2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Selam arkadaslarAllahin izniyle bende nisan annesi olacagim sanirimdun evde test yaptim pozitif cikti pazartes kan tahlili yaptiracagiz.nasipse ikinci cocugum olacak . Hepimize Allah yardimci olsun hayirli dogumlar saglikli bebekler nasip etsin insallah
Marti44 Marti44 aramıza hoş geldin canım. Hayırlı olsun :) amin dileklerin için :)

Oh valla kızlar löpür löpür yiyorsunuz , keyifleriniz yerinde , maşallah diyeyim nazar değmesin:nazar: Ben sürekli bişiler kemirme modundayım fare gibi , ama sağlıklı bişey yediğim yok , ne olacak benim halim bilmiyorum o_O Et süt yumurta falan filan yok hayatımda. Dr zaten folik asitte yazmamış bana , bebeğim hiç beslenemiyor Allah'a emanet artık. Keseyi görmeye gittiğimde sorucam , inşallah geç kalmış olmam kullanmak için. Eczacı vermedi çünkü bana folik asit , Dr unuz yazmadan olmaz dedi. Hangi bir derdime yanayım bilemiyorum:KK57: Baş dönmesi bulantıyla birleşince çok kötü oluyor ya , inşallah sizlerde olmaz :confused:
Canım folik asit günlük alınması gereken bir b grubu vitamini. Suda eriyor yani vücutta depolanmıyor. Hergün kıvırcık salata, yumurta, ıspanak ye. İçinde var folik asit. Araştır internetten folik asithangi yiyeceklerde bulunur diye.

Ben de ayran içiyorum her gün ev yoğurdundan tuzlayıp. Folik asit içeren makarna bulgur ve yeşil sebze yiyorum. Eskiden kahvaltı alışkanlığım yoktu, şimdi peynir domates kahvaltı etmeye başladım. Arada elevit pronatal vitamin alıyorum doktor gerrek yok dediği halde. Folbiol kullanıyordum zaten.
elevitte domuz katkısı var. yerine decavit kullanın

Kizlarrrr dun mercimegimi gordummm 4 haftalikmisiz tam doktor progestan igne ve hap yazdi kullaniyormusunuz sizde bide bisi sorcam bu hamilelik takvimimi ben profilime ekleyemiyorum nasil yapcam

Canım öğlen meyve ye. Ben meyve yiyorum. Yoğurtta yiyebilirsin. Ben sabah 10 da kahvaltı ediyprum mesela. Ara öğün olarak meyve yiyprum. Akşam 6da akşam yemeği yiyorum. Beimde öğünle aram yok. Gece acıkıyorum tekrar yiyorum bişeyler :))

Bana da bugün zorla yemek yediriyolar az önce bile yemek yedim böyle giderse çok kilo alırız ya :)) meyve olarak ne yiyorsunuz ve ne kadar yiyiorsunz bugün 2 tane kayısı yedim sadece. Muzu çok seviyorum ama kabızlık olabilir diyorsunz muz yememek daha iyi galiba :)
Selam arkadaslarAllahin izniyle bende nisan annesi olacagim sanirimdun evde test yaptim pozitif cikti pazartes kan tahlili yaptiracagiz.nasipse ikinci cocugum olacak . Hepimize Allah yardimci olsun hayirli dogumlar saglikli bebekler nasip etsin insallah

Aminnn inşallah dualarınız için tşk ederiz Allah razı olsun :) ne güzel siz tecrübelisiniz :) Allah sağlıklı olarak kucağınıxa almayı nasip etsin inşallah

Kizlarrrr dun mercimegimi gordummm 4 haftalikmisiz tam doktor progestan igne ve hap yazdi kullaniyormusunuz sizde bide bisi sorcam bu hamilelik takvimimi ben profilime ekleyemiyorum nasil yapcam

Ay hangi doktora gittiniz 4 haftalıkken gördünüz ne güzel burda gören sadece sizsiniz sanırım :) Allah sağlıkla kucagınıxa almayı da nasip etsin şnşallah

