2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
İkinci bebekte 400 tl anne alıyor. Birde babanın aldığı cüzi bi rakam var 100 küsür lira.
Başvuru yapınca hemen alınmıyomuş sanırım bir ayı falan buluyo canım yatırılması. :KK66:
Kolag geçer inşallah aşınız. Haftaya da bzm var korkuyorum :KK43:
babada mi aliyormus bunu bilmiyordum ben. aşınız kolay gecer insallah korkma canim. ilk ay aşısi yan etkisi yok zaten.

dogum parasi hakkinda bir bilgim yok bana cikmadi canim özel sigortali oldugum icin . ama süt parasi benim ilk cocugum 300 tl yatirilcak demislerdi ptt' ye . 1 martta dogum yaptm 20 nisanda yatcak dediler bugun yatmis olmasi gerekiyor gidip bakmadim . ikinci cocuk ta süt parasi 400 tl diye biliyorum bir arkadasim oyle almisti diye hatirliyorum
Dün 300 TL aldım kızlar ben PTT den

Hap düşünüyorum ben , siz ne düşünüyosunuz? Hatta çift koruma aklımdaki. Artık psikolojim bozuldu bu durumdan çünkü.
Ceket atarak hamile kalanlarda senle ben daha dikkat etmek lazım :)

Hahaaa ceket atarak hamile kalıyorum gercekten bende çift düşünüyorum açıkçası. Spiral + kondom:) yoksa menopoza kadar devam ederiz dogurmaya:KK76:

babada mi aliyormus bunu bilmiyordum ben. aşınız kolay gecer insallah korkma canim. ilk ay aşısi yan etkisi yok zaten.
Tam bilmiyorum kuzum bende :) eşim beni keklemiş olabilir emzirme parasından bahsetmişim sanırım arkadaşlar yazınca tam adını öğrendim. Ben süt parası zannediyodum . Emzirme ödeneğiymiş. :)
İki ay aşısı biraz zorlayabiliyo sanırım. :KK43:
Hepimizinki kolay geçer inşallah, hiç kıyamıyorum dayanamıyorum ben aşı yapılırken.:KK43:

Hahaaa ceket atarak hamile kalıyorum gercekten bende çift düşünüyorum açıkçası. Spiral + kondom:) yoksa menopoza kadar devam ederiz dogurmaya:KK76:
Aman kardeş tek başına spirali düşünme :) benim gibi olur , beşlersin mazallah. :KK66:

Bende bu sefer hap ve kondom düşünüyorum bakalım doktor kontrolnde görüşeceğz bu konuyu.

Sen daha önce ne ile korunuyodun? Memnunmuydun?

kizlar bebeginizin burnunu nasil temizliyorsunuz ? benimki kesinlikle dokunmama izin vermiyor basıyor cığlığı uyurkende korkuyorum ya bogazina kacarda tikanirsa diye. bana bir akil verin. hiriltisi var rahat uyuyamiyor kizim
Benimkide ağlıyo canım ama mecburen temizlemeye çalışıyorum yoksa rahat uyuyamıyorda ememiyorda.
Önce şırıngayla su sıkıp yumuşatıyorum, hatta öğrendim artk bi burundan sıkıncs diğerinden geliyor sıktığım su :)
Evet biraz ağlıyo ama rahatlıyor. Evde varsa serumfizyolojık yoksa azcık tuzlu su ile yapıp aspiratörlede çekiyorum. Ama çekmesekte oluyo o bile rahatlatıyo. Hapşurdukça falan varsa içindeki çıkıyo. :)
Uyurken denemeye korkuyorum ben , nefes falan alamaz diye.

usenmeyip cvpladigin icin teşekkür ederim canım:)bende sana cikolata ile ilgili deneyimini soyleyim benim bebegim cok uyuyodu ben cok seker iceren seyler yiyodum cikolata baklava falan cocuk doktoru o uyku yapar yeme dedi kan sekerini birden yukseltip duduruyomus ve doymuyomys bilgin olsun canım

canım peki agda mi yapiyorsun sen ben agda yapıyordum da hassasiyet cok oluyor mu ki spiral nasildi peki rahat ettin mi simdi niye dusunmuyosun spirali

cok terliyorum yataktan.kalkinca canim

Lohusalkta terleme oluyomuş benm işk hafta çoktu geçti.ter kokusu dediğinde süt kokusu olablrmi akınca falan çok kokuyo göğsünü acıp çocuğu emzirnce.
Bana yattı canım emzirme ödeneği 149tl.başvurudan bir hafta sonra. Doğum yardımı için de başvurduk ama mayısta yatacak demişler eşime. Neden süresi bu kadr uzun bilemiyorum. İkinci çocuğun için 400tl alacaksın. Kaymakamlığa başvurdun mu?

