2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
ay bende 5 gün önceden öğrendim ya erken öğrenmek istemiyordum aslında şimdi pazartesiyi iple çekiyorum
duruyor mu gitti mi diye hep düşünüyorum ağrım olunca tamam burdasın diyorum ağrım olmayınca da ay noldu falan oluyorum testlerin sonunu getirecem pazartesiye kadar bende sanırım ahahahah :KK70:

Erken öğrenmek pek iyi olmuyormuş. Bende 3 gün kala öğrendim ama 6 gün kala anlamıştım. Bekledim sağlıklı olsun sonuç diye.

Ama şu açıdan iyi oldu sigarayi bıraktım ve dikkat ettim.

Sende kafana takma canım. Kötü şeyler düşünme. De ki sağlıklı bir sekilde içimde büyüyor. Gün gün takip et nasıl gelistigini

Erken öğrenmek pek iyi olmuyormuş. Bende 3 gün kala öğrendim ama 6 gün kala anlamıştım. Bekledim sağlıklı olsun sonuç diye.

Sende kafana takma canım. Kötü şeyler düşünme. De ki sağlıklı bir sekilde içimde büyüyor. Gün gün takip et nasıl gelistigini

bende sadece idrar testi ile öğrendim canım kan testini yapmadım hala çok erken olduğu için bende anlamıştım ama son 5 kalaya kadar zor bekledim çünkü spor yapıodum içimde şüphe belirince daha fazla duramadım :)
inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız ya :) yok böyle bir heyecaann

bende sadece idrar testi ile öğrendim canım kan testini yapmadım hala çok erken olduğu için bende anlamıştım ama son 5 kalaya kadar zor bekledim çünkü spor yapıodum içimde şüphe belirince daha fazla duramadım :)
inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız ya :) yok böyle bir heyecaann

Amin.. Evet allah isteyen herkese nasip etsin. Çok güzel. İnşallah hepimiz sağlıkla bu mutlu zamanları sonlandiririz burdaki paylaşımlar ile

Ama bence kan testi yaptır. Ve iki günde bir kan testini tekrarla değerini takip et iki günde bir iki katına artıyor mu diye. Ben öyle yapmıştım. O artık içinde senin çocuğun. Bence kontrol altında tut. Biliyorum inanmak güç geliyor. Ben adet günu geldiğinde şimdi regl olmayacak miyim diye kafam karışmıştı ama olmadıkça üstünden 15 gun geçti. Alışıyor insan işte.

Amin.. Evet allah isteyen herkese nasip etsin. Çok güzel. İnşallah hepimiz sağlıkla bu mutlu zamanları sonlandiririz burdaki paylaşımlar ile

Ama bence kan testi yaptır. Ve iki günde bir kan testini tekrarla değerini takip et iki günde bir iki katına artıyor mu diye. Ben öyle yapmıştım. O artık içinde senin çocuğun. Bence kontrol altında tut. Biliyorum inanmak güç geliyor. Ben adet günu geldiğinde şimdi regl olmayacak miyim diye kafam karışmıştı ama olmadıkça üstünden 15 gun geçti. Alışıyor insan işte.
Evet kuzum kontrol edeceğim tabiki :)
Ama tatilde olduğumdan gidemedim pazartesiye kaldı,
Pazartesi ve çarşamba testleri yapacam inşallah güzel sonuç alırım asıl adet günüm zaten pazartesi :) 30-31 günde adet oluyorum ben :)

Gerçekten öyle oluyor. Ben kan sonucumu 4 gün kala aldım 65.88 çıktı pazartesi gidicem ama içim korku dolu acaba artırımı bu zaman nasıl geçecek kese ne zaman oluşacak o zmana kadar nasıl bekliycem diye düşünüyor insan

Gerçekten öyle oluyor. Ben kan sonucumu 4 gün kala aldım 65.88 çıktı pazartesi gidicem ama içim korku dolu acaba artırımı bu zaman nasıl geçecek kese ne zaman oluşacak o zmana kadar nasıl bekliycem diye düşünüyor insan

Seni çok iyi anlıyorum. Insan hem inanmakta zorluk çekiyor hemde herseyin yolunda olduğuna emin olmak istiyor.

Kafanı yormamaya çalış canım. Bol bol şükret ve dua et. Ve inan herseyin yolunda olduğuna. Ben hiç olumsuz dusunmeyecegim diye çıktım yola. İlk günleri öyle geçirdim. Emindim. Ama geçen hafta eşim bir haber verdi. Bir akrabanın 11. Ayda kalbi durmuş. Mahvoldum. Görümcem söyleme demiş ama benimki dayanamadı bana söyledi.

Aklına kötü şeyler getirme.

