2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Şiddetli baş dönmesi yaşayan var mı kızlar? Bugün yere düşüyordum üç saat sersemliğim geçmedi aç değildim. Sadece yirmi dakika Güneş'te kaldım o da mecburi çıkmıştım. Tansiyonum ölçtüm 11/7 normaldi nabzım 109 çıktı biraz yüksekti ama benim nabzım genelde yüksektir. Başımı sanki bir kuvvet aldı sola yatırdı

Bana oldu 2 kere. Hic sormadim da doktora normaldir diye. Aman dikkat et canim.

Merhaba öncelikle bu güzel haberi alan herkesi tebrik ederim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah bende 2. Evladıma aldım haberimi 12 gün önce herşeyin hayırlısı diğer doğumumda yıne buradydım o kadar iyi geliyor ki insanın aynı dılde aynı durumda ki insanlarla kınusabılmesi anlaşabilmelisi güzel dostluklar güzel bir aile dilerim burada kı herkese
Hoşgeldiniz hayırlı olsun ne güzel Dilek'ler bunlar.

Sağol canım benim iyi ki yalnız değildim berbat hissettim kendimi

Gunesin altinda da durmamaya calis. Iyiki yalniz degilmissin gercekten. Ben tektim ve arabaya nasil gittim bindim hatirlamiyorum. Surundum resmen. Ogure ogure gittim ilk o gun olmustu zaten berbatti.birde o halde araba kullandim cesarete bak:) bir daha yasamayiz insallah.

Merhaba öncelikle bu güzel haberi alan herkesi tebrik ederim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Allah bende 2. Evladıma aldım haberimi 12 gün önce herşeyin hayırlısı diğer doğumumda yıne buradydım o kadar iyi geliyor ki insanın aynı dılde aynı durumda ki insanlarla kınusabılmesi anlaşabilmelisi güzel dostluklar güzel bir aile dilerim burada kı herkese

Hayirli olsun. Allah saglikla kucağıniza almayı nasip etsin inşallah. Hoşgeldiniz.

Gunesin altinda da durmamaya calis. Iyiki yalniz degilmissin gercekten. Ben tektim ve arabaya nasil gittim bindim hatirlamiyorum. Surundum resmen. Ogure ogure gittim ilk o gun olmustu zaten berbatti.birde o halde araba kullandim cesarete bak:) bir daha yasamayiz insallah.
Ay kuzum kıyamam ya o halde ben yürüyemedim bile maşallah dirayetine evet Güneş'e dikkat etmek lazım en azından başımı serin tutmam lazımmış onu net anladım. Gelmiş geçmiş olsun daha da olmasın.

Yeni gelen arkadaslar hoşgeldiniz inşallah hepbirlikte sağlıklı sıhhatli bir şekilde alırız kucagimiza minikleri.
Ben de dün felaket bir migren atağı geçirdim hamilelikten bulanmayan midem migren ağrısından bulandi artık en sonunda dayanamadım minoset içtim ama o da hafif kaldı artık akşam gece oldu da ışıkları kapatıp karanlıkta uyuyunca geçti. Hamilelikte en korktuğum şeydi migrenimin tutması çünkü hafif agri kesiciler hiç geçirmiyor ya serum ya diazem iğne anca kesiyor. Kimse yaşamasın inşallah çok kötü.

Yeter gerçekten yeter. Orda bebeği ile sıkıntı yaşayan biri var. Sizler söylediği bir lafı uzatiyorsunuz. Neymiş hamileymişiz ve gerilmeyecekmisiz. Psikolojiyi düşünen burda kimse ile tartışmaya girmesin o zaman. Kimsenin kimseye durup dururken çattıgı yok. Burda kimse kimseyi el üstünde tutmak zorunda da değil.

Karşımızda bebeğiyle ilgili sıkıntı yaşayan biri var. Empati yapmak, suçlamış bile olsa bunu acısına vermek bu kadar zor olamamalı. Strese girmek istemeyen insan böyle yapar. O günlerde bende arkadaşın sert tavırlarına yazdım. Ama şu an söylediği hiçbirşeyi üstüme alınmadim alınmam da. Çünkü kötü birşey söylemediğim biliyorum. İsteyen istediği gibi suçlasın. Beni direk bile suçlasa şu an kendisine kızamam.

Çünkü bir acısı var. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Rabbim içimize verdiği bu bebekler ile daha fazla merhamet duygusu vermiş olmalı. Ve şu an laf sözden daha önemli bir durum var. En azından bu duruma saygı gösterip daha fazla gerilim yaratmanin anlamı yok.

Hatta bilakis. Arkadaş ne derse desin burda hamile bayanlar olarak onun için dua edebiliriz. Iyılık ile karşılık veremediğimiz sürece iyilik bekleyemeyiz.

Yeter demek ne demek ya? Ben de farkındayım karşımda bebeği ile sıkıntı yaşayan biri olduğunu. Ama o bu durumdan beni sorumlu tutarak beni ve bebeğimi de sıkıntıya düşürdü. Hiç mi bir Allah'ın kulu beni düşünmedi de herkes ona hak verdi?
Benim kaç saattir başım çatlıyor kendime gelemiyorum , az önce de burnum kanadı. Bu mübarek cuma gecesi bana bunlar da yaşatıldı ya başka da birşey demiyorum.

Şiddetli baş dönmesi yaşayan var mı kızlar? Bugün yere düşüyordum üç saat sersemliğim geçmedi aç değildim. Sadece yirmi dakika Güneş'te kaldım o da mecburi çıkmıştım. Tansiyonum ölçtüm 11/7 normaldi nabzım 109 çıktı biraz yüksekti ama benim nabzım genelde yüksektir. Başımı sanki bir kuvvet aldı sola yatırdı
Ben öyleyim canım.hep diyorum ne yerdeyim ne gökteyim diye.9-5 tansiyonum ama benim hissettiğim daha düşük sanki.ilk üç ayın bitmesini bekliyorum dört gözle.

Hoşgeldin aramıza canım benimde ikinci hamileligim ilkinde de 2012ekim anneleri topiğindeydim çokguzel arkadaşlıklarımız oldu herkes kendi içinde buluşmalar yaptı hala hatırlarım onları.darısı bu gurubun başına

Arkadaşlar ben bugün doktordaydım. Tüp bebek yapan doktoruma gittim vajinal baktı bişey diyemedim ona artık :) 6+6yız ama 7+1 göründü. Bebeği gördük kalbini dinledik. Dakikada 152 atıyormuş :KK200: vajinal usg'de kesenin sağında görünüyor. Bir ara bu pozisyondan cinsiyet tahmini muhabbeti vardı sanırım erkek ona göre :)

Doktorum bana 12 ve 16. Haftalarda mutlaka perinatolojiye görünmem gerektiğini söyledi. İkili test için Dedi sanırım. Sizde var mı böyle bişey ?
Aklım hep sonradan geliyor, soramadım doktora da bu ikili test Allah korusun Bi sıkıntı çıkarsa aldırmak için mi? Öyleyse hiç yaptırmak istemem doğrusu. Var mı bir bilginiz?

Yok canm birşey olmadı , olan bana oldu yine.
Arkadaş için hayırlısı olsun Allah hakkında hayırlısı neyse onu versin hepimiz için. Sende takma kafana tabiki senle alakalı bi durum yok. Sonuçta bebekte anneden etkileniyo. Ha bide bu sayfa beni zerre strese sokarsa bebegime yada cewreme yansıttgmı hissedersem bidaha girmem bukadar basit.

X