2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Merhaba kizlar bende sessiz takipçilerdenim. 34+2 olduk bizde. Dogum yapan arkadaşlara ve bebeklere Allah sağlık versin. Burdan doğum haberlerini okuyunca bende çok heyecanlaniyorum. Hepiniz sağlıkla kucağınıza alın bebeklerinizi insallah. bu arada aranizda bebek çikolatasi yaptirip, yaptirdigi yeri tavsiye edecek olan Var mi
Amin canım hepimiz için. Ben hacı serifden yaptırdım hem tadı güzel hem uyguna geldi. Tavsiye ederim

Kızlar kendimi hiç iyi hissetimiyorum. Tüm hazırlıklarım bitti. Evde bomboş bebeğimi bekliyorum. Ailemden epey uzaktayım ve arkadaşım komşum vs de yok. Doğumdan korkmaya başladım, tek başıma nasıl doğuracağım diye kaygılanmaya başladım, sıkıldım, yoruldum. Annem doğuma yakın gelirim diyor ama normal doğumun zamanı belli olmuyor malum. Offf ilk doğumum bu. Hem heycan hem stres hem korku... Artık başedemiyorum duygularımla ve hormonlarımla
Canım seni biraz olsun anlıyorum bikaç gündür bende de bi korku bi gerginlik.. kendimi de kimseye anlatamıyorum sonra içime içime patlayıp ağlıyorum sanırım psikolojim iyice bozuldu

Canım seni biraz olsun anlıyorum bikaç gündür bende de bi korku bi gerginlik.. kendimi de kimseye anlatamıyorum sonra içime içime patlayıp ağlıyorum sanırım psikolojim iyice bozuldu
Evet benim de psikolojim baya bozuldu :KK43: hiç iyi hissetmiyorum.. Umarım hersey düzelir, bu hisler kaybolur. Doğum sonrası devam edip bebeklerimize yansımaz:dua:

Kızlar ben internette baby force oyun parkı aldım kullanan yada görüp beğenen varmi

Kızlar bebeğin gelişimi iyi gidiyor. İnşallah en kısa zamanda alacağım kucağıma. Size olayı anlatayım. Erken doğum riski yoktu. O nedenle ciğer geliştirici yapmadı doktorum. Fakat 35+2 de cumartesi sabah tuvalette kendimi sildiğimde fazla sivimsi sümüğünü bir sıvı geldi. Üç pecete silmeme rağmen tam temizlenmedi. O zaman nisandan suphelendim. Doktorumu aradım. Hemen gel dedi. Muayene de suyunda azalmış dedi. Hiç hissetmedim suyun gelişini. Bugün sezeryan yapacağım dedi. Ve iki saat sonra sezeryan oldum. Herşey aşırı hızlı gelişti. Ama çok şükür iyi gitti. Ciğeri tam gelismedigi için küvezde şimdi. Kendimi sağlıyorum. Sütüm de yavaş yavaş artıyor. Bakalım biz hamilelik sürecini tamamladık. Yeni bir zaman başladı bizim için. Darısı sağlıklı bebeklerle sizin basiniza

Kızlar bebeğin gelişimi iyi gidiyor. İnşallah en kısa zamanda alacağım kucağıma. Size olayı anlatayım. Erken doğum riski yoktu. O nedenle ciğer geliştirici yapmadı doktorum. Fakat 35+2 de cumartesi sabah tuvalette kendimi sildiğimde fazla sivimsi sümüğünü bir sıvı geldi. Üç pecete silmeme rağmen tam temizlenmedi. O zaman nisandan suphelendim. Doktorumu aradım. Hemen gel dedi. Muayene de suyunda azalmış dedi. Hiç hissetmedim suyun gelişini. Bugün sezeryan yapacağım dedi. Ve iki saat sonra sezeryan oldum. Herşey aşırı hızlı gelişti. Ama çok şükür iyi gitti. Ciğeri tam gelismedigi için küvezde şimdi. Kendimi sağlıyorum. Sütüm de yavaş yavaş artıyor. Bakalım biz hamilelik sürecini tamamladık. Yeni bir zaman başladı bizim için. Darısı sağlıklı bebeklerle sizin basiniza
Allah en kısa zamanda ellerine alıp emzirmeyi nasip etsin inşallah

Valla benim kisimdan kalma besigi arabasi her biseyi var. Giysileri teuzwlwei tamamladi nerdeyse. Ufak tefek biberon emzik bez su bu babamiz aliyo.
Buyugumuze genc odasi aldik cunku ikisinin esyalari taşıyordu.

