2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bende de geçen ay anladık kan değerlerinin olduğundan baya bir düşük olduğu kan ilaçlarını günde iki tane içtim inşallah biraz yükselmiştir bu gün sağlık ocağı çağırdı pazartesi gününe kadar inşallah doğmaz da kan testi yapabiliriz dedi ve duzelmemisse kan Alman lazım dedi yoksa doğumun çok zor geçer dedi

Ayrica ptesiye kadar beklemek zorsa acile gidip kan verebilirsin durumunu anlatirsin, sonuc dusuk bile olsa kan takviyesiyle sorun giderilir sıkma canını

Afedersin ama hemsire bayaa dangalakca bi laf etmis, ne hakki var boyle sacmasapan bi laf edip moralini bozmaya? Kan dusuklugu iyi degil tabiki ama en kotu ihtimalle kan takviyesi yaparlar moralini bozma, ben her kontrole gitmeden once saglikocaginda tahlillerimi yaptirip oyle gidiyorum doktor hemen sonuca gore ilaclarimi yaziyo, benimde 9a kadar dustu ama suan ilaclarla neredeyse 12 oldu, he olmasaydi nolurdu doktorun demesine gore kan vericeklerdi dogumda ama suan gerek gormuyo.
Çok korkuyorum valla 3 tane küçük kızım var onlar için

Geçmiş olsun canım sıkma canını arkadaşımın da öyleydi kan verdiler iki ünite. Hemşirenin de dediği yani öyle cümle mi kurulur sinir oldum Rabbim korusun
Geçen doktor da demişti ilaclarimi kullandım günde iki tane insallah biraz duzelmistir

Ayrica ptesiye kadar beklemek zorsa acile gidip kan verebilirsin durumunu anlatirsin, sonuc dusuk bile olsa kan takviyesiyle sorun giderilir sıkma canını
Yarın bir gideceğim insallah biraz yükselmiştir kuzlarima bakıp agliyorum sabahtan beri

Slm kizlar bende dogum yaptim supriz tansiyin problemi olunca 37 haftlaik bebisimi sezeryanla dunyaya getirdim bide sezefyan olan anneler sezeryan olunca butun karinizin ici aciyimuydu yara gibi benim el ddgmiyo dikis yeri kadar aciyo valla

Yarın bir gideceğim insallah biraz yükselmiştir kuzlarima bakıp agliyorum sabahtan beri

Lutfen hemsirenin lafiyla stres yapip hem kendini hem bebisini uzme, kansizlik ceken bi sen degilsinki genelde cogu hamilenin sorunu bu, bebekler bizim kanimizla yaşıyorlar o yuzden degerlerimiz düşük ayrica 1 aydir gunde iki kere kan ilaci almak birazda olsa yukseltmistir ki dedigim gibi en kotu ihtimal kan takviyesi yaparlar. Kendi doktorunada soyle hemsirenin ettigi lafi, emin ol bizden cok sinirlenir boyle densizce konusmasina

Slm kizlar bende dogum yaptim supriz tansiyin problemi olunca 37 haftlaik bebisimi sezeryanla dunyaya getirdim bide sezefyan olan anneler sezeryan olunca butun karinizin ici aciyimuydu yara gibi benim el ddgmiyo dikis yeri kadar aciyo valla
Allah bağışlasın yavrunu

Lutfen hemsirenin lafiyla stres yapip hem kendini hem bebisini uzme, kansizlik ceken bi sen degilsinki genelde cogu hamilenin sorunu bu, bebekler bizim kanimizla yaşıyorlar o yuzden degerlerimiz düşük ayrica 1 aydir gunde iki kere kan ilaci almak birazda olsa yukseltmistir ki dedigim gibi en kotu ihtimal kan takviyesi yaparlar. Kendi doktorunada soyle hemsirenin ettigi lafi, emin ol bizden cok sinirlenir boyle densizce konusmasina
İnşallah bu hafta doğmadan testlerim düzgün çıkar 3 tane küçük.kizim var en küçüğü 18 aylik daha

Canim benim. Sakin olmaya çalış. Doktor zaten seni gözetim de tutacak ve bütün tedbirleri alacaktır. Insallah değerlerin normale döner. Allah'ım seni evlatlarina bagislar . Allah yar ve yardimcin olsun inşallah.

Stres düşmanın bunu biliyorsun. Bu günler gececek ve sen yavrularinla öyle mutlu olacaksın ki burayı bile unutacaksın insallah.

Dualarim seninle ve meleginle. Ikinizde sağ salim kurtulacaksın insalllaaaaahhhhhh:KK200::anne:

Arkadaşlar.

Ben 3 gündür hava cok güzel diye bol bol yürüyüş yapıyorum. Ayaklarım cok ağrıyor ama Dr özellikle yürü dedi. Evde paso yatıyorum. Tek yürüyüş yapıyorum. Insallah faydasını görürüm.

Sizler de yürüyüş yapıyor musunuz ? Ne sıklıkla yapıyorsunuz? Ve kaç saat dakika? ?
Ben bugün 2de çıktım evden. 5 TE döndüm. Dinlenerek yürüyüş yaptım. Yani 20 dk yuruduysem 20 dk da oturdum.
Sizce cok mu ? 3 saat dışarıdaydım. Maksimum 1bucuk saat yürüdüm sanırım.

