2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Canim istersen firinda pisirme.Cunku firinda kuruyacak. Domates alerji yapabilir.Tencere su ile pisir .Yada firina mutlaka koyacagim diyorsan su koy gene

Canim istersen firinda pisirme.Cunku firinda kuruyacak. Domates alerji yapabilir.Tencere su ile pisir .Yada firina mutlaka koyacagim diyorsan su koy gene
Aynen öyle yaptım. Güvece yarıya kadar su koydum öle fırına verdim. Sonrada gidip köfteleri çevirdim. Gerçi yemedi mıncıkladı attı ama böle öğrencek :)

Kizlar butun gun bebegimle basbasayim. Tabiki evde yapilmasi gereken isler var. Yani en basitinden yemek hazirlanmasi ,camasirlarin yikanip asilmasi gerekiyor. Eee tuvalete gidiyoruz. Simdi bebegim cok hareketli yerinde durmuyor. Mama sandalyesinde oturmuyor. Yatagina koyunca kiyamet kopuyor.Aklima gelmeyen seyleri yapiyor. Evi tehlikelere karsi olabildigince duzenledim.ama cocuk yani. Koltugun altina girmis. Ordan pirizlerin fislerin oraya cikmis..koltugun altindan gecebilecegini dusunmemistim. Siz yanliz birakiyor musunuz odada veya napiyorsunuz. Bide ben bazen oyalansin die baby tv veya klip aciyorum . Surekli degil ama iceride acil isim olunca yapiyorum. Mesela camasiri asacaksam .sizce cok mu yanlis

Aynen öyle yaptım. Güvece yarıya kadar su koydum öle fırına verdim. Sonrada gidip köfteleri çevirdim. Gerçi yemedi mıncıkladı attı ama böle öğrencek :)
Bizimde oyle ozene bezene bi suri yemek yapiyorum. Bi kac kasik yiyip birakinca uzuluyorum ama yapacak bisey yok. Biz denemeye devam

Reactions: mnt
Canım bende senle aynı tüm gün baş başa tuvalete gidecek fırsat olmuyor ben de odayı güvenli hale getirmeye çalışıyorum ama akla hayale gelmeyecek şeyler buluyor tehlike hep var gibi.tvye ne desem yalan olur gönül neler ister ama bazen mümkün olmuyor.boş odamı halı döşetip aktivite odasına dönüştürmeyi düşünüyorum

Öğlen 2 den gece 1e 2ye kadar bende yalnızım kızımla. Artık o kadar hareketli ki zor zaptediliyor. Bizde emekleme falan yok, nereye gidersem hangi odadaysam yanımda mecburen =)) Çok kısa yanından ayrılacaksam yürütecine koyuyorum. Tv bazen açıyorum çok sıkıldığımda kızım da bakıyor biraz ister istemez, çok kasmıyorum artık.. Birde bu bebelerin yürümeye başlayacağı zamanlar gelecek, yandık ki ne yandık

Arkadaşlar size köfte tarifi vereyim belki denemek istersiniz, benim kızım çok seviyor.
1 yemek kaşığından az köftelik bulguru üzerine sıcak su koyarak kabartıyorum.
1 orta boy soğanı rendeleyip suyunu iyice sıkıyorum. ( suyunun alınması önemli )
Bir diş sarımsakta rendelenebilir.
Üzerine bir avuç kadar kıyma ve biraz bayat ekmek içi koyuyorum. ( tam buğday )
Çay kaşığının ucuyla kimyon ve az zeytin yağı katıp malzemeleri yoğuruyorum. Top köfteler yapıyorum. Yaptığım köfteleri tam buğday ununa buluyorum.
Bir havucu küp küp doğrayıp sıcak suda azcık yumuşatıyorum çok az yine zeytin yağı koyuyorum suyuna. Ardından köfteleri koyuyorum suya. Ve bir yemek kaşığından az pirinç ekleyip pişiriyorum. Pişince çatalla ezip yediriyorum kızıma, yanına bir de yoğurt =) Afiyet olsun yarasın bebişlere =))

Tarif güzelmiş canim en kısa zamanda denemek isterim sağol.

Al benden de o kadar

Bende yalnızım eşim gece çalışıyor gündüz gelip yemek çay derken uyku vakti geliyor ve ben devam ediyorum babamız ne zaman uyanırsa artık.

Canım öncelikle baban için üzüldüm. Çok çok geçmiş olsun Allah im hayırlısini versin.
Benim bebeğim bu ay hiç kg almadı hatta zayıfladı. Yürütec pek düşünmüyorum erken yuruse ne olacak diyorum bazen. Benim düşüncem bu. Eninde sonunda yuruyecekler o yüzden gerek görmüyorum. Benim oglus da sizinki gibi emeklemiyor siralamiyor ama saatlerce oturuyor oyun oynuyor.

bazen bende tv açıyorum mecbur kalınca çok da sakınmak ne kadar doğru bilmiyorum. Aşırıya kacmadığımiz müddetçe bir zararı olmaz diye düşünüyorum. Şu gerçek konuşmayı geciktirici ve Zeka üzerine olumsuz etkileri var bunu da görmezden gelmeden sınırı korumaya çalışıyorum .

Kızlar ya bebeğim huysuzlukta sınır tanımadı bugün kucaktan inmedi oyun oynamadı ağladı mızmızlandı yemedi sinirlenip kafasını geri doğru atıyor daha neler şaştım kaldım hiç bişiden memnun değil bende napacamı şaşırıyorum artık

Kafayı geri atma çoğu bebek belli dönemlerde yapıyorlar canım dişi çıktığı zamanlarda ya da ağrıları olduğu zaman çok yapıyorlar biz atlattık şükür bizimki de çok yapıyordu

Kızlar dün bebeğimin boynu gıdısının altı kırmızı noktalar vardı ev çok sıcak diye pişti sanmıştım ama şimdi bacaklarında karnındada çıktı.
Alerji olacak farklı bişey vermedim.
Acile gitsem kan mı alırlar anlamak için ya kan vermek istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…