2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Benim kız da grip oldu. İki gün halsizdi ama sütümü sagip düzenli verdim. Ateş düşürücü verdim sadece ateşi olduğunda. 3. Günde toparladı. 4. Gün iyiydi. Doktora goturmedim
İyi yapmışsın ben pişman oldum götürdüğüme bütün tahliller temiz

Merhaba süngeri temizlemek zor olabilir ilk kızımdan tecrübe ettiğim üzre onun yerine pamuk koyabilirsiniz gayet iyi oluyor diğer arkadaşlara da öneri olur.

Sabah 5 ten beri mıkır mıkır uyumayan bi kızım var emiyor kuduyor bi daha emcem diyor sonra gazını çıkartırken ıkınıyor çılgınca ısınırken bi daha kusuyor :/

Tamam canım aklımda olsun teşekkürler
Biz doğalgazı kapattık birkaç gündür, ev 22 derece civarında halen. Normalde zıbın ve taytın üzerine penye tulum giydiriyorum. Yataktan alırken ince bi yelek giydiriyorum. Emzirmeye kaldırıyosam da amerikan bezi denen müsline benzer örtüler var, onu sırtına ve boynuna sarıp alıyorum, terini alıyor.
kizlar goguslerim ilk haftalarda sertkesiyordu simdi sertlesmesi azaldı hatta pamuk gibiler dun bebek surekli memedeydj ondan mi elimle sknca sut geliyor bos olsa gogus Bebek ceker mi yinede
Geçen bende yazmıştım aynısını canım. Normal bir durummuş. Süt geliyosa ve bebeğin ağlamıyosa uyuyosa korkma demişti kızlar. Demekki yetiyor. Bir de terbiyelenme olayından bahsetmişlerdi, bebeğin ihtiyacı kadar süt üretmesiymiş göğüslerin.

Sabah 5 ten beri mıkır mıkır uyumayan bi kızım var emiyor kuduyor bi daha emcem diyor sonra gazını çıkartırken ıkınıyor çılgınca ısınırken bi daha kusuyor :/
Ben öyle olduğunda küveti suyla doldurup içinde masaj yapıyorum canım, yüzdürüyorum ileri geri :) suda rahatlatıyor biraz.

Ben sordum ,5 kilodan sonra kaldırmaya gerek yok dedi doktor
ya oyle mi hadi inşallah o zaman bir an once sağlıkla 5kilo olsunlar:)
evet canım bende yazmistim hatta sana benimde oyle diye telas yapmıyordum ben ama dun meneden hiç ayrilmayip uyumayip aglayinca aglarkende memeden geri gudince sutumu sagip verdim o da 30 cc cikti ustune emesi varduvardı mama yaptim onda da bi 40 falan icince dedim sutum yetmiyorda ondan mi uyumadk tum gun ya da agliyo ama onları icincede uyumadi evde kilosunu tartiyirym artıyor gibi inşallah doyuyordur da arkdaslar yazms iste buyudukce sutum yetmiyir diye nasi anlicaz ki onu birde kaka olayimiz var civik yapmasi normal heraldecdemi rengi sari gunde kqcvkere yapmasi lazim surekli ikiniyor birde allahım cahillik ne zor:)

Geç kalktım diye burnumdan getirilen bir pazar.. Kahvaltı geç yapıldı diye atarlanmalar. Evde düzen yokmuş. Sanki evle çok ilgili.. Her iş bende, ben nasıl düzen tutturayım Allah aşkınıza..

Kizlar bide kizim 2 gundur yesil kaka yapiyor nedendir korkmalimiyim
Canım benim kız bir sağlık sorunu yokken günlerce yeşil kaka yaptı,üstelik su gibi! kimisi üşütmüş dedi kimisi mamadan dedi, doktor ise çok normal bir durum dedi, neticede kendiliğinden geçti,kızım 25-40. Günler arası yaşadık bunu,korkma bence ama tabi doktoruna danışırsan daha iyi olur.

Geç kalktım diye burnumdan getirilen bir pazar.. Kahvaltı geç yapıldı diye atarlanmalar. Evde düzen yokmuş. Sanki evle çok ilgili.. Her iş bende, ben nasıl düzen tutturayım Allah aşkınıza..
Benimki de havalarda bugün :) umrumda mı hayıır...
Neymiş hava çok güzelmiş kaynananın bağına gidecekmişiz... Evde durmayan bebe oralarda hiç durmaz k.bakma sen gitmek istiyosan git dedik ohooo adam havalara girdi. Çocukları hazırlamış , kapıyı çarptı çıktı.
ooohh dedim hadi güle güle akşam yediden önce de gelmeyin diye aradım. Suratıma kapadı ayol telefonu çatlattı beni evde :) bekliyorum daha gelecekler.
İki gün babalara bırakıp gitsek bebeleride ,hangi düzenden bahsediyolar bi anlasa kocalar.

