2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217

Canım gece uyumadik ben de esimde sürekli bebegin basindaydik. Diş ateşi huzursuzluğu var. Gülüm çok zormuş bu 4 ve 5. Diş ağrısı başına vuruyor kafası yanıyor kuzumun.
uykudan sıçrayarak uyanıyor. Grip değiliz şükür.
Dua edin bize canım 4 gündür yemek yemiyor.

Bebeginde kabizlik sorunu olup dogal yollarla cozen var mi? Neler denemistiniz? Ayina uygun olup lifli olan herseyi denedim. İlik zeytinyag ile karnina masaj yaptim. Banyo yaptirdim orda da masaj yaptim yok.

Şimdi okudum canım. Hindistan cevizi yağını tek geçerim hem doğal hem besleyici hem yarım saatte cozuyo. Benimkide kabız olduğunda herşey denemistim Hindistan cevizi yağını sıcak suda eritip agzina damlatiyorrum hemen cozuyo

çok zor dişler Allah yardımcısı olsun kuzucuğun bizim de 3. Dişi çıkarıyor ucu gözüküyor sürekli eli ağzında

Kizlar bebekleriniz desteksiz oturuyor mu?benim 2 nisan dogumlu ve hala desteksiz oturamiyor?Endiselenmeye basladim.

Arada devrilsede oturabiliyor =) Dr 9.ayda desteksiz oturmaları gerekiyor demişti. 9.ayın sonuna kadar bekle endişe etme. Yürüteç kullanıyor musunuz? Ben yürütecin faydasını gördüm biraz. Benim kız ayaklarının üzerine bile basamıyordu, yürüteç sayesinde basmayı öğrendi. Gün içinde 15-20 dk kadar koyuyorum yürütece, fazlası zararlıdır. Belki oturmasına da yardımcı olmuştur. Sen de deneyebilirsin.

Kizlar bebekleriniz desteksiz oturuyor mu?benim 2 nisan dogumlu ve hala desteksiz oturamiyor?Endiselenmeye basladim.
Benimki 20 mart doğumlu desteksiz oturuyo ama birşeye uzanıp devriliyo sürünme yok heryere yuvarlanarak gidiyor bir kaç kez geri gitmeye çalıştığını gördüm ama ilerleme yok doktorada gittim aşırı bir fark olmadıkça 18.ayda yürümezse endişelenirsin dedi ama bu gidişle 18ide geçeriz bugün götürüp tahlillerüni isteyecem kan b12 vitamin ne varsa.bu arada oturamıyo diye doktora götürdüğüm ara şunu fark ettim bn hiç oturtmaya çalışmadım ki o gün başladım oturtmaya bi haftaya oturma süresi arttı ayrıca çok fazla kucakta kalırsa bu aktiviteler gecikiyor.bebeğini sık sık oturt hemen öğreneceğine eminim

İnşallah kolay atlatiriz su disleri Rabbim beterinden saklasın hele siz azılari görün diyorlar azilar daha zor çıkıyormuş benim oğlanda sürekli kulağını kasıyor kıpkırmızı ediyor kulagini disten dolayı.

Ebenize ve Dr muzda şaşırıyor ki bizde sasiriyoruz hiç 7aylik gibi davranmiyo sıpa maşallah
Maşallah bazı bebekler böyle eminim 1 yaşında yürümüş olacak.arkadaşımında bebeği öyle doğduğunda bacaklarının üstüne durabiliyodu güçlüydü dedi erkenden oturdu yürüdü birinci yaş günün de yürüyen bi tosundu Maşallah :) darısı başımıza :)

Kızlar sizin bebislerin yabancısı varmı benim oğlum her gel diyene gidiyor hemde üstüne atlıyor resmen beni al diye.dün misafir vardı kadının üstüne atladı beni al diye Mayışti kucağında .açtı oğlum tam dalamadi uykuya bende biberonda kaşık maması vardı ondan yaptım sulu.benim biberonda hiçbir şey içmeyen oğlum kadının elinden lıkır lıkır içti ve uyudu.demekki ben olduğum için biberon almiyormuş kerata .hiç yabancısı yok degisirmi acaba

Benimki yabancı gördümü ağlıyo alt dudak bükülüyor hemen.alışması için yarım saat geçiyo kimi ne hiç alışmıyor yanaşmıyoda ağlamasa bile kimseye töleransı yok bende uyuyo yiyo sakinleşiyo biri kucana alsa bana gelmek istiyo tamam iyi hoşta babanne ile ananeye alışması lazım işe gidecem onlar bakacak.çok yoruyo ve zorluyo

Benim kız çok fazla yabancı seçiyor. En son kontrolde doktora bile zor muayene ettirdi kendini, çok ağladı. Bu doktorun hoşuna gitti, nörolojik gelişiminin iyi olduğunu gösterir dedi. Ailesini yakınlarını biliyor, tanımadıklarına tepki gösteriyor dedi. Dayısını bile hala yabancılıyor. 3-5 gün görmesin görünce ağlıyor unutuyor mu ne =)) Balık hafızalı kızım diyorum

Benim oğlumda yabancı birini görünce sevsin kucağına alsın diye sesler çıkarıyo tepiniyo herkese gitmek istiyo. Hiç yadırgamıyo. Hep kendine konuşulsun istiyo.
Geçen hafta komşularım geldiğinde komşumun kucağındaydı herkes birbiriyle sohbet ediyo. Karşıdaki kadına baka baka huzursuzlandı tepindi bağırdı, kadın oğluma konuşup sevmeye başlayınca güldü sevindi herkes kendiyle ilgilensin istiyo

Hele markette avmde gezerken oğlumu sevmeseler, ses vermeseler bile yanımızdan geçen her gördüğüne gülüyo yüzlerine bakıyo konuşsunlar diye tepiniyo kollarını kaldırıyo kucak istiyo :)

Geçen gün market sırasındaydık, oğlumda bebek arabasında. Ön sıradaki kadına bakıyo bakıyo tepiniyo aa falan diye ilgi çekmek için sesler çıkarıyo. Kadın döndü sevmeye başladı bizimki gülücükler atıyo arabadan gitmeye çalışıyo kendini kaydırıyo

Oğlum bütün gün beni görmekten sıkılıyo heralde farklı insan görünce çılgına dönüyo :)

Bu durumu internetten araştırdım bir gecede olacak kadar hızlı bir şekilde yabancılara gitmeyecek.almak istediklerinde ağlayacak ve 8. Aydan sonra olacakmış şuanda benim işime geliyor bizmimkinlere bırakıp pazara markete gidebiliyorum

Aynı benim oğlumu anlatmssin cnm birileri gelsin ilgi cekicem diye garip garip sesler çıkarıyor çok şimariyor

Aynen hiç sorma kırkı çıktığı gibi kucağa aldinmi ayaklarını sertçe basıyordu ki beklediğim bir şeydi çünkü karnimdada hareketliydi

Anaya başka nazlaniyorlar bizimkinde babaannesi de uyuyor bana gelince oyun yapiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…