2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Canım ben pzt soracağım kontrolüm o zaman

paylaşırsan memnun olurum canım ben sormayı unutmuşum dün

Ben sormustum gecen hafta. Hormonlardan dolayi normal , daha yogunlasabilir grimsi olabilir korkma normal dedi. Kokulu olursa yada kahverengi olursa gel dedi.

kokulu olup olmamasına dikkat etmedim hiç teşekkür ederim canım

Aynen bende de öyle canm valla midem artk bişe kabl etmiyor bugün sadece yoğurtu güzel yiyebildim hayırlısı artık bebeklerimiz sağlıklı olsun da bunlara da şükür

özellikle sabah kahvaltısı işkence oluyo bişeyler hazırlarken tiksiniyorum midem bulanıyo :KK43:

Bana mı sordun cnm bilmiyorum ama ben de yok kahverengi akıntı , 10 günü geçti yok çok şükür , zaten benim kırmızı kanamaydı artık yok , inşAllah ta birdaha olmaz:dua:
ben bir gün kırmızı kanama geçirdim ama 1 aydır hep kahverengi zaman zaman az geliyor zaman zaman artıyor bir kurtulamadım gitti

Canım çok sıkıntılı bir durum. Bence kendini telkin et. Ben ilk öğrendiğimde eşime dedim ki hep sakın kötü şeyler düşünme herşey çok güzel olacak sağlıkla alacagiz kucağımıza. İlk başlarda çok korkuyordu ama o da rahatladı. Ta ki bir akrabanın hamilelik ile ilgili bir haberi gelene kadar. Bizi sardı tabi korku. Geçen konuştuk. Aşmaya calıştik ve şunu dedik. Canı veren Allah alan Allâh. Ona emanet. ☺☺

Devamli telkin ediyorum tam rahatliyorum,Allahim sana emanet sen hayirlisini nasip et diyorum. Olumlu dusun ki guzel seyler olsun diyorum hersey iyi gidiyorken mutlaka hamile olan biriyle ilgili kotu haber aliyorum benim moral yerle bir oluyor. Olumsuzluktan cok kolay etkilenen biriyim kimse yanimda kolay kolay olumsuz bisey konusamaz mesela birbirlerine kas goz yaparlar:) asmam lazim cok haklisin veren Allah alan Allah. Sakin olmaliyim.

Hoşgeldin aramıza canım benimde ikinci hamileligim ilkinde de 2012ekim anneleri topiğindeydim çokguzel arkadaşlıklarımız oldu herkes kendi içinde buluşmalar yaptı hala hatırlarım onları.darısı bu gurubun başına
Aynen cnm ben de 2013 Şubat anneleri topigindeydim hala görüşuyoruz bir kisimla hatta bir whatsapp grubumuz bile var yüzyüze gorustuklerimiz de oldu hala konuşuyoruz sohbet ediyoruz her gün çok güzel bir ortam olmuştu inşallah burası da öyle olur

Arkadaşlar ben bugün doktordaydım. Tüp bebek yapan doktoruma gittim vajinal baktı bişey diyemedim ona artık :) 6+6yız ama 7+1 göründü. Bebeği gördük kalbini dinledik. Dakikada 152 atıyormuş :KK200: vajinal usg'de kesenin sağında görünüyor. Bir ara bu pozisyondan cinsiyet tahmini muhabbeti vardı sanırım erkek ona göre :)

Doktorum bana 12 ve 16. Haftalarda mutlaka perinatolojiye görünmem gerektiğini söyledi. İkili test için Dedi sanırım. Sizde var mı böyle bişey ?
Aklım hep sonradan geliyor, soramadım doktora da bu ikili test Allah korusun Bi sıkıntı çıkarsa aldırmak için mi? Öyleyse hiç yaptırmak istemem doğrusu. Var mı bir bilginiz?

hayırlı olsun darısı başımıza diyelim :) ikili testi bebekte bir sorun varmı diye yapıyorlar ve Allah korusun down sendromu falan çıkarsa istersen aldırabilirsin erkenden haberin olmuş oluyor. İlk hamileliğimde okadar bi bilgim yoktu yaptırmıştım bunda yaptırmayı düşünmüyorum, çünkü Allah korusun herhangi bi sorun çıksa bile tedavi diye birşey söz konusu değil ya aldırcksın ya kalacak aldırmayı düşünmediğime göre yaptırmasammı diyorum

Günaydın canlar . Şimdi doktordan çıktım çok sükûr kalp atışımiz var . Bi sıkıntı yok dedi doktor. Çok endiseliydim çok sükûr rabbime bi sıkıntımız yok

günaydınnn hayırlı olsun cnm gözünadın kaçıncı haftaanda duydun kalp atışını

Devamli telkin ediyorum tam rahatliyorum,Allahim sana emanet sen hayirlisini nasip et diyorum. Olumlu dusun ki guzel seyler olsun diyorum hersey iyi gidiyorken mutlaka hamile olan biriyle ilgili kotu haber aliyorum benim moral yerle bir oluyor. Olumsuzluktan cok kolay etkilenen biriyim kimse yanimda kolay kolay olumsuz bisey konusamaz mesela birbirlerine kas goz yaparlar:) asmam lazim cok haklisin veren Allah alan Allah. Sakin olmaliyim.
Ya hamilelik ile ilgili kötü haber almak kötü oluyor. Onu cevren söylemese sana daha. Eşim bir yakinimizin haberini almış. Ablası da söyleme demis. Bizimki durur mu hemen geldi söyledi. O günden beri derim keşke soylemeseydin diye. Aklimdan çıkmıyor.

