2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Yeter demek ne demek ya? Ben de farkındayım karşımda bebeği ile sıkıntı yaşayan biri olduğunu. Ama o bu durumdan beni sorumlu tutarak beni ve bebeğimi de sıkıntıya düşürdü. Hiç mi bir Allah'ın kulu beni düşünmedi de herkes ona hak verdi?
Benim kaç saattir başım çatlıyor kendime gelemiyorum , az önce de burnum kanadı. Bu mübarek cuma gecesi bana bunlar da yaşatıldı ya başka da birşey demiyorum.

Bir kere lutfen benimle ya li filan konusma. Evet yeter. Ben konuyu uzatan herkese söyledim ama sanırım sen bunu da üstüne alındın. Ayrıca yazdıklarımda kötü birşey yok benim. Dikkatli okuyunca gayet mantıklı.
Yeter demek burdaki yazışmaların amcanın dışına çıktığını anlatmak demek. Bak tatlım kimse kimseye birşey yasatmaz. İnsan kendine yaşatır. Yanı mesela sen ancak ben istersem beni üzebilir yada sinirimi bozabilrisin. Sende izin verme madem öylé. Kimse seni birsey ile suçlamadi. Yok sen illede kendi üzerine alınacaksan bu senin sorunun olur. Bayan birsey dedi şikayet ettim atıldı dedi. Ki kaldı ki sen kendisine hakaret mi ettin ki üstüne alınıyorsun. Kendisi hakaret dedi.

Bu muhabbet gereksiz yere uzadı ve uzuyor. Kimse burda böyle gerginlik yaşamak zorunda değil. Kimse kimseyi de bana şunu yaşattı diye suçlayamaz. Çünkü kişi ne yaşatırsa kendine yaşatır. İzin verirse yaşar herseyi.

Madem uzulmek istemiyorsun takma. Çünkü gerçekten takılacak birsey yok. Ve kaldı ki bayanın yaşadığı gerçekten ağır birsey. Hatırla senden de leke geldi benden de nasıl korktuk hatırla işte o şu an daha beterini yaşıyor. Bunu anlamak ve anlayış göstermek bu kadar zor olmasa gerek dediğim gibi empati. İsyan etmek yerine anlamaya calismak.

Ve sende şu an sıkıntılar yaşıyorsun ve bunu başkalarına mal ediyorsun. Senin de yaptığın aynı yere çıkıyor gibi. Ama ikinizde stresi var ise bunu kendiniz yaratıyorsunuz. Misal sen istediğin kadar isyan et ben kötüyüm de. Ben üstüme alınmam. Çünkü ben birsey yapmadım. Ha sen beni suçlarsin. Güler geçerim. Vicdanım rahat Allâh biliyor derim. Ve ne kendi canıma ne içimdeki cana stres yaşatmamaya çalışırim.

Bu bu konudaki son mesajım. Ve ne seninle ne kimse ile tartışmak istemiyorum. Benim amacım burda gebelik ile ilgili paylasim yapmak. Konunun çok da fazla dışına cikilmamasını bekliyorum.

Birinin biri ile bir derdi olursa da ozelden yazılmasını rica ediyorum. Kimse bu tarz yazıları okumak zorunda değil. Yeni gelenler oluyor. Bu tarz yazışmalar ile karşılamak doğru olmaz.

Bugün rahat bir banyo yapabildim kokular rahatsız etmedi su da rahatsız etmedi , tövbe yarabbim sudan kaçıyordum tiksinmiştim kuduz gibi :işsiz: Bugün iyiyidim biraz koku hassasiyetim azaldı göğüs ağrım azaldı. İyiye mi kötüye mi işaret bilmiyorumm. Bugün rahat yiyebildim. Pek bulanmadı midem. Ama yarına ne olur bilemem , belirtiler değişkenlik gösteriyor.
Benim çok daha kötü bir belirtim var burada hiç kimse yaşamıyordur bunu. Tükürüğümü yutamıyorum afedersin. Tükürük bezlerim çok fazla çalışıyor. Yutamıyorum da bir haftadır böyle. 4 - 5 ay geçmez diyorlar ya da doğuma kadar sürebilirmiş.
100 hamilenin 5 inde görülüyormuş bu durum :KK43:
Ayy tükürüğü hiç yutamıyor musun canm çok zor ve değişik bi durum Allah yardımcın olsun

