2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Kızlar merhaba. Mama veren anneler size 2 sorum var 1. 60 ml az 90 ml çok geliyor bebeğime 75 yapıyorum ölçeğin iğindeki çizgiyi yarim ölçek kabul edip yapıyorum ama kutudaki bilgilerde yarım ölçek yanlış mı yapıyorum acaba sizler kaç ml veriyorsunuz?
2.Hem meme hem mama alıyor bebeğim şu vermeli miyim ne kadar vermeliyim?

Kızlar merhaba. Mama veren anneler size 2 sorum var 1. 60 ml az 90 ml çok geliyor bebeğime 75 yapıyorum ölçeğin iğindeki çizgiyi yarim ölçek kabul edip yapıyorum ama kutudaki bilgilerde yarım ölçek yanlış mı yapıyorum acaba sizler kaç ml veriyorsunuz?
1 30 cc için bir ölçekse 15 cc içim yarım ölçek olur doğru yapıyorsunuz yani 2. Mama alsa da anne sütü alsa da bebeğe ilk 6 ay su vermene gerek yok benimki emiyor sadece su vermiyorum ama ilk bebeğim mama içiyordu ona da hiç vermedim ek gıdaya geçince vermeye başladım, sadece hava çok sıcak olursa verilebilir

Dun eczane mama veriyorsaniz su verseniz iyi olur dedi bana ama bence doktora danismak lazim bu konuda emzirdikden den sonra mi 75 cc yapiyorsun

Merhaba kızlar. Benim 40.m çıktı ve ayın 25 den Berli hafif hafif kanamam var. Bunu adet olarak mı saymam lazım. ?

Merhaba kızlar. Benim 40.m çıktı ve ayın 25 den Berli hafif hafif kanamam var. Bunu adet olarak mı saymam lazım. ?
Benim ilkinde 40 çıktı 3 4 gün lekelenme oldu geçti, 6.ayda adet oldum.
Bunda yine aynı oldu, 40 çıkmaya yakın 3 gün lekelendi, çıktıktan sonrada bikaç gün oldu. Şuan gelen giden yok bakalım :)

Yanlos emzirmeden kaynakli meme körelir mi ya sol gogsum de sut dolmuyor sanki ama agrisi gecmiyor anlam veremiyorum ben ne yapcagii sasirdim

1 30 cc için bir ölçekse 15 cc içim yarım ölçek olur doğru yapıyorsunuz yani 2. Mama alsa da anne sütü alsa da bebeğe ilk 6 ay su vermene gerek yok benimki emiyor sadece su vermiyorum ama ilk bebeğim mama içiyordu ona da hiç vermedim ek gıdaya geçince vermeye başladım, sadece hava çok sıcak olursa verilebilir
Teşekkür ederim canım doktora sormayı unutmusum evham yaptım susuz kaldi diye verdim biraz zaten hiç sevmiyor içmek istemiyor suyu

Dun eczane mama veriyorsaniz su verseniz iyi olur dedi bana ama bence doktora danismak lazim bu konuda emzirdikden den sonra mi 75 cc yapiyorsun
Sorucam bu konuyu doktora. Evet canım genelde emzirdikten sonra veriyorum 49 günlük bebeğim. Doktor 60 cc ver dedi ama yetmiyor kendim arttırdım umarım hata yapmıyorum. Senin kaç günlük ne kadar veriyorsun?

Yarin 40 oluyoruz ben vermemekde direniyorum ama cok huysuzlandiginda genelde geceleri oluyor tek meme emzirdigim den 60 veriyorum doktorla hic konusmadim gerci bazen bakiyorum hepsini bitiriyor bazen 20 cc birakmis oluyor memeden sonrada 1 saat falan uyuyor gaz sancisindan mi surekli emmek istiyor yoksa geeckden acmi pek anlamiyorum da 9 da kalkip 1 e 2 ye kadar uyumadgindan meme de yetmeyince mamaya dusuyorum istemeye istemeye

Benim ilkinde 40 çıktı 3 4 gün lekelenme oldu geçti, 6.ayda adet oldum.
Bunda yine aynı oldu, 40 çıkmaya yakın 3 gün lekelendi, çıktıktan sonrada bikaç gün oldu. Şuan gelen giden yok bakalım :)
Canım benimkisi baya kanama . Adet olarak sayıyorum. Bunu zaten ayın 24 .de 40. Kimizdi ertesi gün yani 41 .ci gün ben adet olmaya başladım ilk 2 3 gün kahve rengi lekelenmeydi. Ama artık baya baya kırmızı kan geliyor. Neyse Ramazan'dan önce oldu. Bide Ramazan'ın ortasında olurum. Tabi düzenli bir şekilde olursam.

Kizlar bebeisleriniz gece cok uyudugu zaman beslemek.icin uyandiriyormusunuz. Mesele bikere 5 saat uyudu. Uyandrmmam mi gerekirdi.
benimki de gece bir defa uyanıyor kendisi onun dışında ben uyandırmıyorum. Akşam 10 gibi uyuyor gece 3 de uyanır sonra tekrar sabah 7 gibi uyanıyor

Hic 5 saat uyudugu olmadi ben ilk zamanlarda saat kurardimki sarilik olmasin ama o zamanlari gecmisse ac olsa zaten kendisi uyanirdi diye dusunuyorum tabi bi rahatsizligi yoksa
canim yanlıs emzirme diye bir sey mi var bir ara benimde gogsum cok aciyordu da merak ettim birde beneen de bugun cok emdi sunger gibi goguslerim cok sert olmuyo elimle sknca sut cikiyo emince geliyodyr demi kizima peki yetip yetmedigini nası anlicam...cok aglayinca dedim bidecsagip veriyim memeyide istemiyo cunki iki emiyo sinitleniyo biberonla verdim 25cc icti o kadar cikmisti sonra mama yaptim 30 35 ccde onunicti sobra bi on on bes dk sonra hatta yarim saat deyim nemeden emdi gene anlamiyorim doydu mu doymadi mi gun boyubda bi fiil memedeydi ve dogrubdurust uyumadi

Yarin 40 oluyoruz ben vermemekde direniyorum ama cok huysuzlandiginda genelde geceleri oluyor tek meme emzirdigim den 60 veriyorum doktorla hic konusmadim gerci bazen bakiyorum hepsini bitiriyor bazen 20 cc birakmis oluyor memeden sonrada 1 saat falan uyuyor gaz sancisindan mi surekli emmek istiyor yoksa geeckden acmi pek anlamiyorum da 9 da kalkip 1 e 2 ye kadar uyumadgindan meme de yetmeyince mamaya dusuyorum istemeye istemeye
Canım kilo alımı nasıl? Benim bebeğim sürekli emmek istiyordu uykuya dalamıyordu meğer açmış ilk ay 150gr almış sadece doktor başlattı. Sütüm gerçekten az yetmiyor bu durumda tabiki mama vereceğim.Zehir vermiyoruz canım üzülme sütünü arttırmaya çalış. Ben sürekli emziriyorum mamadan önce özellikle emziriyorum ama tokken de emziriyorum.

X