2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Amin canım. 2.den sonrası gerçekten zorlaşıyormuş. Eskiler hep der ya tek çocuk hiç çocuk diye, doğruymuş. Ama işte ilk olunca da tecrübesizlikten nasıl büyüttüğümüzü anlamıyoruz :) zaman geçiyor bş şekilde, yeterki sağlık olsun huzur olsun..

Ben lohusalık bitesiye kurtulamadım o kabızlıktan ya, mahvetmişti benide. Bende krem şeklinde bi lavman aldım, artık kullanıcam dediğim gün rahat çıkmaya başladım da gerek kalmadı. Bir de açken zeytinyağı iç azar azar, inşallah çabuk geçer canım.

Bende aynı durumdayım canım iki gündür de oğlum çok huzursuz bugün sütümu sagdim bi baktım ki 30 cc iki meme toplam çok üzüldüm ne yapacağımi bilemeden mama vermiyorum ama yarın da sagacagim boyle çıkarsa direk mama alırım aç mı kaldı diye aksamdan beri çok üzgünüm
y4zy4qmurum y4zy4qmurum a katılıyorum.
Canım sağdığımda benim de iki göğüsten 40cc geliyor ortalama.
Ama emdikten sonra sağıyorum o yüzden normal diyorum. Bir de pompa ile bebeğin çekmesi bir değil. Pompa bir süre sonra çekmiyor, ama bebek emdikçe az da olsa geliyor. Elinle bile sıksan geliyor. Eğer bebek çok huzursuz olursa ağlamaktan susmaz ise ben o zaman bi sefer mama veriyorum. 20günlüğüz toplamda 3-4kez anca verdim. Bebek zaten doymadığını belli ediyor. Dün 5saat uyumadı çocuk. En son mama verince uyudu.

canım magnezi kalsiyum diye bi toz var onu ic bi gune ishalsin garanti
Ayy canım eşim dün kuru kayısı aldı. Kefir aldı. Onları yedim içtim dün. Sabah biraz daha rahat çıktım tuvalete. Bi iki gğn gözleyim eğer iyi gelmezse anca o zaman ilaç deneyeceğim :KK43:
kendimle ilgili sorum var kizlar terim hic kokmazdi benim ama terleyince ki cokta terlemezdim ama su aralar terliyorum ve kotu kokuyir terim lohusaliktan mi bu durum ben gibi olan varmı yani banyiya giriyorum temizim yani tertemizim bi terliyorum of kendimden uzaklasasim geliyor

bebekle ilgili de vücudumuzda sarilik kalmadi gibi gozlerinde kenarlarda var bazi gun cok oluyo bazi gun cok az bu sarilik gizden gidiyomys en son ne zaman gider tecrube etmis olan var mi

ve bebegin kac gunluk oldugu nasil sayılıyor doğduğu günü bir diye saymistik ama tibbi ertesi günü bir sayıyor,yarı kirkini yapicaz da bu gun muhabbeti önemli mi kvdeme gore 18.gun tibbi olarak 17:)

ve son soru d vitamini monovit verdiler diger forumda icinde paraben var demisbi arkadasa doktoru baska bi tane onermis sizler ne düşünüyorsunuz
Canım benim doktorum sağlıkocağı D vitamini verir onda paraben var. Önermiyorum dedi. . Vitasanol diye vitamin yazdı. Onu kullanıyoruz.
Sağlık ocağı Gittiğimzde DEVİT veriyordu. Bende aldık biz dedim.
Ter konusunda 3gündr yalnızdım. 3.gün banyo yapabildim. O zaman aşırı ter kokum rahatsız etti. Ama her gün n duş aldığımda o kokuyu almıyorm.
Uykudan uyandığımda aşırı terlemiş oluyorum senin de öyle mi?

