2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlar oglumun ust disi patladi sonunda kac aydir sismisti iyicekivraniyo ucunu yirtmis artik yanindakide geliyo altlar gibi beraber cikcaklar bu dis jeli etkili mi?ogluma masaj yapiyorum ama hi
Ben çok huzursuz olursa calpol veriyorum ,diş jelini de aldık ama pek dokundurmuyor ,üstten değdiriyoruz ama calpol daha iyi geliyor bize

Kehribar kolyesi kullanıyor musunuz ?

Ben çok huzursuz olursa calpol veriyorum ,diş jelini de aldık ama pek dokundurmuyor ,üstten değdiriyoruz ama calpol daha iyi geliyor bize

Aynen agzini bile zor aciyo helesu iki gundur iyice agridan sasirdi napicagini bende sasirdim yani aglaya aglaya bitkin dusuyo,kolyeyi kullanmaya cesaret edemiyorum çünkü cok sert isiriyo kopartmasindan korkuyorum gercekten etkisi var mi?

Aynen agzini bile zor aciyo helesu iki gundur iyice agridan sasirdi napicagini bende sasirdim yani aglaya aglaya bitkin dusuyo,kolyeyi kullanmaya cesaret edemiyorum çünkü cok sert isiriyo kopartmasindan korkuyorum gercekten etkisi var mi?
Doktoruna sordunuz mu ?biz doktor kontrolünde böyle durumlarda ilaç veriyoruz inanılmaz rahatlatıyor

Hepiniz sagolun kizlar asagi yukari ayni ssyleri yapiyoruz doktorada goturdum saayini aksatmadan atesdusurucu ,granul sakinlestirici ayni sekilde devam edicem
Artik agzinidaacmak istemiyoda surupun saayi gelmeden atesi tekrar 38 i geciyo ,çabuk atlatmasini bekliyorum

Canım seni telaşlandırmak istemem ama 38 dereceyi geçiyorsa ve tekrar ilaç zamanı gelmeden ateş tekrar yükseliyorsa emin misin diş olduğuna? Yani doktora da götürmüşsün ama 38 üstü ve inatçı ateş pek diş gibi görünmüyor. Yani diş de olabilir tabi ki ama sanki aynı zamanda hastalık da geçiriyor gibi??

Ilk dişlerinde boyle ateş olmamisti o yuzden benide cok korkuttu canim baska bisey mi diye am aldigimiz agri kesiciye guclu bi ates dusurucu ekledi paracetamollu ,ikisini donusumlu verdim ustune disetleri rahatlasin diye camilia isimli bi damla normalde camoille yani papatyali bi granul kullaniyodum cok sukur su an normalde dondu sadece cok.aglamktan ve ateşte serinlemek icin acik kalmakla oksurugu var

Araştırırken görmüştum ayrica dis atesi 4gunu gecmesmis,bizim 3gun cok siddetli 4.gun normale yakin seyredip gitti oglum toparlasin disbugdayini hakettik

Araştırırken görmüştum ayrica dis atesi 4gunu gecmesmis,bizim 3gun cok siddetli 4.gun normale yakin seyredip gitti oglum toparlasin disbugdayini hakettik
Aman dis olsun da hastalik olmasin :) ates her turlu korkutuyor insani tabi de, hastalik olunca kontrolsuz yukselebiliyor. En azindan benim cocuklar oyle, ates deyince sinir sistemim alt ust oluyor :)

Neyse, gecmis olsun canim :)

Acaba hangi ates dusuruculeri dönüşümlü verdiniz. Bilgimiz olsun aniden lszim olur allah korusun

Aman dis olsun da hastalik olmasin :) ates her turlu korkutuyor insani tabi de, hastalik olunca kontrolsuz yukselebiliyor. En azindan benim cocuklar oyle, ates deyince sinir sistemim alt ust oluyor :)

Neyse, gecmis olsun canim :)

Evet ilk kez olunca benide cok korkuttu hele o atesli halleriyle durgun durgun yatmalari cook kotu ,gerçekten cok sukurki saglikli yavrularimiz var

