2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Evet ya keseleri bir görsek , kalp atışlarını bir duysak bir nebze rahatlicaz sanki , gerçi sonra da aman noldu kalbi durdu mu falan filan yiyip bitircez kendimizi :işsiz:
benim simdi bi deger artcak mi heyecanim var 54 le başladık sali kontrole gitcem insallah yüksek bi değer çıkar da içim rahatlar. bu kez daha sakinim olumlu hissediyorum insallah :anneadayı:

benim simdi bi deger artcak mi heyecanim var 54 le başladık sali kontrole gitcem insallah yüksek bi değer çıkar da içim rahatlar. bu kez daha sakinim olumlu hissediyorum insallah :anneadayı:
İyi düşünelim iyi şeyler olsun inşallah , pozitifi çağıralım hep , negatif düşünmek yok :KK39:

oglum 13 kilo iki yasinda bana cok bagli arada onu kucakliyorum gezdiriyorum ama birsey olacak diyede korkmadan edemiyorum agir kaldirmanin bir zarari olurmu ki

oglum 13 kilo iki yasinda bana cok bagli arada onu kucakliyorum gezdiriyorum ama birsey olacak diyede korkmadan edemiyorum agir kaldirmanin bir zarari olurmu ki
arkadasimda hamile 2 yaşında cocugu vardi hep kucakladi mecbur, simdi 5. ayinda suana kadar bi sıkıntısı olmadi cok şükür. ama sen yinede dikkat et cnm

Benim okuduğum kadarıyla , ağır kaldırmamalıymışız , hele ki şuan bebeklerimiz tutunma aşamasındalar canım , dikkat et :KK43:

Bende aşılamadan altı gün sonra denize girdim arabayla da kısa da olsa yolculuk yaptım canım. Hatta ağır kaldırdığım bile oldu çok sık olmamakla birlikte! İyi düşünelim bebişler rahat rahat büyüsün

Bende aşılamadan altı gün sonra denize girdim arabayla da kısa da olsa yolculuk yaptım canım. Hatta ağır kaldırdığım bile oldu çok sık olmamakla birlikte! İyi düşünelim bebişler rahat rahat büyüsün
Ben bu yıl hiç denize giremedim , tam niyetlendim hamile olduğumu öğrendim :işsiz:

Bilemiyorum ki canım zararı olur mu , sizin oralar da deniz mis gibidir valla , bizim burda pek temiz diil. Giripte mikrop mu kapayım , offf çok fena deniz aşerdim ben , yanıyorum çok terliyorum çok sıcak :mad:
Ayyyy kıyamam ya! Evet burada mavi bayraklı plajlarımız var doğru ben de nedense aklıma hiç mikrop falan getirmedim. Doktora sorduk girebilirsin tabiki dedi.

Bizim ilk olacagı için evde pek bi hareketlilik yok yürüyüşe ne xaman başlamak gerekir . Benim öğle yemeği yeme alışkanlığım yok o yüzden o bana sıkıntı oluşturuyor ya nasıl alışıcam bakalım. Bende uyku hali henüz hiç yok ya :) ben şuan sadece folbiol kullanıyorum . Haftaya başka bi doktora gidicem inşallah o detaylı bilgilendirir beni bu haftalık bi doktora gitmeyi düşünmüyorum daha erken gibi görünüyor

Benim de ilk gebeligimde hic uyku halim olmamisti ikincide uyumaya vakit yok surekli kafam yatacak yer arar moddaydi:)
Ofis arkadaslarim sagolsunlar cok idare ettiler
Simdi ogunlerini tam ye ki doggca zaten pek firsati olmuyor insanin: ))
Ama yani kendini de kasma yeterli beslen gerekenleri izellikle kalsiyumunu fazlasiyla al senden alip goturuyor bebis hem karninda hemde emerken: ))
Insallah gonlune gore de bir doktor bulirsun doktorla anne iletisimi cok cok onemli..

