2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
sadece sigortalilar alabiliyor canim banada oyle dediler.

bende .aşı yapılırken duramam aglarim diyordum ama hemsire ayaklarini tut dediginde yapamam diyemedim bir cesaret geldi ben tuttum o aşıyı yaptı annelik ic güdüsü işte dayanirsin sen tecrübelisin hem onceki cocuklardan

serum fizyolojikte denedim aspiratorude denedim yok durmuyor kafasini saga sola cevirip ciglik cigliga agliyor hareket etmese yaparimda benimki işi çözdü artik damlalarini bile zor damlatiyorum agzina hemen kitliyor agzini acmiyor napcam bilmiyorum
Babayla birlilkte deneyin birde.
Küçücük canlarıyla nasılda biliyorlar dimi :)

serum fizyolojik damlayi sıksam aspiratorle cekmesem bir zarari olur mu bebek icin bir bilginvar mi ?
Canım zaten bir kaç damla damlattığın için sorun olmaz. Ben aspiratörle beceremiyorum zaten. Damlatıp sırtına vuruyorum hemen. Bazen çıkartıyor hapşırıp. Çıkarmasa da nefesi rahatlıyor damladan. Eşimin içi rahat etmiyor o damlatıosa çekiyor aspiratörle. Ama çocuk hıysuzlanıyor. Gerçi pislik çıktığında da rahatlıyor :)

Saat 7.30dan beri uyumuyor çıldırmak üzereyim. Yok mu bi çaresi. Sabah saatlerinde bu duruma düştüğüm çok oldu ama gece vakti daha betermiş :mad:
Canım ben bu kadar uzun uyumadığında aç olduğunu anlayıp mama veriyorum. Çünkü bu kadr uyanıklıkta sürekli emmek istediğinden artık süt de kalmıyor ve sinirleniyor. Daha çok hırçınlaşıp ağlıyor. Yaklaşık 30-40cc mama veriyorum. Hemen bayılıyor. Tabi sürekli olan bişi değil. Ya da dolapta sağılmış sütüm oluyor q genelde onu verince de uyuyor

dogum parasi hakkinda bir bilgim yok bana cikmadi canim özel sigortali oldugum icin . ama süt parasi benim ilk cocugum 300 tl yatirilcak demislerdi ptt' ye . 1 martta dogum yaptm 20 nisanda yatcak dediler bugun yatmis olmasi gerekiyor gidip bakmadim . ikinci cocuk ta süt parasi 400 tl diye biliyorum bir arkadasim oyle almisti diye hatirliyorum

Canım süt parası 149 tl aldık biz. İkinci doğum olduğundan 400 tl de doğum parası başvurudan 1,5 ay sonra yatırılacakmış.
kizlar nasıl basvuruluyor

Kızlar emzik hakknda ne düşünüyosunz ya kullanıyomusnz.Ben çok karışığm bu konuda tecrübe edinen arkdşlar?
doktor bize iki c hafta vermeyin sonra verin onastersenz dedi ben kurtarici oldugunu düşünüyorum ge veriyorum aventin shtoie zaten cok tutamiyor ama baya iyi baknede uyuyunca kendi atiyor zaten
Lohusalkta terleme oluyomuş benm işk hafta çoktu geçti.ter kokusu dediğinde süt kokusu olablrmi akınca falan çok kokuyo göğsünü acıp çocuğu emzirnce.

Ya ben daha hiç bi yere başvurmadm nası oluyo ki bu.
koltuk altimdan geliyir bende koku ama temiz olnasina ragken rolon surmuyorum o mu kamufle ediyirdu ki onceden:)siz duruyor musunuz tolon parfum falan

Ya bu dikiş ağrısı beni öldürüyor ya. Doğumdan sonra ne ağrı vardı ne sızı. 7.günü düğüne gidip oynadım. 22gün oldu şimdi ağrı vuruyor :'( ayakta duramıyorum ağrıdan. Düz oturamıyorum, poponun yarısı dışarda koltuğa oturuyorum. Yatınca süper ağrı sızı yok da emzirirken dikiş ağrısından kıvrana kıvrana otruyorm.
Parol vermişti doktor ill günler günde iki üç kez içiyordum ondan mı ağrımıyordu die düşünüyorum. Bitirdim kutuyu. Tekrar mı başlasam acaba.. Bu sefer de ne kadr hafif ilaç da olsa emzirdiğim için bebeğe geçiyor die de korkuyorum :KK43:
Ne zaman geçecek bu ağrılar :KK43:
canım benim cok agrim yok artik parol cok icme bence
Bende öğretmenim doğum parası aldım 300 lira.

