2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
O 7 ay bitene kadar bir sürü engel aşacağız. İkili testi var, detaylı ultrasonu var yok efendim şeker yüklemesi var varda var... Hayırlısıyla hepsini atlatalım inşallah.
Ben onları yaptırmayı düşünmüyorum, ikili test için randevu verdiler ama sanırım iptal edicem. Ayrıntılı usg girerim yalnızca herhalde. ikili test yapan arkadaşlarımın hepsi aynı şeyi yaşadı bebekte sıkıntı var aldırmayı düşünebilirsiniz dediler. hepsi de sağlıklı çocuk doğurdu. Yaşadıkları stres onlara kar kaldı. Burada tecrübeli anne adaylarımızda var onlar ne düşünüyorlar acaba ?

O 7 ay bitene kadar bir sürü engel aşacağız. İkili testi var, detaylı ultrasonu var yok efendim şeker yüklemesi var varda var... Hayırlısıyla hepsini atlatalım inşallah.
Gözümde müthiş büyüyor bunların hepsi.oysaki kızımdan sonra tekrar aynı duyguları yaşamak istemiştim tekrar hamile kalarak.ama ne yazık ki hiçte hayal ettiğim gibi olmadı.

Canım aynı beni anlattın gece yatamıyorum bu şişlik yüzünden bende de bağırsak tembelliği var. Ama hamilelikle ilgili değil bence bende 6. Haftama girdim ama önceden de aynı sorunum vardı. Doktor lansor vermişti ama artık onu da içemiyorjm

Burdaki tiroit rahatsızlığı olan arkadaşların hepsinin az çalışıyor galiba.benim tam tersi çok çalışıyor ve az çalışmasından çok çok daha tehlikeli hamilelikteyarın kan vericem cuma doktora göstericem cerrahpaşa endokrinde.inşallah iyi çıkar sonucum ama son günlerdeki kalp çarpıntılarım aşırı terlemelerim falan işkillendiriyor beni.oysaki iki yıl ilaç tedavisi gördüm ilacı bıraktıktan sonra 4-5 ay çok normaldi değerlerim.doktorlar artık hamile kalabilirsin dediler ilk aydada kaldım şükür ama nasip bakalım inşallah tekrar etmez

Off kızlar az önce merdivenlerde düştüm bi şey olmaz değil mi çok korkuyorum 2 merdiven vardı merdivenlerin bitmesine dengem bozuldu kontrol ettim kanama yok ama cok korktum

Allah Allah cnm ya aynı Koru'dan mı bahsediyoruz? Çukurambar Koru? Balgattaydı eskiden yani yaklaşık 2 sene önce falan taşındı Çukurambara sanırım. Ama senin dediğin Zaman'lar Balgat Zaman'ı olabilir çünkü 4yıl kadar önce de bir ark.ım orada doğum yaptı ve dediğin gibi hemşireden memnun kalmamışlardı. Buna rağmen şiddetle o ark.ım ve çevremdekilerden Ümit Beyin adını duydum. Evet hastası çok fazla fakat bu hasta ile ilgisiz olduğu anlamına gelmiyor yani ben en azından olumsuz birşey yaşamadım. İstediğin soruyu defalarca sorabileceğin, istediğin Zaman ulaşabileceğin, para kaygısı olmayan ve gerektiği yerlerde gerekli yerlere yönlendirebilecek kadar da her anlamda hastanın çıkarlarını düşünen bir doktor olduğunu düşünüyorum. Şahsen tel.den ve bazen de hastaneye gittiğimde birçok paranoyaklıklarımı çekmiştir kendisi Ve hastane personeli de sekreterinden hemşiresine kadar hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Sadece kadın doğum değil başka bölümlerine de gidiyorum ve orada yatmışlığım da var. Şu anda pırıl pırıl bir hastane. Ama tabi ki tercihler farklı olabilir. Sadece eski Balgattaykenki gibi değil hastane

Son düzenleme:
Halsizlik ve ara sıra bulantılarım var benim de. Bu sıcaklarda zor oluyor Allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar. 2li testi herkes yaptıracakmı?

Merhaba canım ben 2 li testi yaptırmayı düşünmüyorum kesin sonuç vermiyormuş ve yanlış çıkma ihtimalide varmış hamileliği zehir etmenin anlamı yok herşey allahtan

Allah yardımcın olsun üzülme dua et bol bul ben ilk bebeğimi kaybettim 11 haftada kalbi durdu bu ikinci inşallah allahım kimseye yaşatmasın zor

. İkinci hamileliğim yaptırmakta fayda var kötü bişey olsa bile allah korusun insan kendini hazırlar gıbıme geliyor .

Merhaba canım ben 2 li testi yaptırmayı düşünmüyorum kesin sonuç vermiyormuş ve yanlış çıkma ihtimalide varmış hamileliği zehir etmenin anlamı yok herşey allahtan
Ben de ikili test vs . Yaptırmayı düşünmüyorum . Sadece detaylı ultrason olabilir . Benim özel bidurumum var çünkü .

Çok teşekkür ederim cnm benim :) evet benim baya bir fark var arada 2 haftaya kadar normal kabul ediliyor. Benim de hem kalp atışı yüksek hem de solda ve kızımda ki hamileligimle aynı geçiyor ve ilk kızımda da geç döllenmeydi yumurtlama zamanindan once olduğu zaman erkek geç olduğu zaman kız derler bütün belirtiler kızı gösteriyor :) allah sağlıklı sıhhatli eli ayağı düzgün hayırlı bir evlat versin de cinsiyet hiç önemli değil hepsi bizim kuzumuz:)

Amiiiiinnnnn cnm duaların için sağolasın . Soda iyi geliyor şişkinliğe bir de sabahları aç karnına 2-3 tane kuru erik ve üzerine de 1 bardak ılık su iyi gelir cnm . Nice güzel haberlerini duymak dileğiyle

Katılıyorum sana benim kızımda ilk doğduğunda annem 2 hafta kaldı yanımda sonra sen git ben bakarım dedim daha bebek 2 haftalikti annemi gönderdim. Daha sonra okula başlayınca annem yarım günlüğüne geldi gitti bana o bile sıkıntı oldu. Bir sonraki yil ben onun evine götürdüm ona rağmen yine sorunlar oldu ki düşün bu benim annem ve benimle aynı evde bile kalmıyor. Bir laf söylese çok zoruna gidiyor insanın ben de sonra annem olmasına ragmen aldım kreşe göturdum kızımı. İkincisi olursa allahın izniyle annem bakarım diyor ama ben hiiic düşünmüyorum 1 yıl ücretsiz izin alırım 1.5 yaşında olunca ya kreş ya da çok güvendiğim bir bakıcıya veririm diye düşünüyorum kısmet inşallah allah o günleri göstersin.

Valla benim nazım kimseye geçmiyor .naz bile yapamıyorum daha doğrusu. Strese sokup duruyor herkes
aynen öyle, eşimin de ruh durumu karışık, kafası gelip gidiyor :) bi de biz şu kritik 12 haftayı atlatmadan bebeği çok sahiplenmek istemiyoruz, ne olur ne olmaz diye, anenm de uzakta burda olsa o çekerdi benim nazımı :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…