Canım işin zor ama cocuk aldırmakla da olmaz yani bir canlıya kıyacaksın yani böyle olumsuz düşünceler de olmamalısın bence. Şimdi oğlunun canına kıyabilir miisn karnındaki aynı senin evladın öyle bişe yapma. Cocuk berekettir Rabbim size bu cocugu nasip etmişse bi kolaylığını da verecektir elbet . Eşin ya düzgün bi şekilde çalışsın ya da oturup o baksın o zaman cocuklara yani
İnşallah bilmiyorum. Bugün yine çıtlattım anneme. İşten çıkarsa anca 2.diyor. Eşime zaten evlenirken demiştim sen evde çocuk bak yeter diye. Şimdi söylüyorum. Benim bağkurumu kim yatıracak diyor

Aranizda onceden bisey mi gecti annenle?
Oldum olası böyle. Onun istediği gibi olmamı istiyor. Giyimi konuşmam oturmam kalkmam gitmem gelmem her şey batıyor. Ben daha rahatım ev kirli dağınık önemsemem. O sürekli evde iş yapayım istiyor. Benim zaten vaktim yok olan vaktimde de kendimi mutlu edecek bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama ona batıyor

Kolay bir hayatın yok belli, Allah yardımcın olsun. Ama lafı eğip bükmeden söyleyeceğim o bebeğe kıyarsan sen bir katilsin. bu yaşadıklarının hiç biri katil olmak için sebep değil. Ayet var rızık korkusuyla evlatlarınızı öldürmeyin diye.
Ayrıca Allah sana Nasıl bir hediye vermiş farkında değilsin. Ben ve bir çok arkadaşım gibi hastane kapılarında, ilaçla tedaviyle hamile kalsan bunu aklından geçiremezdin. Ben de işimi kaybettim çok yeni. Eşimin işi de çok sıkıntılı durumda. Ama inanıyoruz ki bu bebek Allah'ın lütfu ve O bize bir yol gösterecek.
Çare Allah'ın verdiği güzelim hediyenin canını alıp günaha batmak ve bir ömür vicdan azabıyla yaşamakta değil. Çare Allah'a sana bir yol göstermesi için dua edip tevekkül etmekte. Kainat O'nun. İsterse eşini de anneni de bir yola koyar. Yeter ki sen O'ndan yüz çevirme.
Tekrar söylüyorum katil olursun, net!
Dinine bağlı bir insanım ama yaşayacaklarını tahmin etmek zor değil. Müslümanın Müslümana duası tutarlı ve hamilesiniz bana dua edin arkadaşlar rica ediyorum

mehmetelif mehmetelif
Bir anneyi çocuğundan vazgeçirecek raddeye getiren bütün koşullara lanet olsun. Yazdıklarını okuyup mantık çerçevesinde değerlendirmek için çabalıyorum. Aranızda o kadar çok sorun var ki birtanem gerçekten de ikinci Bebek fazlaymış size bu konuda katılıyorum. Ama olmuş can vermiş Allah içini filizlendirmiş yeşertmiş. Bu noktadan sonra aldır aldırma benim haddime düşmüyor. Ama koşulların ağır sorumlulukların çok fazla. Her sahada tek başına mücadele etmek zorunda bırakılmışsın ama senden de bir tane var. Şimdi öfkeli gergin alıngan olman da çok normal hepimiz benzer hisleri yaşıyoruz. Biraz sakinleşir çözüm odaklı düşünelim yaşadığınız
Şehirde ilk çocuğunuzu düşük ücretle verebileceğiniz kreş var mı? Belediyenin sosyal imkanları dahilinde olabiliyor mesela İzmir Bucada pırlanta evleri var belediyenin kreşi ücretleri sembolik. Eşin dükkan dışında bir iş yapabilir mi? Senin özel bir yeteneğin var mı? Mesela ev yoğurdu iyi yaparsın haftada üç gün yapıp satıp el harçlığı yapan kadınlar var. Düşündükçe aklımıza çok şey gelir. Ama en mühimi evinin ayrılması. Burda hep birlikte düşünelim sende azıcık sakinleş.
Bizim burada kreş yok. Devlet kreşi yarım gün. Eşim kimsenin kahrını çekemezmiş. Beyefendi kendi derdinde. Ben kimlerin kahrını çekiyorum hepsini de biliyor. Köy gibi bir ilçede yaşıyorum. Yapabileceğim hiçbir ek iş yok. Dua edin inşallah bana

mehmetelif mehmetelif cnm yazdıklarını okurken elimde olmadan sana kızdım hem de çok arkadaşların söylediklerine katılıyorum bunu düşünmen bile çok kötü bunu yaparsan katil olursun. İkinci hamileligine isteyerek mi karar verdin süpriz mi oldu orasını bilmiyorum eğer suprizse allahın bir bildiği vardır onu sana hediye olarak göndermiştir ama eğer isteyerek yaptıysan şu anda şikayet etmeye hiç hakkın yok çünkü bu ortamı bile bile ikinciyi düşünmen de mantıkli değil. Bir de annenin gözünden de bakmak lazım zaten onların hiç istemediği onaylamadigi bir evlilik yapmissin o yüzden içinde hala sana karşı kızgınlık vardır ama bu sevmeme değildir. Yine de son kararı verecek olan sensin tabi.

Canım tüm yazdıklarını okudum. Annen ile gecmişten gelen sorunlar var belli. Sebep ne bilmiyorum. Ama aynı evde yaşamak da kolay değil. Insan boşandıktan sonra bile yasayamazken tekrar aile ile.

