2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Evet. Beni % 15 bile korkutmuştu da. Zaten dogurganligin azaldığını ve git gide daha da azalacağını söylüyorlar. Öyle zaten. Eskiler diyor ki bizim zamanımızda bir kere gidilirdi dr à. Ve aksakliklar nerdeyse hiç olmazdı. Şimdi ki duruma bak birde :KK43:
Paylaşım için teşekkürler arkadasim. Acı ana gerçekler.

aslında paylaşmak istediğim okadar çok şey var ki bilgilendirme açısından sadece dr a gidip kalp atışlarını duymayı bekliyorum. ( kendimi inandırmak için yani :) henüz dr a gitmeyenlerdenim. tüpleri kapalı sol yumurtalığı çalışmayan biri olarak dr ların ^senin doğal yollardan çocuk sahibi olman imkansız ^ yorumlarıyla birlikte kendi yaptığım araştırmalar ve uygulamalar sonucu doğal yollarla hamile kalan biri olarak yazmak istediğim çok fazla şey var :))

Ben bu kadar sorunlu bir topic görmedim canım. Daha önce bir çok topicte yazıştım konuştum hiçbirinde en ufak bir tartışma yaşamadım kimseyle. Sorunun bende olduğunu düşünmüyorum.
İlk hamileliğimden arkadaşlarla 3 yıldır görüşüyoruz.bazılarıyla yüzyüze görüşme şansımızda oldu.aynı şekilde dış gebelik sayfasından arkadaşlarlada whats up tan görüşürüz hala.bende ilk kez böyle tartışmalı bir topik görüyorum.okuduklarım beni strese sokmasada keyfimi kaçırıyor.umarım bu son olur artık.

aslında paylaşmak istediğim okadar çok şey var ki bilgilendirme açısından sadece dr a gidip kalp atışlarını duymayı bekliyorum. ( kendimi inandırmak için yani :) henüz dr a gitmeyenlerdenim. tüpleri kapalı sol yumurtalığı çalışmayan biri olarak dr ların ^senin doğal yollardan çocuk sahibi olman imkansız ^ yorumlarıyla birlikte kendi yaptığım araştırmalar ve uygulamalar sonucu doğal yollarla hamile kalan biri olarak yazmak istediğim çok fazla şey var :))
Ay inanmıyorum. Bak işte mucize bu mucize. Allah a inanmayan taş olsun. Gidip o dr lara naberrr deseydin ☺☺☺

Tebrik ederim çok sevindim. Umudunu bitirememisler ya ne mutlu sana arkadaşım.

Bu bahsettiklerinden biri ben isem, sen benimle tartışmış olabilirsin ama ben seninle tartismadim..☺☺☺

Bu arada. Topik sorunlu filan değil. Ama öyle olsa bile seviyorum ben bu topigi ve burdaki hamiş kardeslerimi☺☺☺
O sana göre , bana göre tartışmalı bir hamilelik sayfası burası , ben kimseyle tartışmadım burada , ama herkes benimle tartıştı nedense , ben de cevap vermek zorunda kaldım , hiçte meraklı değilim böyle şeylere.

İnşallah sende biran önce bebişimin pıt pıt atan kalp sesini duyarsın. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.bu ara hep kafamda bebegimin saglıgı endişesi var sanırım hamilelik psikolojisinden

İnşallah sende biran önce bebişimin pıt pıt atan kalp sesini duyarsın. Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.bu ara hep kafamda bebegimin saglıgı endişesi var sanırım hamilelik psikolojisinden

O bende de var. Deli gibiyim. Ya sorun cikarsa yaa sagliginda problem olursa diye oturup agladigim bile oldu:) yanlis yapiyoruz hep pozitif dusunmemiz lazim,kotuyu cagirmamamiz lazim.

teşekkür ederim canım. kesinlikle hepimiz aynı ruh halindeyiz. miğde bulantısı çekmeden halsizlik çekmeden gün bitirdiğimizde bir şey mi oldu acaba diyecek kadar kafayı takıyoruz :)

Kalp sesi dinleme cihazı satiliyor nette. Bende ondan almayı düşünüyorum. 80 tl civarı. İstediğim zaman dinlerim diye ☺ kötü düşünme arkadaşım ki sen 9. Hafta içindesin. Az kalmış 12.haftaya.