Yeter gerçekten yeter. Orda bebeği ile sıkıntı yaşayan biri var. Sizler söylediği bir lafı uzatiyorsunuz. Neymiş hamileymişiz ve gerilmeyecekmisiz. Psikolojiyi düşünen burda kimse ile tartışmaya girmesin o zaman. Kimsenin kimseye durup dururken çattıgı yok. Burda kimse kimseyi el üstünde tutmak zorunda da değil.

Karşımızda bebeğiyle ilgili sıkıntı yaşayan biri var. Empati yapmak, suçlamış bile olsa bunu acısına vermek bu kadar zor olamamalı. Strese girmek istemeyen insan böyle yapar. O günlerde bende arkadaşın sert tavırlarına yazdım. Ama şu an söylediği hiçbirşeyi üstüme alınmadim alınmam da. Çünkü kötü birşey söylemediğim biliyorum. İsteyen istediği gibi suçlasın. Beni direk bile suçlasa şu an kendisine kızamam.

Çünkü bir acısı var. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Rabbim içimize verdiği bu bebekler ile daha fazla merhamet duygusu vermiş olmalı. Ve şu an laf sözden daha önemli bir durum var. En azından bu duruma saygı gösterip daha fazla gerilim yaratmanin anlamı yok.

Hatta bilakis. Arkadaş ne derse desin burda hamile bayanlar olarak onun için dua edebiliriz. Iyılık ile karşılık veremediğimiz sürece iyilik bekleyemeyiz.
Gerçekten duygulandırdın beni. Allah razı olsun. Tartışma çıkarmamak ve konuyu uzatmamak adına başka bir şey demeyeceğim.

Ben bu kadar sorunlu bir topic görmedim canım. Daha önce bir çok topicte yazıştım konuştum hiçbirinde en ufak bir tartışma yaşamadım kimseyle. Sorunun bende olduğunu düşünmüyorum.
ilk kez bu konuyla ilgili konuşacağım ve son olur herhalde . Bende sorunun senden çıktığını düşünmüyorum. canını sıkma seninde bebişin var. Kimse kimseyle dost değil burda herkes bilgi alışverişinde bulunmak için burada olayı farklı spekülasyonlara çekmek çok saçma bence. Olayı sana yıkmaya çalışması çok abes daha önce bebeği aldırmayı Bile düşünmüştü oysa ki.

hayırlı olsun darısı başımıza diyelim :) ikili testi bebekte bir sorun varmı diye yapıyorlar ve Allah korusun down sendromu falan çıkarsa istersen aldırabilirsin erkenden haberin olmuş oluyor. İlk hamileliğimde okadar bi bilgim yoktu yaptırmıştım bunda yaptırmayı düşünmüyorum, çünkü Allah korusun herhangi bi sorun çıksa bile tedavi diye birşey söz konusu değil ya aldırcksın ya kalacak aldırmayı düşünmediğime göre yaptırmasammı diyorum

günaydınnn hayırlı olsun cnm gözünadın kaçıncı haftaanda duydun kalp atışını
Sagol canim . Doktor 8 hafta dedi ama bana gore 7 haftalık. Daha once gitsem gorurum belki de bilmiyorum canim

Arkadaşlar ben bugün doktordaydım. Tüp bebek yapan doktoruma gittim vajinal baktı bişey diyemedim ona artık :) 6+6yız ama 7+1 göründü. Bebeği gördük kalbini dinledik. Dakikada 152 atıyormuş :KK200: vajinal usg'de kesenin sağında görünüyor. Bir ara bu pozisyondan cinsiyet tahmini muhabbeti vardı sanırım erkek ona göre :)

Doktorum bana 12 ve 16. Haftalarda mutlaka perinatolojiye görünmem gerektiğini söyledi. İkili test için Dedi sanırım. Sizde var mı böyle bişey ?
Aklım hep sonradan geliyor, soramadım doktora da bu ikili test Allah korusun Bi sıkıntı çıkarsa aldırmak için mi? Öyleyse hiç yaptırmak istemem doğrusu. Var mı bir bilginiz?
Perinatoloji riskli gebelikler bakıyor sana neden öyle dedi anlamadım. Testler çocukta bir zeka geriliği don sendromu var mı bakmak için. İstersen aldırıyorsun istersen doğuruyorsun bir sorun varsa. Bu testleri kadın doğum doktorları da yapıyor

Perinatoloji riskli gebelikler bakıyor sana neden öyle dedi anlamadım. Testler çocukta bir zeka geriliği don sendromu var mı bakmak için. İstersen aldırıyorsun istersen doğuruyorsun bir sorun varsa. Bu testleri kadın doğum doktorları da yapıyor
Canım sen Bebeğin kalp atışını duymuş muydun

ilk kez bu konuyla ilgili konuşacağım ve son olur herhalde . Bende sorunun senden çıktığını düşünmüyorum. canını sıkma seninde bebişin var. Kimse kimseyle dost değil burda herkes bilgi alışverişinde bulunmak için burada olayı farklı spekülasyonlara çekmek çok saçma bence. Olayı sana yıkmaya çalışması çok abes daha önce bebeği aldırmayı Bile düşünmüştü oysa ki.
Burada herkes hamile bir ben değilim sanki öyle bir dışlandım. Geceden beri burnum kanıyor ben bunun için kimi sorumlu tutayım? Neyse Allah büyük

X