2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kizimdayken disarida salata yesillik hic bisey yemedim cig kofte ciger falan.Insallah nasip olursa bu kadar kasmicam bende cig kofteyi cok ozlemistim mesela.ilkinde cok daha tedbirli oluyorsun galiba.Tabiki dikkat edicez ama cig kofte yiyebilirim sanirim canim cok cekti6.haftada vaginal muayenede duymustum kizimda kalbi ama ertesi gun kanama baslamistibir hafta surdu.bilimsel tum yazilara ragmen doktorlara ragmen beni o tetikledigini dusunuyorum.o yuzden 8.haftayi beklemeyi dusunuyorum bu sefer insallah
canım benim doktorum üstüne basa basa ciğköfte yemiyceksin dedi :)

Bide cogu kişiden bu ikili ve dörtlü taramayı yaptırmaya gerek yok die duydum o yüzden benden yaptırmam diye düşünüyrm sizin düşünceniz nedir ?
yok canım ben yaptracağım öenmli testlermiş onlar. bu taramayı benim doktor ilk testi kedi yapıyor sanırım. sonraki testleri hastanenin profösöre yaptıyormuş öyle duydum

Kızlarr geldim geldim. Kesem gözüktü :KK200: kalp atışları için 15 gün sonra tekrar gidiceim. Bende kist çıktı onun bir zararı olmadığını söyledi doktorum Onun içinde kan aldı benden. Kistin git gide küçülceğini söyledi kafana takma dedi. Umarım bişey olaz. 20 gün cinsel ilişki yasak dedi. 15 gün sonra tekrar tesler yapılcak gebelik için 500tl tutuyor. Onuda yollayacağım size fakat resim kabul etmedi telden girdim için. Tekrar deniycem

Ya bende ilk doktora gittiğimde erken olduğu için kese görünmemişti ama kist görünüyor dedi. Bi sorun olmaz o kistten falan demişti ama benimde aklıma takıldı ya neden oluyor acaba o kist. Canım test ücretleri çok yüksek ya :/ devlette yaptır bence ben o kadr ücret ödeyemem sahsen :/ bu soruları sen mi sordun yoksa sen sormadan doktor mu söyledi :)

yok canım ben yaptracağım öenmli testlermiş onlar. bu taramayı benim doktor ilk testi kedi yapıyor sanırım. sonraki testleri hastanenin profösöre yaptıyormuş öyle duydum

Ya o ikili testler var down sendromu için yapılıyor. Ama Allah korusun yani cocukta öyle bi sıkıntı çıksa aldırmayı düşünür müsün ki? Onu öğreniyorsun ama bi tedavisi de yok zaten o yüzden öğrenmemek en iyisi sağlıklı bir evlat için dua edelim doğmasını bekleyelim die düşünüyrm.

canım benim doktorum üstüne basa basa ciğköfte yemiyceksin dedi :)
Valla ben cig ete dokunmuyorum bile. Eldiven kullan demisti doktorum gebelik dusundugum andan itibaren. Disarida yemek yerken de aman sakin yesillik koymayin yanina maydonoz bile olmasinnnn modundayim. Kaldiki cigkofte yemek asla. Ki coook severim. Evde cakma yapar yerim kisirdan hallice canim cekerse napim. Ki zaten hamileligimi ogreneli canim hic zararli birsey istemiyor. Tatli duskunuydum aklima bile gelmiyor. huyum suyum degisti

Ya bende ilk doktora gittiğimde erken olduğu için kese görünmemişti ama kist görünüyor dedi. Bi sorun olmaz o kistten falan demişti ama benimde aklıma takıldı ya neden oluyor acaba o kist. Canım test ücretleri çok yüksek ya :/ devlette yaptır bence ben o kadr ücret ödeyemem sahsen :/ bu soruları sen mi sordun yoksa sen sormadan doktor mu söyledi :)
canım ben sormadan doktor kendisi anllattı. ben hiç bişe demedim :) bu kistler nomal hormanlarımızdan oluyormuş her hamile kadında olabilirmiş, sonra bebek geliştirkce geciyormuş. geçmezse bile bebeğe zararı yokmuş öyle dedi.