Canım özel sigortalı ne demek kendin mi yatrıosun anlamadım. Çalşmıo musun sgk lı olarak?bir de süt parası ile doğum parasını karıştırmışsın süt parası 149tl. Doğum 300TL.
Ya ben daha hiç bi yere başvurmadm nası oluyo ki bu.

Canim bu süt parasını ogretmenler alamiyormu? Benim eşim ogretmen bugün gitmiş demislwr normal sigortalilar alabiliyor sadece varmı bile bişey kizlar ?
sadece sigortalilar alabiliyor canim banada oyle dediler.
Tam bilmiyorum kuzum bende :) eşim beni keklemiş olabilir emzirme parasından bahsetmişim sanırım arkadaşlar yazınca tam adını öğrendim. Ben süt parası zannediyodum . Emzirme ödeneğiymiş. :)
İki ay aşısı biraz zorlayabiliyo sanırım. :KK43:
Hepimizinki kolay geçer inşallah, hiç kıyamıyorum dayanamıyorum ben aşı yapılırken.:KK43:
bende .aşı yapılırken duramam aglarim diyordum ama hemsire ayaklarini tut dediginde yapamam diyemedim bir cesaret geldi ben tuttum o aşıyı yaptı annelik ic güdüsü işte dayanirsin sen tecrübelisin hem onceki cocuklardan
Benimkide ağlıyo canım ama mecburen temizlemeye çalışıyorum yoksa rahat uyuyamıyorda ememiyorda.
Önce şırıngayla su sıkıp yumuşatıyorum, hatta öğrendim artk bi burundan sıkıncs diğerinden geliyor sıktığım su :)
Evet biraz ağlıyo ama rahatlıyor. Evde varsa serumfizyolojık yoksa azcık tuzlu su ile yapıp aspiratörlede çekiyorum. Ama çekmesekte oluyo o bile rahatlatıyo. Hapşurdukça falan varsa içindeki çıkıyo. :)

serum fizyolojikte denedim aspiratorude denedim yok durmuyor kafasini saga sola cevirip ciglik cigliga agliyor hareket etmese yaparimda benimki işi çözdü artik damlalarini bile zor damlatiyorum agzina hemen kitliyor agzini acmiyor napcam bilmiyorum

kizlar bebeginizin burnunu nasil temizliyorsunuz ? benimki kesinlikle dokunmama izin vermiyor basıyor cığlığı uyurkende korkuyorum ya bogazina kacarda tikanirsa diye. bana bir akil verin. hiriltisi var rahat uyuyamiyor kizim
Canım serum fizyolojik damlatıyorum. otri bebe aspiratör ile çekiyor eşim. Bazen çekmeye gerek kalmıyoe. Kendi hapşırıp çıkartıyor.
Canım genize kaçıp orta kulağa giderse sorun olur. Serum fizyolojiğin damlasını kullanmanı öneririm. Ben damla bile genzine kaçacak diye korkuyorum. Sen de bence bi araştır..
Kızlar emzik hakknda ne düşünüyosunz ya kullanıyomusnz.Ben çok karışığm bu konuda tecrübe edinen arkdşlar?
Ben emziğe çok karşıydm cnm ama üçüncü gün verdim. 2yaşından önce bıraktırdığn sürece öneriyorlar. Ama ilerleyen yaşlarda bırakmadığında diş sorunları oluşuyormş. Gaz sancısı olduğunda vs emziği verip gazını çıkartmak daha kolay oluyor. Ya da emip de karnı tok olmasına rağmen uyumayıp arandığında emziği verdiğinde uyıyır. Ama uyudupunda mutlaka emziği almak lazım ağzından. Benim düşüncelerim bunlar.
Lohusalkta terleme oluyomuş benm işk hafta çoktu geçti.ter kokusu dediğinde süt kokusu olablrmi akınca falan çok kokuyo göğsünü acıp çocuğu emzirnce.

