2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Neden hasta bezi? Ped neden degil ? O kadar yoğun mu oluyor normal dogum sonrası kanama?
Ben Doğum yapalı 5gün oldu canım depenti dün çıkarttım bugün pede geçtim.ped ilk günlerdeki yoğunlukta yeterli gelmez sık dolacağı için ayrıca bebeğinle ilgilenmen gerekiyor sürekli zaman açısından filan baya baya faydalı bence ben çok rahat ettim

Fiyatı nedir ?ve orkidler gibi icin de 5-10 tane oluyor mu ?

Ayıp oldu soruyorum ama :)

Süt sağma makinasını soran arkadaş vardı bence alabilme imkanınız varsa mutlaka alın hatta benim gibi pompalı mı elektrikli mi alsam diye düşünen varsa hiç masraf yapıp pompalı almayın direk elektrikliyi alın ikisini de almış biri olarak söylüyorum

Fiyatı nedir ?ve orkidler gibi icin de 5-10 tane oluyor mu ? Yok niye ayıp olsun yardımcı olalım birbirimize diye buradayız
Ayıp oldu soruyorum ama :)
Fiyatı sayısına göre değişiyor en az 10tane var içinde fiyatı da 25 civarı birşey 10lu yeterli geliyor canım

Fiyatı sayısına göre değişiyor en az 10tane var içinde fiyatı da 25 civarı birşey 10lu yeterli geliyor canım

Bunlar faydalı bilgiler :) hayatımda hic hasta bezi görmedim kullanmadim. Ama tavsiyeni değerlendirip çantama muhakkak ilistircem.

Allah analı babalı büyütmeyi nasip eder inşallah canim.

Dogumun normal mi oldu ?

Amin Canim. Yine şükürki sutun varmis baksana iyi cikiyormus soyuyordur bebeğin.masallah.
Peki kac dakika emiyor ve kac saat arayla.

Bizimki baslarda 20dakika emerdi. Simdi 10 dakika emiyor. Ama en fazla arasi 2 saat
Canım çok cok şükürler olsun hepimizin korktuğu şey sütümün üzüntüden gelmemesiydi geç geldi ama geldi.
ilk zamanlar uyandırmak cok zordu dört saatte bir verdiğim oluyordu cok vicdan azabı cekiyordum ama artık kendi uyanıp istiyor gün içinde, sabahları uyandırmak biraz zor oluyor sadece. Cok açsa kırk dk bir saat kaldığı oluyor ama benim göğüs uçları tıkalı demiştim ya onun etkisi vardır mutlaka çabuk bosaltamiyor. son birkaç gündür en fazla iki saatte bir uyanıp istiyor geceleri hep memedeyiz emzik gibi ağzında. Emsin yeter ki cok umrumda değil de yaralar iyileşeydi iyiydi memenin tamamını ağzına almıyor ondan sanırım başaramadım gitti doyduğunu kakasını gunde en az dört defa yapmasından anlayacakmışız sanırım oglusum yapıyor ins doyuyordur.
Seninkinin arası da süpermiş kendi uyanıp istiyorsa daha ne. Doymasa aglar zaten hep öyle diyorlar:) relaks olmak cok önemliymiş olabiliriz insallah. Doyuyordur dert etme sen:)

Bunlar faydalı bilgiler :) hayatımda hic hasta bezi görmedim kullanmadim. Ama tavsiyeni değerlendirip çantama muhakkak ilistircem.

Dogumun normal mi oldu ?
Canim mutlaka al depent. En sezaryen Doğum yaptım normal sezaryen farketmez müthiş rahatlık o.ben iki paket kullandım bir de yeterdi ama dedim ya çok rahat o yüzden acımadım valla. Bir de kilon nasıl bilmiyorum ama ben normalde m beden giydiğim icin orta boy almıştım ikinci paketi eşim m bulamadığı icin l beden almış onda daha rahat ettim büyük beden almanda fayda var.