Oh valla kızlar löpür löpür yiyorsunuz , keyifleriniz yerinde , maşallah diyeyim nazar değmesin:nazar: Ben sürekli bişiler kemirme modundayım fare gibi , ama sağlıklı bişey yediğim yok , ne olacak benim halim bilmiyorum o_O Et süt yumurta falan filan yok hayatımda. Dr zaten folik asitte yazmamış bana , bebeğim hiç beslenemiyor Allah'a emanet artık. Keseyi görmeye gittiğimde sorucam , inşallah geç kalmış olmam kullanmak için. Eczacı vermedi çünkü bana folik asit , Dr unuz yazmadan olmaz dedi. Hangi bir derdime yanayım bilemiyorum:KK57: Baş dönmesi bulantıyla birleşince çok kötü oluyor ya , inşallah sizlerde olmaz :confused:
Dr yazmadan da eczanede gidip alabiliyorsun canım.ben folbiol kullanıyorum.baska bir eczaneye gidip ilacin adını ver al olmadı.eger yakinda dr gideceksen ona sorup al tabi belki daha komplike birşey verir

Bana da bugün zorla yemek yediriyolar az önce bile yemek yedim böyle giderse çok kilo alırız ya :)) meyve olarak ne yiyorsunuz ve ne kadar yiyiorsunz bugün 2 tane kayısı yedim sadece. Muzu çok seviyorum ama kabızlık olabilir diyorsunz muz yememek daha iyi galiba :)

Muz her gün 1 tane yemek lazım. 1 muz 1 maden suyu ilerideki krampları için

Aminnn inşallah dualarınız için tşk ederiz Allah razı olsun :) ne güzel siz tecrübelisiniz :) Allah sağlıklı olarak kucağınıxa almayı nasip etsin inşallah

canim muz cok faydali ve hamilelikte tuketilmesi gereken meyvelerden. Ve duzenli yersen kabiz yapmaz. Yani mesela duzenli olarak haftada uc muz kabiz yapmaz. Ama bi hafta iki hafta hic yemeyip bi anda bi tane muz yersen evet kabiz yapar. Ben kronik kabizlik cekiyorum uzun yillardir canim. Arastirdigim ve ogrendigim bu.

Son düzenleme:
Canim masallah cok erken gozukmus. Alltan mi bakti doktorun. Bi de progestani neden yazdi canim. Kanaman falan mi var.

Selaaam
Hepinizin bebisleri hayirli olsun insallah
Rabbim kucaginiza almayi nasip etsin..
Gecen sene bu zamanlar 2016 nisan anneleri grubuna katilmistim..
Simdi oznur simayim 3.5 aylik bir prenses
Merak ettiginiz sormak istediginiz birsey olursa grubumuza, bana sorabilirsiniz..
Elimizden geldigince yardimci oluruz.
Heyecanli gunler tadini cikarin doyaa doyaaa

canim muz cok faydali ve hamilelikte tuketilmesi gereken meyvelerden. Ve duzenli yersen kabiz yapmaz. Yani mesela duzenli olarak haftada uc muz kabiz yapmaz. Ama bi hafta iki hafta hic yemeyip bi anda bi tane muz yersen evet kabiz yapar. Ben kronik kabizlik cekiyorum uzun yillardir canim. Arastirdigim ve ogrendigim bu.

Hmm çok tşk ederim bilgi için ben sık sık yerim o yüzden beni etkilemiyor demek ki yemeye dewam edeyim o zaman :) çok sağolun :) :KK15:

Selaaam
Hepinizin bebisleri hayirli olsun insallah
Rabbim kucaginiza almayi nasip etsin..
Gecen sene bu zamanlar 2016 nisan anneleri grubuna katilmistim..
Simdi oznur simayim 3.5 aylik bir prenses
Merak ettiginiz sormak istediginiz birsey olursa grubumuza, bana sorabilirsiniz..
Elimizden geldigince yardimci oluruz.
Heyecanli gunler tadini cikarin doyaa doyaaa

Yaa şahsen ben herşeyi çok merak ediyorum biraz da endişeliyim :) 5 ay önce bi düşük yaşadım beta değerim düşüktü ve kese görünmemişti. Şuan da da yine aynı beta değeri düşük ve kese görünmedi aynı şeyleri yaşıcam die çok korktum burdaki arkdslar sağolsunlar hep içimi rahatlattılar inşallah bu sefer bi sıkıntı olmaz . Bu dönemler içinde her konuda her türlü önerinizi dinlemeye açığım ben :) beslenme , hareket , doktor kontrolleri falan. Mesela bana doktor folik asit vermedi ben kendim aldım kullandım pek bilgim yok yani doktorda bilgilendirmedi

