2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
S sarihperi dikişlere baktı cnm doktor. Sıktı enfeksiyon yok gibi, Temiz görünüyor dedi. Ben kabız olduğumu söyledim zorlandığı için ağrıyor olabilir dedi. Onun için şurup verdi. İçten enfeksiyon ihtimaline karşı antibiyotik verdi. Şişlik olduğu için..yine geçmzse tekrar bakarız dedi..
gecer inşallah canım bi kullan bakalım uyi gelir inşallah zor yani dikisin her turlusu

Canım süt parasını zaten direk hastane girdi sisteme. Calısan anneler alıyor sanırım. Dogum parasıni için bulundugunuz ilçedeki aile ve sosyal politikalar bakanlığı subesinden başvuruyırsun. Eşin başvurabilir senin adına.ama parayı sen alabilirsin sadece ptt den
Çok teşekkür ederim cevapladığın için :)

Kızlar bebeklerinizin poposunda kızarıklık vs oldu mu ?olduysa geçirmek için ne kullanıyorsunuz ?bezini çok sık değiştirmeme rağmen poposu kızardı,bez mi alerji yaptı acaba ?

Kızlar bebeklerinizin poposunda kızarıklık vs oldu mu ?olduysa geçirmek için ne kullanıyorsunuz ?bezini çok sık değiştirmeme rağmen poposu kızardı,bez mi alerji yaptı acaba ?
Hametan , bepanten iyi gelebilir. Tabi bezden de olabilir. Ben zeytinyağı kullanıyorum , iyi geliyor.
Bebek emiyosa sizin yediklerinizden de olabiliyo. :KK43:

S Salty cnm doktor bana da duphalac verdi kabızlık için. Bana bi etkisi olmadı henüz. saat 5de içmiştim bir de şimdi içtim. Yalnız bebeğime sütten geçmiş olabilir mi? 2saat içinde 3 defa bez değiştik. Birinde her tarafını batırmış.
Dikkat ettn mi hiç sen içtiğinde bebeğine etkisi oldu mu

S Salty cnm doktor bana da duphalac verdi kabızlık için. Bana bi etkisi olmadı henüz. saat 5de içmiştim bir de şimdi içtim. Yalnız bebeğime sütten geçmiş olabilir mi? 2saat içinde 3 defa bez değiştik. Birinde her tarafını batırmış.
Dikkat ettn mi hiç sen içtiğinde bebeğine etkisi oldu mu
Canım bana etkisi oluyo ben kendi olvegiylr değil yemek kaşığıyla iciyordim dolu dolu bi gün geçtikçe çok güzel etki ediyor aynı gün değil.doktor bebeğe etki eder dedi çok içme dedi ama benim bebeği etkilemedi hic.yani seninkinin etkilenmesi normal canım

y4zy4qmurum y4zy4qmurum meriiiii meriiiii kızlar yazmıştım cevap vermissnz sagolun sutum gerçekten azalmıştı ama beslenmeme ve dinlenmene dikkat edemediğim için oldu sanırım çok sukur normale döndü ama büyüyolar artık galiba tek gogsumle doymuyo çoğu zaman.surekli emmek istiyor ve goguslerim tam dolamiyo anlamadım bende kilo alımı falan normal öyle iri bi bebek de değil ama da sağolsun yapışık geziyoz:)