Benim kizdan biliyorum
Gazi çoksa memeyi birakmiyor doymasina rağmen. Senkinde de gaz olabikir doktora danışırsın. Bir de okdar cok emioza yaralar cok zor iyilesr cnmm. Emzik tutmuyo mu. Tokken onla sakinlestirebilirsin mesela.
Brnim kiz da keyfi nasil isterse bi yarim saatte bi bi uc saate bir... kakasi da een az 4kere demekki doyuyor. Soktorumuz kaka degilde en az 4 islak bez dedi. Cunku kaakyi bazi bebekler cok sık yapmiyorlarmis

Bende de çıkmak üzereyken asiviral krem sürdüm dudağıma çıkmasını engelledim. Doktra sormadan kafama göre sürdüm ben. Sen mutlaka doktoruna danış canım. Benim devlet olduğu için arama şansım yoktu.

Canım kaka değil çiş sanırım. Bana ebeler öyle söyledi. Günde 4 defa çiş yapıyorsa doyuyor demek dedi. Kakasını oğlum hergün yapamıyor malesef çok üzülüyorum. Geçen iki gün yapmadı üçüngü gün yaptı. Şimdi yine iki gündür yapmadı. İnşallah bu gün yapar. Çocuk doktoruna gösterdik önemsemedi. Olur o normal dedi. Bu kaka derdi nasıl çözülecek ya

Kızlar depend ve pompa konuşulmuş. İnternete kim liste yazıp almama vesile olduysa Allah razı olsun. Dependi iki paket kullandım. En büyük boyu inanılmaz rahat. Bir orta boy bir büyük boy almıştım büyük boy muazzam rahatlık. İlk üç gün doğru düzgün bebeğim ememedi ve sütüm de zaten çok gelmedi. Hastanede sürekli süt sağdım. En azından gözümle bir iki damla da olsa yediğini gördükçe psikolojim düzeldi. Ben de şiddetle tavsiye ediyorum bu ikisini.

Kızlar kan tahlilleri ni aldim değerler çok düşük çıktı 10.1 böbreklerde su az.dedi şekerin düşük dedi biraDan hastaneye gideceğim bakalım ne dicek doktor dua edin kızlar hemşire benimcok korkutuyor

Benim 2 numara her emdiğinde kakasını yapardı bende bundan dert yanardım çiş için almam hiç gerekmedi çünkü kaka için gece gündüzen az 10 kez alırdım altını şu an 2.5 yaşında hâlâ günde 3 kez ile 5 kez kakasını yapıyor herkesin derdi ayrı tabi

Hakkında hayırlısı olsun inşallah bir an önce bebeğini kucağına alırsın sende bebeğinde sağlıklı sihhatli hayatınıza devam edersiniz.
Doktorlar senin için ne lazımsa yapacaktır yüreğini ferah tut

Dogumun normal mi oldu ?
Normal doğum yaptım canım. Çok teşekkür ederim

Bugün benim için çok önemli bir gün . 13.40ta randevum ve yatis verilecek ... Ne sancı ne açıklık hiç bişey yok ve co korkuyorum dualariniza ihtiyacım var kızlar .. öyle karmaşık duygular içindeyim ki Rabbim yardım etsin inşAllah ...

Bedenleri de mi var :) vay be. Resmen kilot gibi desene. Eczaneden bulabilirim dimi bu depent. Orda yardımcı olurlar bedeniyle ilgili

Kizlar . bi sorum olacak.

Zekai Tahir de dogum yapmış yada dogum yapacak olan,dogum yapmış tanıdığı olan var mi

Sorum şu.

Normal doğuma eşi de alıyorlar mi ?
Ve epidural veriliyor mu istesek?
bahsettiğin özel hastaneyse alırlar, benim eşimi aldılar bütün sancılarımı acılarımı gördü iyi de oluyor ne kadar zor olduğunu gördü.Dr son anda eşimi dışarı çıkardı ardından bebeğimiz doğdu, giydirip ona verdiler.epidural istersen yaparlar özelde ama benimki gibi hızlı gelişirse doğumun, doktorun gerek duymayabilir.Belli bir açıklıktan sonra yapmıyorlar epidurali, sancın çok uzun sürerse yaparlar kısa sürede doğum gerceklesecek kadar hızlı açılma olursa yapmazlar bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…