2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Benim kız da öyle, yumurta sarısı hariç herşeyi yiyo =) Tabii dişler başlayınca iştahı yine böyle olur mu bilmem. Bu kadar yemeye rağmen hiç kilo alamamış üstüne vermiş, bu da ilginç =/
Çok hareketliyse normal. Bağırsakları çalışıyor demekki.

Acile gittik ateş düşmesiyince yeni geldik.
Doktor evdeki ilaçları kullan dedi. Bir de oraya varana ateş düşmüş.

Şimdi uyuttum dua edin kızlar oğlum bir an önce kendini toparlasin bugün burnu da akmaya başladı. O kadar da dikkat ediyorum. Rahat uyusun sabaha güzel uyansin istiyorum.

Bugün gündüz doğru düzgün uyumadim gulmedi çok ağladı.

Annelik duygusu çok farklıymış . O agladikca annenin kalbi sızlıyormus. Hele de evladının canı yaninca işte o çok zormuş...

Kızlar bebeklerimiz gün içinde neler yiyor hangi meyvelerden nekadar veriyorsunuz .ben yarım muz yarım elma yediriyorum her gün muhallebi yapıyorum .sebze çorbası yapıyorum et suyuyla .bazen tarhana yapıyorum .
Biz güne kahvaltıyla başlıyoruz 1 yumurta sarısı, bir paket pınarın mini labnesi, iki zeytın, bir tatlı kaşığı pekmez, bir tatlı kaşığı çekilmiş ceviz. Önce tek tek yiyor sıkılnca hepsini karıştırıp kaşıkla veriyorum. Gün içinde 1 muz, 1 çay bardağı da yoğurt yiyor mutlaka. Eksta olarak bazı günler çorba, ve diğer meyvelerin pürelerinden yiyor. Ama maması aşkı pndn da vazgeçmiyor geceleri de mamayla devam ediyoruz. Bu ay 400 gr almış buna da şükür...

Ateş ihmale gelmez, iyi yapmışsınız götürmekle. İnşallah biran önce iyileşir oğlun, eski neşesine kavuşur.

Benim kız da öyle, yumurta sarısı hariç herşeyi yiyo =) Tabii dişler başlayınca iştahı yine böyle olur mu bilmem. Bu kadar yemeye rağmen hiç kilo alamamış üstüne vermiş, bu da ilginç =/
Benim kız sanırım diş çıkartmaya başlıyor dün uyumadı ağladı.elini ağzına sokuyor salya pek yok.idrar yolu iltihabı değilse bu ağlamalar diş diye düşünüyorum uykusuz geceler bitmiyo

Canım yemekten sonra direkt uyut benim oğlum çok hareketli maşallah yediğini yakıyor iki lokma yiyor zaten yakmasın yedigini diye hemen uyutuyorum.

Disten havale geçireni bile duydum Allah korusun yavrularimizi çok geçmiş olsun cnm iyi yapmışsın hastane götürmekle .disten burnu aktarmış bebeklerin inşallah grip değildir bebiş.

Cnm arzunun yoğurt makinesi ni inceledim kavanozları varmı sen mi temin ettin ben inceledim göremedim kavanoz.

Canim bebegin meyve puresini sevmiyorsa peyveleri az irmikle pisir. Pisirdikten sonra pure yapip vermeyi dene benimlide yemiyordu pisirmeye basladiktan sonra yedi. Yine yemiyorsa karisimina biraz pekmez koy .

Benimkide çiğneyip çok seviyor oyle bulamaç hiç sevmedi sabah bizimle kahvaltıda peynir yiyor salatalık yiyor :) arada zeytin atıyorum yumurta sarışını hiç sevmedi. Bizim yakisiklinin acelesi var sıralamaya da başladı tutunup ayağa kalkıyor birde ayakta tutunca zıplama hareketi yapıyor,sen opunce oda seni öpüyorum gibi yapiyo bazen hareketleri buyumus5e küçülmüş gibi sipanin

Şu telefonları atıp kırmak geliyo içimden
aynen Öyle diyorum acaba benim çok sahipleniyorum akşama kadar tv açmıyorum onu bekliyoruz az ili laf deriz sonuç sıfır

Arkadaşlar bebeklerinizin gündüz uykuları nasıl?
Kaç defa ne kadar uyuyorlar?
iki üç defa bazen yarım saatlik bazen bir saatlik uyuyor

Kızlar benim bebeğim çok seçici yani şimdiye kadar severek yediği sadece trabzon hurmasıydı

Seviyo yiyo diyosunuz ya ne kadar yiyo kaç kaşık yada küçük kase mi ölçüsü nedir yedirdiğinizin
Çünkü ben 5-6 bebek kaşığı ancak yediriyorum sonrasına minik dudaklarını kilitliyo oğlum buda beni üzüyo

Bizde ölçü kaşıkla değil kaseyle, çorba yada sebze püresi olsun 2 kepçe rahat yiyor devamını istiyor. Benim sütüm az olduğu için ek gıdaya düşkün oldu herhalde bilmiyorum ki :/

Kızlar benim kafam çok karışık tamam ek gıda veriyom emziriyom iyi ama bu çocuk ne ara acıkıyo ki ha bire bişiler yiyo kaç kez emzirim ne kadar ek gıda veriyim iyice şaştım
Ben böyle bir şey bulmuştum netten cnm işine yarar belki.

Eklentiler

• Screenshot_2017-10-07-09-25-52-809.jpeg
    36,1 KB · Görüntüleme: 80
Bizde ölçü kaşıkla değil kaseyle, çorba yada sebze püresi olsun 2 kepçe rahat yiyor devamını istiyor. Benim sütüm az olduğu için ek gıdaya düşkün oldu herhalde bilmiyorum ki :/
Maşallah ya benim oğlumda hiç o gayret yok
Sürekli farklı şeyler deniyorum ama sevdiği bişey bulamadım henüz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…