Kızlar kaç gündür herşeyi okuyup yazamıyorum,toplu yazmış olayım belki faydası olur
*Bebegimin yüzündeki sivilceler çok çok fazlaydı sampuanj degstrdim sebamedden daline geçtim ve opmuyorzz artık bolca sütümu surdum galiba tamamen geçmek üzere bi iki tane kaldı
*Burnunu serum fizyolojik ve aspiratorle temizliyorum doktor önerisiyle tonimer markali bisey aldık eczaneden içinde herşeyi var ikinci kutuya geçtik günlük temizliyorum solüsyonu sıkıp cekiyorum çok rahatliyor ama çok mizirdaniyo bitene kadar belli ki rahatsız oluyo ama sonra nefes alışı bile değişiyor
*Tırnaklarını düzenli olarak kesiyorum ilk haftadan beri 52 günlük olduk.ama çok çabuk uzuyo ve tırnakları kısada olsa kaslarını kontrol edemediği için eliyle kendine zarar veriyor ama yinede ilk kestigim 3 gün eldiven kullanmıyorum sonra tamamen uzayana kadar eldiven sonra kesiyorum
*Pişik olmadık hiç ama arada kizardi poposu hemen sebamed pişik önleyici kullandım diğer beze kadar kızarıklığı geçti cok şükür
*İlk zamanlar prima premium care kullandım ondan çok memnundum asljnfa ama bez çok kokuyordu anlayamıyorum ve bebege kiyamiyorum çok sık nerdeyse saatte bir bez degstriyorum daha uygun diye sleepye geçtim çok memnunum primadan bi farkı olmadı hatta kokusu da yok kızar ve çekinmeden deneyebilirsiniz bence
*Kendime gelince kişisel temizlikten korkuyorum sezaryen olanlar naptiniz ve dikiş yerinize herhangi bi krem kullanıyorum msnz ??
Son olarak;
*Doğum parası için kaymakamlığa eşiniz veya siz basvuruyosunuz ama süt parasını öğretmenler alamıyor diğer memurlarda aynı galiba ben öğretmen olduğum için o kisimdan eminim sadece:)
Şimdilik bu kadar:)

Canım bana etkisi oluyo ben kendi olvegiylr değil yemek kaşığıyla iciyordim dolu dolu bi gün geçtikçe çok güzel etki ediyor aynı gün değil.doktor bebeğe etki eder dedi çok içme dedi ama benim bebeği etkilemedi hic.yani seninkinin etkilenmesi normal canım
1 yemek kaşığı mı cnm. Valla öyle ise iyi etki ediyor. Brn içindeki ölçel ile 30ml içtim. İki defa. Hala tık yok :) bakalım bugün inşallah ümidim var.
Ya bebek dün 5buçk saat uyumadı ve sürekli kaka yaptı. İçti çıkardı. En son babası emzikle kandırıp uyuttu:silah:

1 yemek kaşığı mı cnm. Valla öyle ise iyi etki ediyor. Brn içindeki ölçel ile 30ml içtim. İki defa. Hala tık yok :) bakalım bugün inşallah ümidim var.
Ya bebek dün 5buçk saat uyumadı ve sürekli kaka yaptı. İçti çıkardı. En son babası emzikle kandırıp uyuttu:silah:
Evet bir yemek kaşığı ama du bi düzenli kullan bakalım canım daha dün bi bugün iki:)ama bebise çok etli ediyosa çocuk doktoruna bi sor istersen yazık o ishal olmasın.sen de bol kuru siyah kayısı ye su iç benim kayısı kutum yep yanimdadtr çünkü kronik kabızlık var bende.ben iki gündür bu çocuğu uyutamiyorum büyüme ayağı midir nedir.vallla boynum belim heryerim ağrıyo babasiyla ikimzii dikiyo tepesine ikimizde zombi gibiyiz şuan.gozlerim mosmosr.ya bi de bizimki surekli konuşulsn sessiz kalınca basiyo çığlığı tv falan da acmiyorum kendim konuşmaktan bunaldim valla napcagimi şaşırdım

Aman kardeş tek başına spirali düşünme :) benim gibi olur , beşlersin mazallah. :KK66:

Bende bu sefer hap ve kondom düşünüyorum bakalım doktor kontrolnde görüşeceğz bu konuyu.

Sen daha önce ne ile korunuyodun? Memnunmuydun?

Ben ilaç kullanamam heralde unuturum. Sadece ilaca da guvenemem. Şimdiye kadar hep eşim korunuyordu. Spiralde kullanmadım. İlk ucu bilerek isteyerek oldu ilk ay kalmadiysam ikinci ay hamileydim. Dördüncü süpriz di. Bu sefer spiral istiyorum. Ve eşim korunsun. Yada benden uzak dursun
Çocuk büyütmek zor zahmetli. Tekrar bi süpriz allahım korusun. .

X