Kızlar noldu ? Neden tartışma çıkıp neden stres oluyorsunuz! Burda kişisel sorunları değil sadece hamilelikle ilgili durumları paylaşalım lütfen aksi taktirde bu tatsizliklar kacinilmaz oluyor . Açıkçası ben ortam gergin olunca burda konuşasim gelmiyo . O yüzden tatlı annisler bebeklerimizi uzmeyelim. Minnaklarinız nasıl iyiler mi ne güzel dimi hepimizin içinde atan minik kalpler var bu harika bir mucize çok şükür :anneadayı::KK200:

Arkadaşlar ben bugün doktordaydım. Tüp bebek yapan doktoruma gittim vajinal baktı bişey diyemedim ona artık :) 6+6yız ama 7+1 göründü. Bebeği gördük kalbini dinledik. Dakikada 152 atıyormuş :KK200: vajinal usg'de kesenin sağında görünüyor. Bir ara bu pozisyondan cinsiyet tahmini muhabbeti vardı sanırım erkek ona göre :)

Doktorum bana 12 ve 16. Haftalarda mutlaka perinatolojiye görünmem gerektiğini söyledi. İkili test için Dedi sanırım. Sizde var mı böyle bişey ?
Aklım hep sonradan geliyor, soramadım doktora da bu ikili test Allah korusun Bi sıkıntı çıkarsa aldırmak için mi? Öyleyse hiç yaptırmak istemem doğrusu. Var mı bir bilginiz?
Gözün aydın arkadaşım.allah doğduğu günüde göstersin sağlıkla.ikili test 11-14. Haftalar arası yapılıyor.dawn sendromu ve bir iki zihinsel hastalığı daha tespit etme amaçlı yapılıyor.

Arkadaşlar ben bugün doktordaydım. Tüp bebek yapan doktoruma gittim vajinal baktı bişey diyemedim ona artık :) 6+6yız ama 7+1 göründü. Bebeği gördük kalbini dinledik. Dakikada 152 atıyormuş :KK200: vajinal usg'de kesenin sağında görünüyor. Bir ara bu pozisyondan cinsiyet tahmini muhabbeti vardı sanırım erkek ona göre :)

Doktorum bana 12 ve 16. Haftalarda mutlaka perinatolojiye görünmem gerektiğini söyledi. İkili test için Dedi sanırım. Sizde var mı böyle bişey ?
Aklım hep sonradan geliyor, soramadım doktora da bu ikili test Allah korusun Bi sıkıntı çıkarsa aldırmak için mi? Öyleyse hiç yaptırmak istemem doğrusu. Var mı bir bilginiz?
Gözün aydın canım güzel haberlerle gelmişsin. Evet ikili test bebekte anormallik varmı yokmu onun için. Ama dogruluk payı çok yüksek değil.ailemden iki kişiye bebekte problem var aldırabilirsin istersen dendi ikiside çok sağlıklı dogdu. Yaptırmayıncada insanın içi rahat etmiyo bazen ama yaptırmayan çok kişi var karar anneye kalmış

benimde son iki gündür baya arttı bulanması bişey değil iştahmda kapandı canım hiçbişey istemiyo :KK43: yemek yiyebiliyorum ama ne biliyim isteyerek değil mecburiyetten yiyprum tamamen
Aynen bende de öyle canm valla midem artk bişe kabl etmiyor bugün sadece yoğurtu güzel yiyebildim hayırlısı artık bebeklerimiz sağlıklı olsun da bunlara da şükür

Durduk yere canımı sıkıyorlar , benimle ne alıp veremedikleri var anlamıyorumm , kime ne kötülüğüm dokundu burada , benden ne istiyorlar ? Kaç saattir bunu düşünüyorum , en sonunda burnum kanadı.
Bence bundan sonra sana laf söylense dahi cevap verme arkadaşım.gel bebeklerimiz hakkında konuşalım sadece.rahat ol hiçbir şey içinde üzme kendini.

Canım. Seninle aynı gün idik. Harika haberlerle gelmişsi . Maşallah maşallah.
Bu arada. Bebeğin yerinden bilmiyorum da, burdan bir arkadas kalp atimi 140 altı ise erkek üstü ise kız demişti. bence doğru çünkü benimki 124 tu. 3 gün sonra 137 olmustu. erkek benimkisi içime doğuyor zaten eminim nerdeyse.

İkili üçlü diye uzuyor bu testler. Ama sıkıntı var ise aldırmak için yapıldığını bilmiyordum öyle ise bende yaptırmam.

