2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Normal doğal Doğum yaptım kızlar 5nisanda doğdu kızım çok şükür iyiyiz dün eve çıktık korkulacak hiçbirşey yok Allah yardım ediyor kızlar iki saate ayaktaydım herkese öneririm
Canım nişan geldikten ne kadar sonra doğum yaptın? Epidural aldın mı? Açılman falan nasıl oldu?

Canım nişan geldikten ne kadar sonra doğum yaptın? Epidural aldın mı? Açılman falan nasıl oldu?

Canım iki üç gün önceden Adet sancısı gibi sancım vardı zaten anlıyordum yakında Doğum yapacağımı sabaha karşı uyandığımda sancımın 3dk ya bir geldiğini uzun sürdüğünü takibe aldım bu şekilde devam edince kalktım çantamı falan hazırladım eksiklikleri tamamladım eşimi kaldırdım sancının dayanılmaz olmasını bekledim evde çekeyim diye bu arada tuvalete girdiğimde pembemsi kahve sıvının peçeleye geldiğini gördüm yazmıştım zaten burdan hemen arkasından içimde birşey patladı gibi oldu ve ılık suyla beraber kahverengi kanlı akıntılar geldi artık durmanın anlamı yoktu hemen duşa girdim çıktım yola çıktık yolda suyum gelmeye devam etti hastanede muayene olduğumda 4cm açıklık var dedi ve sancılar yoğunlaştı biraz daha zaman geçince ıkınma hissediyorum dedim tekrar kontrol ettiler tam açıklık olduğunu görünce hemşire şaşırdılar hemen sedyeyle Doğuma aldılar doktor geldi sancı girdikçe ıkınacaksın dediler ve 10dk sonrasında kızımı gördüm çok şükür gerisini hatırlamıyorsun zaten o mutlulukla.. epidural almadım canım

Bnm 2. Daha kolay diyorlar dogrumu. Brnbiraz tirsiyorum da 2.den. 1.de 15dk suni sanciyla yapmıştım.15dakikasi bile fenaydi
Daha hızlı oluyor ama daha kolay diyemem.toplam 3 saatte doğdu benim bebeğim.haftasi doldu suni sancı verildi, yarım saate sancı başladı 2 saat sonra 7-8 cm aciklik oldu bağırıyordum yardım edin diye eşim de yanımdaydı öluyorum dedim .birincide epidural oldu bebeğin çıkışında hissetmemistim, ama bunda hepsini yasadim.hizli oluyor bir o kadar şiddetle artıyor sancısı

Allah razı olsun canım inşallah

Kızlar merhaba, göğüs pompası çok mühim bir ihtiyaç mı? Sütüm gelecek mi gelmeyecek mi bilmiyoruz. Gelmesse boşa almış olacağız. O yüzden doğum sonrasını mı bekleceğiz? Bilindiği üzere çok da ucuz şeyler değil. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Selam kizlar hepinize hayırlı doğumlar diliyorum rabbim evlatlarimizi sağ sağlim kucaklamayi nasip etsin 30 Nisan'da kendi doğum gunumde kızımı kucağıma alicam insallah yani bende bir nişan annesi olucam Allah izin verirse :)

Canim ihtiyaç bence ben mastitten cok cekiyorum su an ve tek çare memeleri boşaltmak o da bebek etmediği zamanlarda ancak pompayla mümkün. Ama almak zorunda değilsin kiralayabilirsin ben olsam öyle yapardım benimki biraz aceleye geldi. hem hastane pompaları daha iyi cekiyor denedim. Bende lansinohun elektriklisi var Avent den daha iyi olduğunu söylediler tavsiye üzerine aldım ama hastane pompasının yanında tırt.

Insallah sizlerinde doğumu senin kadar kolay olur dicem ama eminim ki senin doğumunda kendine gore zordu.

Allah'ım hep dua ediyorum acikligim iyi olsun diye.

Allah analı babalı büyütmeyi nasip eder inşallah :)

Bu arada dikisin var mi ? Ilk doğumun muydu?

Cnm ihtiyaca gore alabilirsin sonucta heryerden temin edebilirsin aninda. Ben almdim suan ins ihtiyac da olmaz bebekckuvvetli cektikce emmede sıkıntı olmadikca gerekmez

40+3 Ama hala doğum belirtisi bile yok

Eli kulağında annesi. Heran gelebilir bebisin.

Ama internette 42 hafta da bile dogum olabileceği yazıyor. Sanırım dollendigi tarihle ilgili bu. Yinede heyecan la güzel haberlerini bekliyorum. Bana ne oluyorsa: )
Insallah doğumun uzun sürmez.

Epidural istiyor musun peki ? Ilk dogum du dimi seninde

Arkadaşlar bugün yani basımda şahit olduğum birsey i anlatmak istiyorum sizlere.

