2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Benim de 2. Sezeryan. 39+0 da olacak kısmetse. Ama Dr 38+3, 38+4 gibi alalım dedi ben istemedim

Dünya çapında planlı sezeryanda kabul edilir zaman 39 hafta dolumumdaymış
Bence de durduğu kârdır tabi sancıydı suydu olurda gidersek iş başka tabi bence de iyi yapmışsın 40. Haftada olmasını istemekle

Selam kızlar
Bilgisi olanlar ne olur cevap yazın
Kan sulandırıcı iğne kullanyorum
Sezeryanım çarşamba günü
Doktorum pazartesiden itibaren bırakırsın dedi
Bide şimdi nette okudum
Kan sukandırıcı kullananlarda epidural anestezi riskliymiş
Bende öyle istiyordum
Doktorumlada konuşmadım
Çarşamba direk gidicem
SiZde kullaıp epidural olan varmı
Ve iğneyi siz ne zaman bırakıyorsunuz

Evet bence de. Hem doğanın bir kanunu var sonuçta o bebeğin biyolojik bir saati var. Sezeryanla zaten onun doğasına müdahale etmiş oluyoruz. Ne kadar gününe yaklaşırsan o kadar iyi diye düşünüyorum. Tabi dediğin gibi ekstra durumlar farklı

Canım spinalle epidural arasında nasıl fark var bilmiyorum bana serklaj dikişi atıldığında sadece 1 gün öncesinde yapmadım yani pazartesi dikişim atıldı pazar yapmamıştım sadece. Şimdi yine spinal olacak iğne için bişey demedi pazartesi son kontrol var ama pazartesi yap salı yapma diyecek büyük ihtimal

Bende 39da olmasini isterim ama ozellikle 38de sezeryan olmak istememin sebebi hastanenin uzak olmasi, 2 saat mesafede hastane, sancim olur suyum gelir diye biraz erken olmasini istiyorum riske atmak istemiyorum

Cnm bu kan sulandirici igneyi bende kullaniyorum bende normal istedigim icin iki ayri dr sordum ignenein etkisi 12 yada 24 saatmis bi gun once kesmek yeterliymis o yuzden korkma endiselenme bi gun once kesmek yeteeli ..

Ben de kan sulandırıcı kullanıyorum. Pazartesi sezaryanim var. Yarın son ıgnemi vurucam. Pazartesi sabah vurmayacagim . O gün epidural sezeryan olucam. Herhengi bir riskten bahsetmedi dr. Kaldi ki risk herkes için var.

Spinal nasıl oluyo cnn

Ben de kan sulandırıcı kullanıyorum. Pazartesi sezaryanim var. Yarın son ıgnemi vurucam. Pazartesi sabah vurmayacagim . O gün epidural sezeryan olucam. Herhengi bir riskten bahsetmedi dr. Kaldi ki risk herkes için var.
Doktorun epidural yapacaksa sıkıntı yok demekki
Ben sormayı unuttum
Kontrolüm dündü
Nette okuyunca tedirgin oldum
İğneyi ğazartesi bırak die doktorunmu söyledi cnm

Cnm bu kan sulandirici igneyi bende kullaniyorum bende normal istedigim icin iki ayri dr sordum ignenein etkisi 12 yada 24 saatmis bi gun once kesmek yeterliymis o yuzden korkma endiselenme bi gun once kesmek yeteeli ..
Tamam canım çok teşekkür ederim

Spinal nasıl oluyo cnn
Canım spinalde direk iğneyi omuriliğe gönderiyor orda katater gibi bişey kalmıyor ama epiduralde katater orda oluyor ilacı gönderiyorlar gerekirse sakinleştirici falan oradan veriliyor diye biliyorum ama başka bir fark var mı ilaç olarak bilgim yok

Ayaklarını oynatamıyorsun değilmi spinaldede

Ah kizlar sezeryan sonrasi mutlaka en etkili gaz ilaclarini isteyin. Okadar fenayimki adim dahi zor atiyorum. Ilk gun gazimi cikardim gayet iyiydim. Bugun karnim patlicak gbi. Varmi bileniniz gaza ne iyi gelir.

Bebgimle hersey yolunda elhamdülillah sutum de geldi. Tatlişimla koklasip duruyoruz. Sukurki onda sikinti yok.

Bebeginiz hayirli olsun. Allah saglikli,uzun ömur versin insallah. Duphalac diye bir surup var kullanabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…