2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Çok sağolun kızlar perşembe günü 3160 demişti doktor ama 3560 Gr doğdu. Öbür doktorun dediği çıktı yani iri bir bebekmis haftasını beklese
Dördü geçecek mis . Saat 9 da görmeye gitcez ins bugün verirler beraber gideriz evimize
Az kaldı canım kavuşmana üzülme sağlıcakla çıksın inşallah yavrun

Açıklama için teşekkür ederim canım, ben tam bilmiyordum kilo konusunu ama sınırı geçtiyse bende daha rahat olabilirim o zaman. Hep zayıf ,kilo almıyor mesajlarını görünce panik yapmıştım, doktorumuda ameliyathaneden çağırdılar tam açıklayamadı, şimdi sen söyleyince rahatladım biraz :KK200:

Benim ablam da 2600 gr dogurdu oglunu, gayet saglikliydi cok şükür kuveze falan girmedi sarilikda olmadi.

Kızlar merhaba, doktordan geliyorum. Bir haftada neredeyse hiç kilo almamış kızım, 36 haftalık 2500 dedi. Ekstra bir şey yapmana gerek yok sadece kalsiyum tüketimini arttır, gelişimi iyi, zayıf olsa bile problem değil, rahat doğurursun dedi. Çatı muaneside oldu bugün, oo iyi iyi çatır çatır doğurursun sen normal dedi :oops: Merak ettiğim şu buradan gördüğüm kadarıyla genelde bebeği zayıf anneler muz kaşar falan yiyor ama doktor zayıf olsada olur deyince arada kaldım. Ben zayıf olması problem olur en az 3 ve üstü olmalı diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Birde unutmadan gelişimi hep ileriydi, boyu ve yapısı 10 gün kadar ileri sadece kilo almamış kızım.
Canim 2500 altini genelde kuvoze aliyorlar. O yuzden 2500 gecsin benim derdim :) bir de asagida tasiyorum kizimi, erken dogarsa filan diye endiseleniyorum, bir an once kilo alsin istiyorum. Yoksa cok da tombik bebege hic gerek yok :)

Benim oglum 49 cm 2980 gr dogdu mesela. Minicikti. Kizim da en fazla bu olculerde dogacak diye dusunuyorum. Doktor da aynisi soyledi.

Ben protein agirlikli beslenmeye devam edecegim. Kasari cok tuketme sebebi de kalsiyum icerigi en yuksek peynirlerden olmasi, yoksa baska bisey yok. Tahin pekmez desen kan yapar malum, demirin yukselir. O da bebege daha fazla kan akisi demek, haliyle bebis buyur. Sihirli formuller degil yani aslinda :)

Sağolun kızlar 7 gibi kasılmalarim başladı ama emin olamadim sadece kasilmaydi. Sekiz den sonra şiddeti artmaya başladı hastaneye geldiğimizde 8 cm acilmistim.. 20 dk icindede doğurdum nerdeyse evde doguracakmisim.dogumum iyidi ama sonrası üzdü bizi ins çok uzun sürmez bu ayrılık.
Nasil oldu oglun

Kızlar kalcami hissetmiyorum yürüyünce adım bile atamıyorum acaba doğum başlangıcı mi

B
Canım bebeğin hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün çabuk kavuşursun inş araştırmalarım sonucunda herkesin Philips aventten memnun olduklarını gördüm ama sen bilirsin bi bak istersen
BEn de philips avent elektrikli aldim. Inşallah verim alabilirim çekişinden

Kızlar merhaba, doktordan geliyorum. Bir haftada neredeyse hiç kilo almamış kızım, 36 haftalık 2500 dedi. Ekstra bir şey yapmana gerek yok sadece kalsiyum tüketimini arttır, gelişimi iyi, zayıf olsa bile problem değil, rahat doğurursun dedi. Çatı muaneside oldu bugün, oo iyi iyi çatır çatır doğurursun sen normal dedi :oops: Merak ettiğim şu buradan gördüğüm kadarıyla genelde bebeği zayıf anneler muz kaşar falan yiyor ama doktor zayıf olsada olur deyince arada kaldım. Ben zayıf olması problem olur en az 3 ve üstü olmalı diye biliyorum ama yanlış mı biliyorum? Birde unutmadan gelişimi hep ileriydi, boyu ve yapısı 10 gün kadar ileri sadece kilo almamış kızım.
Canim ben de geçen haftaki kontrolumde 1 haftada hiç almadığını gördüm. 35+5 'te 2940 ti 36+5 'te 2980 olmus. Dr haftasıyla uyumlu sorun yok dedi ama insan yine de acaba diyor. Sen yine de bol bol süt yoğurt muz kars kaşarı hurma ceviz avokado portakal keçiboynuzu pekmezi ve et tüket. Gerisi artık bebise kalmış:)

kızlar bizey sorcam.biz 38de çatı muayenesi olduk ya ben simdi 39da bi daha gitcem yine yapacak mi bu çatı muayenesini

Cnm peki epedural nasil yaniii anlatirmisin burda hollandada tuhaf diorlsrrr acilisa kadar agri olmuormu yani
4cm e kadar bana vermediler. 4cm acildim sonra verdiler. Epidural aldiktan sonra sancilari hissetmedim. 8cm ebe suyumu patlatti. Ikinma hissi geldi. Tam aciklikla doguma gittim. 3.ikinmada da dogdu oglum.

X