Canm Bende ogretmenim herseyi okul halletcek saniodm hc bsy yapmiolarmis megerse.ne icin nereye basvurdun sen
kızlar bende öğretmenim daha basvurmadim okuldan ust yazi alinip bi suru yere gdiliymus falan okuldaki idarecide is bilmez ben gidip nasi halledeyim neden bu kadar zorluyolarki

kzlar donence aldiniz mi esim karşıbiraz çocuğu kotu etkiledgni düşünüyor ama ben iyi oldugunu düşünüyorum siz aldnz mi bide cok pahalı almaya gerek var mi ki atada ucurum var cunku

birde kayiksandal gibi yataklar var ya ondan almak istiyorum kullananlarınz var mi marka onerisi olan

meriiiii meriiiii canım tuvalete çıkınca nasil aciyor mu dikişlerin benim bazen aciyor kegel yapmaya çalışıyorum aklima geldikce kontrole gitcek misin bi daha ben kirkim cikinca gtcem

meriiiii meriiiii canım tuvalete çıkınca nasil aciyor mu dikişlerin benim bazen aciyor kegel yapmaya çalışıyorum aklima geldikce kontrole gitcek misin bi daha ben kirkim cikinca gtcem
Canım ölüyorum ben üç gündür. Aradım bugün banuyu. Randevular dolu dediler. Banuya bağlandım. Girişe gerek yok. Gel bugün bakalım dedi. Öğleden sonra gidicem. Mahvediyor. 40ı filan bekleyemem. Temiz de değilim. Nasıl olcak bilmiyorum. Alıyım dedim. Eşim izin vermiyor daha kötü olur die :KK43:

Canım ölüyorum ben üç gündür. Aradım bugün banuyu. Randevular dolu dediler. Banuya bağlandım. Girişe gerek yok. Gel bugün bakalım dedi. Öğleden sonra gidicem. Mahvediyor. 40ı filan bekleyemem. Temiz de değilim. Nasıl olcak bilmiyorum. Alıyım dedim. Eşim izin vermiyor daha kötü olur die :KK43:
canım bencede alma hele agdayla hicyani kasik bolgelerini jiletle istersen de ic taraflara girme doktor o nelerini goruyo onlar icin onemli degil senin agrin sancin önemli dusunme oyle hadi bakalim ne dicek bizede yaz tamam mi
bu arada sen birinci ay kalca ultrasonuna kontrole kime goturceksin bebegi ben vedat beye goturcem galiba gene eve yakin olmasi cok onemli bebek icin yani ben oyle düşünüyorum su bir iki ay icin en azindan

kizlar nasıl basvuruluyor

doktor bize iki c hafta vermeyin sonra verin onastersenz dedi ben kurtarici oldugunu düşünüyorum ge veriyorum aventin shtoie zaten cok tutamiyor ama baya iyi baknede uyuyunca kendi atiyor zaten

koltuk altimdan geliyir bende koku ama temiz olnasina ragken rolon surmuyorum o mu kamufle ediyirdu ki onceden:)siz duruyor musunuz tolon parfum falan

canım benim cok agrim yok artik parol cok icme bence

kızlar bende öğretmenim daha basvurmadim okuldan ust yazi alinip bi suru yere gdiliymus falan okuldaki idarecide is bilmez ben gidip nasi halledeyim neden bu kadar zorluyolarki
Canım okulla ilgili bi süreç yok. Direk kaymakamlığa gidebilirsinz.

S sarihperi cnm doğum yardımı için kaymakamlığa sen ya da eşin gidiyor. Orda hallediliyor.
oyle mi canım okula gitmeme gerek yok mu ya bizim okulda daha once dogum yapmis hocayi cok ugrastirmislar ust yazi almis ordan sincanda bi yere gitmis ordan ta Altındağa gitmis esimde bunlari duyunca 300liraya mal olcak zaten benzin parasi almayalim dedi:)

canım bencede alma hele agdayla hicyani kasik bolgelerini jiletle istersen de ic taraflara girme doktor o nelerini goruyo onlar icin onemli degil senin agrin sancin önemli dusunme oyle hadi bakalim ne dicek bizede yaz tamam mi
bu arada sen birinci ay kalca ultrasonuna kontrole kime goturceksin bebegi ben vedat beye goturcem galiba gene eve yakin olmasi cok onemli bebek icin yani ben oyle düşünüyorum su bir iki ay icin en azindan
Cnm yaşamkentte miydin sen? Ben de yine ilk kontrolünü yapan doktora götürüm. Derya bozkurta. Memnun kalmştm ilk muayenede bakalım bu sefer nasıl olacak. İlgili bir bayan baya. Vedat ı da sen iyi demiştin. Olmazsa bi sonraki kontrole de ona gideriz. Doğumu orda yaptığım için bize %15indirim olacak bebeğin kontrollerinde

oyle mi canım okula gitmeme gerek yok mu ya bizim okulda daha once dogum yapmis hocayi cok ugrastirmislar ust yazi almis ordan sincanda bi yere gitmis ordan ta Altındağa gitmis esimde bunlari duyunca 300liraya mal olcak zaten benzin parasi almayalim dedi:)
Hahaha sen bi 170i ara. Öğretmenim ben kaymakamlığa gitmeden yapılacak prosedür var mı diye sor. Ama ilk defa duyuyorum böyle

Doğum belgen var değil mi? Biz doğum belgesi ile gittik hallettiler. Memurlarda neden zorlasınlar ki anlamış değilim.. Sen kesin ara 170i.

Doğum belgen var değil mi? Biz doğum belgesi ile gittik hallettiler. Memurlarda neden zorlasınlar ki anlamış değilim.. Sen kesin ara 170i.
bizim okul okul degilki is bilmez dolu idarecilerde...etimesguttayim canım ben sen nerde oturuyosun bide deryayi mi denesem acaba onun odasi nerde ki ebru ile vedati biliyorum ben bide alparslan hocayi,bende öğretmen oldugumdan yuzde on mu ne indirim var bi arayım bakalım 170i cok saol canım ya

X