2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Allah'ım insallah benimde acikligim iyi olur ya. Suni sancı da istemiyorum.

Peki dogumun başladığını anlayınca extra şunu da yaptım acikligim ondan iyi olabilir diyebilecegin bir sey var mi ? Bi öneri yada ?
Sıcak bir banyo iyi geliyormuş ama ben hiç denemedim bende bu bebekte denicem

Devlet hastanesine gidiyorum haftam artık dolmak üzere daha ne kadar daha bekletirler sizce doktora haftaya artık suni sancı ile yatış yapsanız desem kabul eder mi devlette nasıl oluyor hiç bilgim yok
Canim devlette 41 e kadar bekletiyorlar bende yarın 41+0 olacağım kesin yatis dedi

Devlet hastanesine gidiyorum haftam artık dolmak üzere daha ne kadar daha bekletirler sizce doktora haftaya artık suni sancı ile yatış yapsanız desem kabul eder mi devlette nasıl oluyor hiç bilgim yok
41e kadar bekletiyorlar bi sorun yoksa

Hazır sut saklama poşetleri var kilitli onlara koyup buzdolabının derin dondurucu kısmında saklıyorum lazim oldukça ılık suyun içinde çözdürüyorum. yaklaşık 40-50ml dolduruyorum poşetleri çünkü benim takviye ihtiyacım oluyor öğün değil. Ona göre ayarlarsın

Canim devlette 41 e kadar bekletiyorlar bende yarın 41+0 olacağım kesin yatis dedi
senin kız yerinden memnun annesi dışarı çıkası yok :) vücudunu kasmamaya çalış biliyorum zor insanın beynine hükmetmesi ama kasarsan hormonların da etkilenir, yürüyüş yapıyor musun ? ben geçen yaklaşık 2 saat yürüdüm işim vardı ondan ertesi gün adet ağrısı gibi ağrılarım oldu, birde çömelmek çok etkiliymiş kendini çok yormadan çömelip kalk bilmiyorum deniyorsundur belki. hayırlısını dile Allaha teslim ol inşallah doğumun güzel geçecek yazıklarından yüreği güzel insan olduğun belli Allah da gönlüne göre versin inşallah ...

Canım dediğim gibi benim durumum farklı olduğu icin doğum sonrası biraz zorluk yaşadım. Bebeğim doğduktan hemen sonrası plesantamı çıkarmaya uğraştılar parçası kaldı içerde. Doktor biraz uğraştı vs zaten kanamam çok oldu pıhtılaşma problemim yüzünden. Yırtığım çok fazlaydı bu gibi sebeplerden. Çok fazla dikişim var. İki gece hastanede yattım. Kan bağlandı vs. Hastaneden eve geldiğimde duşumu aldım pansumanımı yaptım ve hafiften ayaklanmaya başladım. Dikkat edip pansumanlarını yaparsan dikiş öyle aman aman rahatsız etmiyor. Ki benim normalin üç katı dikişim var yırtıklarım anca kapandı. Tüm bu olumsuzluklara rağmen travma ile değil şükürle anımsıyorum doğum sürecimi. Bundan önce iki bebeğimi kaybettim ve kürtaj oldum. Kürtaj çok kolay kısa bir operasyon olmasına rağmen benim icin travmaydı. Hala aklıma geldikçe ürperiyorum kendime ağlayasım geliyor. Anlayacağın doğum öncesiyle sonrasıyla tüm olumsuzluklara rağmen inanılmaz birsey. Hele bebeğini kucağına aldığın anın tarifi yok. Normal doğumun en güzel yanı buymuş. Bebeğin hiçbir anını kaçırmıyorsun :)

Evet cok haklisin kişiden kisiye bile iyilesme sureci farkli olabiliyor, bebegin dogmasi kadar plasentaninda rahat dogmasi gerekiyor , bazi aksilikler olmus zor gecirmissin ama cok sukurki bebegin simdi kucaginda ve iyisiniz tesekkur ederim bilgi verdigin icin ilkbasta dikis diye duyunca urperiyor insan fakat cok guzrl anlttin :)

sezeryan sonrası normal doguma cesaret edemicem galiba bi kaç video izledim cesaretim tamamen gitti cuma son kontrol ve ctesi spinal + epidural anesteziyle sezeryan olup bebişime kavuscaz insallah.

cnm merak ettim mesela tam eoluken saginca kac cc sut çıkıyor goguslerden. Ben hic sağım yapmiyorum da ama cok da merak ediyorum :)

Dudağımda uçuk çıkıyor az önce fark ettim. Tam son dönemde tehlikeli mi acaba çıkması? Doktora yazdım ama iletilmedi daha. Endişelendim, virüs sonuçta, bebeğe bir şey yapar mı yapmaz mı hiç bilemedim. Daha önce başına gelen var mı?

Doktor mutlaka daha iyi bi cevap verir canim ama oluşmadan gecirebilirsen iyi olur, bebek dogdugu zaman ucukla oppmek tehlikeli

cnm merak ettim mesela tam eoluken saginca kac cc sut çıkıyor goguslerden. Ben hic sağım yapmiyorum da ama cok da merak ediyorum :)
Canim ben genelde emzirdikten sonra kalanı sagiyorum eger oğlum yeterince boşaltmamışsa; mastit yuzunden çünkü inanılmaz agri ve sancı yapıyor. o da genellikle 40ile 60cc arasında çıkıyor keske memelerin de sut seviye göstergesi olsa:) ama hastane pompasıyla boşalttım dört beş gün o tek basına 80 90cc çıkarıyordu. Benim göğüs Uçları da tıkalı o da etkiliyordur mutlaka, mesela birinden uc dört farklı yerinden sut çıkarken digerinden iki yerden sut çıkıyor artı enfeksiyon var bir ucunda falan filan benim göğüslerden derdim cok allah başka dert vermesin

Amin Canim. Yine şükürki sutun varmis baksana iyi cikiyormus soyuyordur bebeğin.masallah.
Peki kac dakika emiyor ve kac saat arayla.

Bizimki baslarda 20dakika emerdi. Simdi 10 dakika emiyor. Ama en fazla arasi 2 saat

Kızlar akıntım bir anda çoğaldı korkum basladi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…