Hastane ismi vermek umarım yasak değildir. Ama vericem.

Ankara Keçiören ZübeydeHanim dogum hastanesi nin aciline gittim bugün. Giriş yaptırdım. Karnimin alt kısmında ağrı şikayeti ile gittim. Neyse cok sukur bizde bi sorun yok. Nst ye girdik sancim sıfır. Bebişim in suyu da iyi. Yerini beğenmiş gelmeye niyeti yok :)

Amaaaaaa

Bi hanım vardı. Sanırım yabanciydi ama Türkçe konuşuyordu. Biraz konuşması yabancı gibi geldi. Neyse.

Oda benimle Nst ye bağlıydı.

Acilde bi hemşire midir nedir artık. Geldi kadına aynen

"Dogum bu kolay olacağını mi sanmistin. Sancisiz dogum duydunmu hiç sen. Bu sancıları göze alarak hamile kalmadın mi zaten "

DEDIIIII.
Ama normal konuşur gibi değil. Azarlar gibi küçük görür gibi.

aman Allah'ım bu ne biçim üslup bu ne biçim bi ilgilenme. Hamile hanım agridan sancidan inliyor belliki biraz da garip bi insan sesi de çıkmıyor. Deliye döndüm. Hemşire midir nedir gidip geliyor ama saçını başını yolmak geldi içimden. Yası en fazla 24 veya 25 tir.

Ben hamile hanımdan önce çıktım. Hala cok pis küfür ediyorum o hemşire midir nedir ona.

Bu muamele Türk olmadığı icinmiydi yoksa o hemşire bozuntusu nun genel tavrı mi buydu bilmiyorum ama tam bi ......

Umarım hamile hanım hastaneye şikayet etmiştir o kadını.

Kimsenin kimseyi bu denli rencide etmeye kotu davranmaya germeye hakki yok bence.

Iyi ki bana o hemşire bakmadı. Yoksa acil macil dinlemem sacindan tutar sokardim kafasını o sinirle çöp kovasına.

Terbiyesiz. ..

Hastane pompası nasıl kiralanıyor canım? Bir de özel hastanelerden mi kiralanıyor? Hijyenik olur mu hiç bilmediğimden soruyorum. Olmassa öyle yapayım

Hastane pompası nasıl kiralanıyor canım? Bir de özel hastanelerden mi kiralanıyor? Hijyenik olur mu hiç bilmediğimden soruyorum. Olmassa öyle yapayım
Ben almamıştım pompa cnm bebek kuveze girince hastaneden pompa getirdiler temiz sıfır biberon ve gogusune yerleştirecegin aparatla beraber. Makinanın üzerinde kiralama için telefon vardı biz ordan araayip kiraladık 15 günü 100 TL bir ayı 150 tlydi. Eğer çalışan bir bayan değilsen ihtiyaç olursa bu şekilde yapabilirsin sende. Hatta İstanbul'daysan ben numarasını verebilirim kiraladığım yerin.

Neyazikko bu tiplerden heryerde var cnm. Allah merhametli insanlarla karsilastirsin .

Teşekkür ederim canım bilgi için istanbulda değilim ne yazık ki

Neyazikko bu tiplerden heryerde var cnm. Allah merhametli insanlarla karsilastirsin .

Sinir olduğum konu kadin kadına yapıyor bunu. Hani anlayış insanlık bitmiş. Acil servis tamam anlıyorum ama karşında zaten acı çeken bi anne adayı var. Dini dili irki fark eder mı.

Yarın kendi de anne olmicak mi. Umarım bu yaptığı yanına kalmaz..

Insallah Allahım karşımıza iyi insanlar çıkarsın.

Bana bakan hemşire ne kadar ilgili ne kadar agir basliydi. Ikisi arasında insanlık gibi bi fark vardı.

Cevabın için çok teşekkür ederim canım :) Her şeyi ayrıntılı bir şekilde yazmışsın. Bu arada ilk bebeğin mi idi? Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. İnsan 2 3 gün öncesinden anlayabiliyor demek canım doğum yapacağını??

Bizim bugün 4.günümüz hastanede iki gece yattım. O iki gece mama vermiş bulundum. Eve geldiğimde asla vermek yok diye söz verdim ama dün gece çıldırınca ağlamaktan yine verdim. 60cc yedi öyle uyudu. Gün içinde hiç vermiyorum. Gece de sırf uyusun diye verdim çol vicdan azabı çekiyorum inanılmaz rahatsızım bu durumdan ama doymuyor gibi hissediyorum. Aç kalırsa sarılık olur hasta olur düşüncesini atamadığım için de mamayı kesemedim. Bugün humantea aldım. Bakalım inşallah dolu dolu akar sütüm gözlerimle görünce içim rahatlar belki :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…