2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Genelde ona pişirilen yiyecekleri vermeye gayret ediyorum ama bizim yemeklerimize çok saldırırsa tadımlık izin veriyorum ben de. Ama öğünlerinin genelini ona uygun yiyecekler oluşturuyor.

Kızlar Bugun 3. Gün bebeğim kaka yapmadı .normalde her gün yapardı ,ilk defa böyle oldu .Ayrıca hiç ıkınma ,böyle zorlanma falan da yok.
Var mı başına gelen ?

Kızlar Bugun 3. Gün bebeğim kaka yapmadı .normalde her gün yapardı ,ilk defa böyle oldu .Ayrıca hiç ıkınma ,böyle zorlanma falan da yok.
Var mı başına gelen ?
Sadece anne sutu alsaydı onemli değil-dir derdim dee ek gida alıyorlar kabizdir o. Bence bi an once yaptrmaya çalış yoksa yazik yaa 3 gun olmuş. Buralarda biri bi kavanoz pureden bahsediyordu kabizliga iyi gelen. Milupa erik puresiydi sanki bi dene istersen. Bide yediklerine ekstra zeytinyagi ekle yag da iyi gelir insallah

Onu yedirdim canım ,elma suyu ile zeytinyağı veriyorum şimdi de .

Var mı başına gelen ?

Slm canim,bence evde kuru kayisin varsa ilik suda beklet daha sonra yumusayana kadar pisirip yedir ben pişirdigim suyunuda minik fincana koyup iciriyorum cok gcmeden hemen yapiyor belki iyi gelir

Slm canim,bence evde kuru kayisin varsa ilik suda beklet daha sonra yumusayana kadar pisirip yedir ben pişirdigim suyunuda minik fincana koyup iciriyorum cok gcmeden hemen yapiyor belki iyi gelir
Çok teşekkür ederim canım .o kadar çok şey yaptım ki artık hangisi işe yaradı da yaptı bilmiyorum :)
Bu arada bu aralar dikkatimi çekiyor kaka yapmak için bizim görmeyeceğimiz yerlere gidiyor ,saklanmaya başladı kaka yaparken

Merhabalar bizde de durumlar şöyle oğlum 9 buçuk ayini geçtiğinden beri yürüyor .aşıyı bizde 1 yaşına yakin yaptiricaz .uykuları bu yürüyene kadar iyiydi yürümeye başlayınca daha çok kalkıyor uykuya dalmak için memeye veya benim onu kucagima almana ihtiyaç duyuyor önceden 2 veya 3 defa kalkardı simdi 5 6 fln 1 yaşından sonra bir düzen getirmeyi planlıyorum bakalım.yeme konusu da fena değil şükür diyelim

Maşallah ona :) O kadar ufak yürümesi zor olmuştur sana ya, düşünemiyorum. Oğlum 15 aylık yürüdü, y
ne bile kendini tam bilmiyordu. Sana çok yorucu oluyordur peşinden koşturmak :)

Maşallah ona :) O kadar ufak yürümesi zor olmuştur sana ya, düşünemiyorum. Oğlum 15 aylık yürüdü, y
ne bile kendini tam bilmiyordu. Sana çok yorucu oluyordur peşinden koşturmak :)
Aynen com bir bakıyorum yanımda bitivermis bisey yaparken ablasının pesinden de gidiyo ya da ikisi benim pesimden ayrilmiyo genellikle benim pesimdeler

Aynen com bir bakıyorum yanımda bitivermis bisey yaparken ablasının pesinden de gidiyo ya da ikisi benim pesimden ayrilmiyo genellikle benim pesimdeler
Kıyamam onlara :) Bizimki genelde abisini taciz ediyor. Yürümüyor ama tutunarak sıralıyor ve ışık hızıyla emekliyor :))) O haliyle de baya iş beceriyor. Seninkilerin arası kaç yaştı canım? Benimkilerin arası 22 ay, oğlum 32 aylık. Oyuncaklarını kardeşiyle paylaşmak istemiyor, kardeşi elleyince sağa sola fırlatıyor. O zaman da kızım korkup ağlamaya başlıyor. Kızmadan süreci yönetmeye çalışıyorum ama pek başarılı olamadım.. Yani kızmıyorum ama ilerleme de kaydedemedim.. Var mı bana tavsiyen :)

benimkilerin arası 17 ay cnm 27 aylık su an kızım abla olarak genellikle hırçın degil ama tabi arada oluyo ittiriyor küçüğü bazen kafasına bişeyle vurmaya yelteniyor ben de genelde sakin kalmaya çalışıyorum ama bazen başaramıyorum küçük de inadına sanki.onun elindekini istiyo saçını çekiyo falan o da az değil yani