Acaba hangi ates dusuruculeri dönüşümlü verdiniz. Bilgimiz olsun aniden lszim olur allah korusun

Canim ben yurtdisindayim biri doliprane ibuprofen icerikli daha cok agri kesici digeri advilmel o paracetamol ates dusurucu daha etkili,isim olmasada grup olarak 2 3 saat arayla doktor kontroluyle verildigini biliyorum

Kızlar uyku düzenleriniz nasil? Biz dokuz ay on gunluk olduk, dördüncü ayından beri yedi civarı yatıruyorum gece uykusuna, bazen sekize de uzayabiliyor ama en geç dokuzda gece uykusuna geçmiş oluyor-du. Bir haftadır kabus yasıyoruz resmen, yedi buçuk sekiz gibi uyuyor, bir saat sonra uyanıyor ayakta sallayıp uyutuyor eşim; sonra ikişer saat arayla sabaha kadar sürekli uyanıyor. Bazen iki saat uykuya donduremedigimiz oluyor. Çok yorgun çok uykusuzum(
Atak donemi değil diye biliyorum, diş çıkarma donemi de değil çünkü başka belirti yok -Alt iki çıktı- hasta da değil sorun ne o zaman cildiricam(
Sizler nasılsınız? Gece kaç defa uyanıyorsunuz?

Canım inan bu uyku işi yaşına kadar hiç belli olmuyor. Habire düzen kurup düzen bozuyorlar, o yüzden hani kaba tabiriyle kaderine razı gelip sakin, sabırlı olmaya çalış. Düzenimiz şöyle, böyle ya da bozuldu diye düşünme. Göreceksin tekrar eski haline gelecek, sonra tekrar bozulacak, vs.. Çok zor ve yorucu biliyorum ama ne yazık ki böyle böyle büyüyorlar. Sen yatış saatini elinden geldiğince sabit tutmaya çalış sadece. Ya da varsa uyku rutinlerini bozmamaya gayret et. Başka da yapacak birşey yok.

hussuk Bu arada bizim kızın dün anlayamadığım bir sıkıntısı vardı. Sabah 6:35'te yatıp, 8de kalktım. Oğlanı yuvaya bıraktım ve işe geldim. Yani uykusuzluk denilen şeyin dibinin de dibindeyim.

Kızım doğduğu zaman 4-5 saat uyurdu. Gecede 2-3 kere ya kalkardım ya kalkmazdım. Şimdi neredeyse 2 saatte bir kalkıyorum. Devamlı bir emme durumu. Yenidoğanken bu kadar emmezdi.

Benim sana nazaran tek avantajım eğer kızın ekstra bir sıkıntısı yoksa uyanıp memeyi alıp hemen uykuya geri dönüyor.

Bir de çok şükür oğlum akşam yatıp sabah kalkıyor. (Tünelin ucundaki ışık 2 yaş itibariyle göründü bize, haberin olsun)

Bence 2 yas tam nokta yaaa... o bebeklik kucukluk skintisinin bittigi, bizim yediklerimizi yedigi, rahat uyudugu, buyuk çoğunluğun emmeyi braktigi, kendini duygularini rahat rahat ifade edebildigi cok guzel.bir dönem...... buyugu yas iki olunca bi ohhhh dedim. Ama fazla oh cekmisim allah diğerini yolladi ardindan hemen :))))) sukurler olsun tabi

Valla ben hep diyorum, yukardakinin bir bildiği var da benim oğlan küçükken hamile kaldım diye. Şu an düşünüyorum oğlumun tek çocuk olduğunu.. mümkün değil yapmazdım ikinciyi :) Dediğin gibi, tuvalet alışkanlığı ufak kazalar hariç oturdu, herşeyi yer, akşam yatar sabah kalkar, fırlatması kurcamalası bitti, oyun kurmaya, konuşmaya başladı.. kardeşi olmasa muhtemelen emmeyi de bırakmıştı.. :) neyse ya, küçük de öyle böyle 8 aylık oldu.. kaldı bir buçuk sene :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…