C coznur günaydın
Ben de 2016 nisan anneleri grubundaydım ama nasip olmadı bebeğimi kaybettim. Şimdi de 2017 nisan annesi olucam Allah nasip ederse ..
Size bir sorum olacak , sizde progestanı vajinal kullanmışsınız , ben de öyle almayı tercih ettim yan etkileri çok olduğu için..
Gece uyumadan önce afedersiniz eşim atıyor bana kapsülü , baya da ittiriyor içeriye ama sabah ilaç sanki geri çıkıyor , niye öyle oluyor ki , hiçbir faydasını göremiyor muyum ben bu ilacın :KK12:

Yok yok sabah kalktiginda hapin erimis gibi kalintisi camasirda oluyor
Insallah faydasini gorursun canimcim
Ben kendim.ittiriyordum iyice bacaklarimi.karnima cekip oyle uykuya geciyordum cikmasin diye ama illaki o kalinti seklinde cikmis oluyor

İkisi de vitamin. Bu arada çok kalmayın kendinizi. Benim 2014 ağustoslu bir oğlum var ve hala emiyor. Bende ilkinde sizin gibiydim. Bunda rahatım. Bulantılar oldu mu yemek için kalmayın. Bebeğiniz gelişir. İlk aylar yediklerini bebeğe gitmiyor.4. sedan sonra bebek izden beslenmeye başlıyor. İlk aylar çok yiyip kilo alınmadın diye allahın verdiği bir şey o bulantı

Aa gerçekten mi 4. Aydan sonra mı benek yediklerimizden etkileniyor yani? Bende şimdiden sürekli beslenmeme dikkat ediyorum bişe olmasın die.

Öncelikle derin bir Ooooooooffffffff ooofffffff çekeyim... Hamiş arkadaşlar hepinize hayırlı olsun diyorum rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah .Bende üç seneye yakın oldu ugraşıyorum ilk ayında hamile kalan arkadaşları içtenlikle tebrik ediyorum valla ben beklemekten baya yoruldum ve yıldım tam kalktım diyorum ve yere kapaklanıyorum artık Can'ımı çok acıtıyo bu konu sizden ricam bana gerçekten içtenlikle dua etmeniz siz hamişsiniz duanız kabul olur lütfen dualarınızda banada yer verin :dua: İçimden geçenleri paylaştım umarım moralinizi bozmamışımdır :KK43: :KK43:

Ya bizimde öyle olması gerektiği halde olmuyordu ben incir ve havuç kürünü yaptım. Eşimde hergün keçiboynuzu fınfık ceviz badem falan yiyodu bide E vitamini kullandı . Ve tabi sürekli dualar ettik ve ettirdik. Rabbim de cok şükğr bu ay nasip etti 2 yıl sonra .. Bol dua edin ve ne hapılması gerekiyorsa yapın inşallah olır inanın

Benim de ilk gebeligimde hic uyku halim olmamisti ikincide uyumaya vakit yok surekli kafam yatacak yer arar moddaydi:)
Ofis arkadaslarim sagolsunlar cok idare ettiler
Simdi ogunlerini tam ye ki doggca zaten pek firsati olmuyor insanin: ))
Ama yani kendini de kasma yeterli beslen gerekenleri izellikle kalsiyumunu fazlasiyla al senden alip goturuyor bebis hem karninda hemde emerken: ))
Insallah gonlune gore de bir doktor bulirsun doktorla anne iletisimi cok cok onemli..

Gerçekten öyle ya şuan ki düşüncem doktor ! Gerçekten ilgili kafama göre bi doktor bulsam biraz daha da rahatlıcam yani inşallah buluruz . Benmde öyle olacak galiba 2. De uyumaya yer ararım gibi şuan uykumda değişiklik olmadı yani :) normalde süt yoğurt aklıma gelmezdi hamileliği öğrendiğimden beri hergün 2 bardak süt içiyorum 1 kase yoğurt yemeye çalışıyorum inşallah dewam ederim . Beslenme konusunda önerileriniz var mı ? :)

Ya bizimde öyle olması gerektiği halde olmuyordu ben incir ve havuç kürünü yaptım. Eşimde hergün keçiboynuzu fınfık ceviz badem falan yiyodu bide E vitamini kullandı . Ve tabi sürekli dualar ettik ve ettirdik. Rabbim de cok şükğr bu ay nasip etti 2 yıl sonra .. Bol dua edin ve ne hapılması gerekiyorsa yapın inşallah olır inanın
Öncelikle hayırlıs olsun sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah cnm elimizden geleni yapıyoruz dedikleri bende uyguladım ve daha neler neler ama daha Zaman'ı varmış rabbim hayırlısını versin zaten o yüzden yazdım biraz dua alıyım die edendenden de allah razı olsun etmeyendende Bizimde Sabrımız selamete erecek inşallah tabi tüm bekleyenlerin inşallah :dua: :)

X