Bir kere lutfen benimle ya li filan konusma. Evet yeter. Ben konuyu uzatan herkese söyledim ama sanırım sen bunu da üstüne alındın. Ayrıca yazdıklarımda kötü birşey yok benim. Dikkatli okuyunca gayet mantıklı.
Yeter demek burdaki yazışmaların amcanın dışına çıktığını anlatmak demek. Bak tatlım kimse kimseye birşey yasatmaz. İnsan kendine yaşatır. Yanı mesela sen ancak ben istersem beni üzebilir yada sinirimi bozabilrisin. Sende izin verme madem öylé. Kimse seni birsey ile suçlamadi. Yok sen illede kendi üzerine alınacaksan bu senin sorunun olur. Bayan birsey dedi şikayet ettim atıldı dedi. Ki kaldı ki sen kendisine hakaret mi ettin ki üstüne alınıyorsun. Kendisi hakaret dedi.

Bu muhabbet gereksiz yere uzadı ve uzuyor. Kimse burda böyle gerginlik yaşamak zorunda değil. Kimse kimseyi de bana şunu yaşattı diye suçlayamaz. Çünkü kişi ne yaşatırsa kendine yaşatır. İzin verirse yaşar herseyi.

Madem uzulmek istemiyorsun takma. Çünkü gerçekten takılacak birsey yok. Ve kaldı ki bayanın yaşadığı gerçekten ağır birsey. Hatırla senden de leke geldi benden de nasıl korktuk hatırla işte o şu an daha beterini yaşıyor. Bunu anlamak ve anlayış göstermek bu kadar zor olmasa gerek dediğim gibi empati. İsyan etmek yerine anlamaya calismak.

Ve sende şu an sıkıntılar yaşıyorsun ve bunu başkalarına mal ediyorsun. Senin de yaptığın aynı yere çıkıyor gibi. Ama ikinizde stresi var ise bunu kendiniz yaratıyorsunuz. Misal sen istediğin kadar isyan et ben kötüyüm de. Ben üstüme alınmam. Çünkü ben birsey yapmadım. Ha sen beni suçlarsin. Güler geçerim. Vicdanım rahat Allâh biliyor derim. Ve ne kendi canıma ne içimdeki cana stres yaşatmamaya çalışırim.

Bu bu konudaki son mesajım. Ve ne seninle ne kimse ile tartışmak istemiyorum. Benim amacım burda gebelik ile ilgili paylasim yapmak. Konunun çok da fazla dışına cikilmamasını bekliyorum.

Birinin biri ile bir derdi olursa da ozelden yazılmasını rica ediyorum. Kimse bu tarz yazıları okumak zorunda değil. Yeni gelenler oluyor. Bu tarz yazışmalar ile karşılamak doğru olmaz.

İşte tam da bu mevzudan sebep çıkmıştı tartışma. Herkes üzerime cephe almıştı. Ben de gebelik dışında konuşmalar görmek istememiştim burada. Vay efendim neymiş herşey her konu konuşulabilirmiş burada , öyle bir kısıtlama yokmuş.
Mecbur muyduk görmeye okumaya ?
Ama ne oldu ? Yine geldi yine bir tartışma alevlendirdi arkadaş , herkeste ona destek çıktı. Ben kimseden destek falan beklemiyorum. Onu anlamadığımı da kimse düşünmesin. En iyi anlayanlardan biri de benim. Ben iki kez bebeğimi kaybettim , bilirim o acıyı. Ama kimseyi suçlamadım , bebeğim senin yüzünden gelişemedi demedim. Allah korkusu olan insan bunları söylemez zaten..

arkadaşlar önce kendimi tanıtmak istiyorum size. bazı konuşulan konularla ilgili bilgilendirme yapacağım çünkü ne biliyon da yazıyon olmasın :))
profilde meslek olarak işim tam olmadığı için öğretmenliği işaretledim
asıl uzmanlık alanım çocuk gelişim ve özel öğretim üzerine
15 senedir adanada çok ünlü bir merkezde coçukların gelişim kontrollerini yapıyoruz.
bu alan doğum öncesinden sonrasında ki 10 yaşa kadar kapsıyor.
şimdi konuya gelecek olursak.
günümüz çevre koşullarında yapılan araştırmalar sonucu ilk gebeliklerin %75 i düşükle sonuçlanıyor.
sebebi ise yediğimiz içtiğimiz şeyler soluduğumuz hava.. doğan her 5 bebekten biri diabetik doğuyor malesef.
yeme içme alışkanlıklarımızı değiştirsek bile asıl zehirlenmiş olan toprağımız havamız ve suyumuz olduğu için ve biz ondan gelenle beslenmek zorunda olduğumuz için elimizden hiç bir şey gelmiyor.biz sadece zararı en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.benim de ilk gebeliğim aniden sonlandı. Rabbimin taktiri dedim devam ettim.
bu yüzden ani gelişim durmaları çok normal. stres tabi ki çok önemli ama tek başına da gelişimi durdurmaz.
deli_mavi_59 deli_mavi_59 arkadaşım sen sakın canını sıkma yani :KK66:

