2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
doktor da bir bkar canım dinler sirtini gogsunu belki sana öyle gelmistir allah kolaycacik atlatmanizi nasip etsin inşallah bende sizden okuyup korkuyorum asidan 13gun var bizimde
İki bacaktan birde koldan yapıyorlar aslında oglumda hiç bisey ol!amisti ama nedense buda stres oldum koldakini bi hafta sonra yapı ca klarmis

3 yaşındaki kizim agir bi boğaz enfeksiyonu geçiriyor ates öksürük ne ararsaniz var dun bebegime de geçti ikisini doktora goturdum binbir zorluk...

Ikisi beraber hasta olunca gun boyu çok yıprandım resmen cilgina dondum esim de uyudu beni resmen yalniz brakti....yorgunluktan bebegi uyutana kadar anam ağladı o uyuynca benim kiz yatak odasina gelmedi illa çizgi film isleyecem diye 1 saat bekledim uykusuzluk yorgunluk beni bi aglama tutttuuuu kızımla resmen kavgaya tutuştum eline vurdum gözüm bisey görmedi. Simdi okadar kotuyunki ben nasil kiydim allah belami versin nasil vurdum o bembeyaz ele :KK43: ben ki onu kucagma almak icin ne ameliyatlar geçirdim 9ay yatakta yattım simdi nasil kiydim o atesli hasta haliyle :KK43:(( o dünkü ben ben degildim icime sanki farkli bir insan kaçmışti....

Size anlattm. Cunku wuan patlayacak gbiyim ikisini idare edemiyorum yapamiyorum iste baslarda kolay gelmsti ama hastalaninca hemde ikisi mahvoldum resmen. Bugun benimde boğaz şiş .. cok yıprandım cok
canım insaniz biz o yuzden zaren hatalar sevaplar gunahlar var sasece sen degilsin emin ol benim ilk bebegim vecsebepsizxyere agladiginda sacms sapan kizarken buluyorum bazen kendimi her seyi tamam ne diye agliyo diyorum ams sobra cok üzülüyorum yada gece bi ysrim saat daha uyuyorum o uyanmamissa sonracda ac kaldi benim yüzümden diyorum seninki iki tane tek cocuk hic cocuk diye boşa demiyilar ki ben tekle bile cook zorlaniyorum sende iki tane var allah guc kuvvet versin ama kendini suclama canım ya insaniz dedigim gibi filmlerde dizilerde o hic bi seye kızmayan oamuktan tepeden tirnaga bakimli anneler biz anadolu anasıyiz canasir suyu kokar saçlarımızi tepeden topuz yapar islak mendili cok ekonomik kullanarak bevegindecevinde temizligini yaparız:) gececek sen yaz buraya esine de dandinacdandina dastana dana oldun girdin bostana diyore

Düzeldi sayılır ya konuştuk hamilelik çocuk psikolojimi çok etkiledi sana yaklasamiyorum dedi kendi de kabul etti yani ama iyi olduğumu gördü:)) inşaallah bundan sonra o da daha iyi olur bugün çıkarken öptü mesela bu insanlık için küçük ama benim için coooook büyük bisey,Ay inşaallah böyle devam eder gece de kac kez kalkıp çocuğun gazını çıkarttı salladı uyutmaya çalıştı :halay:
Ayy ne güzel

3 yaşındaki kizim agir bi boğaz enfeksiyonu geçiriyor ates öksürük ne ararsaniz var dun bebegime de geçti ikisini doktora goturdum binbir zorluk...

Ikisi beraber hasta olunca gun boyu çok yıprandım resmen cilgina dondum esim de uyudu beni resmen yalniz brakti....yorgunluktan bebegi uyutana kadar anam ağladı o uyuynca benim kiz yatak odasina gelmedi illa çizgi film isleyecem diye 1 saat bekledim uykusuzluk yorgunluk beni bi aglama tutttuuuu kızımla resmen kavgaya tutuştum eline vurdum gözüm bisey görmedi. Simdi okadar kotuyunki ben nasil kiydim allah belami versin nasil vurdum o bembeyaz ele :KK43: ben ki onu kucagma almak icin ne ameliyatlar geçirdim 9ay yatakta yattım simdi nasil kiydim o atesli hasta haliyle :KK43:(( o dünkü ben ben degildim icime sanki farkli bir insan kaçmışti....