Biz evde kutlayacağız, “bize” kalsa aile içinde olacaktı ama kyinvalideler “şunu çağırmayacak misiniz, bu duyarsa ayıp olur” derken liste 25kisiyi gördü yavrum bunalacak ona üzülüyorum. Her şeyi kendim hazırlamayı düşünüyorum zaten geçen gün yagcioglundan pasta fiyatı almaya gittik adamlar 20kisilik pastaya 400lira dediler gerçi piyasası buymuş, biz bilmediğimiz için bize fazla geldi
Süslemelere de daha karar vermedim, yavrumun doğum günü Çarşamba, kutlaması pazarbir yas panosu nasıl bisi oluyo? Çok cahilim bu hazırlıklar konusunda.
Kuzenim Prof fotoğrafçı, 1 yaş çekimini halleder heralde diye düşünüyoruz

Ya iste bizde de durum aynen bu oluyor. Dedigim gibi esimin tarafi oyle kalabalik ki en cekirdek organizasyonu yapalim desek 50 kisiden asagi cikamiyoruz. O kadar insani evime sigdirmam mumkun degil; ben de o yuzden basit bir kahvalti organizasyonu ayarlayayim dedim.

Bir yas dogum gunu zaten buyuklere yapiliyor ne yazik ki, bebekler bisey anlamiyor haliyle. Ben sadece foto cekimini dort gozle bekliyorum, cok yorucu oluyor ama cok guzel kareler kaliyor geriye :)

Bir yas panosu diye arat google da canim, chalkboard diye de geciyor. Guzel bir ani olarak kaliyor o da insanin elinde. Insana bugunlerini hic unutmayacakmis gibi geliyor ama bazi seyler unutuluyor..

Kizimin dogum gununu de atlatirsam, geriye buyuk organizasyon bir oglumun sunnet dugunu kalacak. 18 gunlukken sunnet olmustu, ilkokula baslamadan da eglencesini yaparim diye dusunuyorum. Bana kalsa hic yapmam ama.. iste bana kalmiyor bazen :)

Ben de sizin gibi kahvaltı organizasyonu düşünmüştüm dışarıda ama biraz gezeyim dedim geçen hafta ,en kötü yer 2 kişi 60 tl diyor ya çok pahalıya geliyor .
Burda bir üyede okudum pasta patlatma diye birşey varmış ,ben de ona heveslendim ,foto çekimi ile birlikte onu yapacağım

Canim benim sordugum yerler ufak cafeler, bir tanesiyle kisi basi 20 den anlastim. Daha uygununu ben de bulamadim. Evde 50 kisiye yedir icir hazirla kaldir derken hem yorulacagim hem en az yari parasini zaten ikramliklar icin harcayacagim. O yuzden bana uygun gibi gorundu.

Pasta patlatma evet kulaga cok eglenceli geliyor. Oglumda foto cekiminde yapmistik :) tabi cocuk hayatinda ilk kez gordugu islak yumusak soguk seyden tiksinince.. pek hayal ettigimiz gibi olmadi :)) kizimda yapmayacagim.

Ya 20 TL’ye nerde buldunuz ?ben de hep küçük yerlere sordum 30 TL’den aşagı bulamadım.
Pasta için hiç öyle düşünmemiştim ben ya

hussuk M miumao hepimizin dertlwri ayni galiba kizlar bende hem abarti yapmak istemiyorum hemde oglumun ilk yasi oldugu icin diğerlerinden daha ozel bisey olmali diye dusunuyorum hem ailw hem arkadaşlar eve sigmayiz disarida yapsak oldugum yerde oyle cafe park gibi biyer yok en az aksam yemegine cikartmam gerekicek galiba 25i haftaici aileyle haftasonuda arkadaşlarımızla yapicaz tek basima nasil altindan kalkicam bakalim balonlu susler cupcake fotograglar şerbet dsuunuyorum masaustu icin hepsi karmakarisik kafamda

Ya 20 TL’ye nerde buldunuz ?ben de hep küçük yerlere sordum 30 TL’den aşagı bulamadım.
Pasta için hiç öyle düşünmemiştim ben ya
Valla aldığım fiyata ben de şaşırdım ne yalan söyleyeyim :) Piyasa öyle kötü ki, 50 kişilik grup deyince bir anda adam bu fiyata düştü.. Yoksa kapıyı 30 dan açmıştı yani..

Pasta içinde kalmasın, yapmak istiyorsan yap tabi. Sadece aklında bu ihtimal de bulunsun diye dedim. Ben çok bozulmuştum oğlum pastaya bakıp ağlamaya başlayınca :))))

Eğer iki kere kutlama yapılacaksa, ben olsam şöyle yapardım:

Aile için normal bir akşam yemeği organize ederdim. Ufak bir pasta. Renkli karton bardaklar, 5-6 tane balon ve iyi ki doğdun yazısı yeterli olacaktır.

Arkadaşlarım için 5 çayı kıvamında bir yemek düzenlerdim. Kek, börek, salata.. Bir de ev yemeği yapan yerlere bir iki çeşit zeytinyağlı siparişi verirdim. Renkli karton bardaklar filan.. Aynı süslemeleri onlara da kullanırdım.

Sanırım bu tarz yapardım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…