Arkadaşlar.

Ben 3 gündür hava cok güzel diye bol bol yürüyüş yapıyorum. Ayaklarım cok ağrıyor ama Dr özellikle yürü dedi. Evde paso yatıyorum. Tek yürüyüş yapıyorum. Insallah faydasını görürüm.

Sizler de yürüyüş yapıyor musunuz ? Ne sıklıkla yapıyorsunuz? Ve kaç saat dakika? ?
Ben bugün 2de çıktım evden. 5 TE döndüm. Dinlenerek yürüyüş yaptım. Yani 20 dk yuruduysem 20 dk da oturdum.
Sizce cok mu ? 3 saat dışarıdaydım. Maksimum 1bucuk saat yürüdüm sanırım.
Ben de yürümeye çalışıyorum kaç dk yürüyorum bilmiyorum ama günde 5bin adım atmaya çalışıyorum. Sen maşallah iyi durmuşsun dışarıda.

Ben de yürümeye çalışıyorum kaç dk yürüyorum bilmiyorum ama günde 5bin adım atmaya çalışıyorum. Sen maşallah iyi durmuşsun dışarıda.
Evde duramiyorum artık. Ya biliyor musun. Uyku saatim azaldı.. Geceleri muhakkak 1 veya 2 defa uyanıyorum. Sanırım bedenim de kendini hazırlıyor. Az uykuyla idare etmeyi öğretiyor bana. Ne ilginç ne mükemmel birsey.

Yarın yine yuricem. Ben sansliyim ya. Varis falan da olmadı bende. Cok sukur yanı. Olsaydı kesin topalak gibi evden de çıkmazdim. Naz yapardim :) şimdi uykum bölündü ve kesinlikle karnım aç. Ama gece yatmadan 1tabak makarna yedim. Sürekli açım. En iyisi geri uyumak :KK70:

Aslında benimde adimsayar kullanmam lazım. Bunu akıl edemedim hiç. Yarın kullaniyim bakim kaç adım olacak :)

5 bin adım sanırım 2km civarı ediyor bence iyi. Her bunye için değişir bu durum. Yinede bence iyisin. Günlük 10 dk bile iyi. Insallah faydasını görürüz ya.

Yürüyüş yaptığım 2 km lik bi yol var. Orda benim gibi hamile hanımlarda var. Hepimizin eller belde omuzlar dik göğüs ileri gün sayıyoruz :KK70:

Acıyor dediğin gibi dikiş yeri de müthiş bir yanma hissi yürürken 2 büklüm elin muhtemelen dikiş yerinde oluyor.
Ayrıca gözün aydın vakti gelmişm rabbim böyle uygun görmüş iyi olunda başka birşey lazım değil.
Allah analı babalı büyütsün

Ben de yürüyorum canım ama bi gün çok bi gün az bir standartı yok yani.. günde 10 defa çömel kalk yapıyorum. Arada da dinlenerek merdiven in çık..

Kızlar doğum sancısı yaşayanlar yardım edebilir mi? Dün gece aniden ağrı ile uyandım. İki kürek aram ve belim ağrıyordu fakat karnımın alt kısmı öyle bir şiddetlendi ki resmen kitlendim. Karnım Taş kesti. Böyle iki bacak aramdaki yer sökülüyormuş gibi.. nefesim kesildi desem yeri.. 1 dakika rahat sürmüştür. Bu süre zarfında konuşamadım bile. Sonra yavaş yavaş hafifleyip geçti. Tekrar edecek mi diye bekledim, etmedi. Korkudan beni titreme tuttu zangır zangır titredim bir süre. Bu normal mi? Yoksa bugün doktora gitmeli miyim?

Kızlar doğum sancısı yaşayanlar yardım edebilir mi? Dün gece aniden ağrı ile uyandım. İki kürek aram ve belim ağrıyordu fakat karnımın alt kısmı öyle bir şiddetlendi ki resmen kitlendim. Karnım Taş kesti. Böyle iki bacak aramdaki yer sökülüyormuş gibi.. nefesim kesildi desem yeri.. 1 dakika rahat sürmüştür. Bu süre zarfında konuşamadım bile. Sonra yavaş yavaş hafifleyip geçti. Tekrar edecek mi diye bekledim, etmedi. Korkudan beni titreme tuttu zangır zangır titredim bir süre. Bu normal mi? Yoksa bugün doktora gitmeli miyim?
İki gündür kürek ağrısı bende de var ama diğer saydıklarım yok. Kürek kemiklerim durmadan ağrıyor

Canim nasil oldun ? Sancı geliyor mu hala ?

.

Canım süreci yaz bize de. Günlerimiz aynıymış. Ben de daha tık yok. Bu arada nişan nasıl bir şey?

Normal doğal Doğum yaptım kızlar 5nisanda doğdu kızım çok şükür iyiyiz dün eve çıktık korkulacak hiçbirşey yok Allah yardım ediyor kızlar iki saate ayaktaydım herkese öneririm

X