Size anlattm. Cunku wuan patlayacak gbiyim ikisini idare edemiyorum yapamiyorum iste baslarda kolay gelmsti ama hastalaninca hemde ikisi mahvoldum resmen. Bugun benimde boğaz şiş .. cok yıprandım cok
Canım biz bi çocukla yorulurken senin iki çocukla bunları hissetmen gayet normal ki ustelik çocuklar da hasta,bence sen onlar hasta diye çok üzülmüşsn ve böyle yansimis,eline vurmuş olabilirsin nolcak ya canı acisin ağlasın diye mi yaptın bi an boşluğuna gelmiş valla bende bazen bağırıyorum gözlerimin içine baktığı an pişman oluyorum bence bunlar anneliği cilvesi kendini suçlama,esin seni yalnız bıraktığı için daha çok yipranmissn bazen insan yalnızlıktan dünyanın tüm yükü kendi omuzunda gibi hissediyor seni anlıyorum.kendinj suçlama inşaallah hemencecik iyileşir kuzular sen de bunları kafandan at ki onlara daha verimli olabilesin.sevdigin biri bi yakının varda çağır bugün sana destek olsun biri yemeğini yapsa yanında dursa bile rahatlarsin

28 yaşındayım cikmamis 8:)
Bende 28e girdim yeni, ama ikinci çocuk :)
Dusunsene hamile olduğumu öğrendigim gün bitti herşey bebeğim şimdi 71 günlük:))sen yaz arada böyle benkm gibilerr iyi geliyorsun :)) y4zy4qmurum y4zy4qmurum kuzumm ay çok sevindim size de hadi siftahlar bizden bereketleri Allahtan,valla bu ilişkiyi Allah eşler arasında huzuru sağlamak için yaratmış gerçekten bence hepimiz jtaime020626 jtaime020626 gibi bunu değerlendirelim.
İnşallah canım :) bende ssbah 6.15te kaldırdım eşimi. biraz bebeğe baksın da yatayım diye. Sağolsun 1 saat baktı, beni kaldırdıgında dalmıstı bebiş. 15 dk snra yine uyandı. 8.30a kadar uğraştım yine. Ama o arada dinlendiğim 1 saat bile çok iyi geldi.
Bizim

Doktorumuz da ya iki yaşa kadar ya da 6 yaştan sonra yapın dedi aradaki 4 yaş psikolojileri için riskliymis bizde Allah izin verirse bu yaz yapacağız yani 4-5 aylıkken
Bizim her iki dr.umuzda aynı fikirde. Ben 2 yaşından evvel götürdüm yapısal bi problem oldugundan ertelendi. Şimdide çocuk dr.umuz önermiyor. Dr akrabamızda aynı şekilde 6 yaş sonrası için uygun görüyor.

Canm kolay değil bir çocukla bile sen şkş tane hem de hasta çocukla ilgilenmişsin. Seni çok iyi anlıyorum yalnız olsan evdr eminim daha iyi ilgilenirdin. Ama sen orda cebelleşirken eşinin uyuması seni çileden çıkartmış.
Benim koz da dün erkenden uyudu. Oh dedm ben de uyuyım bu vesileyle. Eşim de oyun oynamaya girdi salona. Tam yattm benm kız mıkır mıkır uyandı. Ve 1,5saat tek başıma cebelleştm. Bir de nasıl ağlıyor sanki etini kopartıyotlar. En son sinirden Allahım diye bağırdım Eminim komşular bile duydu. Sonra da kızıma bağırdım diye bi de ağladm. Bebeğimin gazı varmış çıkınca alttan üstten rahatladı. En son kızım uyudu ama ben sinirden ağlamaya devM ettim. Benm sinirim eşimeydi tabi.
Biraz da kendme.
Eşim çok ilgileniyor bebekle o gazını çıkartıp uyutur. Ama dün öyle yaptı onun da hakkı diye bu sefer sinirlendiğime daha çok sinirlendim..
Kırkımız da yeni çıktı hani lohusalık bitmişti diye de sinirlendim duygysallğıma... Yani demem o ki.. Bunlar olabiliyor kendimizikendimizi yıprattığımzla kalıyoruz.
Rabbim bebeklerine şifa versin. Sen de kendni yıpratma. Sabır çek.
İnşallah bi daha bebişlermzden çıkartmayız sinirimizi. Dua et.