İşte tam da bu mevzudan sebep çıkmıştı tartışma. Herkes üzerime cephe almıştı. Ben de gebelik dışında konuşmalar görmek istememiştim burada. Vay efendim neymiş herşey her konu konuşulabilirmiş burada , öyle bir kısıtlama yokmuş.
Mecbur muyduk görmeye okumaya ?
Ama ne oldu ? Yine geldi yine bir tartışma alevlendirdi arkadaş , herkeste ona destek çıktı. Ben kimseden destek falan beklemiyorum. Onu anlamadığımı da kimse düşünmesin. En iyi anlayanlardan biri de benim. Ben iki kez bebeğimi kaybettim , bilirim o acıyı. Ama kimseyi suçlamadım , bebeğim senin yüzünden gelişemedi demedim. Allah korkusu olan insan bunları söylemez zaten..
O zaman öyle şöylé. İçin rahat mı vicdanın rahat mı. Boşver gerisini ne derse desin. Kimin ne dedigi önemli değil. Sen kendini bildikten sonra. Gerçekten stres yapılacak birsey yok. Kimsenin taraf tutugu da yok. Bilakis taraf tutulmamasi gerekir zaten. Ama dediğim gibi stres yapilacak birsey yok. Önemli olan senin içinin rahat olması. Kim ne demiş çok da şey yapmamak lazım.

arkadaşlar önce kendimi tanıtmak istiyorum size. bazı konuşulan konularla ilgili bilgilendirme yapacağım çünkü ne biliyon da yazıyon olmasın :))
15 senedir adanada çok ünlü bir merkezde coçukların gelişim kontrollerini yapıyoruz.
günümüz çevre koşullarında yapılan araştırmalar sonucu ilk gebeliklerin %75 i düşükle sonuçlanıyor.
sebebi ise yediğimiz içtiğimiz şeyler soluduğumuz hava.. doğan her 5 bebekten biri diabetik doğuyor malesef.
yeme içme alışkanlıklarımızı değiştirsek bile asıl zehirlenmiş olan toprağımız havamız ve suyumuz olduğu için ve biz ondan gelenle beslenmek zorunda olduğumuz için elimizden hiç bir şey gelmiyor.biz sadece zararı en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.benim de ilk gebeliğim aniden sonlandı. Rabbimin taktiri dedim devam ettim.
bu yüzden ani gelişim durmaları çok normal. stres tabi ki çok önemli ama tek başına da gelişimi durdurmaz.
Bende salı sordum dr oran % 15 demişti

Bence bundan sonra sana laf söylense dahi cevap verme arkadaşım.gel bebeklerimiz hakkında konuşalım sadece.rahat ol hiçbir şey içinde üzme kendini.
Ben bu kadar sorunlu bir topic görmedim canım. Daha önce bir çok topicte yazıştım konuştum hiçbirinde en ufak bir tartışma yaşamadım kimseyle. Sorunun bende olduğunu düşünmüyorum.

pub-med deki resmi araştırma sonuçları yazdıklarım. malesef çok ürkütücü bir hal aldı
Evet. Beni % 15 bile korkutmuştu da. Zaten dogurganligin azaldığını ve git gide daha da azalacağını söylüyorlar. Öyle zaten. Eskiler diyor ki bizim zamanımızda bir kere gidilirdi dr à. Ve aksakliklar nerdeyse hiç olmazdı. Şimdi ki duruma bak birde :KK43:
Paylaşım için teşekkürler arkadasim. Acı ana gerçekler.

Benim bu topikte yaşadığım stresin üzüntünün haddi hesabı yok. Herkesi ailen yoldaşın gibi benimsiyorsun burada , ve onlardan gelen ithamlar paramparça ediyor seni. Ne saygısızlığım kaldı ne edepsizliğim. Yaşım da ufak değil , 30 yaşında bir kadınım ve bunları duymak çok ağır geldi bana.

Ben bu kadar sorunlu bir topic görmedim canım. Daha önce bir çok topicte yazıştım konuştum hiçbirinde en ufak bir tartışma yaşamadım kimseyle. Sorunun bende olduğunu düşünmüyorum.

Bu bahsettiklerinden biri ben isem, sen benimle tartışmış olabilirsin ama ben seninle tartismadim..☺☺☺

Bu arada. Topik sorunlu filan değil. Ama öyle olsa bile seviyorum ben bu topigi ve burdaki hamiş kardeslerimi☺☺☺

X