Yaa şahsen ben herşeyi çok merak ediyorum biraz da endişeliyim :) 5 ay önce bi düşük yaşadım beta değerim düşüktü ve kese görünmemişti. Şuan da da yine aynı beta değeri düşük ve kese görünmedi aynı şeyleri yaşıcam die çok korktum burdaki arkdslar sağolsunlar hep içimi rahatlattılar inşallah bu sefer bi sıkıntı olmaz . Bu dönemler içinde her konuda her türlü önerinizi dinlemeye açığım ben :) beslenme , hareket , doktor kontrolleri falan. Mesela bana doktor folik asit vermedi ben kendim aldım kullandım pek bilgim yok yani doktorda bilgilendirmedi

Rabbim kucaginiza kavustursun insallah
Ben 2012 haziran annesiyim
2015 mayis annesi olacaktim 9 haftalik bit kaybim var ve sebebi yok
2016 nisan annesiyim cok sukur..
Rabbim nezaman ol derse ozaman oluyor canimcim bizim planlarimiza gore degil..
Ogluma hamileligimde 29 yasindaydim bir gek solgarin folik asitini kullandim doktorum vermedi sormustum kullanabilirain demisti vitaminde o donem elevit vermisti
Kizimda doktor folbiol ve decavit verdi
Birrde10 hftalik ola kadar vajinadan progestan kullandim..
Doktora goremi hamiliegin gidisine annenein degerlerine gore mi veriyorlar cozemedim bu isi..
Beslenmede mutlaka ogun atlamadan sebzeli meyveli bakliyatli olmali
Ooolleee simitli pogacali borekli degil :dondurma:
Arada illaki kacamak oluyor :hamarat:
Uykulariniz nasil bilmem ama ilk bebegini bekleyenanneler uyuyuun. Bol bol uzun uzun uyuyuunn oohhh
Yuruyus hareket dogum onceside sonrasida sart her isini kendi yapan anne notu :KK66:
Zaten ikinci bebekse ilk cocuk sizden baskasina bisey yaptirmiyor :KK200:
Tekrar hayirli olsun insallah
Gorusmek uzere..

Rabbim kucaginiza kavustursun insallah
Ben 2012 haziran annesiyim
2015 mayis annesi olacaktim 9 haftalik bit kaybim var ve sebebi yok
2016 nisan annesiyim cok sukur..
Rabbim nezaman ol derse ozaman oluyor canimcim bizim planlarimiza gore degil..
Ogluma hamileligimde 29 yasindaydim bir gek solgarin folik asitini kullandim doktorum vermedi sormustum kullanabilirain demisti vitaminde o donem elevit vermisti
Kizimda doktor folbiol ve decavit verdi
Birrde10 hftalik ola kadar vajinadan progestan kullandim..
Doktora goremi hamiliegin gidisine annenein degerlerine gore mi veriyorlar cozemedim bu isi..
Beslenmede mutlaka ogun atlamadan sebzeli meyveli bakliyatli olmali
Ooolleee simitli pogacali borekli degil :dondurma:
Arada illaki kacamak oluyor :hamarat:
Uykulariniz nasil bilmem ama ilk bebegini bekleyenanneler uyuyuun. Bol bol uzun uzun uyuyuunn oohhh
Yuruyus hareket dogum onceside sonrasida sart her isini kendi yapan anne notu :KK66:
Zaten ikinci bebekse ilk cocuk sizden baskasina bisey yaptirmiyor :KK200:
Tekrar hayirli olsun insallah
Gorusmek uzere..

Bizim ilk olacagı için evde pek bi hareketlilik yok yürüyüşe ne xaman başlamak gerekir . Benim öğle yemeği yeme alışkanlığım yok o yüzden o bana sıkıntı oluşturuyor ya nasıl alışıcam bakalım. Bende uyku hali henüz hiç yok ya :) ben şuan sadece folbiol kullanıyorum . Haftaya başka bi doktora gidicem inşallah o detaylı bilgilendirir beni bu haftalık bi doktora gitmeyi düşünmüyorum daha erken gibi görünüyor

Ay hangi doktora gittiniz 4 haftalıkken gördünüz ne güzel burda gören sadece sizsiniz sanırım :) Allah sağlıkla kucagınıxa almayı da nasip etsin şnşallah
Canim ben adanada ozel guney hastanesi dr osman cakara gitmeye basladim 4 haftalik dedi bana valla resim ekleyemiyorum:63: yoksa ultrason resmini eklicem mercimegimin:KK71:

X