Kusura bakma haddime değil de annen bu ağır lafları durup dururken mi etti. Yoksa senin de ona karşı kırıcı sözlerin oldu mu. Nihayetinde bir anne çünkü. Belki canını yakan birseyler vardır. Belki bilerek değil bilmeden olan şeyler. Sende annesin çünkü. Annelik merhamettir. O kadar da kötü ve gaddar değildir değil mi. Biraz empati yaparsan belki çözersin. Yanlis anlama seni suclamiyorum. Ama hepimizin annelerimize karşı bilerek yada bilmeden saygısızlık ettiğimiz olmuştur.
Annem hayatımın hiçbir evresinde yanımda olmadı. Sürekli aşağıdadır beni. Herkesin yanında. Bende artık ona karşı iyi olamıyorum sevemiyorum

mehmetelif mehmetelif cnm yazdıklarını okurken elimde olmadan sana kızdım hem de çok arkadaşların söylediklerine katılıyorum bunu düşünmen bile çok kötü bunu yaparsan katil olursun. İkinci hamileligine isteyerek mi karar verdin süpriz mi oldu orasını bilmiyorum eğer suprizse allahın bir bildiği vardır onu sana hediye olarak göndermiştir ama eğer isteyerek yaptıysan şu anda şikayet etmeye hiç hakkın yok çünkü bu ortamı bile bile ikinciyi düşünmen de mantıkli değil. Bir de annenin gözünden de bakmak lazım zaten onların hiç istemediği onaylamadigi bir evlilik yapmissin o yüzden içinde hala sana karşı kızgınlık vardır ama bu sevmeme değildir. Yine de son kararı verecek olan sensin tabi.
İsteyerek oldu. Oğlumu bu hayatta yalnız bırakmak istemedim. Yaşlarımız büyük. Biz ölünce kime sığınacak? Annem eşimi sever. Onların arası iyi.

Kolay bir hayatın yok belli, Allah yardımcın olsun. Ama lafı eğip bükmeden söyleyeceğim o bebeğe kıyarsan sen bir katilsin. bu yaşadıklarının hiç biri katil olmak için sebep değil. Ayet var rızık korkusuyla evlatlarınızı öldürmeyin diye.
Ayrıca Allah sana Nasıl bir hediye vermiş farkında değilsin. Ben ve bir çok arkadaşım gibi hastane kapılarında, ilaçla tedaviyle hamile kalsan bunu aklından geçiremezdin. Ben de işimi kaybettim çok yeni. Eşimin işi de çok sıkıntılı durumda. Ama inanıyoruz ki bu bebek Allah'ın lütfu ve O bize bir yol gösterecek.
Çare Allah'ın verdiği güzelim hediyenin canını alıp günaha batmak ve bir ömür vicdan azabıyla yaşamakta değil. Çare Allah'a sana bir yol göstermesi için dua edip tevekkül etmekte. Kainat O'nun. İsterse eşini de anneni de bir yola koyar. Yeter ki sen O'ndan yüz çevirme.
Tekrar söylüyorum katil olursun, net!
Rabbim sana da bir kapı açar inşallah.

Oldum olası böyle. Onun istediği gibi olmamı istiyor. Giyimi konuşmam oturmam kalkmam gitmem gelmem her şey batıyor. Ben daha rahatım ev kirli dağınık önemsemem. O sürekli evde iş yapayım istiyor. Benim zaten vaktim yok olan vaktimde de kendimi mutlu edecek bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama ona batıyor

Herkesin karakteri ayri. Bu senin hayatin o kadar mudehale etmesi yanlis. Esin evde baksa zaten eve maddi katkisi yok demistin galiba. Olmaz mi? Kiyma karnindaki melege. Dualarim seninle

Canım ne güzel yazmışsın ya maşallah .. Gerçekten bulunduğumuz durumun kıymetini bilmeliyiz. Bir çok insan senelerce bebek olması için uğraşıyor ne acılar ne stresler çekiliyor biz elimdekinin kıymetini bilmeliyiz Rabbim bizi böyle güzel bir hediyeyle şereflendirdi çok şükür. Ve rızkı veren Allah buna da tam olarak inanç ve teslimiyet lazım. Bende işten ayrıldım işsizim eşimde aynı şekilde işi sallantılı ne olacagı belli değil ama cocuk olmasını bayadır istiyorduk olunca da Rabbim bu bebğin rızkını da gönderecektir inşallah die düşündüm hep ve inşallah Bebişlerimizi kucagımıza aldığımızda Allah bize hayırlı kazanç kapıları açacaktır ..
Bende oğlumda çok uğraştım. Histeroskopi olacaktım oğlum çıka geldi. Bebek için uğraşmanın da ne demek olduğunu biliyorum

mehmetelif mehmetelif keşke o zaman herseyi annenle konuşup oyld ikinciye karar verseydiniz annenle konuşmadan onun yerine karar vermek de iyi olmamiş işte inşallah yanlış kararların cezasını o suçsuz melek çekmez.

X