canım insaniz biz o yuzden zaren hatalar sevaplar gunahlar var sasece sen degilsin emin ol benim ilk bebegim vecsebepsizxyere agladiginda sacms sapan kizarken buluyorum bazen kendimi her seyi tamam ne diye agliyo diyorum ams sobra cok üzülüyorum yada gece bi ysrim saat daha uyuyorum o uyanmamissa sonracda ac kaldi benim yüzümden diyorum seninki iki tane tek cocuk hic cocuk diye boşa demiyilar ki ben tekle bile cook zorlaniyorum sende iki tane var allah guc kuvvet versin ama kendini suclama canım ya insaniz dedigim gibi filmlerde dizilerde o hic bi seye kızmayan oamuktan tepeden tirnaga bakimli anneler biz anadolu anasıyiz canasir suyu kokar saçlarımızi tepeden topuz yapar islak mendili cok ekonomik kullanarak bevegindecevinde temizligini yaparız:) gececek sen yaz buraya esine de dandinacdandina dastana dana oldun girdin bostana diyore

Canım biz bi çocukla yorulurken senin iki çocukla bunları hissetmen gayet normal ki ustelik çocuklar da hasta,bence sen onlar hasta diye çok üzülmüşsn ve böyle yansimis,eline vurmuş olabilirsin nolcak ya canı acisin ağlasın diye mi yaptın bi an boşluğuna gelmiş valla bende bazen bağırıyorum gözlerimin içine baktığı an pişman oluyorum bence bunlar anneliği cilvesi kendini suçlama,esin seni yalnız bıraktığı için daha çok yipranmissn bazen insan yalnızlıktan dünyanın tüm yükü kendi omuzunda gibi hissediyor seni anlıyorum.kendinj suçlama inşaallah hemencecik iyileşir kuzular sen de bunları kafandan at ki onlara daha verimli olabilesin.sevdigin biri bi yakının varda çağır bugün sana destek olsun biri yemeğini yapsa yanında dursa bile rahatlarsin
Allah hepinizden razi olsun ferahladim braz... aynen sanirim benim sinirim esimeydi sanirim. Birde dun dogum günümdü hcbisey anlamadimki. Normalde allah var ben bi bucuk aydr yemek yapmiyorum esim halleder. Kızımın yuku tamamen onun omuzlarinda doyurur yatirir ilgilenir. Ben sadece bebege bakarim. Bi gece destegini cekti rezil oldum resmen. Ins iyilesrler bi an once de bnde rahatlarım.

Canım çok geçmiş olsun. Kendini hiç suçlama, sen bi anne olabilirsin ama her insanın bi tahammül sınırı var, hepimiz çıldırcak noktalara gelebiliyoruz. Hangi anne bile isteye kızar çocuğuna.. Benimde iki tane var yavrum, çok şükür. Büyük olan bu ara zıvanadan çıktı iyice. Ne laf dinliyor, ne bişey.. O kadar zorlanıyorum ki bazen, uykusuzlukta eklenince..
Bir de eşinin tavrından dolayı sinirlerin katlanmış, bütün evin yükü bizdeyken onların bu tavrı insanın zoruna gidiyor haliyle. Onlara sorsan farkında bile değiller :) Ama bugünler geçecek arkadaşım, Allah sağlık versin güç kuvvet versin inşallah hepimize.

Canım çok geçmiş olsun. Kendini hiç suçlama, sen bi anne olabilirsin ama her insanın bi tahammül sınırı var, hepimiz çıldırcak noktalara gelebiliyoruz. Hangi anne bile isteye kızar çocuğuna.. Benimde iki tane var yavrum, çok şükür. Büyük olan bu ara zıvanadan çıktı iyice. Ne laf dinliyor, ne bişey.. O kadar zorlanıyorum ki bazen, uykusuzlukta eklenince..
Bir de eşinin tavrından dolayı sinirlerin katlanmış, bütün evin yükü bizdeyken onların bu tavrı insanın zoruna gidiyor haliyle. Onlara sorsan farkında bile değiller :) Ama bugünler geçecek arkadaşım, Allah sağlık versin güç kuvvet versin inşallah hepimize.
Amin cnm saol destegin icin tsk edrim