hangisinden başlasam şaşırdım :)
ter kokusu benim gögüslerim cok büyüdü malum süt dolu bebegi emzircegim zaman bir aciyorum aman Allah im bu ne ter kokusu diyorum insallah kalıcı bir durum degildir .
sarilik konusu hakkinda bilgim yok biz sariligi cok hafif atlattik gözlerde olmadi bizde .
gün olarak kv nin ki gibi dogdugu günü saydik.
d vitamini saglik ocagindan bizede monovit verdiler bende paraben oldugunu duydum doktoruna gidince sorucam ama subat annelerindekiler kullanmiyor doktorlari önermemiş o ilaci.
ayak agrisini bilemicem canim.
göbeğe gelince daha 18 gunlüksünüz fazlada kilon kalmamiş kırkın çıkana kadar onlar da gider bebekle ilgilenmekten merak etme .
usenmeyip cvpladigin icin teşekkür ederim canım:)bende sana cikolata ile ilgili deneyimini soyleyim benim bebegim cok uyuyodu ben cok seker iceren seyler yiyodum cikolata baklava falan cocuk doktoru o uyku yapar yeme dedi kan sekerini birden yukseltip duduruyomus ve doymuyomys bilgin olsun canım
İnsan biraz çekiniyo canım dikişlerden falan ama ağrısı olmuyo :)
Temizlendikten sonra , istediğin zaman olabilir hazır hissedersen kendini.
Ben de bu sefer hap deneyeceğim , doktorum sütü etkilemeyen de hapların olduğunu söyledi. İlk iki doğumdan sonra spiral kullandım ben , hapı hiç denemedim tek korkum içmeyi unutmak olucak sanırım :)

Bebekti , gazdı , dikişti derken gerçekten insanın aklına pek gelmiyo o işler :):)
Arayı uzatmamakta iyi tabi , sonra araya soğukluk falan girebilir :):) Doğum sonrası genel bi şikayrttir bu biz kadınlar arasında :KK66:
canım peki agda mi yapiyorsun sen ben agda yapıyordum da hassasiyet cok oluyor mu ki spiral nasildi peki rahat ettin mi simdi niye dusunmuyosun spirali

y4zy4qmurum y4zy4qmurum a katılıyorum.
Canım sağdığımda benim de iki göğüsten 40cc geliyor ortalama.
Ama emdikten sonra sağıyorum o yüzden normal diyorum. Bir de pompa ile bebeğin çekmesi bir değil. Pompa bir süre sonra çekmiyor, ama bebek emdikçe az da olsa geliyor. Elinle bile sıksan geliyor. Eğer bebek çok huzursuz olursa ağlamaktan susmaz ise ben o zaman bi sefer mama veriyorum. 20günlüğüz toplamda 3-4kez anca verdim. Bebek zaten doymadığını belli ediyor. Dün 5saat uyumadı çocuk. En son mama verince uyudu.

Ayy canım eşim dün kuru kayısı aldı. Kefir aldı. Onları yedim içtim dün. Sabah biraz daha rahat çıktım tuvalete. Bi iki gğn gözleyim eğer iyi gelmezse anca o zaman ilaç deneyeceğim :KK43:

Canım benim doktorum sağlıkocağı D vitamini verir onda paraben var. Önermiyorum dedi. . Vitasanol diye vitamin yazdı. Onu kullanıyoruz.
Sağlık ocağı Gittiğimzde DEVİT veriyordu. Bende aldık biz dedim.
Ter konusunda 3gündr yalnızdım. 3.gün banyo yapabildim. O zaman aşırı ter kokum rahatsız etti. Ama her gün n duş aldığımda o kokuyu almıyorm.
Uykudan uyandığımda aşırı terlemiş oluyorum senin de öyle mi?
cok terliyorum yataktan.kalkinca canim

kızlar birde bacaklarim acayip agriyor hani ayaklarima karasular indi denir ya aynen oyle uykuda kasiyorum heralde iki saatlik uykuda ondan mi hep odalar arasi mekik dokumaktan mi bilemedim...