Ya ben daha hiç bi yere başvurmadm nası oluyo ki bu.
Cnm kimliğini çıkarmadı isen kaymakamlığa kimlik için gittiğinde ordan doğum parasını ve emzirme parasının başvurusunu hallediyorlar direk. Kimliği çıkardıysan da tekrar kaymakamlığa gitmek gerekecek. Eşin halledebilir

Ya bu dikiş ağrısı beni öldürüyor ya. Doğumdan sonra ne ağrı vardı ne sızı. 7.günü düğüne gidip oynadım. 22gün oldu şimdi ağrı vuruyor :'( ayakta duramıyorum ağrıdan. Düz oturamıyorum, poponun yarısı dışarda koltuğa oturuyorum. Yatınca süper ağrı sızı yok da emzirirken dikiş ağrısından kıvrana kıvrana otruyorm.
Parol vermişti doktor ill günler günde iki üç kez içiyordum ondan mı ağrımıyordu die düşünüyorum. Bitirdim kutuyu. Tekrar mı başlasam acaba.. Bu sefer de ne kadr hafif ilaç da olsa emzirdiğim için bebeğe geçiyor die de korkuyorum :KK43:
Ne zaman geçecek bu ağrılar :KK43:

Canım serum fizyolojik damlatıyorum. otri bebe aspiratör ile çekiyor eşim. Bazen çekmeye gerek kalmıyoe. Kendi hapşırıp çıkartıyor.

Canım genize kaçıp orta kulağa giderse sorun olur. Serum fizyolojiğin damlasını kullanmanı öneririm. Ben damla bile genzine kaçacak diye korkuyorum. Sen de bence bi araştır..

Ben emziğe çok karşıydm cnm ama üçüncü gün verdim. 2yaşından önce bıraktırdığn sürece öneriyorlar. Ama ilerleyen yaşlarda bırakmadığında diş sorunları oluşuyormş. Gaz sancısı olduğunda vs emziği verip gazını çıkartmak daha kolay oluyor. Ya da emip de karnı tok olmasına rağmen uyumayıp arandığında emziği verdiğinde uyıyır. Ama uyudupunda mutlaka emziği almak lazım ağzından. Benim düşüncelerim bunlar.

Cnm kimliğini çıkarmadı isen kaymakamlığa kimlik için gittiğinde ordan doğum parasını ve emzirme parasının başvurusunu hallediyorlar direk. Kimliği çıkardıysan da tekrar kaymakamlığa gitmek gerekecek. Eşin halledebilir
serum fizyolojik damlayi sıksam aspiratorle cekmesem bir zarari olur mu bebek icin bir bilginvar mi ?

Emzk konusunda fikrlerimz tamamen uyuşuyor canm bnde hata mı ediyorm diye düşünüyorm ama bazen cidden gerkli oluyo sanki.
Tmm canm eşim halleder çok saol.

Ya bu dikiş ağrısı beni öldürüyor ya. Doğumdan sonra ne ağrı vardı ne sızı. 7.günü düğüne gidip oynadım. 22gün oldu şimdi ağrı vuruyor :'( ayakta duramıyorum ağrıdan. Düz oturamıyorum, poponun yarısı dışarda koltuğa oturuyorum. Yatınca süper ağrı sızı yok da emzirirken dikiş ağrısından kıvrana kıvrana otruyorm.
Parol vermişti doktor ill günler günde iki üç kez içiyordum ondan mı ağrımıyordu die düşünüyorum. Bitirdim kutuyu. Tekrar mı başlasam acaba.. Bu sefer de ne kadr hafif ilaç da olsa emzirdiğim için bebeğe geçiyor die de korkuyorum :KK43:
Ne zaman geçecek bu ağrılar :KK43:

Canm muhtemelen paroldan rahattn.Ama 22. Günde hafiflemesi lazmdı sanki ağrılrn.yani ben 10 günden snra rahatlamştm ilk günlere göre

Saat 7.30dan beri uyumuyor çıldırmak üzereyim. Yok mu bi çaresi. Sabah saatlerinde bu duruma düştüğüm çok oldu ama gece vakti daha betermiş :mad:

X