Canım üzme kendini seni çok iyi anlıyorum benim de oğlum 3 yaşında bende bazen insanlıktan çıkıyorum deli bağırıyorum cocuguma ama sonra çok üzülüyorum geçecek inşallah bu günler, iki sene sonra daha rahat olucaz hayatımdan uykuyu çıkardım ben dusunmemeye çalışıyorum polyanacilik oynuyorum evini de bok goturuyo bugünlerde ama sakın olmaya çalışıyorum! Her sey çocuklarım için

Canım üzme kendini seni çok iyi anlıyorum benim de oğlum 3 yaşında bende bazen insanlıktan çıkıyorum deli bağırıyorum cocuguma ama sonra çok üzülüyorum geçecek inşallah bu günler, iki sene sonra daha rahat olucaz hayatımdan uykuyu çıkardım ben dusunmemeye çalışıyorum polyanacilik oynuyorum evini de bok goturuyo bugünlerde ama sakın olmaya çalışıyorum! Her sey çocuklarım için
Yas araliklari ayniymis sen daha iyi anlarsin. 3 yas kotu bi aralikmis bence ya... 3 yasinda ne cocuk diyebilirsin ne de bebek... bebek.gbi bisey onlarda. Ins cabuk gecer su günler...

Okurken gözlerim doldu. Ben de günlerdir uykusuzum ve geceleri bebeğim uyumadıkça ağlıyorum isyan ediyorum götürüp kapının dışına koymak istiyorum sonra suçluluk pişmanlık hissediyorum :KK43: Senin bi de 2 tane Allah kolaylık versin hepimize

bende de var potansiyel iste caktirmiyorum dicemde sen diger forumdan biliyisun tuh bak yakalandım:)

nice mutlu yillara canım cook güzel yaslarin olsun cicuklsinla
A Albeni7 26yasla sende 3 cocuk mu yaptin fatmada oyle maşallah ben 2im tek cocuk
Çalışanlar belli oluyor gördüğünüz üzere :) jtaime bir , albeni iki :):):) :KK66:

Okurken gözlerim doldu. Ben de günlerdir uykusuzum ve geceleri bebeğim uyumadıkça ağlıyorum isyan ediyorum götürüp kapının dışına koymak istiyorum sonra suçluluk pişmanlık hissediyorum :KK43: Senin bi de 2 tane Allah kolaylık versin hepimize
Annelik gecekten cok zor... ondan cennet ayaklari altinda denmiş. Allah yardimcimiz olsun.

İnşallah sadece bugünlüktür canım, seninkinin uykuları iyiydi o bari bozulmasın.

Zaten uyusalar şaşıcam, şu saate kadar kaç kere uyandı sayamadım sersem gibiyim ya, halen de uyanık, ıkınmaya başladı bi de.. Tolgshowu hangi kanalda izliyosun
İnternetten izliyordum canım. Eski bölümlerine çünkü sezon finali yaptı. Bizim kızlar olduğu sürece biz daha çok bakarız TV'ye

Dusunsene hamile olduğumu öğrendigim gün bitti herşey bebeğim şimdi 71 günlük:))sen yaz arada böyle benkm gibilerr iyi geliyorsun :)) y4zy4qmurum y4zy4qmurum kuzumm ay çok sevindim size de hadi siftahlar bizden bereketleri Allahtan,valla bu ilişkiyi Allah eşler arasında huzuru sağlamak için yaratmış gerçekten bence hepimiz jtaime020626 jtaime020626 gibi bunu değerlendirelim.
Olur yazarım canım. Tabi mutluluk hormonu salgılıyor vücut . Ne yalan soylim yapıp bittikten sonra insanda bir gevşeme oluyor daha rahat oluyor bazıları stresini sigarayla atıyor bende ilişkiyle :KK70::KK70:

Canim ben bi cocukla idare etmkde o kadar zorla iyorum ac mi tok mi niye uyumaz sinir oluyorum okdar uykusuz kalincada ister istemez stres biniyor ustume bazen kendimi kizima bagorirken buluyorum sonra oturup agliyorum suncacik srnin eline bakiuor sen nasil bagirirsin diye kacmak istiyorum resmen bazen bence bizimde sarj olmaya ihtiyacimiz var yani es budurum da da buyuk destek

X