birde gobegi tamamen sifira inenler cok sayida mi benim su an 6-7 kilo fazlam var gobegimde var biraz iner mi miras mi ne cok sorum varmış:)
Bacak agrısı için takipteyim ben de ..ben çok fazla oturmaya bağlıyorum agrıları ama ne derece doğrudur bilmiyorum çünkü yeri geliyor 2 saat hiç kıpırdamadan oturup wmziriyorum

usenmeyip cvpladigin icin teşekkür ederim canım:)bende sana cikolata ile ilgili deneyimini soyleyim benim bebegim cok uyuyodu ben cok seker iceren seyler yiyodum cikolata baklava falan cocuk doktoru o uyku yapar yeme dedi kan sekerini birden yukseltip duduruyomus ve doymuyomys bilgin olsun canım

canım peki agda mi yapiyorsun sen ben agda yapıyordum da hassasiyet cok oluyor mu ki spiral nasildi peki rahat ettin mi simdi niye dusunmuyosun spirali

cok terliyorum yataktan.kalkinca canim
Ben hamilelikten önce lazer yaptırıyodum canım. Çok çok azaldı o yüzden , onlarıda ağdayla hallediyorum artık. Hamileyken kullanmadım ama ağda falan.
Spiralde sıkıntım yoktu canım , rahatdız edici bişey yaşamadım ne taktırırken ne çıkarttırırken.
Ama sorun şu ki :):) ben spiral varken hamile kaldım. Ondan dolayı artık tercih etmiyorum. Üstelik kaymamış spiral oynamamış bile.
Doktor un dediği şu oldu sadece. Olabilir hiçbiri yüzde yüz koruma sağlamaz. Şanslı kişi senmişin dedi. :)

Hiçç aklımda yoktu düşünmüyodum üçüncüyüde ama Allah verince kabullendik. Şuan 24 günlük bi cadıyla uğraşıyoz işte :KK66:

İnsan biraz çekiniyo canım dikişlerden falan ama ağrısı olmuyo :)
Temizlendikten sonra , istediğin zaman olabilir hazır hissedersen kendini.
Ben de bu sefer hap deneyeceğim , doktorum sütü etkilemeyen de hapların olduğunu söyledi. İlk iki doğumdan sonra spiral kullandım ben , hapı hiç denemedim tek korkum içmeyi unutmak olucak sanırım :)

Bebekti , gazdı , dikişti derken gerçekten insanın aklına pek gelmiyo o işler :):)
Arayı uzatmamakta iyi tabi , sonra araya soğukluk falan girebilir :):) Doğum sonrası genel bi şikayrttir bu biz kadınlar arasında :KK66:
Bende aynen katılıyorum. 3cü doğum olmasına rağmen . İnsan korkuyor. Halbuki kocaman kafa cikiyor oradan . :KK70:

Arkadaşlar herkese selamlar nasılsınız biz cok sukur buyuyoruz Bazi gunler Gazi'miz cok oluyir gunduz sık sık uyanıyor kucakta en rahat uyuyor ama kol dayanmıyor bazen memeden sut tazyikli gelince cok Gazi oluyor o zmn da gaz oluyor kucakta meme veriyorum o zmn daha rahat alıyor uzun sureli oyle iste :KK66: pazar günü bir aylık oluyoruz :) salı kalça ultrasonumuz ve biirnin ay kontrlumuz var ayrica sağlık ocağında asimiz var. Sizlerden sut parasi ve dogum parasını alan oldu mu ? İkinci dogum benim kac para alicam sut ve dogum iicn bilginiz var mı :)