Gel burdan yak bacım :)
En azından çocukları alıp gitmiş. Benimkine geçen gün çocugu götür bütün gün burnumdan getirdi dedim, kapıdan çıkarken kavga ettiler, çocugu bana bırakıp kendi gitti :))
Az önce sinirimden yemek yapmadım. Bunca saattir yüzüme bakmayan adam ne yicez demeye geldi yanıma. Dolapta makarna var ısıt ye dedim. Delirdi söylene söylene gitti. Nerde bu koli bandıııııı :)

Amaan bana iyilik olsun diye götürmedi çocukları. Annesi babası özlüyomuşş.
Annesi sağolsun kızıma adını koymadık diye benim evde yarım saat oturamadan gitti suratı beş karış , grtirdiği çeyrek altınıda masanın üzerine bırakmış bana söylemedi bile... Gidiş o gidiş bebemin kırkı çıkacak oldu ne haber var ne gelen giden. Böyle saygısız insanlar için bide her hafta hadi gidelim demiyomu bu adam beni deli ediyo yaaa...
Ohh ettim gitmediğime :):) benim oğlana soruyomuş annen niye gelmedi diye. Babanla kavgamı ettiler yoksa diye.
Bende az fena sayılmam tabii, babannen sorarsa oğlum annem yoruluyo babam o dinlensin diye bizr grtirdi de dedim.
Ay çenem düştü k.bakma canım. Ablamla dedikodu yapar gibi hissettim kendimi.

Tesekur ederim canim

niye boyle ki genel olarak erkekler...ablamin eside burun ameliyati oldu ablam gel sana sezeryan dikislerimi gostereyim mi bu halde uc kisiye hizmet ediyorum demis kocasi da burun ameliyatiyla dogum bir mi demis ya yuh oha yani....sefan olsun canim hiiiic skmacanini ama zor biliyorum

A Albeni7 az degilsin sende ama napican boyle kvye boyle cvp hazirlanir:)
meriiiii canım prs sabahtan aldim ben randevuyu

kizlar hamak kullanan var mi annem alicak ama erken mi degil.mi açıkçasıcok ise yarıyor ablamdan biliyorum ama zararli mi ki birde donence aldiniz mi veya ona benzer biseyler

Kizlar kac nunara bezdesiniz. Biz 2 numara aldik ondan da tasiyor yaaaa 3 mu alayim sastm kaldim yani. 2 nunarada kici aciliyo nerdeyse.

Kilomuz bence 4 bucuk olmustur herhlde. Bilmiyorum

Merhaba süngeri temizlemek zor olabilir ilk kızımdan tecrübe ettiğim üzre onun yerine pamuk koyabilirsiniz gayet iyi oluyor diğer arkadaşlara da öneri olur.
Çok iyi oldu bu bilgi. Temizledikçe küçüldü zaten oynuyor hüplettikçe :)
Canım gazı için masaj yapıyor musun? Kendisi çıkartamıyor kuzucuKlar..
Nasıl bi düzen bekliyormuşlar acaba beyfendiler :/ kendileri hazırlasa da düzene bir katkıları olsa keşke..

Çok güldüm canım. İyi yapmışsın. Yardımcı olacakları yerde bir de köstek oluyorlar.

Canım bana hediye geldi. Ama sallanmaya alışmasın diye henüz kullanmadım. İlerde tahammül sınırlarım aşarsa kullanır mıyım bilmiyorum :) ama direnebildiğim kadr direneceğim. Hafif hafif kucakta sallamanın bir zararı yok ama, ayakta sallamak ya da hamak gibi hızlı sallandığında tehlikeli oluyormuş.
Daha önce okumuştum bir yerde şimdi tekrar araştrym dedim sen yazınca,..

"İç kulakta dengeyi kontrol eden içi sıvı dolu yarım daire şeklindeki bölüme “vestibüler labirent” denir. Bebek sallanırken gözler sabit bir noktaya bakarken, vestibüler labirentteki hücrelerin sallantı uyarıları vermesi baş dönmesi gibi bir hisle uykuya geçişe neden olur. Bebek uyku ihtiyacından çok sersemlik hissiyle uyumaya başlar. Bebeğin ağlamalarının giderilememesi ile bebek git gide daha şiddetli olarak, çoğu zaman bir yerden bir yere savrulurcasına sallanmaya başlar. Bu aşırılıktaki sallama, sarsılmış bebek sendromu gibi çok tehlikeli bir sonuca neden olabilir. Hastalıkta çocuklarda beyin kanamaları, kalıcı beyin hasarları gelişebilir."

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…