Kalp sesi dinleme cihazı satiliyor nette. Bende ondan almayı düşünüyorum. 80 tl civarı. İstediğim zaman dinlerim diye ☺ kötü düşünme arkadaşım ki sen 9. Hafta içindesin. Az kalmış 12.haftaya.

O nasil bir cihaz ilk defa duydum bende bakayim tam benlik:) acaba zarari var mi sormak lazim

O nasil bir cihaz ilk defa duydum bende bakayim tam benlik:) acaba zarari var mi sormak lazim
Bende ilk öğrendiğim zaman görmüştüm. Şu an duyamazmisiz ama. Bebis biraZ daha büyüdükten sonra duyuluyormus. Araştırmak lazım tabi zararını. Ama çok hoşuma gitti düşüncesi ☺☺☺

Birde stres bitmiyor. Bir arkadaşımin doğumuna 1 ay var. Kiz dün gece acildeymis. Cocuk gün boyu hareket etmemiş. Allah sağ salim kucağımiza almayı nasip etsin inşallah

arkadaşlar elktromanyetik her şeyin zararı var. xr cihazları yatarken baş ucuna kuyduğumuz telefonlar şu an karşısında oturduğumuz pc ler bebeği görmek için girdiğimiz ultrason bile. kulaklıkla anne karnında bebeğe müzik dinletmeler bunların hepsi saatli bomba gibi şeyler.
yurt dışında ultrasona girmeye annelere 3 kere izin verildiğini biliyormusunuz? çünkü direk radyasyon tehlikesi var.

Aşırı bi mide bulantısı başladı , kafam da çatlıyor , nasıl bir baş ağrısı mide bulantısı bu ya öldürecek :KK43:
Ben kaçayım yavaştan herkese iyi geceler Allah rahatlık versin..

arkadaşlar önce kendimi tanıtmak istiyorum size. bazı konuşulan konularla ilgili bilgilendirme yapacağım çünkü ne biliyon da yazıyon olmasın :))
profilde meslek olarak işim tam olmadığı için öğretmenliği işaretledim
asıl uzmanlık alanım çocuk gelişim ve özel öğretim üzerine
15 senedir adanada çok ünlü bir merkezde coçukların gelişim kontrollerini yapıyoruz.
bu alan doğum öncesinden sonrasında ki 10 yaşa kadar kapsıyor.
şimdi konuya gelecek olursak.
günümüz çevre koşullarında yapılan araştırmalar sonucu ilk gebeliklerin %75 i düşükle sonuçlanıyor.
sebebi ise yediğimiz içtiğimiz şeyler soluduğumuz hava.. doğan her 5 bebekten biri diabetik doğuyor malesef.
yeme içme alışkanlıklarımızı değiştirsek bile asıl zehirlenmiş olan toprağımız havamız ve suyumuz olduğu için ve biz ondan gelenle beslenmek zorunda olduğumuz için elimizden hiç bir şey gelmiyor.biz sadece zararı en alt düzeye indirmeye çalışıyoruz.benim de ilk gebeliğim aniden sonlandı. Rabbimin taktiri dedim devam ettim.
bu yüzden ani gelişim durmaları çok normal. stres tabi ki çok önemli ama tek başına da gelişimi durdurmaz.
deli_mavi_59 deli_mavi_59 arkadaşım sen sakın canını sıkma yani :KK66:
Hoşgeldiinn :KK52:

Bende ilk öğrendiğim zaman görmüştüm. Şu an duyamazmisiz ama. Bebis biraZ daha büyüdükten sonra duyuluyormus. Araştırmak lazım tabi zararını. Ama çok hoşuma gitti düşüncesi ☺☺☺

Birde stres bitmiyor. Bir arkadaşımin doğumuna 1 ay var. Kiz dün gece acildeymis. Cocuk gün boyu hareket etmemiş. Allah sağ salim kucağımiza almayı nasip etsin inşallah

Dusuncesi guzelmis evet yanimdan ayirmam alsam:) ama bence zarari vardir bi arastirmak lazim.

Yok canim yok stres hic bitmez beni simdi ikili test stresi sardi o bitecek detayli ultrason baslayacak. O da bitecek hareket etmezse o arkadas gibi kendimizi acilde bulacagiz. Ben hic sakin degilim panigim herseyden nem kapiyorum cok yoruyo beynimi bu durum.

arkadaşlar elktromanyetik her şeyin zararı var. xr cihazları yatarken baş ucuna kuyduğumuz telefonlar şu an karşısında oturduğumuz pc ler bebeği görmek için girdiğimiz ultrason bile. kulaklıkla anne karnında bebeğe müzik dinletmeler bunların hepsi saatli bomba gibi şeyler.
yurt dışında ultrasona girmeye annelere 3 kere izin verildiğini biliyormusunuz? çünkü direk radyasyon tehlikesi var.