Arkadaşlar herkese selamlar nasılsınız biz cok sukur buyuyoruz Bazi gunler Gazi'miz cok oluyir gunduz sık sık uyanıyor kucakta en rahat uyuyor ama kol dayanmıyor bazen memeden sut tazyikli gelince cok Gazi oluyor o zmn da gaz oluyor kucakta meme veriyorum o zmn daha rahat alıyor uzun sureli oyle iste :KK66: pazar günü bir aylık oluyoruz :) salı kalça ultrasonumuz ve biirnin ay kontrlumuz var ayrica sağlık ocağında asimiz var. Sizlerden sut parasi ve dogum parasını alan oldu mu ? İkinci dogum benim kac para alicam sut ve dogum iicn bilginiz var mı :)
dogum parasi hakkinda bir bilgim yok bana cikmadi canim özel sigortali oldugum icin . ama süt parasi benim ilk cocugum 300 tl yatirilcak demislerdi ptt' ye . 1 martta dogum yaptm 20 nisanda yatcak dediler bugun yatmis olmasi gerekiyor gidip bakmadim . ikinci cocuk ta süt parasi 400 tl diye biliyorum bir arkadasim oyle almisti diye hatirliyorum

Canım süt parası bana yatmıs 149 lira. Doğum parası ise ikinci cocukta 400 lira. Başvurudan 1.5 ay sonra yatacak dediler.

Canım süt parası 149 tl aldık biz. İkinci doğum olduğundan 400 tl de doğum parası başvurudan 1,5 ay sonra yatırılacakmış.

Bana yattı canım emzirme ödeneği 149tl.başvurudan bir hafta sonra. Doğum yardımı için de başvurduk ama mayısta yatacak demişler eşime. Neden süresi bu kadr uzun bilemiyorum. İkinci çocuğun için 400tl alacaksın. Kaymakamlığa başvurdun mu?

dogum parasi hakkinda bir bilgim yok bana cikmadi canim özel sigortali oldugum icin . ama süt parasi benim ilk cocugum 300 tl yatirilcak demislerdi ptt' ye . 1 martta dogum yaptm 20 nisanda yatcak dediler bugun yatmis olmasi gerekiyor gidip bakmadim . ikinci cocuk ta süt parasi 400 tl diye biliyorum bir arkadasim oyle almisti diye hatirliyorum
Canım özel sigortalı ne demek kendin mi yatrıosun anlamadım. Çalşmıo musun sgk lı olarak?bir de süt parası ile doğum parasını karıştırmışsın süt parası 149tl. Doğum 300TL.

Bir de e devletten öğrenebilirsiniz yardımların yatıp yatmadığını. Gitmenize gerek yok. E devlet şifresi olmayanlar alo 170i de arayıp öğrenebilir.

Bana yattı canım emzirme ödeneği 149tl.başvurudan bir hafta sonra. Doğum yardımı için de başvurduk ama mayısta yatacak demişler eşime. Neden süresi bu kadr uzun bilemiyorum. İkinci çocuğun için 400tl alacaksın. Kaymakamlığa başvurdun mu?

Canım özel sigortalı ne demek kendin mi yatrıosun anlamadım. Çalşmıo musun sgk lı olarak?bir de süt parası ile doğum parasını karıştırmışsın süt parası 149tl. Doğum 300TL.
yok canim calismiyorum ben disardan kendim yatiriyorum genel saglik sigortasini. farkettim kariştirmisim bana süt parasini vermemisler ozaman.

İkinci bebekte 400 tl anne alıyor. Birde babanın aldığı cüzi bi rakam var 100 küsür lira.
Başvuru yapınca hemen alınmıyomuş sanırım bir ayı falan buluyo canım yatırılması. :KK66:
Kolag geçer inşallah aşınız. Haftaya da bzm var korkuyorum :KK43:

kizlar bebeginizin burnunu nasil temizliyorsunuz ? benimki kesinlikle dokunmama izin vermiyor basıyor cığlığı uyurkende korkuyorum ya bogazina kacarda tikanirsa diye. bana bir akil verin. hiriltisi var rahat uyuyamiyor kizim

X