Tavsiyem egwr yerin varsa simdiden oda takimi yapman. Saga sola sikistrmakla bi sure sonra olmuyor. Yani ayri odada uatirmasan bile dolabi sifonyeri dln olsa iyixolur en azindan. Gerci kendi odan genisse sigcaksa hersey biaey diyemem yani cnm :)

Hastane cantalarimizda hazir
Odam var canım ama doğru düzgün gezemiyorum ya ondan şimdilik sadece beşik alcam bebeğim olsun kalkayım o zaman inşallah dolap ya da şifonyer almayı düşünüyorum kendi dolabımda şifonyerimde yer ayırdım şimdilik kıyafetlerinı sığdırdım :) bide oturma odamla yatak odamın yerini değiştirmek gibi bir düşüncem var öyle olursa çok iyi olacak dolap alsam o bile sığar ama bunları yapmam biraz zaman alacak Allah sağlık versin hallederiz inşallah her şeyi

Canım en kısa zamanda inşallah daha da guzel haberlerin olsun yavrun sağlıkla kucağında olsun

o_OKızlar alakasız bisey sorcam yoğurdu bi türlü güzel mayalayamayan biri olarak denemelerime devam ediyorumda fırında deniyorum suan fırında mayalayanlar içinde kac saat tutuyorsunuz siiiiz?

Odam var canım ama doğru düzgün gezemiyorum ya ondan şimdilik sadece beşik alcam bebeğim olsun kalkayım o zaman inşallah dolap ya da şifonyer almayı düşünüyorum kendi dolabımda şifonyerimde yer ayırdım şimdilik kıyafetlerinı sığdırdım :) bide oturma odamla yatak odamın yerini değiştirmek gibi bir düşüncem var öyle olursa çok iyi olacak dolap alsam o bile sığar ama bunları yapmam biraz zaman alacak Allah sağlık versin hallederiz inşallah her şeyi
Canım 1 yıl sonra falan oda yapacaksan park beşik alman daha mantıklı değilmi.ben oda yaptım ama arkadaşımın park beşiğini aldım geceleri yanımda yatırmak için sıgdıkları sürece

Kızlar uyanık olanınız var mı nolur bana bir akıl verin. Dün kendimi yoracak hiçbir şey yapmadım yemegim vardı yemek bile yapmadım. Tüm gün ayak uzattım. Dün akşam sırt ağrısı başladı iki kürek arasında hafiften belime de vurdu. Ara ara da kaşık ağrısı var. Gece duşa girdim rahatlatir diye ama ise yaramadı. Sabah 4bucuktan beri sırt ağrısı uyutmuyor ara ara kasık ağrısı da devam. Toplasan 3-4 defa karnım taş kesmiştir. Onun dışında bisey yok. Sizce endişelenmelimiyim?

Kızlar uyanık olanınız var mı nolur bana bir akıl verin. Dün kendimi yoracak hiçbir şey yapmadım yemegim vardı yemek bile yapmadım. Tüm gün ayak uzattım. Dün akşam sırt ağrısı başladı iki kürek arasında hafiften belime de vurdu. Ara ara da kaşık ağrısı var. Gece duşa girdim rahatlatir diye ama ise yaramadı. Sabah 4bucuktan beri sırt ağrısı uyutmuyor ara ara kasık ağrısı da devam. Toplasan 3-4 defa karnım taş kesmiştir. Onun dışında bisey yok. Sizce endişelenmelimiyim?
Cnm o normal benimde oluor bak kac saattir ayaktayim uyanik

o_OKızlar alakasız bisey sorcam yoğurdu bi türlü güzel mayalayamayan biri olarak denemelerime devam ediyorumda fırında deniyorum suan fırında mayalayanlar içinde kac saat tutuyorsunuz siiiiz?
Ben firinda mayalamiyorum canim ama bildigim kadariyla firni 50 dereceye isittijtan sonra kapatacaksin. Sonra mayalanmis sutu koyup 4 saat bekleteceksin. Agizlari kapali olacak. Bazileri pecete de koyuyor agzina suyunu ceksin diye.

Canım ben fırında hic mayalamadım ama yoğurdun iyi tutması kesinlikle süt ve mayayla ilgili bence. Birde sıcaklığı vs iyi tutturmak lazım. Ben normal yapıp dolaba koyuyorum güzel tutuyor cünkü cok eski taş gibi bir maya buldum. Aklında olsun :)

Cnm ins verirler bi an once saglikli olsunda.
Aynen once saglikli olmalari önemli. Sen en guzelini bilirsin.

Cnm düzenli bi sanci yoksa bnce endiselenme

Ayni ben de wallahi bezdim yaa. Bu ufagi nasil emzircem bilmiyorum
Oğluma Ekim 2015'te hamile kaldım, Haziran 2016 da doğdu.. O zamandan beri emiyor. 10 gün sonra 21 aylık olacak. Oğlum 14 aylıkken Ağustosta kızıma hamile kaldım, malum 40 gün sonra görünüyor doğum. 2 sene kadar onu da emziririm herşey yolunda giderse. 2 sene daha bedenimin sadece bana ait olmayacağını kabullenmeye çalışıyorum :) Yoksa geçmez bu zaman..

Hamilelik, başka bir çocuk varken daha da zormuş ama ben oğlumun ilk zamanlarda emmesini hatırlıyorum. Ağır ağır, yutkuna yutkuna.. Gözlerini bayıltarak. Nasıl da keyif alırdım öyle emerken :) Şimdi oynuyor eşşek sıpası..

X