Canim kistten hiiic birsey olmaz. Ben iki tane cikolata kisti ile hamile kaldim. Aksine hamilelik iyi geliyor kistlere. Hamilelikte eriyecek bunlar demisti doktorum. Ki cikolata kistleri problemdir hep ama onlar bile eriyip gidecek Allahin izniyle. Hic takma kafana

Valla ben cig ete dokunmuyorum bile. Eldiven kullan demisti doktorum gebelik dusundugum andan itibaren. Disarida yemek yerken de aman sakin yesillik koymayin yanina maydonoz bile olmasinnnn modundayim. Kaldiki cigkofte yemek asla. Ki coook severim. Evde cakma yapar yerim kisirdan hallice canim cekerse napim. Ki zaten hamileligimi ogreneli canim hic zararli birsey istemiyor. Tatli duskunuydum aklima bile gelmiyor. huyum suyum degisti
ahh ahh ağzım sulandı canım yaa. bende cok seviyorum anlatamam. ama napalım yemiycem doktor yasakladı. lahmacun hamburger yemiyceksin dedi. ama kendim evde yaparsam yerim hamburgeri. :)

ahh ahh ağzım sulandı canım yaa. bende cok seviyorum anlatamam. ama napalım yemiycem doktor yasakladı. lahmacun hamburger yemiyceksin dedi. ama kendim evde yaparsam yerim hamburgeri. :)

Ay maşallah ya ne güzel doktor herşeyi tek tek aöylemiş :)) çiğ köfteyi de mi sormadan söyledi :) senin doktoru beğendim sanırım :)))

Aynen canim. Canimiz ne isterse cakmasini yapar yeriz evde. Lahmacunu da mesela annemler hep ic hazirlar firina goturur yaptirir. Icinde ne var biliriz Yani. Senin ole bi imkanin varmi bilmiyorum ama cok canin ceker ederse bi sekilde bulursunuz yaptiracak bir firin. Baska neleri yeme dedi canim. Ozellikle disari cikinca ne yiyecegimi sasiriyorum ben ya.

Aynen canim. Canimiz ne isterse cakmasini yapar yeriz evde. Lahmacunu da mesela annemler hep ic hazirlar firina goturur yaptirir. Icinde ne var biliriz Yani. Senin ole bi imkanin varmi bilmiyorum ama cok canin ceker ederse bi sekilde bulursunuz yaptiracak bir firin. Baska neleri yeme dedi canim. Ozellikle disari cikinca ne yiyecegimi sasiriyorum ben ya.
canım yukarda bir liste paylaştım ya orda yazıyor neleri yemiyceğimiz. çiğköfte hamburger lahmacun yasak dedi. türk kahvesi içebilimiyim dedim evet içebilirsin ama bir gun içinde başka kahve içmiyceksin dedi. yani neskafe falan.yani birini içersen diğerni içmiycekmişsin. konserve ve midye, sakatat ürünleri salam sosis yemiyceksin dedi. tamam dedim :)))

canım yukarda bir liste paylaştım ya orda yazıyor neleri yemiyceğimiz. çiğköfte hamburger lahmacun yasak dedi. türk kahvesi içebilimiyim dedim evet içebilirsin ama bir gun içinde başka kahve içmiyceksin dedi. yani neskafe falan.yani birini içersen diğerni içmiycekmişsin. konserve ve midye, sakatat ürünleri salam sosis yemiyceksin dedi. tamam dedim :)))
Yaaa ne tatlisinnn. Tamam dedim:))) kahveye sevindim ya. Hamileligimi ogrendigimden beri icmedim. Ki kahvesiz hatta iki tane kahvesiz gunum gecmemisti. Canim cekerse artik kacamak yapayim bari

Ya benim öğreneceğim çok şey var galiba :KK51: dışarıdaki yemeklere yeşilliklere dikkat edilmesi gerektiğini giç bilmiyordum :olamaz: Dışarıda yeşillik falan da yerim yani salata yerim mutlaka neyse dikkat edeyim artık :KK22: hamburger olarakta burger mc falan yemiyrm da steakhouse tarzı yerlerde yiyordum

Yaaa ne tatlisinnn. Tamam dedim:))) kahveye sevindim ya. Hamileligimi ogrendigimden beri icmedim. Ki kahvesiz hatta iki tane kahvesiz gunum gecmemisti. Canim cekerse artik kacamak yapayim bari
bende türk kahvesini cok sevirim canım ondan özellikle sordum. sadece onu sordum zaten. diğerlerini kendi anlattı :) he evet tamam dedim hep doktora :)))

Ya benim öğreneceğim çok şey var galiba :KK51: dışarıdaki yemeklere yeşilliklere dikkat edilmesi gerektiğini giç bilmiyordum :olamaz: Dışarıda yeşillik falan da yerim yani salata yerim mutlaka neyse dikkat edeyim artık :KK22: hamburger olarakta burger mc falan yemiyrm da steakhouse tarzı yerlerde yiyordum
Yani tamamen o toxoplazma testiyle ilgili tatlim. Benim negatif ve hamileligimde bu mikrobu almamaliyim asla. gebelik dusundugum andan beri dikkat ediyorum buna

kızlar ben az önce keciboynuzu pekmezi ve kuru üzüm aldım. listede öyle yazıyor ya :) ceviz ve fındık almıştım zaten. semiz otu ve ıspanak aldım. et aldım :) başladım ben hamilelik moduna galiba. :anneadayı::KK200:

X