çok düşük 8 kiloyu geçemedik ve 3 ayından itibaren dişleri çıkmaya başladı kilo alıyor diş çıkıyor hop geri veriyor 3. Ayında 6. Hastalık diye bir virüs geçirdi bebeğim Ozaman bile 5.5 kilo idi herşey yolunda iken bir anda ne oldu bilmiyorum 6. Aydan sonra ek gıdaya da geçtim şuan ek gıdada alıyor emiyorda neler yapıyorum bir bilseniz yaramıyor her ay bir diş çıkıyor hop zayıflıyor şuan 13 dişi var kansızlık ve gelişim geriliği olduğu için çocuk gastronomi ne öyle bölüme yönlendirdi doktor yürüyen aktif hareketli bir Bebek aranızda kilo ,kansızlık problemi anneler Varmı dua bekliyorum Pazartesi doktor kontrolümüz var
Canım, kilo problemini kızımda yaşıyorum, 9 kilo kendisi hala. Hem ek gıda alıyor hem emiyor ama yok yani. 9 kilo ancak kansızlık sorunu yok. Oğlumda ise kilo sorunu hiç yaşamadım, 1 yaşındayken 12 kiloydu ancak kansızlık sorunu vardı. Hem de aşırı iştahlı bir bebek olmasına rağmen. Ben oğlumu beyaz tenli sanıyordum, meğer çocuk kansızmış.. Ne bileyim.. Kan ilacı kullandık ve toparladı şükür.

Doktora görünmeden üzme kendini. Allah çaresiz dert vermesin. Uygun beslenme planı ve takviyelerle arzu edilen seviyeye gelir.

X