Tabi hersey zararli ama bi yere kadar engel olabiliyoruz maalesef. Xrayden gecmiyorum dikkat ediyorum ama tel yanimdan ayiramiyorum 2 telefonla geziyorum. Yurtdisinda oyleymis ya duydum o da zararli demek

Aa demek ondan Almanya da filan ultrason ile takip yapmıyorlar. Bende diyorum ki vay be ultrason konusunda almanyayi Geçmişiz, teknolojide ilerliyoruz ☺☺ ben mesela internetw hep telefondan giriyoru m. Vicdan azabı da çekiyorum. Bazilari kulaklık ile konuşuyor

Dusuncesi guzelmis evet yanimdan ayirmam alsam:) ama bence zarari vardir bi arastirmak lazim.

Yok canim yok stres hic bitmez beni simdi ikili test stresi sardi o bitecek detayli ultrason baslayacak. O da bitecek hareket etmezse o arkadas gibi kendimizi acilde bulacagiz. Ben hic sakin degilim panigim herseyden nem kapiyorum cok yoruyo beynimi bu durum.
Canım çok sıkıntılı bir durum. Bence kendini telkin et. Ben ilk öğrendiğimde eşime dedim ki hep sakın kötü şeyler düşünme herşey çok güzel olacak sağlıkla alacagiz kucağımıza. İlk başlarda çok korkuyordu ama o da rahatladı. Ta ki bir akrabanın hamilelik ile ilgili bir haberi gelene kadar. Bizi sardı tabi korku. Geçen konuştuk. Aşmaya calıştik ve şunu dedik. Canı veren Allah alan Allâh. Ona emanet. ☺☺

Gözün aydın canım güzel haberlerle gelmişsin. Evet ikili test bebekte anormallik varmı yokmu onun için. Ama dogruluk payı çok yüksek değil.ailemden iki kişiye bebekte problem var aldırabilirsin istersen dendi ikiside çok sağlıklı dogdu. Yaptırmayıncada insanın içi rahat etmiyo bazen ama yaptırmayan çok kişi var karar anneye kalmış
Evet Can'ım ben de böyle bildiğim için yaptırmayı düşünmüyordum ama doktorum o kadar kararlı konuştu ki Bi an bildiğim şeyi unutup tamam dedim

Canım. Seninle aynı gün idik. Harika haberlerle gelmişsi . Maşallah maşallah.
Bu arada. Bebeğin yerinden bilmiyorum da, burdan bir arkadas kalp atimi 140 altı ise erkek üstü ise kız demişti. bence doğru çünkü benimki 124 tu. 3 gün sonra 137 olmustu. erkek benimkisi içime doğuyor zaten eminim nerdeyse.

İkili üçlü diye uzuyor bu testler. Ama sıkıntı var ise aldırmak için yapıldığını bilmiyordum öyle ise bende yaptırmam.

Hayırlısı o zaman bakalım, benim içime hiç bir şey doğmuyor :)
İkili testte bazı rahatsızlıklar tespit ediliyor ama tedavi edilemiyor diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. Benim aklıma gelen benim kedim var diye tokso riskine karşı böyle bişey istemiş olduğu ama daha kan testi yaptırmadım. Ona göre düşünmek gerekir Bi yandan da. Bakalım 15 gun sonra kontrole çağırdı o Zaman iyice Bi sorarım artık

Hayırlısı o zaman bakalım, benim içime hiç bir şey doğmuyor :)
İkili testte bazı rahatsızlıklar tespit ediliyor ama tedavi edilemiyor diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. Benim aklıma gelen benim kedim var diye tokso riskine karşı böyle bişey istemiş olduğu ama daha kan testi yaptırmadım. Ona göre düşünmek gerekir Bi yandan da. Bakalım 15 gun sonra kontrole çağırdı o Zaman iyice Bi sorarım artık
Tokso rubella istemiş olmasi lazımdı ama canım. Allah korusun da bu sonuclarin kötü çıkmasi sonucu da dr lar aldırmayı oneriyormus. Testleri netten araştırırken başına gelenler yazmış. Yani canım dr sanırım her testte yapıyorlar bunu.

X